Vakcina nuo COVID-19 ligos leidžia paaugliams mokykloje jaustis saugiau

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2021-10-14
Peržiūrėta
1725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Vakcina nuo COVID-19 ligos leidžia paaugliams mokykloje jaustis saugiau

Susirgimų skaičius COVID-19 liga vis labiau auga, ir tai kelia didelį nerimą tiek medikams, visuomenės sveikatos specialistams, tiek ir visų amžiaus grupių gyventojams. Visuotinai pripažįstama, kad geriausia apsauga nuo ligos bei sunkių jos sukeltų pasekmių yra vakcina, kuria pasiskiepyti gali visi 12 metų ir vyresni asmenys. Paauglių tėvai neretai susiduria su abejonėmis, ar tikrai verta skiepyti 12 metų ir vyresnius vaikus, medikų atsakymas į šį klausimą – vakcinacija yra reikalinga.   

Saugo gyvybes

Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo du milijonus gyvybių.

Skiepai nuo užkrečiamųjų ligų ne tik apsaugo nuo sunkesnės ligos bei pasekmių patį pasiskiepijusį asmenį, bet ir sudaro kolektyvinę apsaugą, t. y. paskiepijus pakankamą kiekį visuomenės narių, liga suvaldoma ir išplatinama mažiau. Tuo pačiu sudaromos galimybės saugiai jaustis tiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės negali būti skiepijami. 

Tačiau ligos niekur nedingsta, sumažėjus kolektyviniam imunitetui iškyla grėsmė ligoms plisti. O kokio sunkumo bus pati liga konkrečiam asmeniui, negalime žinoti. Net jauniems žmonėms nėra išimčių – sunki ligos forma gali išsivystyti ir jiems.

Plinta ugdymo įstaigose

Kasdien vis didėjant susirgimų COVID-19 skaičiui, ši liga plinta ir ugdymo įstaigose, todėl medikai labai rekomenduoja tėvams pasirūpinti savo vaikų saugumu – paskiepyti 12 metų ir vyresnius mokinius nuo šio koronaviruso. Juo labiau kad Palangos medikai teigia pastebintys tendenciją, jog iš ugdymo įstaigų vaikai koronavirusą parneša namo bei juo „pasidalina“ su likusiais šeimos nariais. 

Susirgimų COVID-19 skaičiaus augimą pristabdyti galėtų vakcinavimas, tačiau neretai tėvai vengia skiepyti paauglius, baimindamiesi vakcinos poveikio sveikatai – abejojama, ar vakcina nepakenks jaunam organizmui. Medikai šiuo klausimu ramina – baimintis reikėtų ne vakcinos, o COVID-19 ligos. Juo labiau kad patekęs į organizmą, šis koronavirusas gali paskatinti autoimuninių ligų išsivystymą – virusas yra intraląstelinis organizmas, jis patenka į branduolio DNR bei pakeičia visą ląstelę, ir niekas negali prognozuoti, kaip tai vystysis toliau. Vakcina nuo COVID-19 – priešingai – yra „negyva“, ji apsaugos nuo šio koronaviruso bei jo sukeliamų komplikacijų.

Nereikia izoliacijos 

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad vakcina ne tik užtikrina apsaugą nuo COVID-19 komplikacijų, bet ir suteikia daugiau laisvės – vakcinuotieji gali ne tik laisvai keliauti, bet ir, klasėje nustačius COVID-19 ligos atvejį, kontaktą turėjusiam pasiskiepijusiajam vaikui nereikės izoliuotis. Jis galės ir toliau lankyti pasirinktus būrelius, tęsti kontaktinį ugdymą. Kontaktą su sergančiuoju turėję nepasiskiepiję mokiniai turės reguliariai testuotis greitaisiais antigeno testais.

Šiuo metu vaikams nuo 12 metų gali būti skiriamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ (gamintojas – „BioNTech“ ir „Pfizer“) ir „Spikevax“ (gamintojas – „Moderna“). Europos vaistų agentūros (EVA) įvertino vakcinų poveikį 12-15 m. amžiaus grupėje. Atliktame tyrime vakcinos veiksmingumas buvo šimtaprocentinis.

Kaip užregistruoti vaiką vakcinai?

Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyta 25,5 proc. visų 12-15 metų amžiaus paauglių. Šalyje pasiskiepijusių 12-15 metų paauglių procentas siekia 29,3 proc.

Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Svarbu nepamiršti, jog užregistravus vaiką vakcinacijai, nors vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atlydėti vaiką iki 16 metų. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Į iškylančius su vakcinacija susijusius klausimus jums mielai atsakys ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos specialistai, taip pat galima pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. 


Nuo šiol daugybė tėvų galės ramiau atsidusti – pagal atnaujintą Nacionalinę imunoprofilaktikosprogramą, nuo vasario mėnesio mergaitėms ir berniukams kompensuojama devyniavalentė vakcina nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze. Atnaujinta skiepijimo tvarka taip pat numato galimybę „Janssen“ vakcina pasiskiepijusiems gyventojams anksčiau gauti sustiprinančiąją tos pačios vakcinos dozę – tai padaryti jau galima ne po 120, o po 60 dienų.


Palangoje nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo 70,2 proc. kurorto gyventojų. Sustiprinančiąja vakcina ­ – 15,7 proc. palangiškių ir šventojiškių. Įvertinus tiek vakcinomis, tiek natūraliai imunizuotų miesto gyventojų skaičių, kurorte bendras imunizacijos lygis galimai siekia 79,2 proc. 


Vakcina nuo COVID-19 ligos leidžia paaugliams mokykloje jaustis saugiau

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2021 10 14 | Rubrika: Miestas

Susirgimų skaičius COVID-19 liga vis labiau auga, ir tai kelia didelį nerimą tiek medikams, visuomenės sveikatos specialistams, tiek ir visų amžiaus grupių gyventojams. Visuotinai pripažįstama, kad geriausia apsauga nuo ligos bei sunkių jos sukeltų pasekmių yra vakcina, kuria pasiskiepyti gali visi 12 metų ir vyresni asmenys. Paauglių tėvai neretai susiduria su abejonėmis, ar tikrai verta...


Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 346   Palangos miesto gyventojai. Tai sudaro 2,1 proc. savivaldybės gyventojų.


Ketvirtadienį, birželio 17 d., Palangos mieste vyks gyventojų skiepijimas nuo COVIS-19 ligos be išankstinės registracijos. Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ gamintojo vakcina.


Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Palangoje poilsiautojai gali jaustis saugūs

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

„Policija vasaros sezonui pasirengusi gerai“, – teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Pasak jo, sutelktos policijos pajėgos dirbs visame pajūryje, tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas Palangai, išsiskiriančiai poilsiautojų gausa. „Lygindami kitų šalių kurortus su mūsų, pastebime, kad Lietuvos kurortuose yra saugiau“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius