Europiadoje Palangos „Bočiai“ atstovavo Lietuvai

Irena Neniškytė, ansamblio dalyvė, 2012-08-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Europiadoje Palangos „Bočiai“ atstovavo Lietuvai

Liepos viduryje Italijoje, Padujos mieste, vyko 49-oji Europiada. Tai didžiausias tarptautinis Europos folkloro kultūros festivalis, kasmet vykstantis vis kitoje šalyje. Visi festivalio renginiai būna nemokami, todėl tampa vieši, gausiai lankomi, suteikia galimybę bendrauti, pažinti vieni kitus.

Į šią šventę atvyko virš 4400 dalyvių, 260 liaudies muzikos ir šokių kolektyvų iš visos Europos. Gaila tik, kad iš Lietuvos įveikti kelių tūkstančių atstumą ryžosi vos 6 kolektyvai. Iš jų tik du suaugusiųjų – Palangos „Bočiai“ su „Banguoliais“ (vadovė Janina Serapinienė) ir šokėjai iš Veliuonos.

Pavyzdžiui, estai ir latviai atvežė net po keliolika ansamblių! Todėl, atstovaudami Lietuvai, o ir savo miestui, mūsiškiai jautė dvigubą atsakomybę.

Įkurdinti puikiame Abano Terme miestelio viešbutyje, sočiai maitinami, įveikdami pragarišką karštį, palangiškiai buvo svarbūs šventinės programos dalyviai. Iškilmingas Europiados atidarymas, jos organizatorių sveikinimai, sukvietė dalyvius į didžiulę Porto della Valle aikštę. Beveik visų šalių kolektyvai koncertuodami užpildė pasirodymui skirtas 5 aikšteles. Lietuviai sugebėjo užpildyti tik dvi. Todėl koncertuoti teko kartu su šveicarais.

Mūsiškiai spėjo susipažinti ir su išskirtine šv.Antano miesto (Padujos) istorija, kultūrinėmis jo vertybėmis, nuvykti į Veneciją, pabuvoti mažajame Rovigo miesto Las-Calos teatre ir net pasiirstyti laiveliais.

Europiada suteikė galimybę dalyvauti garbingoje visų šalių-dalyvių eisenoje šv.Antano miesto gatvėmis.

Europiada patvirtino, kad nors esame ir maža šalis, bet įdomūs ir laukiami. Užsimezgus naujoms pažintims, palangiškiai Rusijos Tverės miesto kolektyvo „Vesnianka“, Vokietijos „Faterlando“ ir kitų buvo pakviesti draugauti ir bendradarbiauti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau du dešimtmečiai, kai Palangoje vidurvasarį vyksta didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamos „Aurum 1006 km lenktynės“. Lenktynes rengianti VšĮ „Promo Events“ ir šiemet nelinkusi laužyti nusistovėjusių ilgamečių tradicijų ir kupina ryžto į daugelio pamėgtą greičio festivalį pakviesti kaip ir numatyta, liepos 15-18...


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Šiandien prie Palangos kurhauzo bus atidarytas antrasis Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „AmberWind“. Pirmajame festivalio koncerte pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblis bei svečiai iš Vengrijos – „InMediasBrass“.


Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.


Rugpjūčio 7-11 dienomis Palangoje vyks jau devintąjį kartą rengiamas tarptautinis festivalis „Palangos vasara“. Per aštuonerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Festivalyje dalyvavo iškilūs šalies ir užsienio menininkai –...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Europiadoje Palangos „Bočiai“ atstovavo Lietuvai

Irena Neniškytė, ansamblio dalyvė, 2012 08 06 | Rubrika: Kultūra

Liepos viduryje Italijoje, Padujos mieste, vyko 49-oji Europiada. Tai didžiausias tarptautinis Europos folkloro kultūros festivalis, kasmet vykstantis vis kitoje šalyje. Visi festivalio renginiai būna nemokami, todėl tampa vieši, gausiai lankomi, suteikia galimybę bendrauti, pažinti vieni kitus.


Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas