Būtina išsaugoti parko grožį

„Palangos tilto“ informacija, 2010-06-02
Peržiūrėta
420
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį meras Vytautas Stalmokas organizavo pasitarimą dėl Botanikos parke vykstančių civilinių santuokų ir kitų renginių tvarkos. Prasidėjus vasarai, kuomet padidėja santuokų skaičius, buvo sprendžiama problema dėl atvykstančių vestuvininkų, kurie įsilinksminę ima teršti gamtą ir žaloti augmeniją.

 

Susirinkę Kultūros centro atstovai, civilinės metrikacijos ir kultūros skyriaus specialistai, Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas svarstė, kaip išspręsti šią problemą. Buvo nuspręsta, jog vestuvių ceremonija galės vykti ne ilgiau kaip vieną valandą, kitaip bus privaloma prašyti leidimo rengti renginį. Itin opus klausimas – fotografavimas įvairiose vietose. „Mes negalim uždrausti fotografuotis, nes tai vieša vieta“, - patikino Botanikos parko direktorius A.Sebeckas. Tačiau buvo imtasi reikalingų saugumo priemonių, šeštadieniais parke budės policijos pareigūnas, tad jo pagalbos prireikus toli ieškoti nereikės. Kaip žinoma, viešose vietose neleistina vartoti alkoholio, todėl buvo svarstytinas klausimas dėl šampano taurės pakėlimo vestuvių proga. Taip pat pasitaiko tokių atvejų, kai švenčių dalyviai rengia didžiules puotas ir pageidauja įvažiuoti į Botanikos parką. Įėjimas nei vienam žmogui nedraudžiamas, tačiau įvažiuoti su mašinomis negalima.

Saugodami Palangos puoselėjamą parką palangiškiai atrado išeičių, tikėdamiesi, kad tai padės jį išsaugoti, nepakenkiant jo grožiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Būtina išsaugoti parko grožį

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį meras Vytautas Stalmokas organizavo pasitarimą dėl Botanikos parke vykstančių civilinių santuokų ir kitų renginių tvarkos. Prasidėjus vasarai, kuomet padidėja santuokų skaičius, buvo sprendžiama problema dėl atvykstančių vestuvininkų, kurie įsilinksminę ima teršti gamtą ir žaloti augmeniją.


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius