Vijoleta Šmitienė: „Aš – toks neįdomus žmogus! Ką jūs manyje radote?“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-20
Peržiūrėta
1663
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vijoleta Šmitienė: „Aš – toks neįdomus žmogus! Ką jūs manyje radote?“

Regis, niūresnio meto ir būti negali: vėlyvas ruduo, o dar visi tie „kovido“ suvaržymai ir nežinia, kada vėl grįšime į normalų, kiekvienam mūsų įprastą gyvenimą. Tačiau tuomet, kai kiti kremtasi dėl to, ko negali pakeisti, Vijoleta Šmitienė, labiau visiems žinoma kaip „Grožio simfonijos“, parduotuvės miesto centre, savininkė, ko gero, jau su vėjeliu skrieja dviračiu ar kartu su vyru – abu susikibę rankomis, o kaip gi kitaip?! – jau netrukus ners į Baltijos bangas. V. Šmitienė maloniai sutiko pasikalbėti su „Palangos tiltu."
–Kiek jau metų gyvuoja jūsų „Grožio simfonija“?
–Jau 22 metus. Kai kurios mūsų pardavėjos – vadinu jas „savo mergaitėmis“ – dirba joje po 18-20 metų. Kartu vaikus užauginome.
–Toks ilgaamžiškumas – ir verslui, ir darbuotojoms – gan unikalu, ypač Palangoje, kur darbuotojų kaita yra didesnė nei kitur. Kaip jums pavyko savo darbuotojas taip ilgai išlaikyti?
–Atvirai pasakius, jokios paslapties čia nėra. Mano santykiai su mano darbuotojomis paprastai susiklosto labai šilti, žmoniški. Pavyzdžiui, parduotuvėje „Grožio simfonija“ Skuode darbuotojų ir mano santykiai buvo tokie, kad darbuotojos man net sakydavo: „Jeigu mūsų gyvenime kas nors tokio ypatingo nutiktų, pirmiausia skambintumėme jums.“ Palangoje, atvirai pasakius, yra truputį kitaip – nėra tokio artumo su darbuotojomis – tokio, kokio norėčiau. Bet aš gerbiu jų pasirinkimą būti savarankiškomis, atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo.
Man tėvelis vaikystėje nuolat skaitydavo tą pačią knygą – „Mažąjį princą“. Aš ją beveik mintinai buvau išmokusi. Ir dabar, jau pakeliui į 64-uosius metus, beveik visą ją prisimenu. Viena mintis iš šios knygos man ypač įstrigo: jeigu su kuo nors tu susibičiuliauji, tampi atsakingas už tą žmogų. Man tai – viena pagrindinių mano gyvenimo taisyklių.
Man rūpi žmonės aplink – aš tokia.... Niekada nebūnu abejinga gyvenime sutiktam žmogui.
–Ar dabar „Grožio simfonija“ veikia tik Palangoje?
–Taip. Ir tai yra gerai. Nenoriu dirbti asmeninio gyvenimo sąskaita. Noriu užsiimti tuo, kas man patinka ir daryti tai, kas man įdomu.
Atvirai pasakius, esu keista verslininkė (šypsosi): niekada negalvoju apie uždarbį, pajamas. Tiesa pasakius, net nežinau, kiek pinigų turiu savo piniginėje. Didžiausią malonumą jaučiu ne tada, kai žmonės, atėję į mano parduotuvę, daug perka, o tada, kai galiu su jais nuoširdžiai pasikalbėti, patarti ir padėti išsirinkti tuos produktus, kurie suteiks jiems džiaugsmo arba padės išspręsti jų problemas. Kartais atrodo, kad žmogui, užėjusiam į mūsų parduotuvę, galiu ramia sąžine pasakyti: „Rinkis, imk ką nori – nemokamai...“
Atvirai kalbant, pinigai ateina, kai darai, kas tau miela, kas gražu. O jų aš neskaičiuoju nuo pat vaikystės – nėra tam poreikio.
–Jūsų parduotuvėje – labai gera ir jauku, o kvapai, kaip sakau, „neverčia iš kojų.“ Turbūt ne pirmas tai jums sakau?
–Ne, ne pirmas. Kurdama interjerą ir dizainą, praleidžiu daug laiko. Dažnai ilgus vakarus pati į lentynas dėlioju naujas prekes, vitrinas puošiu dekoracijomis. Man tai – viena maloniausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. Galbūt dėl to į parduotuvę atėję žmonės dažnai sako, kad čia jaučiasi kaip namuose.
Atrinkdama prekes, vadovaujuosi keliomis paprastomis taisyklėmis: vis labiau gręžiuosi į gamtą, ieškau subtiliausių kvapų ir esencijų, stengiuosi, kad produktai būtų draugiški žmogui ir aplinkai. Čia vyrauja tik natūralūs, ekologiški, sąmoningam vartojimui parinkti produktai.
–Atleiskite už pastebėjimą: nematau brangių aksesuarų, bižuterijos ant jūsų kūno. Jų visai neturite...
–Teisingai pastebėjote. Kasdienybėje jie man trukdytų. Man trukdo ir lakuoti nagai. Gražūs nagai – sveiki, tvarkingi nagai, o geriausias kvapas – švaros, gaivos kvapas.
Jums – 63, nors, nereikia jums ir sakyti, atrodote gerokai jaunesnė. Kas yra jūsų jaunystės paslaptis ir energijos šaltinis?
–Aš labai žemai lenkiuosi prieš Dainių Kepenį (Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėją – aut.) Buvau viena iš daugelio „tipinių“ moterų, kol prieš 28 metus nepabuvojau jo mokykloje Palangoje.
Baigusi ją, netapau nei vegane, nei vegetare, tačiau išmokau mažiau valgyti – žmogus vienu metu gali suvalgyti tiek, kiek užima jo kumštelis. Paprasta, ar ne? Tokia yra mūsų skrandžio apimtis. Ir nereikia jo tampyti. „Kumštuko“ taisykle vadovaujuosi ir savo virtuvėje gamindama maistą.
Dar viena taisyklė, kurią išmokau Dainiaus Kepenio mokykloje – ir kurios išmintimi įsitikinau per savo gyvenimą: visos mūsų ligos – ir sveikata – yra mūsų mintys. Siūlau patiems išbandyti, kaip tai veikia. Jeigu šaltukas žnaibo jums einant, dar labiau prasisekite apykaklę ir pasakykite: „O, vėjau, išvalyk, atgaivink mane...“ (šypsosi). Jūsų smegenys pradės džiaugtis net ir atšiauriu oru, ir jūs niekada nesušalsite (šypsosi).
Žinoma, gyvenime neturi būti pykčio. Jeigu naktį negali užmigti, nes vakare kaimynų vaikas nuskynė obuolį nuo tavo obels, nėra gerai – būk laisvas, atviras, atlaidus. Juk viskas – laikina.
Džiaugiuosi, kad kartu su vyru būtent taip abu mąstome – mes jau kartu esame 37 metai.
–Iki šiol mylite vienas kitą?
–Taip. Tikrai taip. Palaikome vienas kitą, turime daug bendrų veiklų ir pomėgių. Kartu sportuojame, rytais miname dviračius, nuogi maudomės jūroje. Kol mes abu nubėgame prie jūros, bent tris kartus pakeliui pasibučiuojame. Paskui kartu ilgai pusryčiaujame, geriame kavą. Turime daug gražių tradicijų.
Dar viena taisyklė, kurios mes abu tvirtai laikomės, nes ji daro mus laimingus – jeigu nori būti visuomet jaunatviškas ir sveikas, niekuomet savęs nelygink su kitais ir kitų žmonių pasiekimais. Jeigu tai pradėsi daryti, nusivilsi arba labai išpuiksi. Ypač nereikia didžiuotis savo materialiais daiktais.
Visada reikia lygintis tik su pačiu savimi. Jeigu aš šiandien ką nors padarau lygiai taip pat gerai ir sparčiai kaip kad tai dariau. kai man buvo 35-eri, vadinasi viskas yra tvarkoje su manimi.
–Nebūna jums „juodų“ dienų?
–Aišku, kad būna. Juk žmogus esi. Jeigu taip nutinka, imi galvoti: kodėl? Gal troškimai – per dideli? Gal?...Prievartauti savęs nereikia. Čia taip pat labai padeda aktyvi gyvensena, krosas, maudynės ryte. Tada visi debesys ir blogos mintys galvoje išsisklaido su vėju.
–Kodėl savo sveikos gyvensenos patirtimi, savo gyvenimo filosofija nesidalinate su kitais? Manau, kad turėtumėte žmonių auditoriją, kuriems tai būtų įdomu...
–Nesu jokių klubų ar organizacijų narė, nesu labai visuomeniška ar aktyvistė. Man svarbiausia yra mano šeima – mano vaikai ir anūkai. Turime tris dukras. Labai didžiuojamės su vyru jomis – visos baigė aukštuosius mokslus ir gyvena Lietuvoje. Sakau atvirai – man to – būti mama ar močiute – užtenka. Kai jūs pasiūlėte susitikti ir kalbėtis, pamaniau: „Bet aš – toks neįdomus žmogus?“
Pastebiu, kad mūsų žiniasklaidai įdomus žmogus dažniausiai tampa, kai jo gyvenime atsiranda intriga ar įtampa. Skyrybos ar naujos pažintys. O aš su savo gyvenimu – tikra nuoboda! (šypsosi). Kas man yra laimė – šeima, vaikai, anūkai, kad jie man skambina, ar ryte atbėga į mano lovą, kitam galbūt – svetima, nepatirta, ar neįdomu. Visi mes turime skirtingus laimės suvokimus, ir tai yra gerai.
–Bet ar bijote senatvės? Kai fizinis kūnas jau neleis daryti to, ką jūs vis dar atliekate žvaliai ir su energija?
–Visi mes – ir vyrai, o ypač moterys – pasižiūrėję į veidrodį, norime būti patenkinti savimi. Bet kai aš šiandien pasižiūriu į jaunas moteris, kurioms grožis yra didesnės, putlesnės lūpos ar krūtinė, man tampa liūdna. Taip, aš dirbu grožio srityje, bet, prisipažinsiu, kad savo gyvenime nesu buvusi nei pas kosmetologę, nei pas masažo specialistą. Vaikai buvo man kartą masažą padovanoję, bet aš pabėgau iš jo – mano masažas yra vėjas, jūra, bangos, krosas ir važinėjimasis dviračiu. Mano asmeninis rekordas dviračiu – 136 kilometrai su vieninteliu trumpu sustojimu kelyje.
Žinoma, aš nesu prieš kosmetikos vartojimą – pamaitinti, sudrėkinti,apsaugoti veido odą reikia. Bet esu prieš drastiškas priemones – esu už natūralumą. Ir, žinoma, natūralius grožio produktus. Veidas, kaip ir mūsų visas kūnas, turi raumenis. Jaunystę sugrąžins veido raumenų treniruotė, o ne botulino ar hialurono rūgšties injekcijos.
„Grožio simfonijoje“ parduodami produktai yra draugiški žmogui ir aplinkai. Iki karantino gan aktyviai važinėjau po parodas Europoje, bendravau su inovacijų kūrėjais, kosmetikos gamintojais ir natūralių ūkių savininkais. Taip atsirinkau geriausius produktus savo parduotuvei, kuriais tikiu, pasitikiu ir drąsiai naudoju pati.
–Jūs esate „gryna“ palangiškė?
–Ne, nesu. Su vyru čia gyvename 15 metų ir tuo labai džiaugiamės. Čia yra viskas, ko reikia sveikai gyvensenai, gerai nuotaikai. Svarbiausia – jūra šalia! Jos vanduo stebuklus daro (šypsosi). O kur dar pušyno kvapas. Nesu sirgusi jau gal 25 metus – namuose neturiu jokių vaistų, net termometro.
-Jūs – sveikuolė. Gal nebijote ir koronaviruso?
-Atvirai pasakius, bijau. Manau, visi turime į tai pažiūrėti kiek atsakingiau. Juk saugomės ne vien dėl savęs ar savo baimių. Esame atsakingi ir už kitus (šypsosi).

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius