Dėmesio! Pavojingas radinys... ir gaisro pavojus — ,,Gintarėlyje“

Palangos tiltas, 2015-01-08
Peržiūrėta
805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėmesio! Pavojingas radinys... ir gaisro pavojus — ,,Gintarėlyje“

Kylantys neramumai pasaulyje neaplenkė ir Lietuvos. Prisiminus NATO karinių oro pajėgų pratybas, švilpiant naikintuvams virš Palangos oro uosto, pernai gruodžio 3 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ sumanyta organizuoti civilinės saugos pratybas (t.y. evakuacijos mokymo praktinį užsiėmimą) ,,Pavojingas radinys“.
Šių pratybų tikslas: apmokyti ikimokyklinio amžiaus vaikus, darbuotojus, kaip reikia elgtis radus lopšelio-darželio patalpose pavojingą radinį. Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Civilinės ir Priešgaisrinės saugos teisės aktus, mokymus įstaigos darbuotojams inicijavo ir organizavo direktoriaus pavaduotoja ūkiui Jurgita Ugianskienė. Priešgaisrinės saugos mokymai buvo pravesti atsižvelgiant į šiandienines aktualijas. Mokymų metu pedagogams ir aptarnaujančiam personalui priminta, kaip ekstremali situacija keičia įprastą veiklą, kokios pirminės gaisro gesinimo priemonės bei akcentuota gebėjimo orientuotis evakuaciniame plane svarba. Administracijos darbuotojai papildomai supažindinti su direktoriaus įsakymu „Dėl evakuacijos tvarkos“.
Pasirengimą civilinės saugos pratyboms stebėjo ir vertino Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyr. inspektorė Sandra Vasiliauskaitė. Evakuacijos praktinis užsiėmimas prasidėjo 10 val. ryto, kada įstaigos darbuotojas radęs įtartiną paketą nedelsiant pranešė apie jį įstaigos direktorei Ilonai Milkontei. Laikantis griežtos evakuacijos tvarkos, 10.20 val. vyko vaikų, pedagogų ir personalo evakavimas už įstaigos ribų. Paskirti atsakingi asmenys, apžiūrėję patalpas, fiksavo evakuacijos laiką – 45 min. Įėjimai į įstaigą apjuosti ,,Stop“ juosta. Už įstaigos ribų pavaduotoja ugdymui Milda Kucevičienė vykdė evakuotųjų registraciją, fiksuojant pedagogų, vaikų ir darbuotojų skaičių.
Netrukus į įstaigos patalpas atvyko policijos ekipažas. Policijos pareigūnas apžiūrėjo rastą radinį, įvertino jo pavojingumą. Policijos pareigūnui pranešus, kad radinys nepavojingas, leista visiems sugrįžti į lopšelio-darželio patalpas. Įstaigos vadovas paskelbė funkcinių pratybų pabaigą.
Gruodžio 9 dieną vyko II-asis praktinio mokymų etapas tema „Degių medžiagų gesinimas gesintuvais“. Praktinius mokymus pravedė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio atstovai. Pratybų metu darbuotojams buvo priminta kaip naudotis gesintuvu, vėliau darbuotojai ėmė į rankas gesintuvą ir gesino „gaisrą”. Aptariant pratybas vyr. inspektorė S. Vasiliauskaitė atsakė į darbuotojų klausimus bei pateikė kitą svarbią informaciją, susijusią su gaisro gesinimu.
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė džiaugėsi sėkmingai sudalyvavusi evakuacinėse pratybose bei priešgaisriniuose mokymuose, įgijusi praktinės naudos.
Už bendradarbiavimą ir pravestus mokymus nuoširdžiai dėkojame Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bei Palangos miesto policijos komisariatui.

Jurgita UGIANSKIENĖ
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ūkiui
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius