Festivalis „Sportas visiems“ Palangai padovanojo Gineso rekordą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-02
Peržiūrėta
333
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

J. Basanavičiaus gatve per rankas vilnijo 300 m ilgio trispalvė.
J. Basanavičiaus gatve per rankas vilnijo 300 m ilgio trispalvė.

 Savaitgalį Palangoje jau 19 kartą surengto festivalio „Sportas visiems“ metu ne tik varžytasi keliose dešimtyse pačių įvairiausių rungčių: šeštadienį čia paminėta Baltijos kelio 25-erių metų sukaktis bei pasiektas ilgiausios šokančiųjų linijos pasaulio rekordas, kuris turėtų būti įregistruotas Gineso rekordų knygoje: 2736 sporto entuziastai J. Basanavičiaus gatvėje įsiliejo į linijinio šokio šokėjų gretas. 

 

Keturios dešimtys rungčių

Palangoje tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – pramogavo aktyvaus laisvalaikio propaguotojai bei sporto mėgėjai – didžiausią šalies kurortą ir vėl išjudino didžiausias šalyje rengiamas masinio sporto festivalis „Sportas visiems“.

Į Palangą dalyvauti festivalyje suvažiavo keli tūkstančiai aktyvaus laisvalaikio propaguotojų. Tradiciškai prie jų kasmet prisijungia beveik antra tiek poilsiautojų.

Asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas 21 festivalis, beje, jau 19-asis – Palangoje, į atraktyvias sportines rungtis įsitraukti kvietė visus norinčius, ypač – šeimas su vaikais. Dalyviams nereikalingas išankstinis pasirengimas, svarbiausia buvo noras aktyviai ilsėtis, judėti bei gera nuotaika.

Įvairiose kurorto erdvėse – naujajame, balandį duris atvėrusiame universaliame sporto komplekse, Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus gatvėse, paplūdimyje ir kitose vietose kiekvienas norintis galėjo prisijungti prie bendraminčių būrio ir, likus valandai iki rungties užsiregistravęs, sudalyvauti pasirinktoje rungtyje.

Rungčių būta ir tradicinių, ir labai netikėtų: sporto mėgėjai varžėsi jau įprastose krepšinio, futbolo, dviračių vairavimo ir kitose, taip pat – linksmose rungtyse, tokiose kaip baliontinklio, greitojo badmintono ir kitose.

 

Pasiekė pasaulio rekordą

Tačiau labiausiai ir festivalio rengėjai, ir jo dalyviai laukė šeštadienio pavakarės, kai į kelių kilometrų ilgio šokančiųjų liniją rikiavosi naujo pasaulinio rekordo siekiantys entuziastai.

Palangoje pasaulio rekordo pasiekimą organizavusi Lietuvos linijinių šokių federacija J. Basanavičiaus gatvėje planavo išrikiuoti net 3 tūkst. šokėjų – mat norint „sumušti“ ankstesnį pasaulio rekordą, pasiektą 2012 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ant tilto per upę buvo užregistruoti 2569 vienoje linijoje šokantys žmonės, Palangoje šokančiųjų turėjo būti daugiau.

Prieš 18 val., kai buvo numatytas rekordo fiksavimas, jo organizatoriai sunerimo: iki rekordo dar trūko ne vieno šimto dalyvių. Tad kreiptasi pagalbos į visus tuo metu Palangos centre buvusius ir miestiečius, ir kurorto svečius.

Prie šokėjų jungėsi ir iš paplūdimio grįžtantys poilsiautojai, ir pasivaikščioti išėję ar su dviračiais pasivažinėti išvažiavę žmonės. Organizatoriai lengviau atsiduso tik tada, kai besiregistruojantiems buvo išduotas 2600-asis numeris.

J. Basanavičiaus gatvėje rekordo dalyviai rikiavosi dviem eilėm iki sankirtos su S. Daukanto gatve.  Jūratės ir Kastyčio skverą apsukę ir ant jūros tilto išsirikiavę šokėjai vis vien netilpo, todėl eilė žmonių nutįso ir į Meilės alėją.

Pasigirdus disko stiliaus muzikai pasaulio rekordo dalyviai nesudėtingus šokio judesius demonstravo apie 5 minutes. Juos fiksavo keletas filmavimo operatorių, o virš gatvės zujo filmuojantys skraidymo aparatai. Oficialiai užfiksuota, kad vienu metu į šokį įsiliejo 2736 dalyviai.

 

Nusidriekė įspūdinga trispalvė

Iškart po užfiksuoto Gineso rekordo palangiškius ir kurorto svečius pradžiugino kitas festivalio „Sportas visiems“ renginys – minint visai šaliai svarbaus Baltijos kelio 25-metį, per J. Basanavičiaus gatvę nusidriekė 300 metrų ilgio trispalvė. Perduodama iš rankų į rankas, ji netrukus atkeliavo į Jūratės ir Kastyčio skverą.

Baltijos kelias paminėtas ir Laisvės ugnimi – lydėdami J. Basanavičiaus gatve nusidriekusią trispalvę, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LTOK viceprezidentas bei asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus nešė Laisvės deglą, kuriuo Jūratės ir Kastyčio skvere B. Vasiliauskas įžiebė Laisvės aukurą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sportininkų eitynėmis nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki Palangos miesto stadiono rugsėjo 19 d. popietę prasidės sporto ir aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sportas visiems“.


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo tikrą krepšinio šventę ir bronzos medalius – trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“.


Savaitgalį Palanga šurmuliuos sportiniu ritmu – kurorte vyks masinis, ne vieną tūkstantį sporto entuziastų kasmet priviliojantis festivalis „Sportas visiems“.


Palangos politikai pasiekė naują rekordą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 26 | Rubrika: Miestas

Vakar į 53-ąjį septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę politikai pasiekė naują rekordą: iš darbotvarkės išbraukę du klausimus, likusius keturiasdešimt keturis jie sugebėjo išnagrinėti per valandą ir penkiolika minučių. Pirmu klausimu patvirtintas šių metų biudžetas, kurį sudaro 19 mln. 378 tūkst. eurų pajamų ir 20...


Savaitgalį Palangoje jau 19 kartą surengto festivalio „Sportas visiems“ metu ne tik varžytasi keliose dešimtyse pačių įvairiausių rungčių: šeštadienį čia paminėta Baltijos kelio 25-erių metų sukaktis bei pasiektas ilgiausios šokančiųjų linijos pasaulio rekordas, kuris turėtų būti įregistruotas Gineso rekordų knygoje: 2736 sporto entuziastai J....


Palangą išjudinsiantis festivalis „Sportas visiems“ žada Gineso rekordą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Sportas

Palangoje tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – pramogaus aktyvaus laisvalaikio propaguotojai bei sporto mėgėjai – didžiausią šalies kurortą ir vėl išjudins didžiausias šalyje rengiamas masinio sporto festivalis „Sportas visiems“. Renginio organizatoriai žada ir rekordą – ne bet kokį, o Gineso.


Palangoje įvyko jau dvidešimtasis festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 03 | Rubrika: Sveikata

Palangoje savaitgalį įvyko jau dvidešimtasis festivalis „Sportas visiems“. Tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje tiek vietos gyventojai, tiek svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas mėgėjiškose sporto rungtyse. Be išankstinės dalyvių registracijos organizuojamos varžybos vyko įvairiose...


Palangoje savaitgalį – entuziazmu trykštantis festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Sportas

Visą savaitgalį Palangoje netrūks šurmulio, šypsenų bei azarto, nes jau penktadienį į didžiausią šalies kurortą bei Lietuvos kultūros sostinę suvažiuos tūkstančiai sporto entuziastų dalyvauti jau dvidešimtajame festivalyje „Sportas visiems“.


Palangoje – festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį prasidėjo festivalis „Sportas visiems“. Centriniame miesto stadione prasidėjusi šventė tęsis visą savaitgalį, pakviesianti aktyviam poilsiui.


„Promo sportas“ ruošiasi tradicinėms lenktynėms

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

UAB „Promo sportas“ direktorius Darius Jonušis, jau ne vienerius metus liepą organizuojantis automobilių žiedines lenktynes Palangoje, su kurorto vadovu aptarė kai kuriuos organizacinius klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius