„Ąžuoliuke“ KRATC-o atstovas pasakojo apie atliekų rūšiavimą

Palangos tiltas, 2017-03-09
Peržiūrėta
120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliuke“ KRATC-o atstovas pasakojo apie atliekų rūšiavimą

Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti ,,konteineriukai“ – auklėtojos R. Budrytė, V. Jašinskienė, R. Nazarovienė, kurios įtvirtina atliekų rūšiavimo įgūdžius, žaidžiasu vaikais edukacinius žaidimus „Mokykis rūšiuoti“.
Siekdami paįvairinti vaikų veiklą, susijusią su atliekų rūšiavimu, darželio direktoriaus pavaduotojos ugdymui Zitos Paulikienės iniciatyva į įstaigą buvo pakviestas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro ryšių su visuomene atstovas Arūnas Liubinavičius, kuris organizavo vaikams ir darbuotojams edukacinę valandėlę. Šio centro pagrindinė užduotis – sukurti naują, Europos Sąjungos ekologijos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą Klaipėdos regione.
Svečias papasakojo vaikams, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kaip tai daryti, kodėl atliekos neturėtų patekti į sąvartyną, kaip jos perdirbamos.Akcentavo, kad dažnai žmonės bendro pobūdžio pakuotes, kuriose yra plastiko, meta į popieriui, o ne plastikui skirtus konteinerius. Supažindino vaikus su atliekų rūšiavimo mokymo priemonėmis: spalvinimo knygele „Skruzdėlyčių pasakojimas“, rūšiavimo užduotimis, kompiuteriniais žaidimais, parodė filmukus apie atliekų rūšiavimą. Vaikai ir darbuotojai ne tik sužinojo, kad kiekviena perdirbto popieriaus (kartono) tona išsaugo 17 medžių, bet ir kur reikia išvežti statybinių medžiagų atliekas, senas padangas bei baldus. Tam įrengtos buitinių atliekų surinkimo aikštelės, įrenginėjamos kompostavimo aikštelės.
Sukaupę daug informacijos vaikai turėjo galimybę praktiškai atlikti užduotis, patikrinti savo žinias rūšiuodami atliekas. Buvo žaidžiami kompiuteriniai žaidimai,susiję su atliekų rūšiavimu. Teisingai atsakę į klausimus ugdytiniai buvo apdovanoti dėlionėmis, o pedagogai– daugkartiniais maišeliais.

Rima BUDRYTĖ, Rita NAZAROVIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikučiai po karantino į lopšelius-darželius sugrįžo ne visi ir kitokie – labai pasiilgę vieni kitų, kai kurie – truputį išsigandę, ir beveik kiekvienas mažasis palangiškis dalijosi istorijomis apie koronavirusą. Vieni pasakojo apie „piktą vabaliuką“, kiti – apie „blogą tetą, kuri paslėpė raktą nuo darželio“, o dar kiti...


Daugelio palangiškių pageidavimu, "Palangos tiltas" sausio 10 d. numeryje skelbia komunalinių atliekų išvežimo Palangos miesto savivaldybės teritorijoje grafiką. Laikraštį galite įsigyti užėję į redakciją.


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti...


Šiandienos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau gvildenamos gamtosauginės problemos, vis dažniau kalbama apie klimato atšilimą, gamtos pokyčius, kylančius dėl neatsakingos žmogaus veiklos, nesaikingo vartojimo, buitinių atliekų palikimo miškuose bei pakelėse, nerūšiuojamų šiukšlių.


Artėjantis kurortinis sezonas tradiciškai paskatina palangiškius apsikuopti ruošiantis priimti gausų būrį svečių. Šiemet paspirtimi pajūrio tvarkos šalininkams taps naujoji didžiųjų bei žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms...


Žemės diena „Ąžuoliuke“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Pališaitienė ir auklėtoja metodininkė Milda Valantinienė, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Minėdami žemės dieną darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo ekologinę savaitę „Švari aplinka – sveikas žmogus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius