„Darbas Palangoje – žvirblis rankoje, žadamas darbas užsienyje – briedis girioje“

Alfredas PUMPULIS, 2011-07-15
Peržiūrėta
330
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Darbas Palangoje – žvirblis rankoje, žadamas darbas užsienyje – briedis girioje“

Vasara – galimybė moksleiviams užsidirbti pinigų ir bent kuriam laikui nulipti tėvams nuo sprando. Kai kurie renkasi gerai apmokamą darbą užsienyje, kiti – „patriotinį“ darbą už grašius, tačiau tėvynėje Lietuvoje. Užsidirbti savo pinigų yra puikus noras. Kaip sekasi tokį norą įgyvendinti vasaros atostogų metu miesto moksleiviams?

 

Perspektyvos Palangoje

Šiais metais vienuoliktą klasę baigęs  Paulius Baltrušis, tituluotas sportininkas, mokykloje gaunantis puikius pažymius, sakė:  „Planuoju dirbti tik paskutinį vasaros mėnesį, kadangi  iki šiol aktyviai sportavau.“

Nors  sezonui įpusėjus nėra pats tinkamiausias laikas ieškotis darbo, tituluotas sportininkas pasiryžęs jį  susirasti bent per pažįstamus. „Dirbčiau bet kokį darbą, išskyrus padavėjo J.Basanavičiaus gatvėje. Ten man per daug šurmulio“,- atviravo pašnekovas.

Visi kalbinti jaunuoliai teigė arba ieškantys darbo, arba jau sėkmingai dirbantys mėgstamą darbą ir dėl to nė kiek nesigailintys. Palangoje vasarą darbų nestinga: reikalingi padavėjai, vadeliotojai, laikraščių pardavėjai, pardavėjai, net muzikantai ar gatvės šokėjai.

Palangiškis Paulius Mikštas, dirbantis padavėju, atskleidė kelis šio darbo privalumus: „Man labai patinka mano darbas, nes čia nuolat susipažįstu su įvairiausio plauko, mąstymo žmonėmis. Tai labai pagyvina mano darbo rutiną“, - sakė vaikinas.

Jis prisipažino, kad nuolat bendraudamas su žmonėmis, labai pavargsta, o dirbti kartais reikia ir be ūpo. „Padavėjo darbo nerekomenduočiau silpnų nervų žmonėms“, - sakė Paulius.

Vieni moksleiviai renkasi komunikabilumo reikalaujantį darbą, kiti -  reikalaujantį daugiau fizinių pastangų. Paulius Domarkas, dirba sandėlyje. „Darbas - nesunkus ir gan smagus. Tikrai nesigailiu, kad tokį darbą pasirinkau“,- pasakojo Paulius Domarkas.

Regis, gauti darbą Palangoje nėra sunku, tereikia žinoti kur kreiptis. Mamą laikinai „Veronika“ galerijoje pavaduojanti vienuoliktokė Veronika Lukoševičiūtė „Palangos tiltui“ pasakojo: „Nesigailiu, kad „pardaviau“ vasarą, nes orai kurorto nelepina... Smagu, juk ir pinigus uždirbti galima, o ir vakare lieka laiko kažkur išeiti. Turiu omenyje, jog visai nepavargstu nuo tokio darbo. Orai tokie, kad dieną vis tiek neičiau į pliažą“.

 

Pažadėtasis užsienis

Nežinia, liūdna ar džiugu, tačiau kai kurie vyresniųjų klasių moksleiviai išdūmė dirbti ir į užsienį. Vieni išvyko tik pasibaigus mokslo metams, kiti likus dar geram mėnesiui iki jų pabaigos. Nė su vienu iš jų susisiekti nepavyko. Tuo tarpu kiti palangiškiai, darbui pasirinkę savo šalį, Palangą, apie uždarbiaujančius užsienyje kalbėjo atsargiai: „Į užsienį reikia važiuoti tik viską suplanavus ir gerai  tam pasiruošus. Būtina atsižvelgti ir į  tai, jog žmonės ten pardavinėjami kaip lėlės“.

 Palangoje dirbantis vienuoliktokas Visvaldas Pečiulis taip pat nesusižavėjo darbu vasarą užsienyje: „Darbas Palangoje - kaip žvirblis rankoje, o darbas užsienyje – kaip briedis girioje“. „Kam man važiuoti, vargti, ieškoti kur gyventi, viskuo rūpintis, jei čia jau turiu vietą, kur galiu dirbti per daug sau nesukdamas galvos...“, – pridūrė vaikinas.

Kiti liko nusivylę savo draugais, kurie tiesiog apgavo juos, pažadėdami važiuoti kartu laimės svetur ieškoti, tačiau atėjus laikui, tiesiog atsisakė ar gavo geresnių pasiūlymų. Taip atsitiko Pauliui Mikštui, kuris jau kūrė planus, kur išleis uždirbtus Norvegijoje pinigus, kai, pasak jo, draugas atsisakė važiuoti kartu. Tad ir jam teko atsisakyti tokios idėjos ir dirbti paprastą bei prastai apmokamą darbą.

 

Tėvai – geriausi draugai ir didžiausi priešai

Geri tėvai yra tie, kurie supranta vaikų, paauglių poreikius, įsijaučia į savo atžalų kailį bei supranta, ko jiems reikia. Ne paslaptis, kad kai kurie tėvai savo atžaloms kategoriškai draudžia važiuoti į užsienį užsidirbti pinigų per vasaros atostogas. „Kai pasakiau tėvams, jog noriu važiuoti padirbėti per vasarą į užsienį, tėvai iš pradžių buvo labai nustebę. „Kodėl?“- klausė jie. Tačiau kai pasakiau, jog tikrai noriu važiuoti ir kai paaiškinau, jie tapo supratingesni“, - sakė V. Pečiulis. Vaikinas ruošėsi išvykti į užsienį, bet pasikeitus darbdavio planams užsienyje, turėjo tokių planų atsisakyti.

Jaunimas siekia tapti nepriklausomas nuo tėvų , tai – sveikintina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Žemės ūkio ministerijos duomenimis, palyginti su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, kooperatyvų skaičius Lietuvoje yra mažas (15 vieta tarp 28-ių ES valstybių), o kooperatyvų dalyvių skaičius – vienas mažiausių, lyginant su kitomis ES šalimis. Tačiau pieno sektoriuje veikiančių kooperatyvų turima rinkos dalis nuolat didėjo ir jau pasiekė apie trečdalį žaliavinio pieno...


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Kaip ir kiekvieną vasarą į Palangą iš visos Lietuvos miestų ir miestelių atplūsta begalė užsidirbti nusiteikusio jaunimo, kurie darbinami kavinėse, viešbučiuose, suvenyrų kioskeliuose, dviračių nuomos punktuose,kitose vietose,teikiančiose įvairias paslaugas poilsiautojams bei turistams. Pasitaiko ir tokių, kurie darbinami nelegaliai, veiklos vykdomos be būtinų verslo...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 02 24 | Rubrika: O man ne dzin

„ Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla“, – teigia gimnazistė Ona Labžentytė . O kad visuomeninė veikla kurorto moksleiviams nėra svetima, ji puikiai įrodo savo rašytame straipsnyje „Geriausia gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla“, kuris buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam...


Šiuo metu nemažai daliai moksleivių yra iškilusi sudėtinga apsisprendimo dilema: kur rinktis studijas – Lietuvoje ar užsienyje? Ir kur užtarnautas diplomas reikš daugiau?


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


„Kalnai“ gėlių, šypsenos, trumpos abiturienčių suknelės bei tvarkingi abiturientų kostiumai  praėjusį penktadienį krito į akis Palangos vasaros estradoje. Vienas po kito į ją lipo abiturientai ir abiturientės -  vyko Palangos  Senosios gimnazijos  71-osios laidos „rimtoji“ išleistuvių dalis – mokyklos baigimo atestatų įteikimas. Šiemet jie buvo įteikti 205 moksleiviams.


Vasara – galimybė moksleiviams užsidirbti pinigų ir bent kuriam laikui nulipti tėvams nuo sprando. Kai kurie renkasi gerai apmokamą darbą užsienyje, kiti – „patriotinį“ darbą už grašius, tačiau tėvynėje Lietuvoje. Užsidirbti savo pinigų yra puikus noras. Kaip sekasi tokį norą įgyvendinti vasaros atostogų metu miesto moksleiviams?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius