„Pasibalnojęs“ dviratį gimnazijos abiturientas garsina Palangą

Sandra ŠENKER, 2013 06 21
„Pasibalnojęs“ dviratį gimnazijos abiturientas garsina Palangą

Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.
Maršruto startas: Kultūros sostinė Palanga – sostinė Vilnius. Šeštadienį numatomas jaunuolio sugrįžimas.
– Tautvydai, kaip Jums kilo mintis surengti šį žygį?   
– Paprasčiausiai kilo noras suorganizuoti žygį į Vilnių, juolab, kad ėmiau pastaruoju metu kur kas daugiau važinėti dviračiu. Šiuo žygiu įamžinsime tris puikias progas, kurios itin svarbios Palangos miestui. Pirmoji – Palangos senosios gimnazijos 90-metis, antroji – Palangai sukanka 760 metų sukaktis bei Palanga – Lietuvos kultūros sostinė. Tad subūriau komandą iš Justo Pačinsko, Onos Labžentytės bei Jokūbo Kuzmicko. Mus kuruoja Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. Kelionė – itin smagi. Susitinkam su daugybe žmonių, kelionė labai turininga. Aplankėm istorinius objektus: Trakų pilį, keletą piliakalnių. Suradome daug rėmėjų.
– Su kokiais sunkumais teko susidurti žygio metu?
– Sykį, leidžiantis nuo kalno, sprogo padanga. Kadangi važiavau vidutiniu greičiu, pavyko išvengti traumų. Tuo metu važiavau su dviem dviratininkais, kurie operatyviai padėjo man pasikeisti padangą. Fiziškai jaučiuosi tvirtas – dar važiuoju, viskas tvarkoje. Labai džiaugiuosi, kad oras pasitaikė itin geras.
– Antradienį pasiekėte Vilnių, ką nuveikėte sostinėje?
– Sostinėje turėjome susitikimą su Žirmūnų gimnazijos atstovais. Labai smagūs bei iniciatyvūs žmonės. Dalijomės mintimis bei idėjomis.
– Vienas iš šio žygio tikslų – išgarsinti Palangos senąją gimnaziją? Kaip visa tai vyko, ir ar pavyko?
– Susitikimų metu pasakodavome apie gimnaziją. Vėliau dalyvaudavome diskusijose. Aptardavome, ko trūksta mokyklose, kaip sužadinti mokinių iniciatyvumą. Problemos visur panašios. Diskusijos, lankstinukai, visa tai – mūsų žygio dienotvarkė.   
– Kada Jūs planuojate sugrįžti į Palangą?
– Sugrįžimas į Palangą numatomas birželio 22 dieną, šeštadienį. Planuojame sugrįžti į renginį „Karamba“.
– Kodėl, Jūsų nuomone, dabar jaunimas yra ganėtinai pasyvus?
– Taip, jaunimas yra ganėtinai pasyvus, jaučiama didelė praraja tarp aktyvaus bei pasyvaus jaunimo. Taip pat juntama stipri diferenciacija tarp jaunuolių, kurie domisi skirtingais užsiėmimais: muzika, teatru ar sportu. Žinoma, yra ta vadinamoji ,,pilkoji“ masė, bet nestinga ir aktyvaus jaunimo. Vykusių ankstesnių diskusijų metu pavyko išsiaiškinti, kad jaunimo pasyvumui daro įtaką ir atsakomybės našta. 15 ar 16 metų jaunuolis ne itin noriai veliasi į dokumentaciją, būtent projektų rašymą, jų teikimą. Per daug dokumentacijos. Jaunimo koordinatoriai padeda, bet ne visi tai žino.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos senosios gimnazijos abiturientas Augustas Perminas dalyvavo L-EARN konkurse, kurį organizavo „Riga Business School” universitetas. Nors paraišką šiam konkursui mokinys išsiuntė paskutinę dieną, netrukus gavo teigiamą atsakymą.


Atrakcionai prie Senosios gimnazijos įsikūrė teisėtai

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Kai vieną praėjusios savaitės naktį i Palangos senosios gimnazijos stadioną įvažiavo sunkvežimių kolona su atrakcionais, palangiškiai subruzdo: ar vėl olandai, prieš kelis metus išvyti iš J. Basanavičiaus gatvės, „įsmuko“ į kurortą? 


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Žinia apie Palangą – minant dviračių pedalus

Laura GRENDIENĖ Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, 2013 06 17 | Rubrika: O man ne dzin

Palangiškiai šeštadienį išlydėjo Senosios gimnazijos abiturientą Tautvydą Lubį bei jo komandą, pasiryžusius originaliai – minant dviračių pedalus – paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas