Privatumo ir slapukų politika

PRIVATUMO IR SLAPUKŲ POLITIKA

 

1. BENDRA INFORMACIJA

UAB „Palangos tiltas” – Palangos miesto laikraštis, kuris leidžiamas antradieniais ir penktadieniais. Įmonės kodas: 301597537, PVM mokėtojo kodas: LT100003861214, vadovas: Linas Jegelevičius.  Redakcijos kontaktai: Vytauto g. 85a, LT-00134, Palanga, tel./faks (8 460) 4 00 04. el. paštas: [email protected], portalo adresas: www.palangostiltas.lt

 2. RENKAMI DUOMENYS

Pagal nutylėjimą yra renkami sisteminiai vartotojų duomenys: IP adresas, užklausos data ir laikas, nuorodos adresas, naudojama programinė ir aparatinė įranga.

Taip pat redakcija gauna duomenis pateikiant užklausą kiekvieno straipsnio atsiliepimuose ir elektroniniu paštu [email protected]. Pateikti duomenys yra saugomi ne ilgiau kaip 12 mėn. nuo duomenų pateikimo elektroninės užklausos forma.

Redakcija, įsipareigoja neatskleisti vartotojo asmens duomenų tretiesiems asmenims, išskyrus šiuos atvejus:

 • Jeigu yra vartotojo sutikimas asmens duomenų atskleidimui;
 • Redakcija gali perduoti duomenis savo vidinėms informavimo poreikiams skirtoms priemonėms

UAB „Palangos tiltas” naudoja vartotojo asmenų duomenis, tam, kad užtikrintų, jog svetainės www.palangostiltas.lt turinys yra pateikiamas efektyviausiu ir tinkamiausiu vartotojams būdu.

 3. INFORMACIJOS RINKIMO METODAI

Besilankant svetainėje www.palangostiltas.lt, Jūsų įrenginyje naudojama naršyklė automatiškai atsiunčia ir tam tikrus duomenis įrašo į sisteminį registracijos žurnalą: IP adresą, užklausos datą ir laiką, nuorodos adresą, naudojamą programinę ir aparatinę įrangą. Jūsų patogumui, kad nereiktų rašyti elektroniniu paštu, tiesiog užpildote minimalią kontaktų formą. Privalomas yra elektroninio pašto laukas. Patikrinus, ar jis yra veikiantis ir gavus teigiamą atsakymą, žinutė atsiunčiama mums. Kontaktų formoje Jūsų duomenys nėra saugomi. Kad apsisaugotume nuo brukalų, mes renkame duomenis, matomus paskelbus įrašą tinklalapio komentarų formoje, taip pat ir lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą.

 4. DUOMENŲ SAUGOJIMO LAIKOTARPIS

Sisteminiai duomenys lokalioje terpėje yra saugomi 1 mėnesį. Periodiškai yra daromos ir kopijos, kurios saugomos 1 metus. Kiti duomenys yra kaupiami su bendra informacija, kurios kopijos taip pat daromos periodiškai ir saugojamos 1 metus.

 5. DUOMENŲ SAUGOJIMO PRIEMONĖS

Serveriuose esančius duomenis apsaugoje periodiškai darydami jų kopijas ir saugodami jas duomenų archyvo serveryje. Siekiant duomenų saugumo, nuolat daromos ir duomenų archyvo kopijos, kurios perkeliamos į kitą duomenų kaupimo serverį, kitame duomenų centre.

 6. SKLEIDŽIAMA INFORMACIJA APIE TVARKOMUS SUBJEKTO DUOMENIS

Informacija apie subjekto duomenis nėra teikiama, nei kaip nors prieinama trečiosioms šalims.

 7. DUOMENŲ SUBJEKTŲ TEISĖS

Duomenų subjektas, kurio duomenys tvarkomi Duomenų valdytojo veikloje, turi šias teises:

 • žinoti apie savo duomenų tvarkymą;
 • susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi;
 • pateikti prašymą pakeisti, ištrinti arba papildyti neišsamius asmens duomenis;
 • nesutikti, kad būtų tvarkomi vartotojo asmens duomenys. 
 • prašymą, susijusį su asmens duomenų tvarkymu, subjektas gali pateikti valdytojui elektroniniu paštu: [email protected]

Vartotojas, pateikęs prašymą raštu (kartu pridėdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą), turi teisę susipažinti su www.palangostiltas.lt portale tvarkomais vartotojo asmens duomenimis bei gauti informaciją, kokiu tikslu jie tvarkomi ir kam teikiami. UAB „Palangos tiltas”, gavęs vartotojo prašymą ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo vartotojo prašymo gavimo dienos pateikia prašomus duomenis arba nurodo atsisakymo tenkinti priežastį.

 8. SLAPUKŲ NAUDOJIMAS

Slapukai yra nedideli duomenų kiekiai, kuriuos internetinis puslapis patalpina subjekto kompiuteryje. Subjektui naršant po skirtingus interneto puslapius jis nebus atpažintas kaip tas pats vartotojas. Slapukai leidžia internetiniam puslapiui atpažinti naršyklę. Slapukų paskirtis - prisiminti subjekto pasirinktis. Slapukai taip pat padeda subjektą atpažinti, kai grįžta į tą patį internetinį puslapį. Jie padeda internetinį puslapį pritaikyti asmeniniams poreikiams. 

Yra skirtingų tipų slapukai ir skirtingi jų panaudojimo būdai. Slapukus galima suskirstyti į kategorijas pagal jų paskirtį, ilgaamžiškumą ir jų vietą internetiniame puslapyje. Slapukų pagalba duomenų tvarkymas nesuteikia galimybės tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyti vartotojo tapatybės.

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Slapukus naudojame minimaliai, tik Jūsų patogumui. Tokiu būdu redakcija gali užtikrinti visavertes paslaugas, naršantiems portale. Kokius slapukus įrašome, galite peržiūrėti savo naršyklėje.

 • „Google Chrome“ – https://support.google.com/
 • „Firefox“ – https://support.mozilla.org/
 • „Internet Explorer“ – http://windows.microsoft.com/
 • „Safari“ – http://help.apple.com/

Redakcijos portale naudojami šių tipų slapukai:

 • Techniniai (būtinieji) slapukai: Portalo lankytojams redakcija pateikia pažangų bei lengvą naudoti puslapį, kuris automatiškai prisitaiko prie poreikių. Būtinų slapukų įrašymo metu jokiems tretiesiems asmenims informacija nėra teikiama
 • Analitiniai slapukai: šio tipo slapukus redakcija naudoja siekdama suprasti, kaip lankytojai lanko portalą. Taip pat analitinius slapukus redakcija naudoja internetinėms reklamos kompanijoms, siekdama analizuoti vartotojų elgesį po to, kai jiems parodoma reklama. Redakcija renka tik anonimišką informaciją. Jokie asmeniniai kliento duomenys nėra kaupiami slapukų pagalba.

Mūsų naudojami slapukai:

 • PHPSESSID (Būtinasis) – standartinis slapukas, naudojamas vartotojo sesijai sukurti;
 • __cfduid – CloudFlare (Būtinasis) apsaugos slapukas, taikomas atskiriems klientams identifikuoti ir pritaikyti saugumo nuostatas kiekvienam klientui;
 • _ga – statistikos slapukas, nustato vartotojo apsilankymo tikslus;
 • _gat – statistikos slapukas, naudojamas užklausoms valdyti;
 • _gid – statistikos slapukas, vartotojams atskirti;

 9. NUORODŲ PATEIKIMAS SVETAINĖJE

UAB „Palangos tiltas” neprisiima atsakomybės už trečiųjų šalių interneto svetainių pateiktas nuorodas, įskaitant ir socialinius tinklus, informacijos turinį, jų veiklą bei jų privatumo politikų nuostatas. 

Redakcija neatsako už ryšio sutrikimus, dėl kurių portalo vartotojai ir kiti asmenys negali naudotis paslaugomis. Vartotojų klausimus, komentarus bei pageidavimus, susijusius su privatumo ir slapukų politika, galima pateikti elektroninio pašto adresu [email protected]

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius