Advento šviesoje

Palangos senosios gimnazijos inf, 2022-01-06
Peržiūrėta
1069
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Advento skaitymuose dėmesys buvo skirtas poetui V. Mačerniui.
Advento skaitymuose dėmesys buvo skirtas poetui V. Mačerniui.

Kaip ir kasmet, prieš didžiąsias metų šventes  gimnazijos bendruomenė susitelkė ypatingai akimirkai – gruodžio 23-iosios rytą mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė pakvietė sušilti Advento šviesoje ir pasiklausyti gimnazijos abiturientų skaitomo Vytauto Mačernio eilėraščių ciklo „Song of myself”. Šio poeto kūryba pasirinkta todėl, kad šiemet minime jo gimimo 100 metų jubiliejų. 

Be to, Vytautas Mačernis į lietuvių dvasinę patirtį įeina kaip asmenybė, pasižymėjusi ypatingu jautrumu pasauliui bei gebėjusi pakilti iki šviesiausio būties taško. Tokį ypatingą jautrumą ir šviesą skaitydami poeto kūrybą susirinkusiems dovanojo VIB klasės gimnazistai bei muzikinius kūrinius atlikę Linas Daukšas (IA), Renaldas Narbutas (IA) ir Justė Bogužaitė (IIIA) ir jos smuiko mokytoja Kristina Daugintienė.  Džiugu, kad šventėje dalyvavo ir miesto bendruomenės nariai: Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Varpiotienė, jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, PŠPT direktorė Vilma Želvienė ir metodininkė Lina Urbanavičiūtė bei prasmingą žodį taręs ir susirinkusius palaiminęs  Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas. Organizatoriai dėkoja mokytojams Daivai Stonkuvienei, Jūratei Vaišvilei, Meilei Bukytei, Raimondai Kačerauskienei, pavaduotojai Sandrai Žutautienei, inžinieriui Anatolijui Konariovui, padėjusiems sukurti šventės visumą. Adventiniai skaitymai priminė, kad vertingiausia gyvenime, kaip rašė V.Mačernis, ,,aukštosios akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia Visatos pilnatvėje“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Advento šviesoje

Palangos senosios gimnazijos inf, 2022 01 06 | Rubrika: Kultūra

Kaip ir kasmet, prieš didžiąsias metų šventes  gimnazijos bendruomenė susitelkė ypatingai akimirkai – gruodžio 23-iosios rytą mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė pakvietė sušilti Advento šviesoje ir pasiklausyti gimnazijos abiturientų skaitomo Vytauto Mačernio eilėraščių ciklo „Song of myself”. Šio poeto kūryba pasirinkta todėl, kad šiemet minime jo gimimo 100 metų jubiliejų. 


Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


...praėjusią savaitę po sunkios ligos mirė Palangos sanatorinės mokyklos mokytoja, žinoma Palangos gidė, savanorė ir geradarė Angelina Martinkėnienė. Sielvartas veria artimai ją pažinojusių žmonių širdis, o akyse tvenkiasi ašaros...Esame vienodi prieš mirtį, tačiau savo gyvenime Angelina buvo itin ryški, o atsiminimai apie ją niekada neišblės ją pažinojusių...


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Šiemet Palangos Vlado Jurgučio mokykloje tradiciškai gaminome žibintus, o vėliausurengėme jų parodą. Nusprendėme, kad tai bus tradicinis renginys, kuris vyks kasmet gruodžio 13 dieną, Šv. Liucijos, Šviesos dieną. Su mokiniais domėjomės, kokias šventes lietuviai švęsdavo advento metu.


Parapijos kronika √ Kiekvieną advento sekmadienį parapijos namuose vyko advento popietės. Gruodžio 6 d. svečias iš Klaipėdos, filosofijos lic. kun. Virgilijus Poškus parapijiečiams ir miesto svečiams (kurių susirinko virš 60) priminė, kad šventes reikia švęsti su džiaugsmu. Tada, anot svečio, ir galvoje šviesiau, ir širdyje...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Kalėdinės idėjos: gaminame advento kalendorius

Pagal WWW.ZOOMBOOK.LT, 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Laukti Kalėdų visuomet smagiau, jei kasdien save pradžiuginate maža staigmena, kuri slepiasi už advento kalendoriaus durelių. Tačiau ar pagalvojote, jog originalų advento kalendorių galite pasigaminti ir patys? ZOOMBOOK komanda jau pasirūpino keliais paprastais, tačiau širdžiai mielais rankdarbiais – pamėginkite ir jūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius