Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-29
Peržiūrėta
1373
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.

 

Susirinkę mokyklinio amžiaus vaikai išvydo ekrane su jais besisveikinančius žymius Lietuvos muzikantus. Jie pasiūlė jauniesiems piliečiams sukurti jiems dainų tekstus vis aktualesne tema – vaikų patiriamos patyčios ir būdai su jomis kovoti. Į Palangos vaikų biblioteką susirinkęs negausus vaikų būrelis įdėmiai klausėsi muzikos atlikėjų dėstomų minčių ir patirtų išgyvenimų, dažnai pamirštančių, kad reikia kalbėti į mikrofoną. Didžiausio vaikų susidomėjimo susilaukė ta akimirka, kai buvo galima pasinaudoti kompiuteriu ir užduoti kitapus ekrano sėdintiems atlikėjams rūpimus klausimus. Šie tikrai neatspindėjo vaikų noro dalyvauti paskelbtoje akcijoje, jiems buvo svarbu sužinoti asmenines žvaigždžių gyvenimo detales.

Šios smagios ir kūrybingos akcijos metu vaikai galės ne tik dalintis kūrybos rezultatais internete, bendrauti tarpusavyje, bet bibliotekos juos pakvies dalyvauti įvairiuose edukaciniuose renginiuose, kiekvieną savaitę vyksiančiose „Vaikų popietėse“.

Turinti svarbią misiją akcija turėtų nepalikti abejingų kūrybingų, savyje daug užslėptų minčių slepiančių vaikų. Svarbiausia – išdrįsti tai parodyti kitiems. Pasibaigus kūrybai skirtam laikui, kiekvienas atlikėjas ar grupė atsirinks po vieną tekstą, kuriam sukurs muziką. Visas akcijos metu gimusias dainas planuojama išleisti kompaktinėje plokštelėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Kovo 19 d. dvyliktą kartą Lietuvoje startavo akcija - veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“. Siekdami atkreipti mūsų bendruomenės dėmesį, kad patyčių problema vaikų tarpe vis dar aktuali, kaip ir kiekvienais metais prisijungėme prie šios akcijos.


Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie...


Gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje nuolat gyveno 1 302,7 tūkst. 15 metų ir vyresnių moterų, iš jų 76,5 proc. (arba 996,6 tūkst.) buvo gimdžiusios. Jos pagimdė 1 mln. 962 tūkst. vaikų. Palyginti su 2011 m. surašymo rezultatais, šio amžiaus moterų sumažėjo 8,3 proc. (117,4 tūkst.), pagimdžiusių moterų – 6,6 proc. (70,7 tūkst.), o pagimdytų vaikų – 11,3 proc....


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Ieškote vietos, kur galėtumėte stebėti vakaro rungtynes ir esate pavargęs nuo to, kad jūsų pasirinktas baras rodo jūsų varžovų komandos rungtynes, o ne jūsų? Čia mes pateikiame kelis greitus aspektus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sporto baro. 


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Savaitgalį didžiausias šalies kurortas Palanga šurmuliuos sportiniu ritmu – 22-ąjį kartą vyks masinis, tūkstančius sporto aistruolių iš visos šalies ir kaimyninių regionų priviliojantis tarptautinis festivalis „Sportas visiems“.


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius