„Ąžuoliuke“ KRATC-o atstovas pasakojo apie atliekų rūšiavimą

Palangos tiltas, 2017-03-09
Peržiūrėta
2052
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliuke“ KRATC-o atstovas pasakojo apie atliekų rūšiavimą

Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti ,,konteineriukai“ – auklėtojos R. Budrytė, V. Jašinskienė, R. Nazarovienė, kurios įtvirtina atliekų rūšiavimo įgūdžius, žaidžiasu vaikais edukacinius žaidimus „Mokykis rūšiuoti“.
Siekdami paįvairinti vaikų veiklą, susijusią su atliekų rūšiavimu, darželio direktoriaus pavaduotojos ugdymui Zitos Paulikienės iniciatyva į įstaigą buvo pakviestas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro ryšių su visuomene atstovas Arūnas Liubinavičius, kuris organizavo vaikams ir darbuotojams edukacinę valandėlę. Šio centro pagrindinė užduotis – sukurti naują, Europos Sąjungos ekologijos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą Klaipėdos regione.
Svečias papasakojo vaikams, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kaip tai daryti, kodėl atliekos neturėtų patekti į sąvartyną, kaip jos perdirbamos.Akcentavo, kad dažnai žmonės bendro pobūdžio pakuotes, kuriose yra plastiko, meta į popieriui, o ne plastikui skirtus konteinerius. Supažindino vaikus su atliekų rūšiavimo mokymo priemonėmis: spalvinimo knygele „Skruzdėlyčių pasakojimas“, rūšiavimo užduotimis, kompiuteriniais žaidimais, parodė filmukus apie atliekų rūšiavimą. Vaikai ir darbuotojai ne tik sužinojo, kad kiekviena perdirbto popieriaus (kartono) tona išsaugo 17 medžių, bet ir kur reikia išvežti statybinių medžiagų atliekas, senas padangas bei baldus. Tam įrengtos buitinių atliekų surinkimo aikštelės, įrenginėjamos kompostavimo aikštelės.
Sukaupę daug informacijos vaikai turėjo galimybę praktiškai atlikti užduotis, patikrinti savo žinias rūšiuodami atliekas. Buvo žaidžiami kompiuteriniai žaidimai,susiję su atliekų rūšiavimu. Teisingai atsakę į klausimus ugdytiniai buvo apdovanoti dėlionėmis, o pedagogai– daugkartiniais maišeliais.

Rima BUDRYTĖ, Rita NAZAROVIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.Jau po dviejų savaičių, vasario 22 d., paaiškės jaunimo atstovas Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryboje. Kandidatuoti ar deleguoti savo organizacijos atstovus galima iki vasario 14 d. imtinai.


Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. Rugsėjo 3 dienos rytmetį Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai taip pat  paminėjo Baltijos jūros dieną. Grupėse buvo diskutuojama apie  Baltijos jūrą, jos taršos problemas ir pavojus  žmogui, gyvūnijai bei augmenijai. 


Palangos vaikučiai po karantino į lopšelius-darželius sugrįžo ne visi ir kitokie – labai pasiilgę vieni kitų, kai kurie – truputį išsigandę, ir beveik kiekvienas mažasis palangiškis dalijosi istorijomis apie koronavirusą. Vieni pasakojo apie „piktą vabaliuką“, kiti – apie „blogą tetą, kuri paslėpė raktą nuo darželio“, o dar kiti...


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti...


Šiandienos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau gvildenamos gamtosauginės problemos, vis dažniau kalbama apie klimato atšilimą, gamtos pokyčius, kylančius dėl neatsakingos žmogaus veiklos, nesaikingo vartojimo, buitinių atliekų palikimo miškuose bei pakelėse, nerūšiuojamų šiukšlių.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius