Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 17

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už atsidavimą buvusio tarybinio ūkio direktoriui Zigmantui Dokšui bei jo mylimai žmonai Benediktai Dokšienei, o už knygos leidimą žurnalistui Danieliui Mickevičiui.

 

Pusšimtis autorių

Į knygos pristatymą atskubėjo būrys artimų tiek Juknaičiams, tiek B.ir Z.Dokšų šeimai, žmonių, kurie troško pasidalinti patirtais įspūdžiais paėmus į rankas naująjį kūrinį bei pasveikinti su šia proga kūrėjus. Kaip teigė gerbiamas Z.Dokšas, prie šios knygos leidimo pradžioje norėjo prisidėti šimtas žmonių, o liko pusšimtis. Eilinį kartą Juknaičiuose drauge susirinkę nusprendė, jog būtina imtis šio darbo, o juo labiau, kad daugelį metų puoselėtas, nusipelnęs ūkis, privalo būti įamžintas nuo pačios pradžios. Iš pačių ūkio kūrėjų lūpų, žurnalisto Ferdinando Kauzono sudėliotos eilutės sugulė į knygos puslapius, suteikdamos galimybę skaitytojams pasinerti į išskirtinį gyvenimą. Grafikės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės papuoštas viršelis ypatingai traukia visų dėmesį išskirtiniu gyvenvietės vaizdiniu, nuteikdamas puikiam prisiminimų persmelktam turiniui. 

 

Juknaičių patirtis moko

Trokšdamas, kad juknaitiškiai ne vien ūkio darbus dirbtų, bet domėtųsi ir menu, kultūra, Z.Dokšas sukūrė tobulą gyvenvietę-parką, kurį 2009 metais nutarta įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Pagyrų negailėjo buvusiam tarybinio ūkio direktoriui bei jo žmonai nei vienas į pristatymą atvykęs žmogus. Leidėjas D.Mickevičius padėkojo visiems, patikėjusiems jam šios knygos leidybą. Drauge su Z.Dokšu prisiminęs, kaip gimė pavadinimas, jis taip pat išsakė savo susižavėjimą Juknaičiais. „Ko moko Juknaičių patirtis – pakelti akis į draugus, apsidairyti aplink, gal net pakelti akis į dangų, dabartinė Lenkijos tragedija galbūt taip pat to moko. Žmonių prisiminimai yra tarsi pamoka, kaip reikia pakelti akis“, - kalbėjo D.Mickevičius apie knygos pavadinimo reikšmingumą.

 

Žmonių bendruomenė

Z.Dokšą atskubėjo pagerbti ir pasveikinti buvęs Šilutės rajono valdytojas, bičiulis Vladas Sturys, padėjęs buvusiam tarybinio ūkio direktoriui įkurti Rotary klubą. „Juknaičiai – kaip kitas pasaulis“, - apibūdino knygoje aprašomą gyvenvietę V.Sturys. Padėkojęs už puikų kūrinį ir nesenkančią energiją, geras Z.Dokšo bičiulis nepamiršo paminėti, jog būtent šio žmogaus dėka buvo sukurta svarbiausia gyvenvietės grandis – dvasinė žmonių bendruomenė.

 

„Užkrečiančios“ idėjos

Ypatingą dėmesį skyręs menui, Z.Dokšas suprato, jog menas nieko neduos, jei nebus ruošiami meno mylėtojai, tad uoliai stengėsi puošti, gražinti įvairiais meno kūriniais Juknaičius ir stengtis į juos atgręžti gyventojų žvilgsnius. „Parkas, skulptūros, vitražai, juk visa tai tavo, Zigmantai, darbas, tad neverta kuklintis, reikia pagirti“, - gerų žodžių negailėjo architektas Leonas Laimutis Mardosas. Puikiai įvertinęs knygą, L.L.Mardosas paminėjo, jog joje netrūksta ir efektingų „deimančiukų“. „Ar buvot girdėję, kad Z.Dokšas išrado tokią lapių veislę, kuri lipa į medžius, o apie vandens telkinį žinot, atauginantį plikiams plaukus“, - nuoširdžiai pasidžiaugė ir pralinksmino susirinkusiuosius architektas. Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo, kuriam priklauso ir Z.Dokšas su L.L.Mardosu, pirmininkas Danius Puodžius pasidžiaugė knyga ir pačia Z.irB.Dokšų šeima, kuri praskaidrino Palangos gyvenimą. „Tai didžiulis paminklas tiek mums, tiek juknaitiškiams. Tuomet gimusios idėjos sklinda ir dabar po Lietuvą“, - nuoširdžiai kalbėjo D.Puodžius.

 

Sveikintojų eilė

Nusidriekė eilė, norinčių pasveikinti ir pasidalinti savomis mintimis, tad tiek Z.Dokšą, tiek B.Dokšienę „apipylė“ šilčiausiais linkėjimais ir gėlėmis artimieji, bičiuliai bei dėkingi palangiškiai. Z.Dokšą atskubėjo pasveikinti ir mero patarėja Nijolė Steponavičiūtė, išsakiusi nuoširdžiausius linkėjimus ir padėką už visuomeninę kultūrinę veiklą ne tik Juknaičiuose, bet ir Palangoje.

Susirinkę itin nuoširdūs žmonės turėjo progą pabendrauti, prisiminti drauge nuveiktus prasmingus darbus bei įkvepiančiai papasakoti jų nepažinusiems. Šią knygą visi norintys gali įsigyti „Rimos knygyne“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų...


Vasario 26 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė turėjo unikalią progą dalyvauti gimnazijos alumno Andriaus Kleivos debiutinės knygos ,,Kaip veikia Japonija" pristatyme, į kurį autorius atvyko iš Vilniuje vykusios knygų mugės, kur jo knyga sulaukė didelio dėmesio.  


Žinomas mokytojas Jonas Brazdžionis šią vasarą išleido jau penktąją savo poezijos knygą, pavadintą „Į sūkurį pakliuvę“. Kaip prisipažino palangiškis, jau ir nebegalvojęs, kad dar viena jo knyga išvys dienos šviesą, tačiau ją išleisti paskatino neeilinė sukaktis – judviejų su žmona Deimantinės vestuvės. Poezijos knyga tapo tarsi...


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom 2011“, kurios metu plušėjo visi neabejingi gamtai, aplinkai, kurioje visi drauge gyvenam. Ši akcija sėkmingai įgyvendinama jau ne vienerius metus ir kaskart susilaukiama vis didesnio būrio žmonių. Šiemet buvo skatinama ne vien susitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti atliekas.


Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už...


Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 10 | Rubrika: Miestas

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.


Gamtininkės knyga - „Gyvenimo spalvos“

Mindaugas GEDMINAS, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinįjį 2009 metų pirmadienį kultūriniams renginiams neabejingoje „Luizos“ kavinėje susirinko kelios dešimtys meninei saviraiškai, fotografijai, dailei, poezijai neabejingų sambūrio VšĮ „Trečiasis amžius“ narių, kuriems aštuntus metus vadovauja Irena Linkauskienė, ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos. Čia iškilmingai pristatyta ypatingai originali, natūrali, dieviškąja poezija...


Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009 11 17 | Rubrika: Kultūra

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius