„Negerovių nepastebėčiau tik aptvertas miške“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-08-17
Peržiūrėta
295
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Budginas
A. Budginas

Viršininkai Palangos miesto policijos komisariate iki šiol ilgai neužsibuvo – paskutinieji du, Jurgis Kažys ir Alvydas Katkauskas, buvo atleisti pažeminus policijos pareigūno vardą. Dabar Palangos išbandymas atėjo naujajam kurorto policijos vadui Algirdui Budginui, kuris iki šiol vadovavo Neringos miesto savivaldybės policijai. A. Budginas mielai atsakė į klausimus.
L. Jegelevičius: – Šalies žiniasklaidai jau nurodėte priežastį, dėl kurios dalyvavote konkurse užimti Palangos miesto policijos komisariato viršininko postą – siekį naujų iššūkių. Ar buvo kitų priežasčių be šios tokiam sprendimui?
– Iki šiol vadovavau Neringos miesto savivaldybės policijos komisariatui – Nida yra išties rami, o aš save laikau pareigūnu dar turinčiu daug energijos. Sėslesnio gyvenimo kol kas neieškau – noriu daugiau policinės veiklos – manyje dar pulsuoja pašaukimas aktyviam policiniam darbui. Tokio aktyvumo man Nidoje šiek tiek trūko.
L. Jegelevičius: – Kur jūsų šeima gyvena?
– Kretingoje. Bus arčiau namų. Kolektyvas Palangoje bus didesnis, ir miestas čia didesnis – daugiau galimybių pasireikšti vadybinėms savybėms.
L. Jegelevičius: – Jūsų veiklą apibrėžia įstatymai ir policijos statutas. Vis tik į ką ketinate daugiau kreipti dėmesio? Kokių santykinių naujovių veikloje žadate?
– Mėgstu paskaityti kokie yra atsiliepimai, nuomonės viešoje erdvėje apie tvarką mieste – nesvarbu, Palangoje, Kretingoje ar Nidoje – taip pat ir policijos darbą. Kadangi gyvenu Kretingoje, Palangoje tenka neretai lankytis – mėgstu tam tikrose vietose čia pasportuoti ar pasivaikščioti. Todėl natūralu, kad kai kuriuos dalykus tiesiog pastebi. Pagrindinės problemos Palangoje, manau, yra šios: neblaivių asmenų rodymasis viešoje vietoje, ypač J. Basanavičiaus gatvėje ar paplūdimyje, automobilių statymas neleistinose vietose. Vytauto gatvėje, žinia, yra vienpusis eismas – svarbu, kad būtų laikomasi taisyklių, todėl reikės pakontroliuoti, kaip jų laikomasi. Dar viena Palangos problema, nors ir sprendžiama, yra susijusi su triukšmu. Žinoma, yra ir kitų rizikų, tačiau, laimei, sunkių nusikaltimų Palangoje įvykdoma mažai.
Ž. Jankauskienė: – Praėjusių metų policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime Gintautas Pocevičius, Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas, didžiausia Palangos problema įvardijo smurtą artimoje aplinkoje. Kaip jūs ketinate spręsti šią problemą? Bendruomenės dvi pareigūnės ne ką gali vienos nuveikti, tiesa?
– Iškart galiu pasakyti: tai nėra tik policijos problema. Ją sprendžiant turi būti pasitelkta daug institucijų: savivaldybės institucijas, Moterų krizių centrus, socialinius darbuotojus – daug yra partnerių, sprendžiant smurtą artimoje aplinkoje. Pradžioje noriu pamatyti, kaip jos bendrauja, koks jų santykis, ir kam tenka didžiausias krūvis. Tikrai policija negali būti viena palikta dorojantis su smurtu artimoje aplinkoje. Vienas karys lauke – ne karys. Esu už tai, kad įvairių institucijų žmonės kartu lankytų problemines šeimas ir kartu reaguotų į smurto šeimose atvejus. Bendruomenės svarba, sprendžiant tokią problemą, – didelė.
L. Jegelevičius: – Ar asmeniškai pažinojote savo buvusius pirmtakus, Jurgį Kažį, kuris darbo neteko dėl to, kad pasirodė viešoje vietoje neblaivus ir su uniforma, ir Alvydą Katkauską, kuriam koją pakišo galimas tarpininkavimas atgaunant prarastą vairuotojo pažymėjimą?
– Esu su abejais dirbęs. Ypač kolegiškai pažinojau A. Katkauską – teko su juo bendrauti, kai jis dirbo, pirmiausia, Klaipėdoje, o paskui čia, Palangoje. Aš gi buvau Neringos policijos viršininkas – kaip dvejų kurortinių miestų policijos vadovai turėjome palaikyti ryšį.
L. Jegelevičius: – Kaip bus, jeigu teismas išteisins A. Katkauską ir priims sprendimą jį grąžinti į buvusią darbovietę, Palangos miesto policijos komisariatą?
– Apie tai aš negalvoju. Teismo sprendimus turės įgyvendinti mūsų pagrindinė valdžia – Policijos departamentas. Jeigu man pasakys „ačiū“, nematau problemos – gal kitą kabinetą duos.
L. Jegelevičius: – Jūs abstinentas?
– Jeigu yra proga, vartoju labai saikingai, žinoma, ne darbo metu.
L. Jegelevičius: – Neabejoju, kad jūs, kaip ir A. Katkauskas, išgirsite daug įvairių prašymų, taip pat ir „padėti“, kai galbūt nelabai įstatymiškai galėsite padėti. Ar turite atsakymą tokiems pagalbos prašytojams?
– Manau, kad žmonės, kurie ėjo ar ketina eiti su prašymais, jau pasimokė iš tokių istorijų, Palangoje taip pat. Manau, kad tokių žmonių daugiau tiesiog nebus ir jie visus reikalus spręs kaip numato įstatymai. O jeigu prašymų bus – nesvarbu, kaip jis skambės – mano atsakymas bus labai paprastas: pasidomėsime ir atsakysime pagal galiojančią tvarką. Saviveiklos nebus. Jau seniai nesu girdėjęs, kad kas nors, kaip senais laikais, prašytų ko nors, ko negaliu kaip pareigūnas daryti.
Ž. Jankauskienė: – Kaip elgsitės, jeigu, pavyzdžiui, sulauksite miesto mero ar vicemero prašymo nebausti vairuotojo, kuris pastatė mašiną po draudžiamu ženklu?
– Aš pats nebausiu. Jeigu pareigūnai tokį atvejį užfiksavo, vadinasi, jie spręs – neabejoju, jie žino savo darbą ir vadovaujasi įstatymais.
L. Jegelevičius: – Ar jau spėjote susitikti su Palangos miesto savivaldybės meru, administracijos vadovais, Viešosios tvarkos skyriaus vadovais?
– Susitikau trumpam tik su meru ir visa jo komanda. Susitiksime didesniam pokalbiui po mano atostogų – atostogausiu porą savaičių.
L. Jegelevičius: – Lietuvoje?
– Manau, kad taip. Yra dar daug gražių vietų Lietuvoje, kurias turiu aplankyti. O užsienyje – nemažai ir nepatrauklių dalykų: tiek politinių, tiek gamtos išdaigų – nuo potvynių iki kitų.
L. Jegelevičius: – Kokios jūsų tobulos atostogos?
– Kai nereikia atsiliepinėti į skambučius, naršyti darbinio elektroninio pašto. Bet to niekada nebuvo ir nebus. Kai esi tiek daug ištarnavęs policijoje, negali užmerkti akių, kai tavo pašonėje yra nusižengiama įstatymui. Kitaip aš negaliu – nebent mane kur nors miške aptvertumėte (šypsosi). Grybauju, žvejas nesu itin didelis.
Ž. Jankauskienė: – Kokią sporto šaką kultivuojate?
– Mėgstu štangą, nors anksčiau esu ir bėgęs ilgesnes distancijas. Vis tik sunkioji atletika – man labiausiai prie širdies. Teko būti čempionu policijos varžybų jėgos daugiakovėje prieš kelis metus. Važinėju motociklu – klubo nariu nesu. Gitara negroju.
L. Jegelevičius: – Jūs esate baigęs Mykolo Romerio universitete bioteisę. Daugeliui tai – mažai girdėtas mokslas, kuris apjungia asmens sveikatos priežiūrą, bioetiką, net gyvūnų gerovę. Ar tai reiškia, kad toms sritims teiksite daugiau dėmesio?
– Kur reikės dėmesio, tam jį teiksiu. Specializacijos nebus. Policinės veiklos spektras – labai platus.
Ž. Jankauskienė: – Ar meras susitikimo metu įvardijo, ko jis iš jų tikisi? Ar suformulavo jums tam tikrus lūkesčius?
– Meras mane pasveikino pastebėjęs, kad komisariatas jau senokai neturi vadovo. Jis mane patikino, kad miestas ir savivaldybės administracija bendradarbiaus su policija sprendžiant aktualius klausimus.
Ž. Jankauskienė: – Jūsų pirmtako A. Katkausko ir mero kai kurie požiūriai išsiskyrė. A. Katkauskas argumentavo, kad Palanga – vasaros kurortas ir galima leisti proto ribose išgerti, net viešoje vietoje, jeigu tai nekelia pasekmių. Meras buvo prieš tokį požiūrį. O kaip jūs elgsitės?
– Jeigu įstatymo leidėjai yra uždraudę alkoholio vartojimą viešoje vietoje, vadinasi, įstatymų reikia laikytis. Ėjimas su alaus bokalu viešoje vietoje yra uždrausta, vadinasi, viskas tuo ir pasakyta. Gyvenu aplinkoje, kurioje man rūpi ir bendruomenės pozicija – šiuo klausimu taip pat. Jeigu žmonėms neblaivaus asmens rodymasis viešoje vietoje kelia šleikštulį, o įstatymas tai draudžia – tikrai nemanau, kad turėtų ar galėtų būti kažkokios zonos, kur įstatymai negaliotų.
L. Jegelevičius: – Jūs labai rimtai šnekate. Viešoje erdvėje skelbiama, kad jūs turite puikų humoro jausmą, kurio kol kas nepajutau. Gal galite mums kokį nors savo mėgstamą anekdotą apie policiją suskelti?
– (Šypsosi) Chm, mėgstamiausias anekdotas? Ir dar apie policiją? Apie policiją daug anekdotų neturiu. Man patinka sveikas humoras, neužgaunantis. Dauguma anekdotų tokie: juos šiandien išgirsti, o rytoj jų jau neatsimeni. Humoras – sveika, policija – tokia pat bendruomenė kaip ir mes visi.
L. Jegelevičius: – Kokie trys žodžiai jus geriausiai apibūdina?
– Esu atsakingas, teisingas ir laikausi žodžio. Geriau karti teisybė negu saldus melas.
L. Jegelevičius: – Ar bus tam tikrų kadrų pasikeitimų? Ar ką nors „atsivesite“ iš Neringos ar Kretingos policijos komisariatų?
– Ne, to neplanuoju. Mano tikslas – suburti tinkamą kolektyvą. Kariauti su niekuo neketinu – nieko neardysiu, nedraskysiu, Palangos policijos kolektyvas – jaunas, geras, labai noriu su juo dirbti. Su kiekvienu pasikalbėsiu – neskirstau pareigūnų pagal pareigas. Galiu ir su eiliniu papietauti – man tai normalu. Jeigu bus poreikis, priimsime pagal poreikį daugiau kadrų – profesionalūs pareigūnai laukiami visur.
Ž. Jankauskienė: – Ko palinkėtumėte palangiškiams?
– Mano durys – visada atviros. Jeigu kam reikia pagalbos, visada galima užeiti – esu atviras, nors yra įvairiausių prašymų. Išklausysiu ir anoniminius skundus – informacijos visada laukiame.

 

Jūsų komentaras:

impotentai 2017-08-22 09:31 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Toje sankryžoje kokį ženklą bestatytum, vienok važiuoja kas nori. Nežiūrėdami, į tai, kad sankryžą bejėgiškai "prižiūri" žalias policajų žalias autobusiukas. Jis net paslaugiai pavažiuoja atbulas, jei koks marozas iš basankės į Daukanto gatvę nepratelpa įsukti. O tie policajai, kur patruliuoja basankėje, labai primena paauglius, nešiojančius ant kuprų muliažinius mobiliakus - tik dėl reklamos ir dėl vaizdo.

poilsiautojas 2017-08-18 19:04 ([email protected] / IP: 82.140.130.152)
Teigiat , kad paskaitot viešoje erdvėja nuomones ir reaguojate, tai gal pasidomėsit ar teisingai pastatytas kelio ženklas ( nr. 302) Daukanto ir Basanavičiaus , Birutės al. ir Basanavičiaus .Ar neturėtų būti kelio ženklas nr.303 .

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius