Valdantieji užsimojo likviduoti polikliniką

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 01

Dirba nuostolingai

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Remigijus Alvydas Kirstukas miesto Tarybai aiškino, kad buvo paprašyta įstaigos vadovo Egidijaus Rimkaus atsakyti į pateiktus klausimus dėl paslaugų praplėtimo. Be to, miesto Tarybos nario nuomone, įstaigos norai teikti antrinio lygio medicinines paslaugas „kertasi“ su pagrindine funkcija. „Poliklinika tampa ambulatorine gydymo įstaiga, o vidaus audito išvadose teigiama, kad dirbama neekonomiškai ir neefektyviai, lėšos naudojamos ne pagal paskirtį. Ateityje minėtam centrui kyla rizika dirbti nuostolingai“, - sakė R.A.Kirstukas, siūlydamas atidėti klausimo svarstymą iki bus gauti raštiški bei išsamūs įstaigos vadovo paaiškinimai dėl europinių lėšų likimo, nes  privalu išsiaiškinti konkrečiai, kas bus daroma.

     

Bendrapartietės prašymas

Opozicijai atstovaujančio Šarūno Vaitkaus teigimu, vilkinimo priežastys puikiai suprantamos. Pasak politiko, Palangoje pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia du gydymo centrai – Savivaldybės gydymo įstaiga – poliklinika ir miesto Tarybos narės Sondros Kulikauskienės privati įmonė – Bendrosios praktikos gydytojo centras. Politiko teigimu, dėl susidariusios padėties reikia praskleisti paslapties šydą, pagarsinant Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdžio, įvykusio šių metų vasario 4 dieną, protokolą. „Šioje istorijoje įdomus vienas faktas. Vasario 4 dieną į miesto merą Vytautą Stalmoką kreipėsi jo bendrapartietė liberalcentristė S.Kulikauskienė su prašymu jos privačiai įmonei išnuomoti panaudai patalpas, esančias Savivaldybei priklausančioje poliklinikoje. Motyvuota, kad jos centras, įsikūręs Medvalakio gatvėje, užima 300 kv. metrų plotą, o prisirašiusiųjų gyventojų skaičius nuolat didėja ir šiuo metu jų yra per 11 tūkst. Pacientai, anot S.Kulikauskienės, pageidauja, kad jos vadovaujamas centras teiktų medicinines paslaugas ir centrinėje miesto dalyje. Todėl, miestiečių patogumui, racionaliausia būtų dalį paslaugų perkelti į kurorto centrą“, - pacitavo dokumentą Š.Vaitkus.  

 

Siūlymas – likviduoti

Gavus šį prašymą nedelsiant, tą pačią dieną, įvyko Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdis, kuriame dalyvavo liberalcentristės medikės Laimutė Ežerinskienė, Sondra Kulikauskienė bei „tvarkietė“ Nijolė Petkutė. Minėto posėdžio protokole nurodoma, jog svarstant klausimą dėl poliklinikos, komiteto pirmininkas Viktoras Pivrikas, pasidomėjęs Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, kiek iš biudžeto skirta lėšų Palangos pirminiam asmens sveikatos priežiūros centrui ir gavęs atsakymą, kad visoms sveikatos programoms finansuoti yra numatyta skirti 200 tūkst. litų, išsakė nuomonę, kad reikia rimtai apsvarstyti, ar Palangai išties reikalingi du pirminės sveikatos priežiūros centrai. Taip pat profesoriaus V.Pivriko teigimu, Savivaldybės įstaiga yra ties finansinės krizės riba. Jo nuomone, vertėtų atlikti minėtos įstaigos auditą ir, įvertinus jo išvadas, spręsti klausimą dėl įstaigos likvidavimo.

 

Pritarė kolega

Posėdyje dalyvavęs buvęs meras, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Remigijus Alvydas Kirstukas pritarė pasiūlymui, teigdamas, kad kurorte, kai gyventojų skaičius siekia 17 tūkst., du pirminės asmens sveikatos priežiūros centrai nereikalingi. Iš posėdžio protokolo matyti, kad už Savivaldybės įmonės – poliklinikos – likvidavimą  balsavo visi keturi komiteto nariai, taip pat ir Sondra Kulikauskienė.

 

Tikslas – sužlugdyti Savivaldybės įmonę

Pasak Š.Vaitkaus, susipažinus su protokolu, darytina išvada, jog buvęs meras R.A.Kirstukas yra suinteresuotas, kad nebeliktų Savivaldybės įmonės, o jos funkcijas perimtų S.Kulikauskienės privatus centras, kuriame dirba R.A.Kirstuko žmona. „Valdančiosios daugumos medikų klanas nebepaiso privačių ir viešųjų interesų derinimo nuostatų ir kelia rankas. Jų siekis vienintelis -  sužlugdyti polikliniką ir ją likviduoti, kad taptų monopolininkais“, - apibendrino valdančiųjų kėslus politikas.

Tuo tarpu, anot Š.Vaitkaus, Pirminis asmens sveikatos priežiūros centras dirba pelningai. Pernai pelnas buvo 5 tūkst. litų. Įstaigos vadovas Egidijus Rimkus, pasak politiko, stengiasi rengti projektus, finansuojamus europiniais pinigais,  o ne prašo Savivaldybės, tačiau vilkinama ir trukdoma.

 

Profesoriaus paaiškinimai

Socialdemokratams atstovaujantis miesto Tarybos narys Viktoras Pivrikas išsisukinėdamas tikino posėdžio dalyvius, jog komitete problema svarstyta tik „diskusijų lygmenyje“. Tad kyla klausimas, jei tik diskutuota, tai  kodėl balsuota?

Pasibaigus pasisakymams paprašyta pasisakyti  dalyvavusios posėdyje Savivaldybės kontrolierių tarnybos vadovės Elenos Kuznecovos dėl audito. Pastarosios aiškinimu, išorės auditą galima atlikti už 2008 metus, tačiau tam turi būti miesto Tarybos sprendimas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


Siekdama gerinti asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliekamų laboratorinių tyrimų kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija 2012 m. patvirtino „Klinikinių laboratorinių tyrimų kokybės gerinimo programą“. Joje numatyta iki 2020 metų pagal LST EN ISO 15189:2007 standartą „Medicinos laboratorijos. Ypatingieji kokybės ir kompetencijos reikalavimai“ akredituoti...


„Šiandien žengtas pirmas žingsnis link to, kad, atsižvelgdami į daugiau nei pusantro tūkstančio palangiškių valią, galėtume vadinamojoje Palangos poliklinikoje vėl teikti fizioterapijos paslaugas“, – taip Palangos meras Šarūnas Vaitkus pakomentavo ketvirtadienį miesto Tarybos posėdžio metu priimtą sprendimą dėl VšĮ Palangos pirminės asmens...


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Valdantieji užsimojo likviduoti polikliniką

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 01 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį įvykusiame miesto Tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl balsavimo viešosios įstaigos  „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ eiliniame visuotiniame dalininkų susirinkime, kuriame numatyta pritarti  įstaigos veiklos ataskaitai  už 2007 metus bei dėl įstaigos įstatų ir pavadinimo pakeitimo. Po ilgų diskusijų apsisprendus, kad būtina atlikti...


Praėjusį penktadienį Savivaldybės salėje įvyko miesto valdžios organizuotas pasitarimas, kuriame dalyvavo visų biudžetinių įstaigų vadovai, miesto Tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos padalinių vadovai. Jiems pranešta žinia, jog Savivaldybė turi „įjungti“ taupymo programą, todėl kiekvienai biudžetinei įstaigai mažinami asignavimai 5 procentais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius