Palangos "Palanga" - prie gėdos stulpo: už nelegalias lažybas ir manipuliavimą varžybų rezultatais metama iš aukščiausios futbolo lygos

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06

Ketvirtadienį, gruodžio 5 d., Vilniuje Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė specialią spaudos konferencija, kurios metu pranešta apie dviejų A lygos klubų – Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ – šalinimą iš aukščiausiųjų šalies divizionų kitam sezonui.

Apie tai pranešė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius, pristatęs pastarųjų kelių metų situaciją Lietuvos futbole, kalbant apie nelegalias lažybas ir manipuliacija rungtynėmis ir jų rezultatais.

„Kalbame apie du klubu. Kartu sudėjus, šiame sezone vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Klubai buvo supažindinti su esama situacija. Vienas iš šių klubų – Klaipėdos „Atlantas“ – buvo nubaustas 30 tūkst. eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos – diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. „Atlantas“ kitą sezoną negalės dalyvauti aukštesniame nei II lygos čempionate“, – apie pirmąjį nubaustą klubą tvirtino E. Stankevičius

„Kitas aštuoniuose raportuose minimas klubas – „Palanga“. Buvo pradėti tyrimai po LFF taurės pusfinalio rungtynių su „Gargždų“ ekipa, po kurių gavome signalų. Iš viso šiame sezone buvo net 8-ios A lygos rungtynės, kuriose „Palangos“ žaidėjai galima sutarė dėl rungtynių baigties.

„Palangos“ atveju klubui buvo skirta 42 tūkst. eurų bauda bei į tyrimą patraukti dešimt asmenų – klubo direktorius, septyni užsieniečiai ir du lietuviai“, – kalbėjo E. Stankevičius.

Prieš paskelbdamas verdiktą dėl dviejų pajūrio klubų pašalinimo iš kitų metų A ir I lygų, E. Stankevičius atskleidė liūdną realybę Lietuvos futbole.

Anot vieno iš LFF vadovų, pastaraisiais metais mažėję signalai apie manipuliavimą rezultatais, šiais metais ypač suintensyvėjo.

„Turime A ir I lygos rungtynių monitoringą. Prieš ir po kiekvienos dvikovos gauname signalus. Pirmasis įspūdis, įspėjamasis signalas, yra vadinamas „alertu“. Gavome apie 200 tokių alertų, bet tai yra daugiau šokinėjimai lažybų rinkose ir panašiai. Raportai jau verčia imtis priemonių ir pradėti tyrimus.

Dar 2015 metais turėjome nemažai raportų dėl sutartos rungtynių baigties Lietuvos futbole. Iš viso gavome 38 raportus, kuriose buvo nagrinėjamos galimos sutartų rungtynių situacijos A ir I lygose.

Po priimtų įstatymo pataisų 2016 m. raportų skaičius sumažėjo iki 4, 2017 m. sulaukėme 7, o 2018 – 8 raportų.

Kaip bebūtų, gaila, bet šiame sezone sulaukė 25 raportus iš dviejų aukščiausių Lietuvos lygų. Tai yra daug“, – aiškino E. Stankevičius.

lrt.lt


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

LFF nesuteikė Palangos futbolo klubui "Palanga" I lygos licencijos.


Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...


Vieni NKL čempionato lyderių, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-4) šeštadienį, gruodžio 14 d. neatsilaikė prieš įsibėgėjusius "Palangos kuršius." Palangiškiai grėsmingus varžovus namuose nugalėjo 79-75.


Ketvirtadienį, gruodžio 5 d., Vilniuje Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė specialią spaudos konferencija, kurios metu pranešta apie dviejų A lygos klubų – Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ – šalinimą iš aukščiausiųjų šalies divizionų kitam sezonui.


Palangos "Palanga" sieks A lygos licencijos

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 03 | Rubrika: Miestas

Gruodži antrąją baigėsi terminas, iki kurio klubai galėjo teikti prašymus dalyvauti 2020 metų sezono A lygos pirmenybėse. Šiemet paraiškas pateikė dešimt šalies futbolo klubų. Tarp jų - ir Palangos "Palanga"


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Ant "Palangos" futbolo klubo krenta įtarimų šešėlis

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 12 | Rubrika: Sportas

Vienas A lygos autsaiderių "Palangos" klubas sulaukė įtarimų dėl galimai sulaužytų sąžiningo žaidimo principų, o tyrimo ėmėsi Lietuvos futbolo federacija.  


Spalio 3 – 10 dienomis Palangos miesto gyventojai galės išreikšti savo valią seniūnaičių rinkimuose. Tačiau "Palangos tilto" kalbinti kandidatai į seniūnaičius anaiptol netryško entuziasmu. "Tik "idėjiniai" arba kvaileliai eina į seniūnaičius," - dėstė vienas kandidatas.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos "Palanga" krito prieš Vilniaus "Riterius"

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Sportas

Lietuvos A futbolo lygos čemionate dar vieną pralaimėjimą rugsėjo 25 dieną patyrė Palangos "Palanga."


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius