Europoje išgyventi įspūdžiai: saugu, laisva ir nebrangu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Praėjusią savaitę iš Briuselio, Prancūzijos, Čekijos ir Olandijos grįžęs Eimutis Židanavičius vis dar gyvena ten patirtais išgyvenimais. Turgui vadovaujantis palangiškis drauge su grupe gavusia teisę apsilankyti Europos Parlamente turėjo progą išvysti kaip dirba išrinktieji europarlamentarai, o ir kitose šalyse pastebėta tvarka, vyraujanti dėl ramaus žmonių būdo, kaip teigė E.Židanavičius, suspaudė širdį, mat mums iki jos – dar labai toli.

 

„Mes papuolėm į patį sesijos darbą“, - ėmė pasakoti E.Židanavičius, pripažinęs, jog dirbančiųjų skaičius išties nustebino. Pasak jo, kai vyksta posėdžiai, susirenka apie 10 tūkst. žmonių.

Leonido Donskio kvietimu į Europos Parlamentą atvyko 100 rinkėjų, kuriuos sudarė deleguoti Liberalų sąjūdžio nariai, jauni studentai, būsimi politologai, ketinantys gilintis į šios profesijos subtilybes, laimėję skelbtą konkursą. „Kiekvienas parlamentaras turi teisę kartą per metus pasikviesti grupę žmonių, tuomet vyksta keturios grupės po 25 žmones. Tai yra būtina sąlyga, jog būtų gautos reglamentuotos išmokos“, - pasakojo E.Židanavičius.

Europos Parlamentas yra padalintas tarp trijų miestų – Briuselio, Strasbūro bei Liuksemburgo. Strasbūre, kuris yra įrašytas į ES konstituciją kaip oficialioji EP susitikimų vieta, EP nariai susirenka vos 48 dienoms per metus, visą kitą laiką EP pastatas stovi beveik nenaudojamas, nes darbas vyksta Briuselyje. „Vien jų kelionės kainuoja milijonus“, - faktą įvardino E.Židanavičius.

Kaip pripažino palangiškis, teko išgirsti atgarsių ir apie lietuvių darbą, ne visi jie geri, kiti netgi stebinantys. „Kai kurie politikai, pas mus ne itin gerai vertinami, ten atvirkščiai“, - teigė E.Židanavičius. Su L.Donskiu teko padiskutuoti ir vis labiau eskaluojama tema apie Europos Sąjungos žlugimą. Kaip prisiminė pokalbį E.Židanavičius, buvo kalbama apie tai, jog Europa turi „atstovėti“ jėgą iš Azijos.

Europarlamente teko susidurti ir su ten vyraujančia tvarka. Kaip pasakojo E.Židanavičius, 12 valandą būna balsavimas, jei jame kuris nors parlamentaras nedalyvauja, negauna išmokų. „Kalbėjom ir apie politikų neliečiamybę. Ten ilgai nesvarstoma dėl jos panaikinimo. Jei pažeidimas nesusijęs su politikos darbu, ilgai nežaidžiama ir greitai nubalsuojama už atėmimą“, - aktualijomis pasidalino palangiškis. Kaip pasakojo E.Židanavičius, per valandą ten galima priimti net 10 klausimų, nes nebūna jokių diskusijų.

Vien apsilankymu Europarlamente nuvykusiųjų grupė neapsiribojo. Iš viso aplankė septynias šalis. „Prahoje valgėme kareivio Šveiko restorane, tai išties porcijų dydis nustebino, o ir kaina palyginti nedidelė, pas mus tikrai tokios porcijos už tokią kainą negausi“, - palygino palangiškis. Kaip nostalgiškai prisiminė E.Židanavičius, labiausiai sužavėjo turistų gausa, itin daug pastebėta atvykusiųjų iš Azijos ir jų antplūdis į lauko kavines. „Būtų labai smagu pamatyti ir Palangoje rudens metu tiek žmonių, tokį kavinių užimtumą“, - kalbėjo E.Židanavičius.

Lankęsi Elzaso regione Prancūzijos šiaurės rytuose turistai pateko į „vynų pasaulį“, o Amsterdame išgyveno neįprasto saugumo jausmą. „Naktimis ten visiškai saugu, nors policijos pareigūnų nematyti, niekur nekyla jokių neramumų“, - tvarka stebėjosi E.Židanavičius. Kaip papasakojo palangiškis, Amsterdame yra 70 vietų, kuriose galima įsigyti narkotinių medžiagų, o ir prostitucija – legali, oficialių „langų“ – 470. „Amsterdamo miesto metinis biudžetas – kaip mūsų visos Lietuvos, tai kažką sako. Narkotinių medžiagų apyvarta per metus siekia iki milijono litų“, - neįtikėtinus skaičius vardino palangiškis.

„Palangoje daug diskutuojama apie sportą, jo galimybes mūsų krašte. Teko pamatyti Prahoje įrengtą sporto klubą. Mūsų stadionas pagal juos būtų tik pagalbinė aikštelė“, - palygino E.Židanavičius. Jo teigimu, ten visu gražumu atsivėrė devynios pagalbinės sporto aikštės, stadionas, universali ledo arena, aikštelė pliažo tinkliniui, visoms sporto šakoms suteiktos vienodos galimybės sportuoti ir siekti puikių rezultatų. „Mūsų komandos puikiai pasiruošia, net neįtikėtina, pažvelgus į jų pasiruošimo galimybes“, - nusistebėjo E.Židanavičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvęs miesto Tarybos narys, buvęs Palangos turgaus direktorius ir vienas aršiausių mero Šarūno Vaitkaus kritikų, Eimutis Židanavičius, "Palangos tiltui" teigė, kad pirmuosius savo veiklos metus mininti miesto Taryba yra išskirtinė.


Dėl koronaviruso įvairiose pasaulio šalyse įstrigę palangiškiai jau sugrįžo ar sugrįžta į Palangą, kurioje jie jaučiasi saugūs. Matyt, iš tolimiausios kelionės– net iš Australijos – į Palangą paskubomis grįžo saulėtoje kengūrų šalyje atostogavusi palangiškių šeima. Dėl koronaviruso pandemijos užsidarant pasaulio oro uostams, taip pat...


Ryškiai mėlynos spalvos pastato Palangoje, Vytauto gatvėje, nesupainiosi su niekuo kitu. Palangiškiams ir poilsiautojams jis visada siejosi su fotografija – čia kone nuo nepriklausomybės pradžios veikė fotoateljė, studija, foto reikmenų parduotuvė, kai kurie poilsiautojai kasmet užsuka įsiamžinti ir dabar – nes tai vienintelė likusi studija Palangoje. Tačiau dabar ji...


Vakar įvyko miesto savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 17 narių. Jau tradiciškai posėdžių pradžioje įvairiais gyvenimo klausimais pasisakantis Eimutis Židanavičius šįkart „perspjovė“ pats save: posėdį vedusiam vicemerui Rimantui Mikalkėnui (meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Angelų sargų dienos minėjime policijos komisariate) įteikė...bokso...


Balandžiai paprastai sukelia daug įvairių minčių. Tai – ir taikos, ir meilės, ir pašto simbolis, o per šventes į dangų kylantys šie gražūs sparnuočiai tikriausiai nepalieka abejingų. Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas teigė su šiais gražuoliais paukščiais draugaujantis jau ne vienerius metus. „Tai labai gražus ir...


Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.


„Palangos pulsas parodo, kuo ir kaip gyvena visa Lietuva“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Tarp nemeluotai nuoširdžių Palangos inteligentų yra ir savo prasmingu aktyvumu išsiskiriantis senjoras, spalvingos biografijos vyras, dzūkas Kazimieras Algirdas Pečiukonis.


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


Praėjusią savaitę iš Briuselio, Prancūzijos, Čekijos ir Olandijos grįžęs Eimutis Židanavičius vis dar gyvena ten patirtais išgyvenimais. Turgui vadovaujantis palangiškis drauge su grupe gavusia teisę apsilankyti Europos Parlamente turėjo progą išvysti kaip dirba išrinktieji europarlamentarai, o ir kitose šalyse pastebėta tvarka, vyraujanti dėl ramaus žmonių būdo, kaip teigė E.Židanavičius...


Svarbiausias klausimas: kaip išgyventi?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų bei Švietimo, kultūros ir sporto  komitetai pradėjo svarstyti šiųmečio biudžeto programas. Šįsyk su švietimo ir kultūros programų asignavimų valdytojais po kaulelį narstytas kiekvienas mokesčių mokėtojų litas, skirtas biudžetinėms įstaigoms išlaikyti bei įvairioms programoms įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas