„Vienos eglutės istorija“ parsidėjo nuo Kalėdų senelio perskaityto pamirštų žaislų laiško...

„Vienos eglutės istorija“ parsidėjo nuo Kalėdų senelio perskaityto pamirštų žaislų laiško...

Pirmoji Lietuvos Kalėdų eglė nušvito Palangoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03

Penktadienio vakarą nebodami permainingo oro, iš dangaus papildavusio tai lietaus, tai krušos, į centrinę kurorto aikštę vaikais vedini rinkosi šimtai palangiškių, panorusių išvysti „Vienos eglutės istoriją“ bei pasidžiaugti Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija.

Pamirštų žaislų pasaka
Į aikštę besirenkantiems žmonėms Kalėdinės pasakos tarnybų radijas transliavo šventines melodijas, laikas nuo laiko pertraukiamas žiniomis iš Kalėdų senelį pasiekiančių laiškų: miško žvėreliai ir paukšteliai dėstė, ko jiems labiausiai reikia šaltuoju metų laiku.
Lygiai 17 valandą, griaudžiant fanfaroms, du žaliai apsirengę nykštukai pasitiko nuo Palangos per Lietuvą pradedantį keliauti Kalėdų senelį. Šis atskubėjo išgirdęs Nykštukų perskaitytą užmirštų senų žaisliukų laišką. Mostelėjęs stebuklinga lazda, senelis iškvietė į aikštę laišką parašiusius žaislus.
Iš prie eglės atvažiavusio traukinuko išlipę žaislai – skudurinė Onutė, karvutė, asiliukas, lietaus lašelis ir meškutė, pasisveikinę su vaikais, pakilo į sceną ir savo godas išpasakojo Kalėdų seneliui, jo pagalbininkams Nykštukams bei senelio svitai.
Pamirštų žaislų svajones iliustravo vandens lašeliai, drugeliai ir bitutės. Šiais personažais buvo virtę „Baltijos“ pagrindinės mokyklos „Pajūrio“ kolektyvo ir Kretingos rajono Vydmantų kultūros skyriaus šokių kolektyvo „Vėjūnai“ mažieji šokėjai.

Sužibo eglė, nušvito fejerverkai
Kokia gi didžiausia Kalėdų seneliui išsakyta pamirštųjų žaislų svajonė? Ogi, kad jie galėtų tapti žaisliukais prie tikros Kalėdų eglės. Tam reikia, kad įvyktų stebuklas, ir aikštės centre stovinti eglutė pavirstų švytinčiu Kalėdų simboliu.
Vienas senelis nedrįso – ar nesiryžo – imtis stebuklo. Ir pakvietė pagalbon Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų.
„Labas vakaras, mano miesto gyventojai, svečiai, labas vakaras, mano patys mažieji bičiuliai, – į susirinkusiuosius kreipėsi kurorto meras. – Artėjant pačioms gražiausiomis metų šventėms visiems jums noriu palinkėti santarvės ir meilės. O vaikams – kad Kalėdų senelis išpildytų visus jų norus. Mylėkit mūsų miestą, mylėkit vieni kitus. Priglauskite skruostą prie skruosto, ir su tokia nuotaika ir tokios dvasios lydimi laukite šventų Kalėdų“.
Priminęs, jog kitąmet Palanga taps Lietuvos kultūros sostine, o dabar ji tapsianti pačiu šviesiausiu Kalėdų šviesos miestu, meras Šarūnas Vaitkus kartu su Kalėdų seneliu mostelėję stebuklingomis lazdelėmis įžiebė Kalėdų eglę.
Prie jos, šokdami ir glėbesčiuodamiesi su mažaisiais – o ir su didžiaisiais – palangiškiais patraukė pasakos „Vienos eglutės istorija“ personažai. Jiems šokant bei kitaip besilinksminant dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.
O pasibaigus pasakai, kurios veiksmą vaikai dar kurį laiką aptarinėjo su savo tėveliais („O ar tikrai tie žaisliukai pasiliks prie eglutės?“ – savo mamos teiravosi dvi žavios mergytės), dar kurį laiką aplink Kalėdų eglę važinėjosi ir norinčius vėžino žaislus vežęs traukinukas.

Renginiai tęsis
Melsvomis girliandomis nušvitusi pirmoji Lietuvoje Kalėdų eglė pradėjo šventinius, daugiau kaip mėnesį truksiančius renginius.
Beje, nušvito ne tik pagrindinis Kalėdų simbolis, šiemet sukonstruotas iš metalinio karkaso ir dirbtinių eglės šakų. Trylika metrų aukščio siekiančią eglę puošia švytinčios dekoracijos – snaigės ir skrendančios žuvėdros. Jūros alsavimą atspindi ir mėlyna šviesa, kuria nušvito eglė. Ją iš viso puošia apie 16 tūkst. mirguliuojančių lempučių.
Palangos gatves papuošė apie 250 įvairių iliuminacijų, o centrinėje Vytauto gatvėje šviečiančiomis girliandomis papuošta net 300 medžių, kuriuose žybsi maždaug 15 tūkst. lempučių.
Penktadienio vakarą pradėta pasakoti  „Vienos eglutės istorija“ Palangoje tęsis šventinių renginių festivaliu „Kalėdų šviesos miestas“, kurio metu daugiausia dėmesio bus skiriama galimybei ilsėtis ir pramogauti kartu su šeima, taip pat kūrybingo ir sveiko laisvalaikio propagavimui. Šio festivalio renginiai svečių lauks visą gruodį, kol įžengus į kitus metus pavirs Palangos kaip Lietuvos kultūros sostinės renginiais.
Visą festivalio laiką Palangoje veiks gausybė parodų, vyks šventiniai koncertai. Mažuosius svečius Palangoje visą savaitę nuo Kalėdų džiugins Elfų mokyklėlė ir jos filialai visame mieste. Čia vaikai galės ne tik smagiai praleisti laiką, bendrauti su pačiais tikriausiais elfais bei susipažinti su elfų gyvenimo paslaptimis – Elfų mokyklėlėse ir kitur šiemet vėl veiks Žaislų bankas, kaupiantis vaikų gerumo indėlius. Tiek naujus, tiek jau naudotus vaikų į „Gerumo banką“ suneštus žaislus vėliau elfai išdalins mažiesiems, kuriems tų žaislų labai trūksta.
Tradicija jau tampa ir Šventos šeimos diena, kuomet Palangos bažnyčioje santuokos priesaiką galės atnaujinti poros iš visos Lietuvos.
Norinčių sušilti bei gauti geros nuotaikos ir energijos užtaisą lauks jau tradicinėmis tapusios nemokamos šokių pamokos, kurias paskutinėmis gruodžio dienomis Jūratės ir Kastyčio skvere ves „Šokių akademija“. Kojas pamankštinusių ir savo pagamintomis kaukėmis pasipuošusių šokėjų paskutinę metų dieną laukia šventinis karnavalas ir tradiciniai fejerverkai nuo Jūros tilto.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Šeštadienį, lyg taip būtų numatyta Kalėdų eglės įžiebimo šventės scenarijuje, kurortą užklojo sniego patalas. Jausdami artėjančių didžiųjų žiemos švenčių nuotaikas, vakare palangiškiai būriais traukė į centrinę miesto aikštę. Netrukus išvydo ir įžiebtą pagrindinį žiemos švenčių simbolį – išskirtinę eglę. Gausiai...


Šeštadienį Palangoje – miesto eglės įžiebimo šventė Šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam renginiui, 19 val. Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Kalėdų eglės įžiebimas Šventojoje 11 d, 18 val. Šią dieną šventojiškiai ir miestelio svečiai gali grožėtis kalėdinės eglės įžiebimo švente.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Šeštadienį nepaisydami skruostus žnaibančio šaltuko į Palangos centrinę aikštę vaikais vedini plūste plūdo palangiškiai ir miesto svečiai. Čia, skambant mažų ir didelių jau seniai nuoširdžiai mylimo kolektyvo „Tele Bim Bam“ dainoms, buvo įžiebta originali eglutė – didžiausiu Kalėdų seniu tituluojama kompozicija, kviečianti pasitikti...


Penktadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai, suaugę ir maži, gimnazistai ir pradinukai, – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti šį rudenį septynerių metų gimtadienį švenčiančio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai...


Palangos gimtadieniui – pirmoji palangiškių sueiga

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 31 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį, kovo 30-ąją atverstas dar vienas mūsų miesto istorijos puslapis. Pirmąkart minint 1921 metų kovo 30-ąją – datą, kai Palangos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, – Kurhauzo salėje pačios miesto bendruomenės iniciatyva surengta pirmoji Palangos gimtadieniui skirta palangiškių sueiga. Pirmoji, nuo kurios, kaip tikima, bus pradėta nauja tradicija –...


Pirmoji Lietuvos Kalėdų eglė nušvito Palangoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Penktadienio vakarą nebodami permainingo oro, iš dangaus papildavusio tai lietaus, tai krušos, į centrinę kurorto aikštę vaikais vedini rinkosi šimtai palangiškių, panorusių išvysti „Vienos eglutės istoriją“ bei pasidžiaugti Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija.


Praėjusių metų pradžioje įpareigota Palangos miesto savivaldybės administracija ėmė rengti techninę dokumentaciją Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė, Kęstučio gatvė – viena iš prasčiausių Palangos gatvių, tad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius