Miestas

Kurhauzo nykštukas jau išaugo iš vaikiškų kelnaičių – švenčia penkerių metų jubiliejų

Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų...

Žadėti 1000 renovuotų daugiabučių per metus – planas, kuris vėl atidedamas ateičiai

Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis.

Palangoje prie automobilio vairo sėdo girtas ugniagesys

Trečiadienio vakarą Palangoje pareigūnams įkliuvo girtas ugniagesys. 

Pagerbtas Lietuvos žydų genocido aukų atminimas 1

Palangos miesto savivaldybė kiekvienais metais pamini Lietuvos žydų genocido dieną bei pagerbia žuvusiųjų atminimą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2022 m. duomenimis, vienas iš aštuonių žmonių pasaulyje susiduria su psichologinėmis problemomis.


Lietuvos regionų partija savo būstinę atidarė ir Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį, rugsėjo 16 d., Palangoje lankėsi Lietuvos Regionų partijos (LRP) pirmininkas, Seimo narys Jonas Pinskus ir partijos narė Živilė Pinskuvienė, kurie dalyvavo skyriaus susirinkime, partijos būstinės Palangoje atidaryme, o šeštadienį – susitikime su gyventojais. Regionų partija – pirmoji partija Palangoje ateinantiems savivaldybių tarybų rinkimams atidariusi būstinę.


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.


„Matyt, vėl užsitrauksiu nemalonę, bet tylėti negaliu, nes tai susiję su didžiausio Lietuvos kurorto turizmo sektoriaus išgyvenimo klausimu. Negaliu ramiai reaguoti į pranešimus, jog mūsų kurorto turizmo sektorius – viešbučiai, restoranai, kavinės – jau visai netrukus galimai masiškai užsidarys, nes tiesiog nėra kitos išeities. Ar tai kam nors rūpi?“ – savo Facebook įrašą, paskelbtą...


Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. 


Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).Į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. 


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Šių metų rugsėjo 15 dieną pensininkų bendrija ,,Bočiai” aplankė Jurbarko miestą ir jo apylinkes.


Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 147–ąjį gimtadienį švęskime keliaudami genijaus atminimo keliais Lietuvoje.


Sritis, kurioje statistiškai Lietuvoje vis dar stipriai dominuoja vyrai, yra viena atviriausių moterims.


Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną.


Mažeikiuose prasidėjo Žemaitijos krepšinio taurė, kurioje varžosi keturi „7bet-NKL“ klubai.


Rugsėjo 16-oji Šventosios pagrindinėje mokykloje pati judriausia diena mokslo metuose – Sporto diena.
Nuo šiol parduotuvių „Maxima“ lankytojai apsipirkti galės dar patogiau ir greičiau, o sutaupyti – daugiau.


Į pastebėjimą, kad esąs vyriausias šios kadencijos Seimo narys – per ateinančias Kalėdas Antanas Vinkus švęs savo 80-metį – žinomas gydytojas, buvęs Ambasadorius Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje, taipogi buvęs Neringos meras, bičiuliškai šypteli: „Esu vyriausias jame, bet širdyje amžiaus naštos visiškai nejaučiu. Žmogus taip turbūt yra sukurtas, kad savijauta ir jausmai dažnai išlieka jaunesni...


Seime priimtas Politinių organizacijų įstatymas kartu su kitais politinių organizacijų veiklą reglamentuojančiais aspektais įtvirtino ir pakeistą politinių komitetų registravimo tvarką.


Į Palangą atvykęs pailsėti Viktoras tikrai nesitikėjo gauti 40 eurų baudą. 


1992 m. pagal architektės Irenos Likšienės projektą pastatyti „Šilko“ fabriko poilsio namai Palangoje šiemet sužibo naujai.


Lietuva tampa neatsiejama globalaus architektūros pasaulio dalimi, o čia įgyvendinami projektai seka naujausiomis tendencijomis ir galėtų drąsiai varžytis su bet kuria kita moderniojo pasaulio šalimi. 


Šią vasarą Palanga sulaukė ne ką mažiau poilsiautojų nei praėjusiais metais, tačiau verslininkų pelną tarytum vienu karvės lyžtelėjimu nubraukė į neregėtas aukštumas pakilusios energijos kainos.


Šią vasarą poilsiautojų srautas Lietuvos pajūryje buvo panašus į praėjusios vasaros, tačiau tai verslininkų pernelyg nedžiugina – rezultatai prastesni nei pernai.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per 2022 m. rugsėjo 12 - 18 d. vykdytas priemones iš viso užfiksavo 381 KET pažeidimą, tarp jų – net 11 neblaivių vairuotojų.     


Rugsėjo 23 d. (penktadienį) 15 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje bus demonstruojamas video įrašas, kuriame įamžinti Palangos literatų klubo ,,Takai per kopas“ nariai.


Daugeliui dabar sunkiau nei įprastai, tačiau ne visi tai geba pripažinti garsiai ar juolab kreiptis pagalbos į specialistus. 


Meras Šarūnas Vaitkus: „Palanga šį savaitgalį JUDA!“

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 17 | Rubrika: Miestas

„Šiandien Palangoje vyksta dvi jau tradicijomis tapusios šventės.  27 metus iš eilės asociacija „Sportas visiems" organizuoja sporto šventę į kurią susirinko apie 2000 dalyvių! Mieste taip pat vyksta Tarptautinių liaudiškų šokių festivalis "Palangos miestely" į kurį susirinko 400 dalyvių ir šoka visame mieste pašokom, pasportavom ir pabendravom su visais mielais žmonėmis....


Įsibėgėjant ligoninių pertvarkai pajūryje, net stabiliai veikiančios regiono ligoninės, pavyzdžiui, Kretingos ligoninė, negali jaustis tikros, kad nebus ir jos ateity reorganizuotos ar bent neteks dalies savo skyrių. 


Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“.


Tarpukariu Darbėnuose savo vaistinę turėjęs Augustinas Pocius (1888–?) – vienas iš daugelio carinėje Rusijoje XIX a. pab.–XX a. pr. profesinį išsilavinimą įgijusių lietuvių, 1918 m. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, sugrįžusių į savo gimtąjį kraštą.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo atsiliepti automobilių vairuotojus


Primename, kad nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. rinkliava už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse yra nerenkama.


Elektros kainoms slegiant Europos šalių verslą ir gyventojų buitį, pastariesiems vartotojams rekomenduojama atidžiai apžvelgti namus ir paieškoti daugiausiai elektros suvartojančių prietaisų.


Simbolinėje vietoje – Vilniaus televizijos bokšte – įvyko tradicija tampantis tarptautinis akademinis Romo Sakadolskio žurnalistikos forumas.


Antradienį į pareigūnus kreipėsi vyras, kurį 2 vurai apiplėšė jo paties namuose.


Šią apžvalgą buvo nelengva parašyti, nes teko skaityti ne vieną straipsnį apie finansines bėdas, užgriuvusias Birutės Petrikytės valdomą „Birutės uostą“. 


Palangos „Kuršiai“ sulaukė pastiprinimo iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) – prie komandos jungiasi Martynas Pocevičius.


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), ruošdamasi kitų metų pavasarį vyksiantiems Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, patvirtino rinkimų apylinkių sąrašą ir jų ribas. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Vos per 30-metį „persiritęs“ Egidijus Viskontas, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius, jau spėjo „paragauti“ gyvenimo Amerikoje, patarinėjo įvairiems Seimo nariams, dirbo Seimo frakcijų referentu, Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju, o nuo 2020 metų – žemės ūkio viceministru Sauliaus Skvernelio vyriausybėje. „Kartais juokauju, jog mokyklos suole užrašyta svajonė užaugus...


Grupė Palangos senosios gimnazijos mokinių kartu su geografijos mokytoju rugsėjį pradėjo pažintine išvyka į Salantų regioninį parką, garsų tiek gamtos, tiek kultūros ir istorijos objektais. 


Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais.


Skiepijančias įstaigas jau pasiekė koronaviruso Omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotos vakcinos, kurios bus skiriamos skiepijimui sustiprinančiąja vakcinos doze. 


Spalio 3 d., pirmadienį, 160-18:00 val. Atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vyks Atvirų durų diena SUAUGUSIEMS.


Užimtumo tarnybos portale darbdaviai rugpjūtį pateikė 36 tūkst. darbo skelbimų. 


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Inovatyvios technologijos bibliotekoje 2“.


Kaip ir buvo žadėta, pasibaigus vasarai, mieste prasidėjo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo darbai.


Be tėvų likusių vaikų globa Lietuvoje išlieka sudėtingu klausimu.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių ir rugsėjo 22 d. organizuoja renginį „Diena be automobilio“. 


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pirmadienį lankėsi Klaipėdos regione. 


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas tradiciją rengti išvažiuojamąsias darbo dienas regionuose, pirmadienį su komanda dirbo Klaipėdos regione.


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Daugiau kaip du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis Saugirdas Vaitulionis (40 m.) tikina, kad sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose ne visuomet atspindi iš tiesų kuriamą ir daromą įtaką.


Nors Europos gyventojai vis noriau persėda iš vidaus degimo varikliais varomo transporto į elektromobilius, ne vieną vairuotoją vis dar atbaido pastebimai didesnė elektrinių automobilių įsigijimo kaina.


Pirmadienį, rugsėjo 12 d., prasidėjo Seimo rudens sesija.Individualios nuotolinės ar kontaktinės psichologo konsultacijos Psichologė Vilma Nichols. Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.


PT susilaukė piktoko laiško iš vienos kurorto poilsiautojos. Ponia Audra rašo, kad šalia „Kavinės krantas“ yra nuolat išlindę vinys.


Prieš dešimt metų Palangoje įsteigtas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ne tik pateisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius.


Kretingoje gyvenanti, bet palangiškių jau atrasta psichologė Danutė Kalinkienė tiki, kad gyvenimas po 50 metų tik prasideda. „Savo pavyzdžiu galiu paskatinti ir kitus – mokytis niekada nevėlu“, – šypsojosi žurnalui „Lietuvos pajūriui“, laikraščio “Palangos tiltas” turinio partneriui, Danutė, kuri daug metų dirbo Kretingos SODRA padalinio vadove, o jau sulaukusi 40-ies, tapo kvalifikuota...


Sporto šventė „Palangos pajūris – Palangos vaikams“ sugrįžo į Palangos senosios gimnazijos bendruomenę.


Rasa Kaunė – tikra palangiškė, interjero dizainerė, interjero dizaino studijos Puki Puki Interjeras įkūrėja. 


Dabartinis pasaulis nestokoja išbandymų šiuolaikiniam žmogui – tenka kovoti su stereotipais, norima visur suspėti, tapti geriausiais ir užsikabinti sau nematomus medalius. 


„7bet-NKL“ sezonui besiruošianti Palangos „Kuršių“ ekipa išsaugojo žaidėją.


Jau rugsėjo 15-17 dienomis Mažeikiuose karaliaus krepšinis!


„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ –...


Daug kas klausia – kurio iš jūsų mintis buvo įsigyti sodybą pajūryje?


Palangos savivaldybėje palei jūrą nuo Monciškių gyvenvietės iki Šventosios atsiradusi dviračių gatvė įžiebė aistras. 


Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą „Palanga Dreams“ (liet. „Palangos svajos“).


Siekiant įvertinti želdynų ir želdinių būklę Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, nuo 2022-09-12 iki 2024-04-12 jie bus inventorizuojami ir vertinami.


Ta proga pasveikinti kolegų, ar, kaip sako patys pasieniečiai – brolių Kurhauze susirinko gausus būrys pareigūnų – policijos, ugniagesių gelbėtojų, kariškių ir kitų tarnybų atstovų. 


Nors šią vasarą Palangai prireikė mažiau geriamojo vandens negu praėjusiais metais, vandentvarkininkų pajamas sparčiai didina gausėjantys nuolatiniai vartotojai.


Kadangi jau esu rekomendavęs ne vieną restoraną Palangoje, kuriame galima skaniai pavalgyti, nenustoju ieškoti perliukų ir aplink Palangą. 


Klaipėdos apskrityje pareigūnai sučiupo du vyrus su narkotikais. Dar vienas vyriškis įkliuvo, kuomet jo namuose buvo aptikta naminukė.


Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, atslūgus vasaros sezonui ir siekdamas įtraukti Palangos bei vakarų regiono jaunimą į kultūros veiklas, rengia slemo varžytuves ir kviečia į kūrybinio rašymo dirbtuves.


Nors šiuolaikinė medicina yra labai pažangi, užkrečiamosioms ligoms valdyti galingesnis ginklas už vakcinaciją dar nėra išrastas. 


Antradienį, rugsėjo 6 d, Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus padėkojo už nuoširdų darbą ir užtarnautų atostogų išlydėjo kelis miesto garbius pedagogus.


Ant Klaipėdos apskrities VPK pastato Kauno g., Klaipėdoje, sumontuota saulės elektrinė, kurios pagaminta elektra leis sumažinti išlaidas elektros energijai ir turėti alternatyvų elektros energijos šaltinį.


Sustiprėjus vėjams jūra į Baltijos pakrantę tam tikruose ruožuose išmeta daug dumblių.Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos ir kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.


Pradedama Janonio gatvės atkarpos rekonstrukcija

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 06 | Rubrika: Miestas

Pradedami J. Janonio gatvės rekonstrukcijos parengiamieji darbai. Rekonstrukcijos metu planuojama atnaujinti šios gatvės atkarpą nuo Gintaro g. iki susikirtimo su pravažiavimu į buvusią autobusų stotį. Čia bus įrengti nauji gatvės pagrindai, asfaltbetonio danga, pakloti nauji šaligatviai, panaikinta orinė apšvietimo linija bei įrengtas naujas gatvės apšvietimas, tad teigiamus pokyčius pajus...


Neringa Poškutė-Jukumienė Lietuvos šiuolaikinėje juvelyrikoje užima unikalią poziciją: ji nesusikoncentruoja į kūnui skirtus objektus ar tuo labiau nekuria papuošalų, o fiksuoja procesus.


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Lietuvos Karinės oro pajėgos / LTU Air Forces orlaivio Spartan bei #NATO oro policijos misiją atliekančių Vengrijos ir Čekijos Karinių oro pajėgų naikintuvų JAS-39 Gripen skrydžių treniruotė vyksa pirmoje antradienio (rugsėjo  6 d.) pusėje. Skrydžiai bus atliekami žemame aukštyje, virš Baltijos jūros bus leidžiami flare‘ai. 


Praėjusio penktadienio (rugsėjo 2 d.) vakarą mūsų Palangos Kurhauzo koncertų salėje kultūros viceministras Albinas Vilčinskas Palangos kultūros ir jaunimo centrui įteikė išskirtinę Kultūros ministerijos premiją – kurorto įstaiga pripažinta geriausiu Lietuvoje 2021 metų aukščiausiosios kategorijos kultūros centru. 


Rugsėjo 7 dieną į Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvę tradiciškai atkeliauja 54-oji Lietuvos karikatūrų paroda.


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.


Trečiąjį sezoną TV3 žiūrovus džiuginanti kelionių laida „Sveiki atvykę“ priartėjo prie pabaigos.


Kvailystė, kad vos tik baigiasi vasara Klaipėdos regionas ir visi jame esantys miestai ir miesteliai ištuštėja.


Planuojama, kad po septynerių metų Baltijos jūroje išdygs vėjo elektrinių parkas, o jo vystytojas privalės remti Palangos miesto savivaldybę.Palangos miesto savivaldybės, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos  lėšomis finansuotas sportiškas projektas „Sveikai gyvenu”.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per visoje apskrityje vykdytas priemones didžiausią dėmesį skyrė neleistino mobiliųjų įrenginių naudojimo ir nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją kontrolei.


Daugelis vyresniųjų palangiškių gerai pamena Leandrą Alminą (1927–1990) – kultūros darbuotoją, visuomenės veikėją, muzikantą, tautodailininką (medžio drožėją), meno saviveiklininką.


Jeigu kur nors pajūryje išvysite žavią moterį ryškiais ypač dideliais akiniais, gali būti, kad jūs sutikote „Fielmann“ optikų tinklo Baltijos šalyse komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovę Jūratę Kersnauskę. Baigusi serbų ir kroatų, o kaip gretutinę specialybę ir italų kalbos studijas Vilniaus universitete, ji šiandien – Lietuvos akinių rinkos fėja. „Tikrai taip! Aš kartais save pavadinu ir...


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių.  „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąraše į Seimą išrinkta Klaipėdos Marių rinkimų apygardoje Ligita Girskienė prisipažino žurnalui „Lietuvos pajūris, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad niekada nė sapnavusi nebuvo, kad vienądien būsianti politike. „Norėjau būti renginių režisierė“, –  šypsojosi L. Girskienė. 


Neringiškis parlamentaras Andrius Bagdonas tvirtai balsavo už įstatymo pataisą, leidžiančią Seimo rinkimuose dalyvauti nuo 21-erių metų. O kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos grupės nariais jau inicijuoja įstatymų pataisas dėl galimybės jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms vadovauti asmenims nuo 16-os metų. „Taip pat Seimo rudens sesijoje planuoju grįžti prie alkoholio kontrolės...


Palangoje tiesiog ore sklando kurorto įkūrėjų – grafų Tiškevičių – dvasia. Ne veltui ir miesto šūkis „Išsirink, ką myli“ yra pasiskolintas iš šios didingos giminės bei kaskart pabrėžia kurorto įvairiapusiškumą ir turtingumą.


Vasara dirbančioms mamoms dažnai reiškia ne tik progą pagaliau pasiekti jūrą, vykti į suplanuotą kelionę – atostogas, bet ir galvos skausmą, kaip ir kur prižiūrėti vaikus, prasidėjus darželinukų ir mokyklinukų atostogoms. 


Vienos didžiausių Lietuvoje, slaugos specialistus vienijančios profesinės organizacijos – LSSO, Klaipėdos skyriaus direktorė Nijolė Saulienė, žodžių į vatą nevynioja: „Mes įžvelgiame galimą didžiulę slaugytojo profesijos ir slaugytojų, įgijusių universitetinį išsilavinimą, diskriminaciją.“


Sveiki atvykę į Bijotus, Lietuvos mažąją kultūros sostinę!

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 03 | Rubrika: Miestas

Pakeliui link pajūrio, nusukus vos kelis kilometrus nuo pagrindinės šalies automagistralės, galima patekti į Bijotus – Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Šiemet šis garbingas vardas nedideliam Bijotų miesteliui suteiktas neatsitiktinai. Čia lygiai prieš 210 metų bajoras Dionizas Poška tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė pirmąjį viešą muziejų Lietuvoje, kurį pavadino „Baubliais“. Todėl būtent...


Nuo rugsėjo 5 dienos laikinai uždaroma J. Janonio gatvė, čia prasidės gatvės statybos bei rekonstravimo darbai.


Šią vasarą ilgalaikę sutartį su „Šiaulių“ krepšinio komanda pasirašęs devyniolikmetis Mantas Litvinas bus skolinamas Palangos „Kuršiams“ ir ateinantį sezoną rungtyniaus Nacionalinėje krepšinio lygoje („7bet-NKL“).


Palangos „Kuršių“ komanda oficialiai pranešė apie išsaugotus žaidėjus.


Palangos lopšely-daržely „Nykštuke“ nuo pat rugsėjo pirmosios ryto skambėjo linksmos dainos, vaikų šurmulys ir juokas, visus lydėjo šventiška nuotaika.Moksliniai tyrimai rodo, kad per savo gyvenimą onkologinės ligos diagnozę išgirs 1 iš 3-ijų šalies gyventojų.


Rugsėjo 1-ąją Palangos meras Šarūnas Vaitkus naująją Mokslo metų dieną pasidalino smagia žinute Facebook. Jis prisipažino, kad ši rugsėjo pirmoji – didelė šventė ir jo šeimai: „Jau atėjo laikas mūsų jaunėlei Ievutei sėsti į mažųjų mokinukų suolą, o vyresnėlei Gabijai jau paskutiniai mokslo metai Gimnazijoje. Tad šiandien mes su  žmona Vilma jau trečią sykį kulniavome į pirmąją klasę ir...


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Dar nepradėjus pardavinėti Palangoje esančių Vilniaus savivaldybės poilsio namų, jau siūloma įsigyti atskirus kambarius. 


Net ir labai reiklus Jonas Pirožnikas, Palangos paplūdimio gelbėtojų vadas, dirbantis jau 15-ąjį sezoną, tyliai pasidžiaugė kalbėdamas liepą su  nemokamu žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, kad per daugelį jo darbo metų vasarotojai pasikeitė – tapo sąmoningesni, atsakingesni.


Rugsėjo 1-oji – visuomet išskirtinė kiekvienam mūsų, nepaisant to, ar žengi pro ugdymo įstaigos duris pirmą kartą, ar lydi jauną žmogų mokslo ir žinių takais, ar jau esi pro šias duris išėjęs prieš daugelį metų. Bet kokiu atveju tai – daug teigiamų emocijų ir vilties kelianti diena, kuri pradeda dar vieną mokslo ir žinių metų ciklą.


Atskubėjęs rugsėjis ir vėl kviečia į mokyklą. Gerbiami pedagogai, atverkite savo mokiniams ne tik klasės duris, bet ir širdis. Su meile veskite vaikus pažinimo keliu, parodykite jiems nuostabų mokslo ir žinių pasaulį bei išmokykite ne tik klausti, bet ir patiems atrasti atsakymus. Te darbas su jaunąja karta teikia džiaugsmo, o jūsų nuoširdžios pastangos tegu duoda lauktų rezultatų.


Studentams ruduo – pokyčių metas, tad dabar geriausias laikas atsinaujinti mokymuisi reikalingus įrenginius.


Persirgusieji koronavirusine infekcija dažnai apsidžiaugia, manydami, kad blogiausia – jau praeityje.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pasidalijo vaikų skiepijimo pagal profilaktinių skiepų kalendorių statistika – ji rodo per pastarąjį dešimtmetį vis mažėjančias vakcinavimo apimtis.


Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. 


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Ateinančių metų pradžioje kino teatruose pasirodys dabar Šventojoje gyvenančio scenaristo-režisieriaus Ruslano Abdulajevo kriminalinis trileris „Tu mano deimantas“.


Kol dauguma akordeonistą Martyną Levickį pratę sutikti sausakimšose salėse, stovint prieš jo vadovaujamus ansamblius ar pasirodant drauge su kitais atlikėjais, šis muzikos „Don Kichotas“ vis dar nepaliauja ieškoti unikalaus solo akordeono skambesio.


Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Pasveikinkime Mūsų Justę!“

"Palangos tilto" informacija, 2022 08 30 | Rubrika: Miestas

Vos prieš porą savaičių Viliaus Stanišausko treniruojama Lietuvos merginų U18 rinktinė Kretoje vykusiame Europos U18 čempionate iškovojo pirmąjį aukso medalį po 14 metų pertraukos, o prie šios istorinės pergalės labiausiai prisidėjo 16-metė palangiškė  Justė Jocytė. 


Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 16 val. kviečiame į popietę Palangos viešojoje bibliotekoje, skirtą Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas. Koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymui. 


Palangos „Kuršiai“ oficialiai paskelbė, kad prie komandos vairo lieka vyr. treneris Povilas Šakinis.


Rugsėjo 9 d., penktadienį, 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į edukacinį renginį, skirtą šiuo metu čia veikiančiai parodai ,,Laikmečių pokalbis”.


Kiek šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje gyvena ukrainiečių pabėgėlių? 


Rugpjūčio mėnesį, pakviesti Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės savanorių, Palangos generolo J. Žemaičio šaulių choro grupė nuvyko į Mažeikius.


Praėjusį sekmadienį po Šventų Mišių miestiečiai ir miesto svečiai skubėjo į Palangos parapijos namų kiemą, kur visų laukė Palangos Caritas suorganizuotas nemokamas renginys visiems „Kartu mes galime daugiau“.


Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus ir kurorto pareigūnai vykdė sustiprintą vairuotojų blaivumo, chuliganiško bei pavojingo manevravimo, naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais vairuojant, dviračių ir paspirtukų eismo saugumo kontrolę.Nors Palangos turgus gerai žinomas kurorto svečiams dėl ten siūlomų sezoninių gėrybių bei drabužių, jame galima rasti ir dar kai ką vertingo. 


Norint pasiekti Neringą jau kurį laiką sezono metu reikia nemenkai pakratyti piniginę.


Jeigu domitės energetinio naudingumo sertifikatu ir skaitote šį straipsnį, didelė tikimybė, jog suprantate, kad šią paslaugą gali suteikti tik specialistai, turintys kvalifikacijos atestatus, suteikiančius teisę atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimą.


Vasarą dalis „Lidl“ parduotuvių darbuotojų Lietuvoje galėjo pasinaudoti patrauklia galimybe vasarą derinti darbą ir poilsį viename populiariausių šalies kurortų – Palangoje.


Daugiau nei šimtas puikiai besimokančių, gabių, aktyvių ir laimėjimų įvairiuose konkursuose, olimpiadose bei varžybose pasiekusių Lietuvos moksleivių nuo rugsėjo gaus metines „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas.


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Saulėtą rugpjūčio 24-ąją, trečiadienį, susituokė „Mis Lietuva 2013“ pirmoji vicemis, tinklaraštininkė, didžėja Simona Burbaitė ir jos mylimasis Matas Kolpertas, dirbantis bendrovėjė „IT paslaugų centras“.


Tik dabar suskubę organizuoti paskutinį vasaros savaitgalį pajūryje ar kitame Lietuvos kurorte poilsiautojai dar spės tai padaryti.


Šį kartą nebus dar vieno balso darniame chore „viskas brangs, nes pigti negali“. 


Panašu, kad Palanga turi rimtą konkurentą – Druskininkus, kuriuose pirkti atostogų būstą ar butą investicijai darosi vis populiariau.


Palangos vaikus nuo šiol treniruos ir užsienio specialistai iš Portugalijos, Alžyro bei Kamerūno. Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2022 08 26 | Rubrika: Miestas


Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas, tad kiekvienam šeimininkui reikėtų nepraleisti tarptautinės šuns dienos.


Pajūrio kurortai lepinasi saulėtais orais, o Palangos ir Neringos savivaldybių atstovai pastebi džiuginančias tendencijas.


„Lietuvos draudimas“ 23-čius metus tęsia „Apsaugok mane“ akciją: rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje bus apdrausti visi moksleiviai.


Vasarą daugelis mūsų mielai aplankome ne tik turistų pamėgtus saulėtus kraštus, tačiau ir Lietuvoje esančius kurortus.


Smurtas nėra vien fizinis kito žmogaus sužalojimas – jis gali pasireikšti įvairiomis formomis: fiziniu, psichologiniu, ekonominiu ar seksualiniu kenkimu. 


Prevencinę dantų priežiūrą galime apibrėžti kaip pastangas užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip dantų ėduonis, dantenų ligos ar emalio erozija.


Malkomis kūrenamos krosnys yra itin populiarios ir tikra teigiama savybė bet kurioje patalpoje. 


Palangos miesto partnerio Ustkos (Lenkija) mero Jacek Maniszewski kvietimu Palangos miesto savivaldybės delegacija rugpjūčio 13-15 dienomis lankėsi Ustkoje.Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


Šiandien Palangos koncertų salė nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis.


Kaime išvalyti užnešto kamino ant stogo dažnai ropščiasi prie ūkio darbų pratę vyrai.


Dėl pavyzdingai tvarkomų Palangos viešųjų vietų pagyrų sulaukiantys komunalininkai per vasarą išveža tiek šiukšlių, kiek mieste susikaupia per visus likusius metus.


Vieną gražią vasaros dieną Palangos neįgaliųjų draugijos nariai kartu su literatų būrelio ir kurčiųjų draugijos nariais vyko į Raseinius, kur buvo surengta trečioji neįgaliųjų meno kolektyvų šventė „Lik sveika, vasara”.


Pirmąjį rugsėjo savaitgalį šimtai rotariečių su šeimomis susirinks į Palangoje vyksiančias tradicines sporto žaidynes – „Rotariadą“.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Nauja mokslo metų pradžia jau visai čia pat, tad visi skuba pasirūpinti mokyklinių prekių krepšeliu.


Šiame straipsnyje panagrinėkime kokios automobilių dizaino mados įsiyravo 1990-aisiais metais.


UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.


Punsko valsčiaus savivaldybės viršaičio Vytauto Liškausko, kvietimu rugpjūčio 15 d., Palangos balandininkų klubo nariai dalyvavo šventėje „Punsko dienos – Žolinės 2022“.


Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo ir pavojingo bei chuliganiško vairavimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolei.


Jau daugiau nei du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis žinomas komunikacijos specialistas, nuomonės formuotojas, renginių organizatorius ir žurnalo vyrams „L'Officiel Hommes“ redaktorius Saugirdas Vaitulionis puikiai išmano ne tik fasadinę įžymybių gyvenimo pusę, bet ir užkulisius.


Penktadienio pavakare Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams buvo pranešta apie Palangoje iš jūros ištrauktą nebegyvos moters (g.1972 m.) kūną.


Nesuprantu aš tos mūsų psichozės su lietuvišku pajūriu. 


Palangoje vasaros atostogų karštinė nesibaigia – paskutinės vasaros dienos žada būti ne mažiau populiarios nei vasaros vidury. 


Per parą ugniagesiai gavo kelis pranešimus apie vandenyje panirusius ir dingusius žmones. 


Vėlų penktadienio vakarą kelyje Palanga-Klaipėda, prie pat posūkio į Karklę, susidūrė automobilis ir motoroleris. 


Kunigiškėse jau kitą birželį bus galima sutikti gerokai daugiau Lietuvos garsenybių, kurios kuriasi viename čia statomų kvartalų „Takas į jūrą“.


Jau kurį laiką televizijos ekranuose nebematomo sunkiaatlečio Ramūno Vyšniausko gyvenimas verda tarp Vilniaus ir Klaipėdos.


Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga) rugpjūčio 26 d. (penktadienį) 17 val. vyks dvitomio „Birželis kvietė į Kovą. 1941-06-23 Lietuvos Sukilimui atminti“ pristatymas.


Neatidi ar nepatyrusi akis nė nepastebės, kad trimetis Andrejus – kitoks. Ant kineziterapinio čiužinuko Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“ jis ropojo tiesdamas į mane rankytes, vis šypsodamasis. Tačiau, kai berniukas gimė, gydytojai akis delbė į šoną – tiek jau aiškių bėdų vaikutyje, pilnai neišnešiotas, o kiek dar nežinomų!Kartais „nekaltas pramoginis lošimas su draugais“ gali virsti nekontroliuojamu elgesiu – kankinančia problema, patologija, rimta priklausomybe nuo azartinių lošimų.


Palangoje, Taikos gatvėje, šalia parduotuvės „Iki“, prieš prekybos centrą „Lidl“, šią savaitę duris atvėrė nauja ir moderni skalbykla „Londrė“. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pajutę COVID-19 ligai būdingus simptomus (kosulį, karščiavimą, gerklės ar galvos skausmą ir pan.) gyventojai turėtų likti namuose ir kreiptis į šeimos gydytoją.


Tie laikai, kai tėvai ir mokytojai vaikus neretai gąsdindavo profesine mokykla – „Tavo vieta bus profesinėje, jei nesimokysi“ – jau seniai praeityje.


Palydint ukrainiečių karius po reabilitacijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ ir besiklausant jų patirtų pasakojimų apie sužalojimus, gomuryje, regis, akimirkai užstrigo kažkoks gumulas: „Smegenų kontūzija. Plėštinė žaizda. Šautinė žaizda kepenyse. Nugaros trauma. Akies sužeidimas. Apkurtimas, komplikacijos,“ – girdėjau. Visiems devyniems vyrams – nuo 22 iki 38 metų.


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Palanga vasaros metu pritraukia minias jaunuolių, norinčių užsidirbti.


Noras nepriklausomų elektros tiekėjų, nevykdančių savo įsipareigojimų, vartotojus automatiškai perkelti į visuomeninį tiekimą nėra racionalus dėl nevienodų konkurencinių sąlygų kūrimo ir grėsmės riboti vartotojų apsisprendimo laisvę.2022-08-17 apie 21 val. patruliuojantys policijos pareigūnai Kretingos pakraštyje, gana nuošalioje vietoje Kluonalių g., šalia automobilio „VW Golf“ pastebėjo tris jaunuolius.


Priešpaskutinis rugpjūčio savaitgalis palangiškiams ir kurorto svečiams pažers kelis skambius ir įsimintinus renginius.


Dr. Darius Baronas – vienareikšmiai išskirtinė asmenybė Lietuvoje.


Žuvėdrų gatvė Šventojoje tapo patogesnė bei saugesnė – baigti šios maždaug 860 metrų ilgio gatvės remonto darbai.Atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, nuo rugpjūčio 15 d. pradėjo kursuoti maršrutinis miesto autobusas į Monciškes – pratęsus 2A maršrutą, įrengtos 5 naujos stotelės (keturios - Šviesos gatvėje ir viena - Ošupio take).


Rugpjūčio 18 – 21 dienomis kurorte šurmuliuos Tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2022”.


Užkanavėje intensyviai vyksta darbai – įgyvendinamas potvynių rizikos valdymo Palangos mieste projektas.


Didžiausią dėmesį pareigūnai skyrė vairuotojų blaivumo ir leistino greičio viršijimo kontrolei. Nustatyti net 25 neblaivūs vairuotojai.Visiškai įprasta, kad dauguma žmonių nori aukščiausios kokybės gaminių už kiek įmanoma mažesnę kainą.


Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Po praėjusio savaitgalio palangiškiai kaip vienas tvirtino – tiek daug poilsiautojų šią vasarą kurorte nebuvo nei per Mindaugo karūnavimo šventę, nei per tradicines 1006 kilometrų lenktynes.


Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Kai vienoje susirašinėjimo programėlėje mano mobiliajame telefone ilgiau nei dieną nesublykčioja 20 metų baltarusio, Ukrainos kariuomenės samdinio Dzmitrijaus Lisičiko vardas, sunerimstu. „Ar esi gyvas?“ – neapleidžia mintis. Kai paskutinį kartą kalbėjomės liepos viduryje, Dzmitrijus didelių naujienų man neturėjo. Skaitykite visą straipsnį laikraštyje „Palangos tiltas.“


Vasaros pradžioje Vokietijoje gyvenantys profesionalūs šokėjai Patricija Ionel Belousova ir Alexandr Ionel kartu su sūneliu Noeliu ant rankų atvyko į Lietuvą.


Palangoje ketvirtadienį automobilis partrenkė ir sužalojo paspirtuką vairavusią mergaitę.


Keturiasdešimt protokolų įmonei dėl viešosios rimties trikdymo naktimis – tik statistiniai duomenys ir jokių pasekmių?


Saulė, jūra, muzika į pajūrį priviliojo tūkstančius poilsiautojų. 


Rimtai. Ir svarbiausia – jums po akių.


Pažvelkite, kaip atrodo pajūrio šiukšlintojo veidas! 


„Pasakiška Palangos vila „Anapilis”, kurią su didžiule meile, neišpasakytai  atsakingai ir kruopščiai Palanga atnaujino iš pagrindų, puikus ir inovacijų kupinas Palangos kurorto muziejus, naujas atostogų kultūros tradicijas žadantis „Palangos parko festivalis“ ir mūsų eurovizinė princesė Monika Liu vakar atvertė dar vieną puikų kultūros renginių naujose Palangos erdvėse puslapį....


Ambasadoriui pristatėme, kokią paramą palangiškiai suteikė Bučos miesto gyventojams ir Palangoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams.


Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga) rugpjūčio 26d. (penktadienį) 17 val. vyks dvitomio „Birželis kvietė į Kovą. 1941-06-23 Lietuvos Sukilimui atminti“ pristatymas.


Viena iš vasaros malonumų ir ypač populiari pramoga kurorte yra nemokamas lauko kinas.


Vasara – atostogų metas, tačiau ypač kurortuose siaučiantiems vagims tai palankiausias laikas pralobti neteisėtais būdais.


Paskutinės minutės planai Lietuvos kurortuose gali atsieiti brangiau, tačiau sinoptikų pažadėti saulėti orai gali suvilioti poilsiui ilgąjį savaitgalį atseikėti daugiau. 


Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol.


Jau skaičiuojame paskutinį vasaros mėnesį, tačiau geri šiltojo sezono pasiūlymai dar tikrai nesibaigė – „Pildyk“ savo klientams siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir įsigyti riboto leidimo belaides ausines.


Saulėtekio tako 11-as namas nušvito naujomis spalvomis - siena papuošta nauju, įspūdingo dydžio piešiniu, kurį gali išvysti kiekvienas.


Virtuvės įrengimui, kaip ir kitoms namų erdvėms, šiandien keliami ne tik funkcionalumo reikalavimai.


Sveika gyvensena atlieka ypatingą vaidmenį kiekvieno iš mūsų savijautai.


Artėjant rudeniui, kai padaugėja susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino COVID-19 ligos testavimo tvarką ir epidemijų skelbimo kriterijus.


Palanga šurmuliuoja ir švenčia jaunystę – su šūkiu „Kas tu?“, skirtu parodyti, kokie įvairūs esame, kurorte įsibėgėjo Jaunimo savaitei skirti renginiai.


Bėgimo takelis yra vienas populiariausių treniruoklių, kuris yra pasirenkamas mankštai namuose. 


Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną vasarą. Pasirodo, būtent Šiaurės Vokietijoje yra pagrindinis šios šalies kurortas. Tai Riugeno sala, kurią aš labai drąsiai lyginu su mūsu Palanga.


Indrę Stasiulaitytę, vaikštančią viešbutyje „Gabija“, galėtum sumaišyti su viešnia, atvykusia atostogų į kurortą pailsėti ir atsipalaiduoti. 


Rugpjūčio 12 d. „Palangos parko festivalyje“ skambės ypatingas vieno žymiausių pasaulio akordeonistų tituluojamo Martyno Levickio vasaros koncertas.


Kunigiškėse, vos 250 m nuo jūros kranto, įpusėjo 70-ties apartamentų kvartalo „Hill Garden“ statybos.


Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Nesulaikomai bėgantį rugpjūtį į Palangos viešosios bibliotekos parodų salę užsukusių apsidairyti laukia linijos meistro, puikaus koloristo Gintaro Pankevičiaus atsisveikinimo su vasara dovana – ramybe dvelkianti tapyba. 


Ilgojo Žolinės savaitgalio išvakarėse „Ramybės“ galerija ir vila „Ramybė“ rengia net kelių parodų atidarymus.


Nežinau, kodėl visi lietuviai taip peikia mūsų pajūrio kurortus, kaip Palangą ar Šventąją, o patys skuba į Latviją.


Rugpjūčio 2 d., atostogų metu, Klaipėdos apskrities VPK Skuodo r. PK veiklos skyriaus viršininkas Artūras Tiškus, poilsiaudamas Palangos paplūdimyje išgirdo pagalbos šauksmą.


Baltarusijos opozicijos informacinis kanalas skelbia, jog Lietuvoje atostogauja baltarusiškos bendrovės „Synesis“ vadovas Jurijus Serbenkovas. 


Sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Man tas posakis labai tiko planuojant savo trumpas atostogas į Lietuvą.


Premija fizinių mokslų srityje šiems trims VU Fizikos fakulteto mokslininkams skirta už darbų ciklą „Didelių įtėkių poveikių medžiagai tyrimai radiacijos dozimetrijai ir spindulinių technologijų kūrimui“.Ilgą laiką visuomenėje sklandžiusios socialinės nuostatos pamažu keičiasi – vis dažniau pabrėžiama, kad ne tik itin lieknas kūnas yra vienintelis grožio etalonas ir gali būti mylimas.


Norėdamas gyventi visavertį gyvenimą, kiekvienas asmuo turėtų tinkamai puoselėti savo lytinę sveikatą, aiškiai suprasti galimus rizikingo lytinio elgesio padarinius ir žinoti, kaip to išvengti. 


Visus neabejingus savo krašto istorijai ir jo žmonių likimams kviečiame rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienį) 17 val. į Palangos viešąją biblioteką. 


Vasara – atostogų metas. Poilsiu su šeima mėgaujasi ir Antanas Guoga (47 m.).


Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) policija pradėjo tyrimą dėl mįslingos 60-mečio vyro mirties. Praeiviai jį rado gulintį kopose, Jūros gatvėje, ant medinio takelio.


Ilgapirščiai susižėrė nemenką grobį iš aukų, kurios laikė grynuosius pinigus automobilyje ir kuprinėje.


Šios savaitės viduryje į Lietuvą plūstelėjus karščio bangai, poilsiautojai plūstelėjo į pajūrį. 


Jeigu prisimenate, aš buvau nelabai laukiamas Palangoje.


Po kelerių metų pertraukos į meno uostą grįžo marinos, vasariškai nusiteikusių meno mylėtojų žvilgsniai krypo į fotografijos žanrą, didelio populiarumo sulaukė netikėtai meno rinkos scenoje pasirodę tapytojo Antano Gudaičio (1904–1989) kūriniai. 


Rugpjūčio 10 d. 15 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į Lietuvos jūrų muziejaus paruoštos instaliacijos „Jūros stalas“ atidarymą.


Rugpjūčio 23 dieną, antradienį, Palanga ir Šventoji kviečia gyventojus ir svečius paminėti šią istorinę datą. 


Rugpjūčio 12 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje (renginių salė, III a.) ukrainietė dailininkė Natalija Didenko maloniai kviečia į popieriaus karpinių edukaciją vaikams ir suaugusiems.


Palangos kurorto muziejuje rugpjūčio 5-28 d. eksponuojama klaipėdiečio menininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda, skirta Klaipėdos 770-ajam gimtadieniui. 


Tikiuosi, nesupyks Marijonas, jei esant šiai subtiliai progai truputį perfrazuosiu jo žodžius. Tad aš tikrai myliu Lietuvą, aš tikrai myliu Palangą, ar mylit ją jūs? Tikriausiai esate girdėję apie Eliziejaus laukus Prancūzijos sostinėje Paryžiuje?


Kol Statistikos departamentas nuobodžiai pristatinėjo skurdo statistiką, Palangoje šaltibarščių lėkštė pabrango iki 5 eurų.


Norintiems kiek ilgiau šią vasarą pabūti prie lietuviškų Baltijos jūros krantų, bet nemėgstantiems permokėti už apgyvendinimą ar tiesiog teikiantiems prioritetą poilsiui gamtoje visai netoli jūros, yra labai puiki išeitis – kempingai. 


Nedaug kas žino, kad patys prabangiausi, prestižiškiausi ir privačiausi apartamentai Palangoje slepiasi Meilės alėjoje esančiame bokšte.


Energetikos ministerija informuoja, kad šiandien skelbiamas kvietimas paramai gauti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui (Mažajai renovacijai).


Iš jūros ištrauktas girtas poilsiautojas savaip padėkojo gelbėtojui – krante jam taip trenkė, kad sulaužė nosį.


Socialinių tinklų Palangos grupėse komplimentus „MeatUP“-ui galima pastebėti: „Puikus maistas, išskirtinis aptarnavimas, skoninga šeiminė aplinka.“


Senatvei pasiduoti negalima! Reikia judėti, darbuotis, eiti, visur dalyvauti iki paskutinio atodūsio.


Jau šį savaitgalį ir visą ateinančią savaitę Palangoje šurmuliuos jaunimas – rugpjūčio 7-13 dienomis kurorte vyks spalvingi Jaunimo savaitės renginiai.


Gintė Sičiūnaitė kviečia susitikti jos akustiniame koncerte gimtojoje Palangoje jau rugpjūčio 11 dieną.


Palangoje, beveik 6 hektarų teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. Eur.


Kaip ir kasmet rugpjūčio antroje pusėje į Kretingą sugrįžta jau tradiciniu tapęs, šiemet jau šeštasis Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis.


Palangos kredito unija (PKU) siūlo 2.5 procento metines palūkanas.


Vytautas Balsys rugpjūčio 11 d. (ketvirtadienį) 18 val. Palangos viešojoje bibliotekoje pristatys ir paskaitys savo naujojo romano „Gėlių slenkstis“ ištraukas. 


Išskirtinių koncertų seriją su Kauno bigbendu rengiantis Marijonas Mikutavičius prisipažino, kad prieš pirmąjį pasirodymą jaudinosi labiau nei įprastai. 


Projektas „Žmonės sportuoja“ tęsiasi ir kviečia nuo rugpjūčio 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


16 eurų už karštą patiekalą. Tokiomis kainomis stebina kurortinė Palanga.


Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė kurortų, jų teritorijų plėtrai ir finansavimui, tačiau projektą siūlo tobulinti. Tokią išvadą Vyriausybė teiks Seimui.


Rugpjūčio 6 d. (šeštadienį) 14 val. ukrainietė dailininkė, parodos „Karinis albumas“ autorė Natalija Didenko kviečia į susitikimą Palangos viešojoje bibliotekoje.


Druskininkuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus pristatė 2025 m. XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynių viziją: Palangos miesto istoriją, gamtą, kultūrą, sporto bazes, tradicijas ir infrastruktūrą. 


Didingos jūros pasažų įkvėptas, jau 28-ą kartą akordeono muzikos gerbėjus kviečia Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2022.


Nuo rugpjūčio 1 dienos Palangos Caritas kviečia palangiškius ir Ukrainos karo pabėgėlius, kurie gyvena Palangoje, dalyvauti bendruomeniniame projekte "Kartu mes galime daugiau". 


Rinktis dviratį kaip susisiekimo priemonę palangiškiams tapo dar patogiau.


Nuo seniausių laikų perlų vėriniai  buvo laikomi pačia idealiausia dovana širdies damai.


Šių metų Dvaro šventė „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ Kretingos muziejuje bus kaip niekada išskirtinė. Rugpjūčio 11-ąją Palangos koncertų salėje laukia antroji Keistuolių teatro premjera.


Šių metų rugpjūčio 17 d. (trečiadienį), 14.00 val.,  Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos salėje (Maironio g. 8) vyks Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ visuotinis susirinkimas.


Klaipėdos ligoninėje gydomas jaunas vyras, atvežtas sumuštas iš Palangos J.Basanavičiaus gatvės.


Visoje Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau, pažymima Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.


Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Įkvėptas svečiose šalyse lankytuose klubuose matytų pavyzdžių, praėjusį savaitgalį Žilvinas Grigaitis vasaros sostinės naktiniame klube surengė nepamirštamą fiestą, kurioje šėlo tūkstančiai tautiečių.


„Palangoje šaltibarščiai kainuoja 8 eurus”. Toji pasipiktinimą Palanga liguistai reiškiančių lietuvių frazė šią vasarą – daugiausiai kartų pakartota, ir iš jos jau galima būtų kurti eiles repui.Antradienio, liepos 26 d., vakarą skendusio žmogaus gelbėjimo operacijos Šventojoje video įrašu ir praėjusį savaitgalį Palangoje išgelbėto ir medikams perduoto jauno vyro nuotrauka savo Meta (Facebook) paskyroje pasidalino pats Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jis paliko jautrų, net truputį sarkastišką įrašą prie jų. „Palangos tiltas“ skelbia jį visą.


Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi darbo bylą pagal Marselio Balasanovo, futbolo akademijos „Gintaras“ steigėjo ir direktoriaus prašymą, dėl jo atleidimo iš darbo Palangos sporto centre pripažinimo neteisėtu, didžiąja dalimi tenkino palangiškio prašymą– nustatė, kad jis buvo atleistas neteisėtai. Jeigu VDI sprendimo nepakeis teismai, Palangos...


Gera žinia Lietuvos gyventojams – nuo šiol nemokamą senos elektronikos ar buitinės technikos išvežimą galima užsisakyti visoje Lietuvoje.


2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kvies muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Oleksandro Tereščenkos knygos „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“ (Життя після 16:30. Сім років потому) pristatymą. 


Jūros tiltas liepos 27 d. pasidabino Lietuvos ir JAV vėliavomis – taip minimas šių dviejų šalių diplomatinių santykių 100-metis.


Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai.


„Ramybės“ galerija Palangoje tęsia vasaros parodų ciklą.


Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos.


Svarstydami įsigyti nuosavą būstą ir planuodami skolintis pinigų iš banko, stengiamės kuo tiksliau įvertinti savo finansines galimybes, tačiau neretai pamirštame suskaičiuoti ne tik būsto paskolos dydį, bet ir papildomas išlaidas, su kuriomis teks susidurti įsigyjant nekilnojamąjį turtą.Rugpjūčio 12-14 d., Žolinės savaitgalį, Palangoje vyksiantis „Palangos parko festivalis“ kvies kurorto svečius į net trijų žinomų atlikėjų koncertus.


Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė sako, kad tapti pareigūne svajojo nuo vaikystės, tačiau vis abejojo, ar atitiks itin aukštus sveikatai ir fiziniam pasirengimui keliamus kriterijus. 


Nors vasarą norisi džiaugtis geru oru, mėgautis atostogomis ir įvairiomis pramogomis, augantis COVID-19 atvejų skaičius vis labiau neramina visuomenę.


Sunku žinoti, kokių naudingų dovanų galite rasti žmogui, kurio gerai nepažįstate, arba artimiesiems, kurie turi nepajudinamą praktišką skonį, turi viską arba sako, kad nenori daugiau daiktų.


Namas be lietaus nuvedimo sistemos, nefunkcionalus ir net nepatikimas, nes lietaus ir drėgmės perteklius gali pažeisti Jūsų namo stogą, fasadą ir kitas apšildymo medžiagas.


Namų tvarkymas, o ypač užuolaidų valymas, nėra itin mėgstamas užsiėmimas daugeliui žmonių.


Lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė liepos 16 dieną turėjo statuoti „Aurum 1006 km lenktynėse“, tačiau komandos gerbėjai jos taip ir neišvydo prie automobilio vairo.


Vaikštinėjant Palangos pušynais ir kopomis sunku nepastebėti augalo, sužėlusio tankiais baltais sąžalynais.


Pirmadienį, liepos 25 dieną, Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius bei Valdybos nariai Raminta Urbonavičienė, Loreta Timukienė ir Juozas Kazlauzkas. 


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Moterys nori ne tik auginti vaikus, o vyrai – ne tik „daryti karjerą“. 


Pakilusi temperatūra subūrė Palangos poilsiautojus prie jūros, o vakarop visi patraukė ieškoti pramogų į garsiąją Basanavičiaus gatvę. 


Palangoje link pajūrio einantiems poilsiautojams labai gali būti jau teko užuosti ore tvyrantį išskirtinį kvapą.


Mano istorija tokia kuriozinė, kad draugai nuolat traukia per dantį ir juokdamiesi erzina klausinėdami, kaip gyvena atrasta gerokai nepėsčia močiutė Palangoje.


„Labai gera vasara. Niekuo nesiskundžiu. Ir orai geri, ir poilsiautojų yra daug. Nors viskas brangsta – pradedant elektra, baigiant aliejumi bulvytėms gruzdinti, manau, kad šiemetine vasara visi džiaugsis“, – kalbėjo vienos Palangos paplūdimyje įsikūrusios kavinės savininkas.


Šeštadienį (liepos 23 d.) pasivažinėjimą taku per pušyną palei Baltijos jūrą poilsiautojams aptemdė apmaudus susidūrimas. 


Anglijoje valdę valymo paslaugų verslą, kuriame sukosi beveik 100 darbuotojų, Erika ir Laimonas Adomaičiai grįžo į Lietuvą ir šalia Telšių įkūrė svečių namus – vienas iš kambarių stebina erotikos detalėmis.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per visoje apskrityje vykdytas priemones didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų, įskaitant ir dviračių bei elektrinių paspirtukų, blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolei.Augintinio priežiūra dažnam šeimininkui tampa įprastu dalyku. 


Penktadienį Palangoje lankėsi kultūros ministras Simonas Kairys.


Bronius Markauskas, Klaipėdos rajono meras, prisipažino „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad pasitaiko atvejų, kai jam ar Savivaldybei skirti raštai ar laiškai nukeliauja Klaipėdos miesto savivaldybei. „Dažniausiai mus maišo todėl, kad rajono ir rajono centro pavadinimas skiriasi, todėl yra manančių, kad mes – Gargždų savivaldybė. Tačiau tokių atvejų...


Ko gero, to  niekada Palangoje dar nebuvo – dvi dienas iš eilės kurorte lankėsi ministrai: ketvirtadienį, liepos 21 d., energetikos ministras Dainius Kreivys, o penktadienį, liepos 22 d. – Kultūros ministras Simonas Kairys.


Tik per laimingą atsitiktinumą niekas nenukentėjo penktadienį kelyje Palanga-Šventoji apsivertus priekabai, ant kurios buvo vežamas automobilis „Mercedes-Benz“.


Remiantis mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didžiaisiais duomenimis, paskutinį birželio savaitgalį į Palangą vyko 73 proc. daugiau poilsiautojų.


Populiariausiame pajūrio mieste - Palangoje - vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius.


Tradicija tęsiasi - kaip ir kiekvieną vasarą Palangos gyventojai bei svečiai šį sekmadienį (07.24) 16.00 val. galės mėgautis gongo garsais Palangos Birutės parke (prie Rotondos) su Linu Švirinu!Vasara Lietuvoje jau įpusėjo, tačiau dauguma Palangos verslininkų teigia pasidžiaugti kol kas neturintys kuo.


„Šio vakaro šv. Mišios Šventosios bažnyčioje buvo ypatingos – parapijos klebonas Zenonas Degutis šiandien mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį. Kurorto bendruomenės vardu pasveikinau gerbiamą kleboną gražios sukakties proga ir padovanojau simbolinę dovaną – iš paukščio skrydžio įamžintos Šventosios bažnyčios nuotrauką,“ – Palangos meras skelbia savo Meta (Facebook) įraše ketvirtadienio...


Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su Palangos miesto savivaldybės bei bendruomenės atstovais, kuriems pristatė planuojamą pirmąjį jūrinio vėjo parką Baltijos šalyse ir žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius