Tarptautinis akordeonistų konkursas Klingentalyje

Tarptautinis akordeonistų konkursas Klingentalyje

2016 05 30

Vokietijos mieste Klingenthal vyko jau 53 tarptautinis akordeonistų konkursas. Tai – vienas rimčiausių ir sudėtingiausių konkursų akordeonistams. Jame groja visų amžiaus grupių solistai ir ansambliai. Užsiregistravusių buvo daugiau, bet į konkursą atvyko 56 solistai ir 10 ansamblių. Šiame konkurse dalyvauti ryžtasi ne kiekvienas, o tik patys geriausi savos šalies akordeonistai.
Iš Lietuvos atvyko 4 solistai ir duetas. Tarp jų – ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi (mokytoja Nijolė Daukšienė).
Konkurse grojo Rusijos, Baltarusijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Moldavijos, Kinijos, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Vengrijos, Prancūzijos, Italijos ir Lietuvos akordeonistai. Konkursantus vertino 13 komisijos narių, pasidalindami į visas kategorijas. Tai žymūs atlikėjai, kompozitoriai iš Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Kinijos, Suomijos, Lenkijos Danijos, Rusijos, Prancūzijos ir Serbijos.
Visi konkurso dalyviai paruošė dviejų turų programas, kuriose buvo ir privalomas repertuaras.
Mantas, dalyvaudamas jau antrą kartą šiame konkurse, grojo pirmoje kategorijoje iki 12 metų. Grupėje varžėsi 3 atstovai iš Vokietijos, 2 iš Lenkijos, 3 iš Lietuvos, po vieną iš Kroatijos ir iš Rusijos. Jau pirmame ture iš dešimties ryškiausi buvo 3 atlikėjai, kurie vėliau ir pasidalijo vietas: Simon Szwerzevskij iš Lenkijos – 1, Jonas Vozbutas iš Mažeikių – 2, ir tik 0.31 balo skirtumu pralaimėjusiam Mantui teko 3 vieta. Neabejotinai, gabiam akordeonistui tai nemažas pasiekimas, bet darbštaus mokinio didžiausios pergalės dar laukia ateityje.

Nijolė DAUKŠIENĖ
Akordeono mokytoja


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

2018 metus Palangos Vlado Jurgučio mokykla pasitiko gražiu renginiu – sausio 10-ąją dieną mokyklos aktų salėje įvyko meninio skaitymo konkursas.


Pavėlavę, bet paminėjome pasaulinę akordeono dieną. Gegužę įvyko edukacinis koncertų ciklas „Akordeono muzika šiandien“, skirtas pasaulinei akordeono dienai paminėti.


Vokietijos mieste Klingenthal vyko jau 53 tarptautinis akordeonistų konkursas. Tai – vienas rimčiausių ir sudėtingiausių konkursų akordeonistams. Jame groja visų amžiaus grupių solistai ir ansambliai. Užsiregistravusių buvo daugiau, bet į konkursą atvyko 56 solistai ir 10 ansamblių. Šiame konkurse dalyvauti ryžtasi ne kiekvienas, o tik patys geriausi savos šalies...


Rugpjūčio 7-11 dienomis Palangoje vyks jau devintąjį kartą rengiamas tarptautinis festivalis „Palangos vasara“. Per aštuonerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Festivalyje dalyvavo iškilūs šalies ir užsienio menininkai –...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Šokių konkursas „Ant bangos 2013”

Birutė GIKARIENĖ, 2013 06 27 | Rubrika: Kultūra

Palangoje tradiciškai vėl ošė šokių studijos „Palangos Vėtrungė” organizuojamas šokių konkursas „Ant bangos 2013”. Šiemet į Palangos vasaros estradą susirinko virš 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.


Istorijų pasakojimo konkursas

Rengėjai, 2011 04 06 | Rubrika: Kultūra

Istorijų pasakojimo konkursas "Mano gyvenimo pasaka"


Praėjusį savaitgalį Palangoje prasidėjo tradicinis tarptautinis veteranų teniso turnyras „Palanga Open 2010“. Iš įvairių šalių atvykę tenisininkai uoliai įrodinėja savo jėgas ir jau ruošiasi finalinėms rungtynėms. Vakar vyko stipriausiųjų pusfinaliai.


Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.


Piešinių konkursas!

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 04 | Rubrika: Sveikata

Skelbiamas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas „Bijau aš dėl miškų ir upių“, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius