Botanikos parke atkuriamas mažasis parteris

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-07-20
Peržiūrėta
2201
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė parengė projektą „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms“. Pagal šį projektą buvo gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, kurio vertė yra 3 603 455 litų.

 

Projekto tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms reikmėms, skatinant turizmo sezoniškumo mažėjimą. Projektu siekiama pagerinti ir pritaikyti turizmui Palangos botanikos parko istorinės dalies viešąją infrastruktūrą, sukurti kokybišką kultūrinio turizmo infrastruktūrą.

„Botanikos parkas užima apie 101,3 hektarų plotą, todėl visi darbai nevyksta iš karto. Šiuo metu yra renovuojami ir atstatomi penki objektai“, - kalbėjo Palangos botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas.

 Į pirmąjį etapą patenka istorinė dalies takų, kelių ir vejų pagal takus renovacija. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyrius sakė, jog šiems objektams yra skirta 1.962.718 litų. Būtent dabar vyksta Birutės kalno laiptų medinės dalies atstatymas, kuriems skirta 199.661 litų.

Mažojo parterio atkūrimui ir restauravimui yra skirta 721.350 litų. Mažąjį parterį sudaro pieva, gėlės bei fontanai. Šis objektas taip pat yra tvarkomas, todėl Botanikos parko lankytojai šiuo metu ten patekti negali. Ir paskutinis objektas – tai laistymo vandentiekio tinklų rekonstravimas, kuriam yra skiriama 499.909 litų.

Istorinės dalies renovacijos projektas yra vykdomas nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos. Visi darbai pagal susitarimą turi būti baigti iki 2011 metų gegužės 1 dienos. Kaip aiškino botanikos parko direktorius A. Sebeckas, darbai ne visada vyksta tokiu tempu, kokiu norėtųsi. Šiemet 4 mėnesius darbus pristabdė labai šalta žiema, žemė buvo įšalusi labai giliai, todėl darbai nebuvo vykdomi.

„Dar du mėnesius kliūtis darbams buvo archeologų kasinėjimai. Jie įtaria, kad vienoje Botanikos parko vietoje galėjo būti 12-13 amžiaus gyvenvietė“, - pasakojo A. Sebeckas.

Kur jau archeologai leido dirbti, ten tiesiami laistymo sistemos vamzdynai. Dar ne visos vietos ištyrinėtos archeologų, nes buvo rasta daiktų, kurie byloja apie buvusią gyvenvietę. Kad pasitvirtintų šie spėjimai, archeologų darbai vis dar pristabdo objektų renovacijas.

Anot Palangos botanikos parko direktoriaus, takų atnaujinimas bus pradėtas nuo rugpjūčio mėnesio. Tad šiuo laikotarpiu parko lankytojai turės šiokių tokių nepatogumų, norėdami apeiti visą Botanikos parko teritoriją.

Įgyvendinus projektą, bus atlikta takų, kelių, vejų pagal takus, Birutės kalno laiptų medinės dalies renovacija, laistymo vandentiekio tinklų rekonstravimas, atlikti tiltelių tvarkybos, Mažojo parterio atkūrimo darbai, atliktas fontano F2 restauravimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja, įmonių, įskaitant UAB, vadovų visos pareigybės šiuo metu yra užimtos. Šiuo metu laisvos yra dviejų biudžetinių įstaigų – Palangos miesto botanikos parko direktoriaus ir Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus – pareigybės. PT infoPalangos Jono Šliūpo muziejus tęsia praėjusiais metais gimusią tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir birželio 23 d. vakarą kviečia praleisti skambant tarpukario šokių muzikai, atliekamai Palangos pučiamųjų orkestro.


Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas projektas „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms”, kurio tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms...


Botanikos parke atkuriamas mažasis parteris

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė parengė projektą „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms“. Pagal šį projektą buvo gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, kurio vertė yra 3 603 455 litų.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius