Gerbiami palangiškiai,

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013-09-12
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gerbiami palangiškiai,

Pasibaigė aktyvus, įtemptas, darbų kupinas kurortinis sezonas. Prasidėjęs ruduo – tinkamiausias laikas kiek stabtelėti, atsikvėpti, įvertinti nuveiktus darbus ir, be abejo, padėkoti visiems bei kiekvienam, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam populiarinant mūsų kurortą bei kuriant gražesnį Palangos veidą.  
Šiemetinę vasarą drąsiai galima vadinti sėkminga – palyginti su praėjusiais metais, svečių skaičius Palangoje išaugo. Turizmo srities atstovų pastangų dėka šiemet kurorte apsilankė daugiau estų, latvių, suomių, rusų, svečių iš JAV.
Ačiū ir jums, mieli apgyvendinimo ir viešojo maitinimo srities darbuotojai – jūsų dėka kurorto svečiai apie Palangą išsivežė gerą nuomonę, puikius prisiminimus, o tai reiškia pačią šauniausią reklamą – rekomendacijas kitiems turistams, planuojantiems savo atostogas.
Ypatingos padėkos verti kultūros darbuotojai, kurie, neskaičiuodami savo darbo valandų, nuoširdžiai triūsė, kad Palanga pateisintų jai patikėtą garbingą Lietuvos kultūros sostinės titulą. Šiais metais kurorte itin aukšto lygio kultūriniai renginiai keičia vienas kitą, pasiūlydami pramogų įvairaus amžiaus bei pomėgių miestiečiams ir svečiams.  
Norisi pasidžiaugti ir prokuratūros, taip pat – policijos pareigūnų, besirūpinančių visų mūsų saugumu kurorte, darbu. Jų darbo krūviai, palyginti su šaltuoju metų sezonu, vasarą gerokai išaugo. Policijos pareigūnai vasarą kasdien privalėdavo reaguoti į maždaug 39 iškvietimus (per visą vasarą jų būta 3 tūkst. 599) – tai yra beveik keturis kartus didesnis skaičius, nei šaltuoju metų laiku (per pirmuosius penkis metų mėnesius sulaukta 1660 iškvietimų).
Ne tik policijos, bet ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų dėka tiek miestiečiai, tiek atvykstantieji Palangoje jaučiasi saugūs bei žino, jog, ištikus nelaimei, jiems į pagalbą atskubės profesionalai.
Didžiuliai darbo krūviai bei ypatinga atsakomybė vasarą tenka ir vietos medikams. Į vietos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių per birželį, liepą ir rugpjūtį kreipėsi 5 tūkst. 154 pacientai, tad medikų darbo krūvis, palyginti su šaltuoju metų sezonu, išaugo pustrečio karto (nuo sausio iki birželio šiame skyriuje apsilankė 3530 pacientų). Greitoji medicinos pagalba į iškvietimus vasarą skubėjo 2 tūkst. 259 kartus – vidutiniškai 753 kartus per mėnesį. Ne kurortinio sezono metu greitosios medicinos medikų pagalbos prireikia vidutiniškai 430 kartų per mėnesį.
Svarų indėlį, rūpindamiesi mūsų svečių saugumu, įnešė ir pajūrio gelbėtojai. Jiems teko itin didelė atsakomybė – karštomis vasaros dienomis prižiūrėti 24 kilometrus paplūdimio. Nuoširdi padėka už tai, kad jūsų budrumo, ryžto ir pasiaukojimo dėka šią vasarą neatsargios maudynės Baltijos jūroje tragedija nesibaigė 68 šeimoms.
Kurortinio sezono metu gerokai išaugęs Palangos gyventojų skaičius atnešė papildomų rūpesčių ir vietos vandentiekininkams, taip pat – komunalininkams. Neskaičiuodami darbo valandų, šių tarnybų atstovai visomis išgalėmis rūpinosi, kad, net ir gerokai išaugus gyventojų skaičiui mieste, nei palangiškiai, nei poilsiautojai nepatirtų net laikinų nepatogumų, kiekvieną rytą kurortas mus pasitiktų švariomis gatvėmis, išvalytais paplūdimiais bei nepriekaištingai sutvarkyta aplinka. Vasarą iš miesto išvežta maždaug 6 tūkst. tonų atliekų – vidutiniškai po 2 tūkst. tonų kas mėnesį. Tai yra trigubai daugiau, nei kas mėnesį išvežama šaltuoju metų sezonu. Tad nuolatiniams „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojams darbo krūvis vasarą padidėjo maždaug trigubai.
Už indėlį kuriant gražią ir jaukią Palangą dėkojame ir tiems miestiečiams, kurie liko nepaminėti. Ačiū visiems palangiškiams už entuziazmą, pastangas bei nuoširdų triūsą siekiant, kad mūsų kurortas, Lietuvos kultūros sostinė, čia apsilankiusiems svečiams paliktų tik pačius geriausius prisiminimus ir paskatintų norą kitąmet vėl apsilankyti gražiausiame šalies kurorte – Palangoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Šie metai kūrybinei grupei „Mostas“ – ypatingi. Mostiečiai švenčia 25-erių metų veiklos sukaktį. Šiuos išskirtinius metus jie jau akcentavo susitikdami spalio pabaigoje Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje, o savaitgalį susitiko su palangiškiais ir Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur apibendrino nuveiktus...


„Esu labai dėkinga savo tėveliui už viską: už sukurtą gražią, darnią šeimą, užaugintus mus keturis vaikus, parodytą puikų pavyzdį, kaip reikia mylėti ne tik savo šeimą, bet ir savo šalį. Šiemet, kai visi taria „ačiū“ artėjant Lietuvos šimtmečiui, norėčiau ir aš padėkoti savo tėveliui“, – kreipusis į redakciją...


Ilgą laiką miesto centrinėje dalyje esančios Bartų ir Suvalkiečių gatvės pagaliau pakeitė savo veidą. Daugelį metų buvusios žvyruotos, šios dvi gatvės tapo modernios – su asfalto danga, šaligatviais, naujais buitinių ir lietaus nuotekų tinklais bei apšvietimu.


Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos...


Pasibaigusi vasara kartu nusinešė ir įtemptą bei darbų kupiną kurortinį sezoną. Prasidėjęs ruduo mus kviečia sulėtinti tempą, atsikvėpti nuo darbų, pasidžiaugti savo ir kaimynų pasiekimais bei visiems kartu – dar viena sėkminga bei svečių gausa džiuginusia vasara. Kartu tai ir tinkamiausias laikas padėkoti kiekvienam miesto gyventojui, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam...


Praėjusią vasarą Reinoldas Liaudanskas, pasakodamas man koks būsiąs jam įtemptas ruduo (parodos, seminarai, susitikimai su studentais, kolegomis, išvykos į kitus miestus ir šalis) nuoširdžiai prisipažino: „Norint padaryti gerai, reikia daug ir įdėti“. Apie savo klasės draugą R. Liaudanską, kaip „užkietėjusį" balandžių augintoją- jis ir Palangos...


Gerbiami palangiškiai,

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013 09 12 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis

Pasibaigė aktyvus, įtemptas, darbų kupinas kurortinis sezonas. Prasidėjęs ruduo – tinkamiausias laikas kiek stabtelėti, atsikvėpti, įvertinti nuveiktus darbus ir, be abejo, padėkoti visiems bei kiekvienam, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam populiarinant mūsų kurortą bei kuriant gražesnį Palangos veidą.  


Tiek gėlių, kiek praėjusį penktadienį, Palangos viešosios bibliotekos erdvės seniai bebuvo mačiusios. Gėlės žydėjo eksponuojamuose šilko paveiksluose, gėlės žydėjo itin gausiai į biblioteką susirinkusiųjų rankose, kurie atėjo čia pasveikinti dailininkės, Senosios gimnazijos dailės mokytojos Daivos Stonkuvienės, tądien atidariusios trečiąją personalinę parodą.


Festivalyje „Sportas visiems“ – ir palangiškiai tinklininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Gegužės 28-30 dienomis Palangoje vyko įvairiausios sporto varžybos, skirtos festivaliui „Sportas visiems“, kuriame dalyvavo ir nemažas būrys paplūdimio tinklinio žaidėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius