„Gintarėlis“ antrąkart nuskynė laurus respublikiniame konkurse

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-27
Peržiūrėta
497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gintarėlio“ direktorei I. Milkontei įteikta ŠMM padėka.
„Gintarėlio“ direktorei I. Milkontei įteikta ŠMM padėka.

Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė turi puikią progą pasididžiuoti ir pasidžiaugti: antrą kartą iš eilės ši ugdymo įstaiga patenka tarp geriausiai savo aplinką ir vidaus erdves tvarkančių Lietuvos mokymo įstaigų. 2012-aisiais apdovanotas „Gintarėlis“ ir šį rudenį įvertintas už geriausiai tvarkomas edukacines erdves.

Respublikinė apžiūra-konkursas
Geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūra-konkursas, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija ir organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, skirtas geriausiai savo edukacines erdves tvarkančiai mokyklai 2014 metais išrinkti.
Apžiūros-konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko bei edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų, skleisti gerąją patirtį.
Apžiūra-konkursas vyko dviem etapais: I etapas (iki 2014 m. gegužės 5 d.) – savivaldybių lygmeniu ir II etapas (iki 2014 m. rugsėjo 1 d.) – Lietuvos nacionaliniu lygmeniu. Savivaldybių komisijos apžiūrai-konkursui pristatė 43 mokyklas. Nacionalinė komisija, vietose apžiūrėjusi II konkurso etapui pateiktas geriausiai tvarkomas mokyklų edukacines erdves, išrinko nugalėtojus.

Išrinko ir apdovanojo nugalėtojus
Kaip sakė „Gintarėlio“ direktorė Ilona Milkontė, Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota mokyklų erdvių apžiūra kasmet įgauna naują atspalvį. Šiais metais vertinant ugdymo įstaigų erdves pagrindinis dėmesys buvo skirtas kūrybiškam ir tikslingam aplinkos ir vidinių erdvių pritaikymui edukacinėms reikmėms, atsižvelgiant į vaikų, pedagogų ir visos bendruomenės poreikius; aplinkai, užtikrinančiai vaikų saugumą ir pritaikytą sveikai gyvensenai; statinių, želdinių, aikštelių būklei ir priežiūrai; netradiciniams sprendimams, inovacijoms ir jų naudojimui bei visos bendruomenės įtraukimui į aplinkos tvarkymo darbus.
Nacionalinė komisija vietoje vertino geriausiai tvarkomas mokyklų edukacines erdves ir išrinko nugalėtojus: 10 geriausiai tvarkomų ikimokyklinio ugdymo mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų Lietuvoje.
Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ jau antrąjį kartą kas antrus metus organizuojamame konkurse patenka tarp dešimties geriausiai tvarkomų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūros-konkurso 2014 m. nugalėtojų atstovai buvo pakviesti į tarptautinę konferenciją „Žaliosios edukacinės erdvės ir ugdymo procesas: gerosios patirties sklaida“, kuri vyko Vilniaus universiteto Botanikos sode. Konferencijoje dalyvavo mokytojai, taip pat pranešėjai iš Čekijos, Rumunijos, Slovakijos, buvo pristatyta Švedijos ir Danijos edukacinių erdvių kūrimo ugdymo įstaigose patirtis.
Minėto renginio metu konkurso nugalėtojams, tarp jų – Palangos lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“, – įteiktos atminimo lentos: „Geriausiai tvarkoma mokyklos edukacinė erdvė Lietuvoje 2014 m.“, organizatorių ir rėmėjų dovanos.

Ir džiaugsmas, ir įpareigojimas
„Žinia, kad mūsų ugdymo įstaiga štai jau antrą kartą tapo respublikinio konkurso nugalėtoja, labai džiugi, bet kartu ir įpareigoja toliau kurti, ieškoti, ir, pasitelkiant kūrybinę išmonę ir gerąją kitų ugdymo įstaigų praktiką, siekti, kad būtume geriausi“, – sakė direktorė I. Milkontė.
Pasak direktorės, šiemet buvo vertinama ne tiek įstaigos aplinka ar vidaus sutvarkymas, kiek tai, kaip lauko bei vidaus erdvės pritaikomos ugdymo procesui.
„Atvykusiai komisijai didelį įspūdį padarė mūsų daržas, kuriame, be kita ko, mes patys užsiauginame gvazdikų daigų, kuriais vėliau papuošiame „Gintarėlio“ aplinką. Įvertintos ir lauke esančios pavėsinės, ištapytos taip, kad jose galima vesti edukacinius užsiėmimus. Labai patiko komisijos nariams ir vadinamoji „gintaro spinta“, kurioje sudėti eksponatai panaudojami iliustruoti užsiėmimams apie gintarą, jo kilmę ir gintaro dirbinių gaminimą. Komisija buvo atvažiavusi tomis dienomis, kai mūsų darželyje vyko akcija „Žalioji palangė“, kurios metu specialiose dėžutėse ant palangių buvo galima apžiūrėti vaikų auginamus augaliukus, tarp jų – ir vaistažoles“, – pasakojo I. Milkontė.
Komisija įvertino ir tai, kad kiekviena „Gintarėlio“ ugdytinių grupė turi savo prižiūrimą gėlyną, ir tai, kad prie kiekvieno medelio yra užrašai, koks čia augalas auga.
„Šis apdovanojimas – visos bendruomenės nuopelnas. Daugiausiai darbo įdėjo – ir akmenis vežė, ir aplinką tvarkė – kiemsargis Remigijus bei sargai Robertas ir Vilius. Dėkinga esu Erikai Lukauskienei – tai jos idėja, jos projektas buvo įkurdinti prie lopšelio-darželio daržą, o projektą įgyvendinti padėjo visi: ir vaikai, ir pedagogai, ir tėveliai“, – džiaugėsi „Gintarėlio“ direktorė I. Milkontė.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


„Palangos Kuršiai“ Nacionalinės krepšinio lygos ketvirtfinalio serijoje iškovojo antrąją pergalę ir išsiveržė į priekį, namuose šiandien, kovo 28 d. 79:68 (19:19, 24:19, 17:15, 19:15) įveikdami Molėtų „Ežerūno“ klubą. Ketvirtadienį vykusias trečiąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes palangiškiai perlaužė prieš...


Jubiliejinėse jau penktosiose „Palangos dienose“, šiemet vykstančiose kovo 30 – balandžio 5 dienomis, Palangos viešoji biblioteka dalyvauja Kurorto muziejaus organizuojamame „Suneštinio muziejaus“ konkurse, pirmą kartą parodydama kraštotyros fonde saugomus unikalius spaudos eksponatus. Šįkart nuspręsta pasidalinti tuo, kas susiję...


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė turi puikią progą pasididžiuoti ir pasidžiaugti: antrą kartą iš eilės ši ugdymo įstaiga patenka tarp geriausiai savo aplinką ir vidaus erdves tvarkančių Lietuvos mokymo įstaigų. 2012-aisiais apdovanotas „Gintarėlis“ ir šį rudenį įvertintas už geriausiai tvarkomas edukacines erdves.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Palangiškiai ant parketo skina laurus

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Ką tik iš Maskvoje įvykusio Pasaulio jaunių 10-ojo sportinių šokių čempionato grįžę Palangos moksleivių sportinių šokių klubo atstovai Sergejus Skripčenko ir Goda Zajauskaitė parsivežė bronzos medalius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius