Baleto artistas Artemas Kolbasynskyi‘is: „Slėpdamasis nuo pareigos ginti Tėvynę, nužmogėčiau“

Palangos tiltas, 2022-03-23
Peržiūrėta
979
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artem Kolbasynskyi. Asm.albumo nuotr.
Artem Kolbasynskyi. Asm.albumo nuotr.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto artistas ukrainietis Artemas Kolbasynskyi‘is dar šoks kovo mėnesio spektakliuose, bet mėnesio pabaigoje išvyks į Ukrainą. Šokėjas sako, kad likęs ramiai gyventi Klaipėdoje su mylima mergina prarastų savo orumą ir žmogiškumą. „Turiu grįžti į savo šalį ir ginti ją nuo okupantų. Tai mano pareiga tiek Tėvynei, tiek artimiesiems, kurie ten liko. Bet šis sprendimas buvo sudėtingas, neslėpsiu“, – sako jis.

Nusprendėte, kaip ir daugelis Jūsų tėvynainių, savo šalį ginti ginklu?

Suprantu tuos žmones, kurie sako, kad savo šalį gali palaikyti ir siųsdami pinigus ar dalindamiesi postais socialiniuose tinkluose. Tuo tarpu aš – fiziškai stiprus 22 metų vaikinas, vadinasi galiu padėti ne tik mintimis, bet ir pats būdamas savo šalyje, kariaudamas. Finansai, moralinis palaikymas taip pat svarbu, bet aš būsiu naudingesnis savo realia pagalba. Kas gins Ukrainą, jei visi tik siųs lėšas ir palaikys žodžiais, o ne darbais? Kas panaudos už surinktus pinigus nupirktus ginklus, jei visi žmonės iš šalies pabėgs? Visa tai įvertinęs nusprendžiau, kad turiu grįžti į savo šalį ir būti jai naudingas, kad tai mano pareiga tiek Tėvynei, tiek artimiesiems, kurie ten liko. 

Taip sutapo, kad su savo tikrąja šeima susipažinau tik prieš pusmetį. Jie gyvena Ukrainoje ir nenori išvykti. Ukraina tiek jiems, tiek man – ne tik vieta, kur gyvenome daugelį metų. Ukraina man, kaip ir kitiems ukrainiečiams, yra viskas. Sunku tai paaiškinti. Na, kaip lietuviams Lietuva!

Tik neseniai pažinote savo šeimą?

Ilga istorija. Mano tikrieji tėvai mirė, kai man buvo ketveri. Dirbo tik tėvas, o mama ne, šeimoje augome trys vaikai. Gal tai Černobylio tragedijos pasekmės, bet tėvai piktnaudžiavo alkoholiu ir tai tapo jų ankstyvos mirties priežastimi. Likom vieni su vyresniais broliu ir seserimi, prižiūrėti mūsų nebuvo kam. Kadangi buvome nevienodo amžiaus, mus paskirstė į skirtingus vaikų namus, o po metų mane įvaikino. Buvau įvaikintas ir esu labai dėkingas mane auklėjusiai, maitinusiai šeimai. Aš visada žinojau, kad jie nėra mano tikrieji tėvai. Nepamenu savo tikrųjų tėvų, neturiu jokių su jais susijusių prisiminimų.

Įtėviai mane nuvedė ir į profesionalaus šokio mokyklą. 2019 m. Kijevo Seržo Lifario šokio akademijoje įgijau choreografo specialybę ir iš karto atvažiavau dirbti į KVMT baleto trupę. Prieš pusmetį mano vyresnioji sesuo parašė žinutę, kad manęs ieško, į miesto, iš kurio esame kilę, socialinių tinklų grupę. Tokiu būdu mes vienas kitą suradome, susirašinėjome. Naujuosius metus sutikau su jos šeima Ukrainoje, kur pagaliau susipažinau ir su broliu, tetomis, dėdėmis. Negaliu vėl jų netekti.

Mano įtėvis miręs, o kaime netoli Kijevo gyvenančios mano įmotė bei įseserė slepiasi nuosavo namo rūsyje. Pasišneku su jomis, jaudinuosi. Iki šiol šiame kaime nebuvo jokių karo veiksmų, bet atstumas iki Kijevo nedidelis ir tik laiko klausimas, kada prasidės rimti reikalai. Tai atokus kaimas, kur nei policijos, nei Ukrainos karių. Jei kas užpuola, lieki pats už save atsakingas.

Esant tokiai situacijai Ukrainoje, negaliu tiesiog ramiai sėdėti Klaipėdoje ir stebėti įvykius iš šalies. Jei taip daryčiau, būčiau prarastas kaip žmogus... Prarasčiau žmogiškumą savo širdyje. Šis sprendimas buvo sudėtingas, neslėpsiu. Juk gyvendamas Klaipėdoje susikūriau savo mažą pasaulį: turiu mylimą merginą, būstą, katiną ir daug gerų draugų, kurie mane visaip bandė atkalbėti... Bet aš kitaip negaliu.

Kas galėjo pagalvoti, kad šiame technologijų amžiuje vyks tokie protu nesuvokiami dalykai, kad kažkas sugalvos tiesiog užkariauti nepriklausomą valstybę. Užpuolikai nebadauja, jiems netrūksta žemės, tačiau jie savo noru veržiasi į ukrainiečių namus. Viskas dėl kažkokios tik jiems suprantamos idėjos, kurios niekas nepalaiko. Nė vienas tikras ukrainietis.

O kaip karinis pasirengimas gynybai? Kur vyksite?

Buvau Klaipėdos tire, kad pašaudyčiau ir taip įgyčiau praktikos. Noriu prieš išvykdamas bent pajusti šautuvą rankose, nes šioje srityje neturiu jokios patirties. Norėčiau padėkoti labai geriems žmonėms iš Klaipėdos – buvusiems kariškiams, padėjusiems man gauti karišką uniformą, ekipuotės, pirmos pagalbos vaistinėlių, kurias nuvešiu į savo gimtąjį miestą Brovary, esantį netoli Kijevo. Ten aš lankiau darželį, mokyklą, mano pažįstami ir klasiokai – jau Ukrainos gynėjų gretose. Aš prie jų prisijungsiu. 

Kai nuvyksiu į Bravory, praeisiu karinio pasirengimo kursą. Priklausomai nuo situacijos, jis trunka nuo dviejų iki keturių savaičių.

Grįšite į Klaipėdą pasibaigus karui?

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – man lyg pirma meilė. Juk tai pirma mano darbovietė, pirma darbo patirtis. Man viskas labai patiko. Deja, mano kūnas ima mane pavesti: paaiškėjo, kad dėl patirtų traumų ir fizinių pakitimų negalėsiu atlikti šiuolaikinių šokių ilgą laiką, man nepavyks pasiekti proveržio šioje srityje. Jei ir grįšiu, šokdamas, deja, negalėsiu užsidirbti gyvenimui. Bet šokti man labai patinka. Širdyje esu aktorius. Pasibaigus karui, radikaliai keisiu profesiją. Ji bus susijusi su menu, bet veikiausiai rinksiuosi ne sceną, o užkulisius.

Man patinka visi vaidmenys – nuo masinių šokių iki solinių numerių. Vienas iš mano mėgstamiausių – solinis numeris „Tamsa šviesoje“ (choreografas Žilvinas Beniuševičius), šoktas 2020 m. projekte „Dėmesio! Baletas“. Pats dar nieko nespėjau sukurti, bet visi KVMT spektakliuose atlikti vaidmenys man įsimintini: Variokas „Altorių šešėly“, Tėvas „Eglėje žalčių karalienėje“, taip pat šokau spektakliuose „Spragtukas“, „Romeo ir Džuljeta“ ir kt. Beje, „Fauste“ labai norėjosi atlikti pagrindinį vaidmenį, bet ir masinės scenos buvo puikios. Žiūrovams noriu akcentuoti, kad visi KVMT šokio spektakliai puikūs. Ir kūrėjai, ir baleto artistai į juos įdeda tiek savo širdies ir talento. Juose dera puiki muzika, dekoracijos, kostiumai, šviesos ir, žinoma, šokis. Neįsivaizduojama, kaip galima nenorėti to pamatyti ar nevertinti.

Čia, Klaipėdoje, lieka Jūsų mergina...

Savaime suprantama, jokia pasaulio mergina savo noru neišleis savo vaikino į karą. Tai ne žaidimai, ne varžybos. Kare žūsta žmonės. Aš suprantu savo mylimą merginą, jos baimes ir pats truputį bijau. Ji bandė mane atkalbėti, verkė, bet galiausiai suprato. Dabar palaiko kaip tik gali.

Pareiga Tėvynei stipresnė už mirties baimę?

Visi mes anksčiau ar vėliau mirsime. Man irgi baisu, bet jei man pavyks išgelbėti bent kelių žmonių gyvybes – tai turi prasmę, dėl to galiu paaukoti savo gyvybę. Juk Ukrainoje dabar žūsta tiek vaikų, kurie negali savęs apginti. 

Labai dėkoju visiems lietuviams už Ukrainos palaikymą ne tik žodžiais. Matau, kaip visa šalis dirba ir stengiasi priimti Ukrainos pabėgėlių šeimas, vyksta jų paimti nuo pasienio su Lenkija, kaip mano tautiečiais rūpinasi ir padeda visa KVMT bendruomenė. Ypač vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas, kuris negaili tam savo laiko ir santaupų, važiuoja naktimis, pas save apgyvendino vienos iš karo pabėgusios baleto artistės šeimą. Mes dėkingi visiems, kurie savanoriauja pabėgėlių centruose, aukoja ir padeda visais įmanomais būdais. 

Neduok Dieve, kad ir jūsų šaliai tektų patirti tai, ką dabar tenka išgyventi maniškei. Būkite stiprūs ir pasiruošę. 

 

Kovo 24 ir 25 dienomis 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose A. Kolbasynskyi‘is šoks šokio spektaklyje „Faustas“. Kviečiame ateiti ir palaikyti.

 

KVMT inf.

Jūsų komentaras:

Eric Jones 2022-08-06 19:42 (New York / IP: 162.158.222.227)
Hey there, I just found your site, quick question… My name’s Eric, I found palangostiltas.lt after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well. So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything? Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever. That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes. Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste? Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry. But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket? You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site. You know, strike when the iron’s hot! CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them. Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility. Just this alone could be a game changer to make your website even more effective. Strike when the iron’s hot! CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed. Thanks and keep up the great work! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers. CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=palangostiltas.lt

Jamaal Stapleton 2022-07-18 14:03 (Rhenoy / IP: 172.68.50.83)
Hi! I lost access to my account, how can I restore it? Right here >>> https://u.to/dbc3HA

Misty Haugen 2022-07-13 10:52 (Paris / IP: 172.71.94.135)
I registered on the website last week and filled in my details. But since yesterday I can't log in to my profile. Help me fix everything. Here is a link to my page ►►► https://is.gd/OD9fas ✅. Thanks! Elena

Arleen Harman 2022-07-08 00:44 (Paarp / IP: 172.70.38.93)
I registered on the website last week and filled in my details. But since yesterday I can't log in to my profile. Help me fix everything. Here is a link to my page ►►► https://lnk.do/sL9YR4 ✅. Thanks! Elena

www.web.de 2022-07-01 10:05 (Lientsch / IP: 172.68.238.25)
►►► ✅ Where can I pick up my prize? Here? https://lnk.do/oRLXPN

Eric Jones 2022-03-28 12:01 (New York / IP: 172.70.115.38)
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations What for? Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with palangostiltas.lt definitely stands out. It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality. There is, however, a catch… more accurately, a question… So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know? More importantly, how do you make a connection with that person? Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind. Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about… Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out palangostiltas.lt. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.) Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is simple, easy, and effective. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=palangostiltas.lt

Eric Jones 2022-03-28 04:02 (New York / IP: 162.158.126.181)
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations What for? Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with palangostiltas.lt definitely stands out. It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality. There is, however, a catch… more accurately, a question… So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know? More importantly, how do you make a connection with that person? Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind. Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about… Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out palangostiltas.lt. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.) Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is simple, easy, and effective. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=palangostiltas.lt

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius