Darželis – prieš europinę konstrukciją ir po jos

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-04-16
Peržiūrėta
353
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darželis – prieš europinę konstrukciją ir po jos

 Na kuris tėvas nenorėtų, kad jo atžala žingsniuotų į gražų, švarų, naujais baldais bei žaislais apstatytą darželį? Tikime, kad tokių nerastumėm. Ir dėkui Europos Sąjungai, kuriai dengiant kurorte beveik pusę darželio renovacijų kaštų, miesto lopšeliai-darželiai švyti naujomis spalvomis, kviesdami ir mažuosius ir juos lydinčius mažuosius.

 

Džiaugiasi renovacija

Atnaujintu, moderniu darželiu džiaugiasi Palangos lopšelį-darželį „Gintarėlis“ lankančių vaikų tėvai.

„Darželis iš išorės visiškai renovuotas, vidaus renovacija neužbaigta, atnaujinti tik du korpusai. Naujai įrengtas metodinis centras su naujais baldais bei keturiais darbo stalais su kompiuteriais ir internetu, posėdžiams skirtu dideliu stalu su kėdėmis, multimedija, kopijavimo aparatu. Atskirai įrengtos sporto ir muzikos salės. Renovuotos grupės atnaujintos naujais baldeliais, ugdymo priemonėmis. Lauko aikštelėse pastatyti keli nauji sporto įrenginiai, atnaujinti senieji ir toliau tobulinamos sąlygos vaikui aktyviai judėti, sportuoti. Nors iki pilnos laimės mums reikia rekonstruoti dar du darželio korpusus, esamu rezultatu esame be galo patenkinti. Po rekonstrukcijos turime pakeistus vamzdynus, šilumos instaliaciją, sanitarinius mazgus, naują parketą bei šviesas, nuotaiką keliančias grupes“, – „Palangos tiltui“ sakė miesto lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė.

 

Pedagogų metodinis centras

2010 m. sausio 6 d. Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ pradėtas įgyvendinti metodinės ir ugdomosios aplinkos atnaujinimo projektas. Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2010 m. sausio 6d. – 2011 m. rugpjūčio 31 d. Įgyvendinus projektą atlikti patalpų remonto darbai, įsigyti metodiniam centrui baldai bei reikalinga įranga.

Pasak lopšelio-darželio direktorės I. Milkontės, projekto įgyvendinimo metu sukurti produktai ir pasiekti rezultatai naudojami švietėjiškai veiklai. Optimizuota infrastruktūra užtikrina aukštesnę švietimo ir paslaugų sistemos kokybę bei prieinamumą, sudarytos tinkamos sąlygos vaiko augimui, jo įpročių formavimuisi, visuomenės švietimui, pedagogų profesiniam tobulinimuisi.

„Pagal nustatytus standartus įrengta metodinė patalpa ir įsigyti visi metodiniam kambariui reikalingi įrenginiai (interaktyvi lenta; video kamera, nešiojamas kompiuteris, 2 stacionarūs kompiuteriai, multifunkcinis kopijavimo-skenavimo-spausdinimo įrenginys), kurių pagalba pedagogai gali visapusiškai pasirengti vaikų ugdomajam procesui, kelti kvalifikaciją, mokytis, dalintis gerąja darbo patirtimi su kitais darželiais. Metodinis centras aprūpintas baldais: posėdžių stalas, kėdės, kompiuterio stalai, spintų lentynos, sekcijos, komoda. Džiaugiamės, kad dabar turime galimybę rengti konferencijas bei kviestis visoje šalyje žinomus pedagogus, visuomenės veikėjus konsultacijoms, seminarams“, – rekonstrukcijos pliusus vardijo direktorė.

Prie darželio gerinimo daug prisidėjo ir vaikučių tėvai. Direktorė laikraščiui pasidžiaugė, kad vienos grupės tėveliai nupirko kilimą, kitos – žaidimų spintas.

 

Prioritetas – sveikatos ugdymas

Sveikas gyvenimo būdas, asmens harmonija su gamta, padeda žmogui gražiai, sveikai ir ilgai gyventi. „Žmogus – gamtos tvarinys... Jei žmogus bus harmonijoje su gamta, savo artimu, Dievu, ir pagaliau pats su savimi, jei išmoks taupiai naudoti savo energiją, gali išlikti sveikas ir aktyvus iki gyvenimo pabaigos“.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ sveikatos ugdymą puoselėja jau aštuonioliktus metus. Vienas iš pagrindinių tikslų – padėti šeimai, vaikams ugdytis atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, teikti žinių ir kurti sveiko gyvenimo nuostatų sistemą. Vaiko sveikata ugdoma kompleksiškai, apimant dešimt komponentų: savęs pažinimas; higiena; šeima ir sveikata; žalingų įpročių prevencija; saugos įgūdžiai; sveika mityba; ekologinis ugdymas; psichinė sveikata; fizinis aktyvumas; ligų prevencija.

Vaikų sveikatos ugdymas yra prioritetinė Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ sritis. Svarbiausi šios veiklos bruožas yra emocionalumas ir žaismingumas, kurie gilina vaiko jausmus, o turtingas jausmų pasaulis sudaro geras prielaidas visapusiškai ugdyti asmenybę. Įstaigoje procesas organizuojamas pagal Palangos miesto savivaldybės patvirtintą individualią Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bei Sveikos gyvensenos programą, Priešmokyklinis ugdymas – „Bendrosios programos ir išsilavinimo standartais“.

 

Šiuolaikiškas ir pilnai rekonstruotas darželis

Visapusiška rekonstrukcija džiaugiasi Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“. „Esame tarsi naujas darželis. Pas mus dabar taip jauku ir šilta, kad vos talpiname visus norinčius vaikučius. Turime virš 200 vaikų“, – laikraščiui sakė direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Marija Remeikienė.

Į „Nykštuko“ renovaciją įdėta per 3 mln. Lt – ir pačios Savivaldybės, ir Europos Sąjungos lėšų. Darželyje atlikta visapusė renovacija: pakeista elektros instaliacija, šilumos tinklai, pilnai rekonstruota darželio išorė ir vidus, pakeista virtuvės įranga ir pagražintas laukas.

„Buvusi ir dabartinė darželio būklė – nepalyginami dalykai. Visa tai, ką matote šiandien ir direktorės Birutos Mazrimienės dėka. Ji  ir spalvas rinko, ir darbus akylai sekė“, – pasakojo B. M. Remeikienė.

Tačiau po pastato renovacijos 2010 metų žiemą, išryškėjo išorės ir vidaus apdailos darbų brokas: koridoriaus lubose plintanti vandens dėmė, nubėgę vandens latakai per sieną iš ventiliacijos angos, suskilinėjusios sienos grupėse, koridoriuje, medicinos kabinete, prie langų atsilupinėjęs tinkas, apdailos detalės ištrupėjusios, atsinaujinęs puvinys (grybas) koridoriaus sienoje, nukritusios lubos dušo patalpoje ir ištrupėjęs betonas lauko prieangiuose. Savo jėgomis darželio bendruomenė keraminėmis plytelėmis išklijavo visas laiptinių aikšteles, pakeitėme santechninius sifonus, pritvirtino visiems langams atramas, pakeitė durų atramas. Tačiau iki šiol tvarkingą, jaukų ir šiltą darželį „puošia“ privačių sandėliukų pastogės, kurios ne tik gadina teritorijos estetinį vaizdą, bet ir kelia grėsmę vaikų saugumui.

 

Ugdo meniškai

„Nykštuko“ prioritetinė veikla – estetinė meninė kryptis, jos integracinių galimybių paieška ir įgyvendinimas, sveikatos stiprinimas ir sveika gyvensena. Įstaiga turi savo tradicijas, kurias palaiko visa bendruomenė. Tai: „Nykštuko“ gimtadienis, globos namų senelių lankymas, kasmetinės vaikų kūrybos parodos miesto viešojoje bibliotekoje, sporto šventės „Augu sveikas ir stiprus“, teatro savaitė „Žaidžiame teatrą“, rudens gėrybių šventė „Rudens sukeltas džiaugsmas“, rugsėjo 1-osios šventė „Sveiki sugrįžę“, šv. Kalėdos „Sveika Kalėdų eglute“, Trys Karaliai, Lietuvos šventė, šv. Velykų šventė „Vaikų velykėlės“, Žemės diena – inkilų iškėlimo šventė „Skambėk pavasarėli“, Mamos ir Tėvo diena, vaikų išleistuvių vakarėlis, tradicinė mini konferencija „Mokyklos link“.

Lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ ugdytiniai turi galimybę ugdytis sveikoje ir saugioje aplinkoje. Vaikai turi higienos reikalavimus atitinkančią vietą veiklai, tinkamą mitybą, higieną,  poilsį ir laisvalaikį, atitinkantį jų amžių, sveikatą, poreikius. Ugdymas vyksta savitarpio pagarba, bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra grįstoje aplinkoje. Vaikai turi galimybę tobulinti savo gebėjimus ir talentus, ugdyti (puoselėti) savo kalbą, perimti savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas. Vaikai turi laikytis grupės numatytų elgesio taisyklių, būti paslaugūs, geranoriški, mandagūs, gerbti šalia esančius, rūpintis jais, branginti savo ir kitų darbą, daiktus, saugoti savo ir kitų sveikatą, būti tvarkingu, drausmingu ir atsakingu.

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

 

Jūsų komentaras:

pedagogė 2012-10-13 09:36 (IP: 86.100.60.125)
Mieli, vadovai, skirkite DIDESNĮ dėmesį REALIEMS vaikams. Dabar pastebimas lenktyniavimas, kuri gražiau puošiate "savo" darželį. Ar tos puošmenos visada funkcionalios? Kalneliai apsodinti gėlėmis, o nuo ko vaikučiai žiemą važinėsis rogutėmis? Gėlių po sniegu juk NEGALĖS traiškyti? Vaikams kieme reiktų ne gražumynų, o daugiau įrenginių, kad galėtų sportuoti. Mąstykit apie vaikus, mielos direktorės.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Mažas mūsų kaimynystėje miestelis sulaukia dėmesio ne tik vasarą, bet ir žiemą. FK „Gintaras“ organizuoti turnyrai sukvietė į Šventąją virš 200 vaikų bei jų tėvelių iš Telšių, Klaipėdos, Gargždų, Plungės, Mažeikių. Dėl daugybę gražių apdovanojimų varžytis atvyko netgi svečiai iš Latvijos – Vainotes, Grobinos, bei Liepojos. ...


Link jūros vedanti Jūratės gatvė puošiasi naujomis spalvomis  3

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Ryškėja naujasis vienos iš pagrindinių Palangos gatvių – Jūratės g. – veidas. Link jūros vedanti pėsčiųjų alėja sparčiai rekonstruojama, kartu tvarkoma ir Jūratės g. aikštė.


Šeštadienio vidurdienį duris atvėrė improvizuota smėlio skulptūrų galerija - paroda, kuri įsikūrė J. Basanavičiaus g. 5B, buvusio paviljono „Dorė“ patalpose. Čia žiūrovų laukia – o jau spėjusius pamatyti ir sužavėjo - skulptoriaus Andriaus Petkaus skurtos kompozicijos iš smėlio. Parodos tema - pasaulinė animacija.


Šeštadienį Neptūnas kurorte išbarstys beveik 100 kg gintaro  4

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

80 kilogramų gintaro – tiek vadinamojo Lietuvos aukso rytoj, gegužės 5 d., planuojama išbarstyti Palangos pajūryje ties tiltu. Taip didžiausiame šalies kurorte bus švenčiamas Gintarinis Palangos savaitgalis.    Vyks ketvirtus metus Gintarinis savaitgalis Palangoje – jau ketvirtus metus rengiama šventė, kurios metu jūrų dievas Neptūnas...


Na kuris tėvas nenorėtų, kad jo atžala žingsniuotų į gražų, švarų, naujais baldais bei žaislais apstatytą darželį? Tikime, kad tokių nerastumėm. Ir dėkui Europos Sąjungai, kuriai dengiant kurorte beveik pusę darželio renovacijų kaštų, miesto lopšeliai-darželiai švyti naujomis spalvomis, kviesdami ir mažuosius ir juos lydinčius mažuosius.


2011.11.11 data sėkmę lėmė dviems kurorto darželiams. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko baigiamasis geriausiai tvarkomos mokyklos apžiūros – konkurso renginys. Palangos lopšeliai – darželiai „Nykštukas“ ir „Žilvinas“ netrukus pasipuoš garbės lentomis su įrašu „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2011...


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Pastaruoju metu visoje Lietuvoje ima populiarėti privatūs darželiai, Palangoje kol kas apie tokią veiklą negirdėti. Nors jų nauda nelabai kas abejoja, visgi daugelis susimąsto dėl vaikų skaičiaus kurorte: spėjama, jog jų gali neatsirasti. Gal tai ir „kiša koją“ tokią idėją plėtojantiems? Kad ir kaip bebūtų, kurorte tokių paslaugų niekas nesiūlo nei legaliai, nei atrodo, nelegaliai, bent...


Į gerumo akciją sureaguota: vaikai pasidalino žaislais

„Palangos tilto“ redakcija, 2010 12 20 | Rubrika: Kultūra

Mūsų laikraštyje skelbiama gerumo akcija „Padovanok vaikui mažą Kalėdų stebuklą“ nepraslydo skaitytojams pro akis. Mus maloniai nustebino pasipylusių dovanėlių gausa. Juk Kalėdos labiausiai vaikų laukiama šventė, o jie labiausiai ir suprato tuos mažuosius, kurie dovanėlių galbūt negauna. Juk išaušusį Kalėdų rytmetį mažieji pasitinka nekantraudami ir su plačiomis šypsenomis tyliai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius