„Mosto“ dailininkų dovana Lietuvai

Palangos tiltas, 2018-03-24
Peržiūrėta
178
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mosto“ dailininkų dovana Lietuvai

„Ir šviesa, ir tiesa mūs ir jūs žingsnius telydi“,- šiek tiek perfrazuotais Tautinės giesmės žodžiais kaip niekada gausiai į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką susirinkusius Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ kūrybos gerbėjus pasveikino „Mosto“ vadovas dailininkas Juozas Griušys.
Tokiu sveikinimu palydėtas dvidešimt penktąjį savo gyvavimo jubiliejų šiemet švęsiančio „Mosto“ parodos „Ir šviesa“, skirtos Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimto metų jubiliejui, atidarymas.
„Labai džiugu, kad „Mostas“ gyvuoja ir mojuoja, kad savo kūriniais dar kartą sveikina prieš šimtmetį atgimusią Lietuvą ir prisijungia prie šios šventės tąsos Palangoje“,- sveikino dailininkus Palangos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.
Pasak prieš mažiau nei metus prie „Mosto“ vairo stojusio dailininko Juozo Griušio, jis visų pirma nori padėkoti savo komandai. Komandai, ne tik sumaniusiai šią parodą, bet ir labai kūrybingai išnagrinėjusiai ir pateikusiai parodos pavadinimą įprasminančius kūrinius.
Itin gausiai į parodos atidarymą susirinkę „Mosto“ kūrybos gerbėjai skambant jaunojo akordeonisto Manto Ulšicko atliekamiems kūriniams gėrėjosi Gražinos Oškinytės Eimanavičienės Maironio eilėraščių „Ant Birutės kalno“ ir „Jūratė ir Kastytis“ interpretacijomis, sujungtomis iš žolynų ir popieriaus sudėliotu koliažu „Maironis ir Šatrijos žolynai“, Redos Rimkutės Ščerbakovienės akrilu tapytais diptikais „Apšviesti“ ir „Kilti“, Romo Pauliko į triptiką sujungtomis drobėmis „Laukimas“, Eglės Lipinskaitės „Kontrabandiniais orandžiais“, „Šimtamečiu medžiu“ bei diptiku „Laisvės troškimas tas pats“, Gražinos Eimanavičiūtės „100 svarbiausių Lietuvos istorijos datų“ (infografika), Ievos Litvaitytės „Bryde“ bei „Gelmėmis“, Dovilės Oškinytės darbais „Vilties šviesoje“ bei „Gelmėmis“, Rasos Užpelkytės „Rūku“, „Sutemomis, „Dargana“, „Gimtinės link“ bei diskutavo žvelgdami į Vasario 16-osios akto signatarus užfiksavusį į Juozo Griušio aliejumi tapytą kūrinį „Lydintys šviesą“. Ir, žinoma, gėlėmis atsidėkojo visiems „Mosto“ dailininkams.

„Mostas“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius