Ranka pasiekiama „ENEOS 1006 km lenktynių“ starto Palangoje linija

Ranka pasiekiama „ENEOS 1006 km lenktynių“ starto Palangoje linija

2016 07 14

Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio žvaigždžių, laikančių didžiule garbe dalyvauti šioje vasaros greičio ir pramogų fiestoje.


Apie paskutines pasirengimo šiam greičio ir pramogų festivaliui akimirkas buvo kalbama antradienį įvykusioje lenktynių spaudos konferencijoje.
„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, jog likus savaitei iki didžiausios mūsų ir visų ištikimų mūsų talkininkų, pradedant Palangos savivaldybe ir baigiant daugeliu valstybinių institucijų, šventės – „ENEOS 1000 km lenktynių“ – bendromis pastangomis nuveikti visi darbai ir nors rytoj jau galėtume pakelti lenktynių vėliavą“, – pradėdamas antradienio spaudos konferenciją kalbėjo pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis.
Pasak D. Jonušio, per 16 metų, kai vyksta šios lenktynės, nusistovėjo graži tradicija kitų metų renginiui pradėti ruoštis vos pagerbus ką tik pasibaigusių varžybų nugalėtojus ir prizininkus.
„Neabejoju, kad visus labiausia domina kiek komandų pamatysime prie 1006 km distancijos starto linijos? – sakė D. Jonušis. – Dabar paraiškas yra pateikusios 42 komandos, tačiau į šį klausimą neklysdami galėsime atsakyti tik liepos 20 d., kai baigs darbą varžybų techninė komisija. Tikiuosi, jog kaip ir paskutiniais metais lenktynes pradės apie 40-45 komandas. Tai optimalus lenktyninių bolidų skaičius trasai, kai po rekonstrukcijos nuo 2994 iki 2682 metrų sutrumpėjo vienas Palangos lenktynių trasos ratas. Būtent tiek komandų, apsukusios keletą pirmųjų ratų po starto, šioje trasoje joje gali jaustis patogiai ir demonstruoti visus savo sugebėjimus“.
Lenktynių organizatorių kur kas labiau džiugina ne komandų skaičius, o varžybų kokybinis lygis, atvykusių lenktynininkų meistriškumas ir labai rimtos jų ambicijos bei nusiteikimas nekompromisinei kovai.
„Kad kova virs iki pat paskutiniųjų „ENEOS 1006 km lenktynių“ metrų, garantuoju ne aš, – tvirtino D. Jonušis. – Tą garantuoja į Palangą atvykstantys, visoje Europoje pripažinti ir laukiami lenktynininkai. Tokie, kaip pergalės skonį Palangoje jau pažinęs Steve‘as Vanbellingenas, ilgametę kitų maratoninių lenktynių patirtį turintis Tomas Van Rompuy, Sebastiaanas Bleekemolenas, 2010 metais 1000 km maratoną laimėjęs Wardas Sluys, Danielis Colembie, Michaelis Verhagenas ir kiti. O argi užsieniečiams neprilygsta ar jų neverti geriausi šalies lenktynininkai Jonas Gelžinis, Nemunas Dagilis, Benediktas Vanagas, Ramūnas Čapkauskas, Deivydas Jocius, Rimvydas Agurkis, Andrius Jasionauskas, Giedrius Nomeika ir daugelis kitų“?
Šiemet čia varžysis ir Konstantinas Calko, kuriam priklauso 2014 m. pasiektas greičio rekordas, kai latvis vieną 2682 metrų ilgio trasos ratą įveikė per 1 min. 07,046 sek.
„Džiaugiuosi, jog prie „ENEOS 1006 km lenktynių“ muzikinės dalies formavimo šiemet aktyviai prisideda ir Menų fabrikas „Loftas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo renginio pramoginę dalį pristatęs menų fabriko įkūrėjas ir vadovas Viktoras Diavara. – Galiu patikinti, jog nuobodu tikrai nebus, nes publiką ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį linksmins net 18 grupių ir solistų. Tarp jų – daug perspektyvių kolektyvų, jau sėkmingai pasirodžiusių „Lofto“ scenoje, o dabar turėsiančių puikią progą koncertuoti prieš kur kas didesnę auditoriją“.
Pasak V. Diavaros, visų trijų dienų muzikinės programos tikslas – ne tik pakviesti žiūrovus pasiklausyti pamėgtų atlikėjų ar grupių, bet ir paieškoti naujų talentų ir kartu pasidžiaugti kylančiu jų meniniu lygiu.
Menų fabriko vadovą pradžiugino tikra „ENEOS 1006 km lenktynių“ muzikinės programos, o kartu ir pasaulinė beatbox‘o žvaigždė iš Didžiosios Britanijos, geras jo draugas The Petebox, sutikęs atidaryti savaitgalio muzikinį projektą Palangoje.
„Mums tai didžiulė garbė, nes tikrai žinau, jog nebus nė vieno žmogaus, kurio The Petebox negalės išjudinti“, – spaudos konferencijos dalyvius patikino V. Diavara.
Atvykę į Palangą stebėti „ENEOS 1006 km lenktynių“ žiūrovai galės iš arčiau susipažinti su vilniečių roko grupe „Arbata“, emociją transformuojančia į muziką, per penkiolika gyvavimo metų (truputį mažiau, nei rengiamos šios lenktynės) išleidusia penkis albumus, su Sasha Song ar charizmatiškuoju Egidijumi Sipavičiumi, kurių plačiau pristatyti netenka, žymiausios šalyje hip-hop'o grupės G&G Sindikatas narių Kasteto ir Donciavo soliniu projektu „Dogma“, vienu labiausiai pastebimų Lietuvos repo scenos atstovų IronVytu, kurio debiutinis albumas „Pirmas“ buvo tiesiog išgraibstytas, todėl teko užsakyti papildomą tiražą, su muzikos virtuozais iš Rumunijos ir Vengrijos „Gonsofus“, ambiance atstovais iš Vengrijos „Ficture“, su Edgaru Lubiu ir lyriškąja „Ingaja“ bei daugeliu kitų.
Dar viena svarbi šio renginio naujovė – pirmą kartą „ENEOS 1006 km lenktynės“ turės originalią ir kokybišką aprangos liniją, paženklintą H/H prekiniu ženklu ir lenktynių logotipu.
Šią naujieną spaudos konferencijoje paskelbė tarptautinis sporto prekių parduotuvių tinklas „Sportland“, sėkmingai veikiantis visose trijose Baltijos šalyse ir dar kartą pateisinęs savo moto „Būk pirmas!
„Sportland” pirmieji rinkoje pristato oficialią „ENEOS 1006 km lenktynių” aprangą, kuri bus specialiai pateikta automobilių sporto mėgėjams šių unikalių lenktynių metu“, – sakė parduotuvių tinklo „Sportland“ direktorius Vladas Korsakovas.
Pasak V. Korsakovo, „ENEOS 1006 km lenktynių“ logotipais paženklinti Helly Hansen prekės ženklo drabužiai – daugelio pamėgta stilinga apranga. Todėl tikimasi, kad šis prekinis ženklas taps ir automobilių fanų pasididžiavimu. Neatsitiktinai pasirinktas būtent šis Norvegijoje sukurtas prekės ženklas. Helly Hansen apranga susilaukė itin palankių įvairių sporto šakų atstovų, kurie ją bandė atšiauriomis ir ekstremaliomis oro sąlygomis, įvertinimų. Dėl puikios gaminių kokybės, ergonominių savybių visi Helly Hansen prekės ženklo gaminiai plačiai žinomi ir gerai vertinami visame pasaulyje.
Specialiai „ENEOS 1006 km lenktynėms“ sukurtos aprangos asortimente – vyriški ir moteriški marškinėliai, liemenės, striukės, pritaikyti bet kokiam orui. Prieš lenktynes prekyboje atsiras ir vaikiškų marškinėlių, kuriais pasipuošę varžybas stebės mūsų mažieji lenktynių mėgėjai.
Maratoninių lenktynių Palangoje organizatoriai, skatindami rinktis naujus, aplinkai gerokai draugiškesnius automobilius, nepamiršo ir ekologinių problemų. Lenktynių dalyviai bus aprūpinti Bagfactory daugkartinio naudojimo neaustinės medžiagos maišeliais, kurie yra draugiški aplinkai, lengvai perdirbami, o patys nesunkiai suyra gamtoje

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos
„ENEOS 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Aurum 1006 km lenktynių“ kvalifikacija penktadienį, liepos 19 dieną, buvo puiki preliudija į pagrindines šeštadienio lenktynes. Jau kvalifikaciniame etape intriga pasiekė aukščiausią lygį: lyderiai keitėsi kone kas porą minučių.


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


Vakar, liepos 20-ąją, Palangos Vytauto gatvėje, kaip sako poilsiautojai, saulei ritinėjantis žeme, aštuonioliktosios, didžiausios Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynės“, paskelbtos atidarytomis.


„ENEOS 1006 km lenktynės“ į Palangą priviliojo tuzinus įžymybių, gražuolių ir automobilių sporto meistrų.


Prasidėjo „ENEOS 1006 km“ lenktynės Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 21 | Rubrika: Sportas

Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto gatvėje iškilmingu paradu prasidėjo „ENEOS 1006 km” lenktynės.  


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Regis, dar visai neseniai laiškų rašymas ranka buvo įprastas ir nieko nestebinantis dalykas. Šiais laikais tai skamba tarsi tikra egzotika, o ypač jaunosios kartos atstovams. Ranka rašytų laiškų nebegauname, patys jų nerašome, o ką ir bekalbėti apie kadaise buvusius ir dabar tik romantiškai įsivaizduojamus pašto karvelius. Spalio 9-ąją...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius