„Sunkus darbas ir lašelis talento padeda pasiekti sporto aukštumų“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

 „Sunkus darbas ir lašelis talento padeda pasiekti sporto aukštumų“

Palangos Sporto centro geriausio sportininko 2011 titulas šiemet atiteko krepšininkei, kandidatei į Lietuvos U-18 jaunių rinktinę, gimnazistei Eglei Želnytei. Pernai nusileidusi lengvaatlečiui Pauliui Baltušiui, šiemet įrodė, jog sunkiu darbu galima pasiekti visko.

– Egle, kada pajutai aistrą sportui?

– Buvau dar visai maža – 6 metų. Mano mama buvo trenerė. Po mokyklos visuomet užsukdavau pas ją ir laukdavau kol ji baigs treniruotes. Tačiau vieną dieną pati susižavėjau šiuo žaidimu ir pradėjau pas ją treniruotis. Taigi, krepšiniu užsiimu jau 11metų.

– Ko teko atsisakyti dėl krepšinio? Galbūt atvirkščiai, sportas tapo nebeatsiejama tavo gyvenimo dalimi?

– Dėl krepšinio teko atsisakyti pomėgio bendrauti su draugais, kadangi treniruotės ir varžybos užima didelę dalį mano laisvalaikio. Taip, krepšinis man tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Kartais pavargstu ir atrodo jau nieko nebesinori, bet kitą ryta pabudusi suprantu, jog vis dėl to tai jau įaugę manyje ir be to tiesiog nebegaliu gyventi.

– O kodėl būtent krepšinis?

– Galbūt mano pasirinkimą lėmė tai, jog mano tėtis ir mama yra krepšininkai, augau krepšininkų aplinkoje. Nors mano mama ir nenorėjo, jog lankyčiau krepšinį. Ji buvusi profesionalė, praėjusi visą tą sportininkų gyvenimą, tad nenorėjo, kad ir aš aukočiau savo gyvenimą sportui. Tačiau taip jau buvo lemta.

– Kokie tavo ateities planai? Siekiai? Lūkesčiai?

– Mano ateities planai yra gana rimti. Aš niekuomet neapleidau mokslų. Nors suderinti krepšinį su mokslais ir nėra lengva, tačiau mokausi iš tiesų gerai. Planuoju studijuoti mediciną. Žinoma, krepšinis jau dalis manęs, bet, manau, kad ir stropiai besimokydama atrasiu laiko jį pažaisti. Kodėl nenoriu siekti profesionalaus krepšinio? Galbūt mano širdis tikrai to nori, tačiau niekas nepaneigs ir fakto, kad Lietuvoje moterų krepšinis yra nuvertinamas. Todėl pragyventi vien tik iš jo – sudėtinga. Mano nuomone, mokslai yra būtini.

– Ar turi žmogų, į kurį norisi lygiuotis? Kas tau yra pavyzdys?

– Tai mama – Ingrida Želnienė. Aš visuomet sekiau jos pėdomis, iš jos mokiausi ir gyvenimo tiesų. Galbūt nuskambės banaliai, bet ji yra visapusiškai tobuliausias žmogus gyvenime, krepšinyje ir moksluose.

– Kaip prasideda tavo diena?

– Ji niekuo neypatinga. Dieną praleidžiu mokykloje, vėliau treniruotė. Namo grįžtu vėlai ir puolu prie mokslų. Tokia ta mano kasdienybė. Savaitgalius skiriu poilsiui, kadangi sportas ir mokslai labai nuvargina. Norisi pailsėti. Dažną savaitgalį vykstame į varžybas. Laikas praleistas su komanda taip pat tapo laisvalaikiu.

– Išduok paslaptį, kaip tapti metų sportininku?

– Be abejonės, tai reikalauja didelių pastangų, darbo. Be to, turi būti atsidavęs savo sporto šakai ir žinoma – talentas. Bent dalelė jo.

– Talentas ar sunkus darbas padeda pasiekti rezultatų?

– Reikalingas ir talentas, ir darbas. Žmogus gali dirbti iš visų jėgų, bet jeigu jame nebus nė lašelio talento, sporto aukštumos jam bus sunkiai pasiekiamos. Tad manau, jog žmogus turi sunkiai dirbti ir turėti talento. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus pagalbininkas, renkantis sveiką gyvenseną. Jis – ilgametis LSMU biochemijos, gyvensenos biochemijos ir jos korekcijos pagrindų dėstytojas bei Šilainių poliklinikos Mitybos ir kūno svorio reguliavimo centro konsultantas. Ir tai tik maža dalis to, ko jis pasiekęs. Dabar profesorius...


Jaunieji sporto centro futbolininkai – stipriausi

Palangos SC, „Palangos tilto“ inf., 2016 06 30 | Rubrika: Sportas

Birželio 27 d. Palangos miesto centriniame stadione vyko atkaklios kovos – Lietuvos jaunių U-15 antros lygos futbolo pirmenybių Vakarų ir Rytų zonų finalinio etapo varžybos. Kartu su Telšių FC „Džiugas“, Visagino SC rungtyniavo ir Palangos sporto centro vaikinų, gimusių 2001 m., komanda, treniruojama Gvido Juškos.  


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Prieš Kalėdas Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis jaunių tinklinio turnyras, skirtas 2014 metų Sporto centro taurei laimėti. Turnyre dalyvavo keturios jaunių vaikinų komandos iš Kretingos, Darbėnų ir Palangos.


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Palangos sporto centro jauniai krepšininkai – Lietuvos čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Sportas

Šeštadienį pusfinalio, o sekmadienį finalo rungtynėmis Šventojoje baigėsi Lietuvos moksleivių krepšinio lygos jaunių (gim. 1996 m.) čempionatas. Tik prieš metus vietą stipriausiųjų komandų dešimtuke iškovojusi Palangos sporto centro komanda, reguliaraus sezono kovas baigė būdama trečioje vietoje, o per atkrintamąsias varžybas įveikusi A....


Palangos sporto centro jaunių komandos (treneris Regimantas Juška) sėkmingai rungtyniauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. 1995 metais gimusių vaikinų čempionate mūsų miesto komanda kovodama III divizione, pirmajame etape, keturiolikoje rungtynių iškovojo dvylika pergalių ir tarp aštuonių Žemaitijos komandų užėmė antrą vietą. Antrajame čempionato...


Palangos Sporto centro geriausio sportininko 2011 titulas šiemet atiteko krepšininkei, kandidatei į Lietuvos U-18 jaunių rinktinę, gimnazistei Eglei Želnytei. Pernai nusileidusi lengvaatlečiui Pauliui Baltušiui, šiemet įrodė, jog sunkiu darbu galima pasiekti visko.


Palangoje pasiekti jėgos dvikovės rekordai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Palangos sporto centre vyko tradicinis Lietuvos jėgos dvikovės čempionatas Palangos taurei laimėti. Tai jau 16-osios Lietuvos jėgos dvikovės taurės pirmenybės, kuriose trečiąją vietą iškovojo ir puikių rezultatų pademonstravo palangiškiai. Varžybose dalyvavo 107 sportininkai iš 19 Lietuvos miestų ir rajonų, pagerinusių net kelis šalies rekordus bei savo veržlumu įkvėpusių visus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas