10 kultūros įvykių Palangoje, kurie atostogoms suteiks netikėtų spalvų

Palangos tiltas, 2022-07-22
Peržiūrėta
9829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Vasarai peržengus į antrąją pusę, 15min siūlo 10 kultūrinių renginių – parodų, koncertų bei spektaklių, kurie atostogas leidžiantiems Palangoje suteiks naujų patirčių.

1 Sigitos Maslauskaitės paroda „Neapleidžiančios istorijos“ 

Parodoje galima pamatyti 26 tapytojos ir menotyrininkės Sigitos Maslauskaitės paveikslus, pastaraisiais metais eksponuotus skirtingų ciklų kūrinius bei keletą dar nerodytų darbų. Anot pačios dailininkės, „Neapleidžiančios istorijos“ – tai pasakojimai ir vaizdai, kurie jos nepalieka, rūpi ir kaskart vis prabyla netikėtai ir naujai. 

Kada: Iki liepos 31 d. Kur: Antano Mončio namai-muziejus. Kiek: Nuo 3 eurų. 

2 Grupės „Kamanių šilelis“ koncertas 

„Kamanių šilelis“ – minimalistinio „indie-folk“ duetas su elektronikos prieskoniu. Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį susibūręs režisierės Kamilės Gudmonaitės ir aktoriaus Manto Zemlecko duetas išleido tris albumus, kurie kiekvienas skirtingai, tačiau vis naujai atskleidžia pasaulį kaip nesibaigiančią visatą, o žavūs, ironiški ir subtilūs tekstai panardina į nenuspėjamą kelionę. 

Kada: Liepos 23 d. 21 val. Kur: „Oldman“ parkas. Kiek: Nuo 15 eurų. 

3 Spektaklis „Emigrantai“ 

Režisieriaus Dariaus Gumausko spektaklis-komedija „Emigrantai“, sukurtas pagal lenkų dramaturgo Sławomiro Mrożeko pjesę. Spektaklyje emigrantai pykstasi, taikosi, valgo, prausiasi ir linksminsi – kaip tai vyko daugelyje Europos butų karantino metu. Čia vienoje erdvėje susitinka intelektualas mąstytojas ir juodadarbis, arba Vilniaus hipsteris ir Londono statybų pagalbinis. Vaidina aktoriai Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas. 

Kada: Liepos 26 d. 19 val. Kur: Palangos koncertų salė. Kiek: Nuo 21,60 euro. 

4 Paroda „Anapilio matymai“ 

Pasitelkiant žinomų Lietuvos menininkių kūrybą – tapybos, raižinių, tekstilinių objektų, balso įrašo, audiovizualinius darbus – parodoje apmąstoma vizijos erdvė. Savo darbuose Eglė Gineitytė, Laisvydė Šalčiūtė, Laima Kreivytė, Eglė Ganda Bogdanienė tiria regėjimo galimybes. Muziejaus lankytojams pristatoma miesto istorija ir ekscentriška architektūra; dabarties tyrėjų pastangomis rekonstruojami pastato interjerų kontūrai, netgi buvusių gyventojų papročiai. Tačiau žiūrovai nejučia provokuojami galvoti ir apie tai, kas nėra žinoma. 

Kada: Iki liepos 30 d. Kur: Palangos kurorto muziejus. Kiek: Nuo 3 eurų. 

5 Juozo Erlicko koncertas „Mėlynoj stotelėj“ 

Lietuvių literatūros gyvuoju klasiku tituluojamas rašytojas Juozas Erlickas jau seniai nebėra vien tik rašytojas. Pieš 25-erius metus išleidęs dainų albumą „Juodas vienas“, jis ir toliau dainuoja skaudžiai ironiškas ir niūriai linksmas savo dainas – graudindamas ir šypsoti priversdamas damas ir ponus. Koncerte jis pristatys savo naujausią albumą „Mėlynoj stotelėj“. 

Kada: Liepos 27 d. 19 val. Kur: Kurhauzo salė. Kiek: Nuo 16 eurų. 

6 Klounados vesternas „Odisėja“ 

Režisierius Žilvinas Beniušis su aktorių komanda interpretuoja Homero „Odisėja“ kaip klounados vesterną. Spektaklio epicentre – jaunų aktorių trupė „Out Of The Box“, kuri nuo neatmenamų laikų yra įkalinta sename dramos teatre. Ji kiekvienais metais ruošia vis tą pačią premjerą pagal Homero epą „Odisėja“. Šioje kelionėje kaubojai turės įveikti Kalipso aistros burtus, Sirenos viliones, Kiklopo įtūžį ir kitus laukinių vakarų pavojus senovės Graikijoje. 

Kada: Liepos 28 d. 20 val. Kur: Palangos koncertų salė. Kiek: Nuo 14 eurų. 

7 Grupės „ba.“ koncertas 

Dešimtmetį mininti grupė „ba.“ – kritikų ir klausytojų pripažinta viena išskirtiniausių roko grupių Lietuvoje. „ba.“ nedaugžodžiauja komunikuodami, bet kalba per savo muziką ir turi milijonines dainų perklausas, tūkstantinę publiką, savitą charizmą, šimtaprocentinį atsidavimą savo klausytojams. Kiekvienas grupės koncertas kitoks, nešantis skirtingą nuotaiką ir žinią klausytojams. 

Kada: Liepos 29 d. 21 val. Kur: Kablys. Kiek: Nuo 20 eurų. 

8 Grupės „Solo ansamblis“ koncertas 

„Solo Ansamblis“ – šiuolaikinės elektroninės muzikos grupė iš Vilniaus. Savo kuriamos muzikos stilių įvardija kaip sad dance, sujungusį sintezatorius, asmenines istorijas, elektroninę sintetiką ir gyvus instrumentus. Grupė muziką kuria išskirtinai tik lietuvių kalba, juose persipina socialinė kritika ir slapčiausi vienišo miesto žmogaus jausmai ir patirtys, sapnai bei idėjos. 

Kada: Liepos 30 d. 21 val. Kur: Kablys. Kiek: Nuo 20 eurų. 

9 Pierre Huyghe paroda „Atkūrimas“ 

P.Huygheʼas – vienas labiausiai pripažintų šiuolaikinių prancūzų menininkų Gintaro muziejuje pristato vieną kūrinį. Tai – didelio formato vaizdo instaliacija, kurioje, pasitelkiant makroskopines ir mikroskopines automatiškai valdomas judančias kameras, užfiksuotas gintaro gabalėlis su prieš milijonus metų jame įstrigusiais besiporuojančių, šiandien jau išnykusių vabzdžių inkliuzais. Lėta filmo eiga ir iš arti gintarą fiksuojantys kadrai verčia prarasti aiškų mastelio suvokimą. Užburiančius vaizdus lydi garso takelis, sukurtas iš kameros judesių skleidžiamų garsų įrašų. 

Kada: Iki rugpjūčio 14 d. Kur: Gintaro muziejuje. Kiek: Nuo 6 eurų. 

10 Martyno Levickio koncertas „Muzikinės ikonos“ 

Vienas žymiausių Lietuvoje akordeonistų scenoje pasirodys su kameriniu ansambliu „Mikroorkestra“. Koncerto programa sklidina muzikinių ikonų: nuo svajingojo Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“ iki aistringojo Astor Piazzolla „Penkių tango jausmų“, įsimintinų muzikinių garsų iš kino filmų bei paties Martyno aranžuotų lietuvių liaudies dainų. 

Kada: Liepos 30 d. 20 val. Kur: Kurhauzo salė. Kiek: Nuo 22 eurų.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 2 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys Trijų spalvų simfonija . 


„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


Vasarai peržengus į antrąją pusę, 15min siūlo 10 kultūrinių renginių – parodų, koncertų bei spektaklių, kurie atostogas leidžiantiems Palangoje suteiks naujų patirčių.


Keliaujantiems į Palangą siūlome aplankyti netradicines vietas, kurios suteiks naujų įspūdžių ir patyrimų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Olandijoje vykusiame atvirame kyokushin karate čempionate puikiai pasirodė Kretingos kyokushin karate mokyklos „Shodan“ kovotojos Emilija ir Kornelija Česnakaitės. Šis tarptautinis turnyras kasmet vis sugeba sutraukti nemažai dalyvių – šiais metais jų susirinko apie 220 net iš 6 šalių.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Palangos politikai, regis, verčiasi per galvą, kad Palanga taptų patrauklesnė poilsiautojams iš visos Lietuvos ir užsienio, bet kai kurie Tarybos nariai, regis, patys mieliau atostogoms pasirinktų užsienio kurortus ar nors išvyką prie ežerų. Dauguma politikų – devyndarbiai, priversti aukoti atostogas dėl savo verslo ar asmeninių priežasčių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius