„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje –tradicinė šventė

Palangos tiltas, 2015-11-05
Peržiūrėta
2426
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje –tradicinė šventė

Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje mokomi ir lavinami specialiųjų poreikių mokiniai, todėl šios saviraiškos programos tikslas – ugdyti sampratą, kad šie mokiniai pagal savo išgales sugeba kurti gėrį, dalyvauti meninėje programoje ir būti pilnateisiai visuomenės nariai.

Rugsėjo pradžioje lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai dalyvavo edukacinėse išvykose „Pažinkime Palangą“, fotografavo, ruošė parodą „Aš ir medis“, kurioje akcentuojami rudens motyvai, o kartu ruošė ir meninę programą.
Šiemet į šventinį renginį pakvietėme svečius iš Klaipėdos, Kretingos mokyklų, nes bendravimas, bendradarbiavimas tarp apskrities mokyklos mokinių, pedagogų, tėvų ir globėjų suteikia visiems bendruomenės dalyviams daug gerų ir nuoširdžių emocijų.
Šventę pradėjo Palangos pradinės mokyklos šokėjai. Prieš tai mokytojos metodininkės Audronė Dzimidienė ir Nijolė Bukienė, papasakojo apie projektą „Mano augintinis“, kuris vykdomas Palangos pradinėje mokykloje ir pristatė nuotaikingą šokį „Begemotai“. Šokėjų grupę paruošė mokytoja ekspertė Birutė Gikarienė ir mokytoja metodininkė Giedrė Radžiuvienė. Antrieji pasirodė Palangos „Baltijos“ mokyklos lavinamosios klasės mokiniai, kuriuos paruošė vyresnioji auklėtoja Dana Danielienė ir mokytoja metodininkė Virginija Valančauskienė. Mokinukai atliko šokį – žaidimą „Nedėlios rytėlį“, o solistas Rendis Tamoševičius, pritariant klasės draugams ir auklėtojai, padainavo A. Bražinsko populiarią „Žvejo dainą“. Šiemet sulaukėme svečių iš Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos. Vaidinimą „Katinėlis ir gaidelis“ paruošė logopedė Rugilė Dirginčienė, o labai jautriai ir gražiai suvaidino Roberta Milašiūtė, Vilija Aleksandravičiūtė, Eimantas Klišauskas ir Vesta Racevičiūtė. Visus šventės dalyvius ir žiūrovus sujaudino Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos pasirodymas. Vyresnysis mokytojas Sergėjus Treščenkinas, kartu su ansamblio merginomis Sandra Intaite, Ernesta Jarušauskaite, Lina Ivanauskaite ir mokytoja Vaida Žižiūniene, atliko savo kūrybos dainą „Gėlės pražydo“. Mažieji „Medeinės“ solistai su savo mokytojais kartu padainavo „Kap, kap, lietus“ ir „Ežiukas“. Gausių ovacijų sulaukė Palangos socialinių paslaugų tarnybos dienos centro lankytojų muzikinė humoreska „Linksmas gyvenimas“. Atlikėjams padėjo pasiruošti socialinės darbuotojos Jovita Petreikienė ir Eglė Ūselienė. Gera nuotaika visus užkrėtė Palangos „Baltijos“ mokyklos 2-3 klasių šokių kolektyvas, kuriam vadovauja šokių mokytoja Monika Kažienė. Spalvingas ir linksmas šokis „Klouniukai“ nepaliko abejingo nei vieno šventės žiūrovo. Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jungtinės specialiosios ir lavinamosios klasių mokiniai paruošė pasakos inscenizaciją „Trys paršiukai“. Mokinius ruošė specialioji pedagogė Aurelija Lukošienė ir muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Gecevičienė.
Šventės eigoje renginio organizatorė Dana Danielienė kvietė pasimankštinti. Labai nuotaikingai praėjo trumpa judesio pertraukėlė, per kurią turėjo šokti visi šventės dalyviai ir žiūrovai.
Su daina „Juokas“ labai gražiai ir nuotaikingai pasirodė Palangos „Baltijos“ mokyklos 5 klasių mergaičių ansamblis. Mergaites paruošė muzikos mokytoja metodininkė Jūratė Gaudėšienė, o Palangos pradinės mokyklos mokinė Goda Motiejaitytė atliko įspūdingą baleto numerį „Raudonkepuraitė“. Godą paruošė Klaipėdos muzikinio teatro baleto artistė Inga Briaskalovaitė. „Baltijos“ mokyklos specialiosios pradinės klasės mokiniai dainavo ir šoko lietuvių liaudies dainą „Buvo mondri pelėda“. Juos paruošė vyresnioji auklėtoja Jūratė Leonavičienė, muzikos mokytoja metodininkė Jūratė Gaudėšienė ir specialioji mokytoja metodininkė Ingrida Remeikienė. „Baltijos“ mokyklos specialiosios pagrindinės klasės mokiniai dainavo, vaidino ir šoko dainą „Angina“. Mokinius ruošė auklėtoja Monika Afanasjevienė ir specialioji pedagogė metodininkė Danutė Kuzmickienė. Šventės pasirodymus baigė Kretingos Marijono Daujoto mokyklos mokinių padarytas plakatas „Rudenio mozaika“, kurį, vadovaujant specialiajai pedagogei metodininkei Daivai Malakauskienei, turėjo užbaigti visi šventės dalyviai. Visi klijavo rudenio lapus, iškarpytas detales. Aidint plojimams plakatą įteikė šventės organizatorei Danai Danielienei. Kiekvienais metais renginyje dalyvauja Palangos miesto LIONS moterų klubo narės. Šiemet visi dalyviai gavo saldžias dovanas, kurias įteikė LIONS klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė. Visiems pedagogams buvo įteikti Palangos švietimo tarnybos pažymėjimai, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus padėkos raštai, simbolinės dovanos – metų kalendoriai ir saldumynai. Šventę vainikavo finalinis kūrinys, fejerverkai ir bendra dalyvių nuotrauka. Šventės tikslas tikrai buvo įgyvendintas. Visi dalyviai ir svečiai vaišinosi, džiaugėsi ir dalinosi geromis emocijomis.

Dana Danielienė
Šventinio renginio organizatorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 


Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Sporto šventė „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje

Dalia ŠIUPINIENĖ „Baltijos“ pradinių klasių mokytoja, 2013 06 03 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiais mokslo metais „Baltijos” pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungė į projektą „Sveikatiada”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius