Būtina išsaugoti parko grožį

„Palangos tilto“ informacija, 2010-06-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Praėjusį trečiadienį meras Vytautas Stalmokas organizavo pasitarimą dėl Botanikos parke vykstančių civilinių santuokų ir kitų renginių tvarkos. Prasidėjus vasarai, kuomet padidėja santuokų skaičius, buvo sprendžiama problema dėl atvykstančių vestuvininkų, kurie įsilinksminę ima teršti gamtą ir žaloti augmeniją.

 

Susirinkę Kultūros centro atstovai, civilinės metrikacijos ir kultūros skyriaus specialistai, Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas svarstė, kaip išspręsti šią problemą. Buvo nuspręsta, jog vestuvių ceremonija galės vykti ne ilgiau kaip vieną valandą, kitaip bus privaloma prašyti leidimo rengti renginį. Itin opus klausimas – fotografavimas įvairiose vietose. „Mes negalim uždrausti fotografuotis, nes tai vieša vieta“, - patikino Botanikos parko direktorius A.Sebeckas. Tačiau buvo imtasi reikalingų saugumo priemonių, šeštadieniais parke budės policijos pareigūnas, tad jo pagalbos prireikus toli ieškoti nereikės. Kaip žinoma, viešose vietose neleistina vartoti alkoholio, todėl buvo svarstytinas klausimas dėl šampano taurės pakėlimo vestuvių proga. Taip pat pasitaiko tokių atvejų, kai švenčių dalyviai rengia didžiules puotas ir pageidauja įvažiuoti į Botanikos parką. Įėjimas nei vienam žmogui nedraudžiamas, tačiau įvažiuoti su mašinomis negalima.

Saugodami Palangos puoselėjamą parką palangiškiai atrado išeičių, tikėdamiesi, kad tai padės jį išsaugoti, nepakenkiant jo grožiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Būtina išsaugoti parko grožį

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį meras Vytautas Stalmokas organizavo pasitarimą dėl Botanikos parke vykstančių civilinių santuokų ir kitų renginių tvarkos. Prasidėjus vasarai, kuomet padidėja santuokų skaičius, buvo sprendžiama problema dėl atvykstančių vestuvininkų, kurie įsilinksminę ima teršti gamtą ir žaloti augmeniją.


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas