Matematikos savaitė Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2018-03-29
Peržiūrėta
2447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Matematikos savaitė  Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą ,,Kompiuterinė grafika”, o mokytojos Audronės Domarkienės mokinės Austėja Leliūnaitė ir Gabrielė Mikėnaitė (IIIA) pristatė integruotą darbą ,,Simetrija matematikoje ir tautinių rūbų atributikoje”. Be mūsų gimnazistų, konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Gargždų, Klaipėdos, Tauragės, Plungės, VŠĮ ,,Vaivorykštės tako” gimnazijų bei svečiai iš Klaipėdos universiteto. ,,Matematika už lango” paskatino į matematiką pažvelgti plačiau.
Matematikos savaitę buvo tradiciškai paminėta ir Pi diena - ji jau vyko aštuntus metus iš eilės. Renginyje dalyvavo Palangos miesto mokyklų 8-9 klasių mokiniai. Šiemet jis buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui. Ta proga buvo paruoštos specialios užduotys. Mokiniai turėjo išspręsti keturias matematines užduotis, kurių atsakymai - 1918 metų vasario 16 dienos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų, kurie mokėsi Palangos progimnazijoje, pavardės. Penktoji užduotis buvo kūrybinė. ,,Matemaniją” organizavo mokytojos Asta Pantelejeva ir Audronė Domarkienė. Kovo 15 dieną gimnazistai aktyviai dalyvavo ,,Kengūros“ konkurse. O kovo 16 dieną vyko baigiamasis savaitės renginys - matematikos kūrybinių – projektinių darbų konferencija „Matematinė pynė Lietuvai“. Šiame tradiciniame renginyje dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai ir svečiai iš Klaipėdos Hermano Zudermano ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijų bei Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos. Konferenciją organizavusios matematikos mokytojos ir dalyviai pabrėžė, kad šių metų pranešimai buvo ypač įdomūs, pavyzdžiui, jaunieji matematikai lygino žiogo ir žmogaus išvystomas galias, Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą aptarė pagal XXI a. mokomuosius dalykus, pristatė 3D spausdintuvo galimybes ir praktinį pritaikymą, domėjosi, ar baigta studijų programa atitinka dirbamą darbą, pristatė, kaip programa GoeGebra gali padėti atliekant namų ruošą, gilinosi, kaip atpažinti simetriją matematikoje ir tautinėje atributikoje, pristatė kompiuterinės grafikos galimybes ir matematikos pradžią Lietuvoje. Konferencijoje pranešimus pristatė mokytojų A. Ševeliovos, A. Domarkienė, A. Knietienės, A. Pantelejevos, V. Mickuvienės mokiniai R. Bacius (IID), D.Žemaitaitis (IID), A. Leliūnaitė (IIIA), G. Mikėnaitė (IIIA), G. Stonkutė (IIID), A. Benetis (IVE). Matematikos savaitės renginiai skatina mokymosi motyvaciją ir parodo matematikos dalyko universalumą bei pritaikymo galimybes.

Deimantė Vaičiūtė
Palangos senosios gimnazijos IIIC klasės mokinė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Paskutinę šių mokslo metų lapkričio mėnesio savaitę gimnazistai ,,lankėsi’’ baroko epochoje, o kovo mėnesio 8 -12 dienomis per įvairių mokomųjų dalykų pamokas ,,lipdė’’ bendrą Apšvietos epochos (XVIII amžiaus) vaizdą.


Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius