Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-30
Peržiūrėta
892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.

 

Susirinkę mokyklinio amžiaus vaikai išvydo ekrane su jais besisveikinančius žymius Lietuvos muzikantus. Jie pasiūlė jauniesiems piliečiams sukurti jiems dainų tekstus vis aktualesne tema – vaikų patiriamos patyčios ir būdai su jomis kovoti. Į Palangos vaikų biblioteką susirinkęs negausus vaikų būrelis įdėmiai klausėsi muzikos atlikėjų dėstomų minčių ir patirtų išgyvenimų, dažnai pamirštančių, kad reikia kalbėti į mikrofoną. Didžiausio vaikų susidomėjimo susilaukė ta akimirka, kai buvo galima pasinaudoti kompiuteriu ir užduoti kitapus ekrano sėdintiems atlikėjams rūpimus klausimus. Šie tikrai neatspindėjo vaikų noro dalyvauti paskelbtoje akcijoje, jiems buvo svarbu sužinoti asmenines žvaigždžių gyvenimo detales.

Šios smagios ir kūrybingos akcijos metu vaikai galės ne tik dalintis kūrybos rezultatais internete, bendrauti tarpusavyje, bet bibliotekos juos pakvies dalyvauti įvairiuose edukaciniuose renginiuose, kiekvieną savaitę vyksiančiose „Vaikų popietėse“.

Turinti svarbią misiją akcija turėtų nepalikti abejingų kūrybingų, savyje daug užslėptų minčių slepiančių vaikų. Svarbiausia – išdrįsti tai parodyti kitiems. Pasibaigus kūrybai skirtam laikui, kiekvienas atlikėjas ar grupė atsirinks po vieną tekstą, kuriam sukurs muziką. Visas akcijos metu gimusias dainas planuojama išleisti kompaktinėje plokštelėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Ieškote vietos, kur galėtumėte stebėti vakaro rungtynes ir esate pavargęs nuo to, kad jūsų pasirinktas baras rodo jūsų varžovų komandos rungtynes, o ne jūsų? Čia mes pateikiame kelis greitus aspektus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sporto baro. 


Antradienį, rugpjūčio 10 d., 11 val.  Palangoje startavo unikalus projektas „Svajones nešantys flamingai“, kurio metu bus siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus. Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakoja apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Dviejų metrų aukščio...


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Savaitgalį didžiausias šalies kurortas Palanga šurmuliuos sportiniu ritmu – 22-ąjį kartą vyks masinis, tūkstančius sporto aistruolių iš visos šalies ir kaimyninių regionų priviliojantis tarptautinis festivalis „Sportas visiems“.


Kovo 19-ąją Palangos miesto apylinkės teisme bus skelbiamas sprendimas, kurio su viltimi ir nerimu laukia visi, kam rūpi tolesnis atstatomo Kurhauzo likimas. Nors kultūros ministras sausio mėnesį savo įsakymu skyrė pastato restauravimo-pritaikymo darbams atlikti 257 tūkst. Lt, tačiau pradėti darbų Kurhauzo viduje nėra galimybės be bendraturčių sutikimo arba teismo sprendimo. Byla, dalyvaujant...


„Atmink, kai tu patiri patyčias – tai ne tavo kaltė. Jei iš tavęs tyčiojasi – neturi su tuo taikstytis ir kovoti vienas“, - prasidėjus „Savaitei be patyčių“ prisimintas raginimas netylėti ir atvirai kalbėti apie patiriamas patyčias. Visą savaitę Lietuvoje vyks renginiai, skirti atkreipti dėmesį į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus tarp mokinių. Prie šios akcijos prisijungė ir...


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius