„Gintarėlyje“ – vasaros gėlėmis mirganti šventė „Spalvų pasaulyje“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013-12-02
Peržiūrėta
86
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ projekto-saviraiškos programos „Spalvų pasaulyje“ baigiamojoje šventėje apie spalvas buvo pasakojama kitaip.

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ projekto-saviraiškos programos „Spalvų pasaulyje“ baigiamojoje šventėje apie spalvas buvo pasakojama kitaip.

Paskutinį ką tik praėjusio lapkričio penktadienį netikėtai patekau ir sykiu su vaikais bei jų auklėtojais, svečiais iš kitų ikimokyklinių įstaigų į „Gintarėlio“ šventę „Spalvų pasaulyje“. Už lopšelio-darželio langų – nuobodūs, dar besniegiai rudens debesys, o tarp vaikučių, auklėtojų ir tėvelių žaismingai sukiojosi, šoko, dainavo, muzikavo visų vasaros gėlių spalvos. Būkime atviri: jeigu „Metų traukinuką“ sudaro dvylika mėnesių – vagonėlių, kiekvienas iš jų turi savą spalvą. Žinoma, lapkritis pilkiausias, bet.... Kai ruduo praeina, tai ir nuobodulio kaip nebūta! Tuo gyvenimas ir yra žavus, kad mes kantriai laukiame vis naujos spalvingos dienos, savaitės, mėnesio, o iš jų – štai visa 2013 metų Vaivorykštė. O kiek daug vaivorykščių vainikuoja visą žmogaus gyvenimą.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ projekto-saviraiškos programos „Spalvų pasaulyje“ baigiamojoje šventėje ne tik aš labai praturtėjau, nes apie spalvas sužinojau daug naujo. Štai, lakoniškas programos pristatymas: „Spalvų pasaulyje“ – meninė-kūrybinė programa kvies vaikus, jų tėvelius ir visą įstaigos bendruomenę į paslaptingą spalvų pasaulį. Kiekvienos grupės vaikai, jų tėveliai ir pedagogai turės galimybę išreikšti save, išbandyti savo jėgas, tobulins meninius gebėjimus. Tai suteiks vaikams džiaugsmo ir plės jų supratimą apie supantį pasaulį. Vaikai patirtus įspūdžius, padedami profesionalaus dailininko, atskleis piešdami. Programoje iš viso dalyvaus 150 vaikų“.
Projektą labai atsakingai, jautriai ir kruopščiai rengė  „Gintarėlio“ vyr. auklėtoja Žibutė Kubilienė sykiu su kolegėmis L. Miežetiene, V. Katkuviene ir M. Mikėniene. Štai todėl teatralizuotose projekto užbaigtuvėse akys raibo nuo vaikučių rūbų spalvų, ir „spalvotų pasirodymų“ koncertėlyje, taip pat vaidinant spektaklį „Pilkijos karalystėje“.
Visą lapkritį pas vaikučius „Gintarėlyje“ karaliavo vis kitos spalvos pasaulis: 6-8 dienomis – geltona, tada ir apranga buvo geltona, net akmenukai buvo spalvinami geltonai. Lapkričio 11-15 dienomis „Gintarėlio“ horizontai „pažaliavo“, nes vaikučių piešinėliuose dominavo pavasariškai žalios spalvos, buvo išrinkta net „žaliausia grupė“. O lapkričio 18-22 dienos priklausė raudonai, 25-28 – mėlynai spalvoms. Projekto vykdymo dienomis net ir maistas buvo gaminamas spalvotas – sveikuoliškas.
Projekte „Spalvų pasaulyje“ labai nuoširdžiai dirbo 10 projekto dalyvių grupių, todėl vaikams nepagailėjome plojimų. Kitaip ir būti negali, nes kaip tądien nesyk girdėjome iš projektų rengėjų ir „Gintarėlio“ vadovių I. Milkontės ir M. Kucevičienės, „spalvos ugdo vaikų savarankiškumą ir nepriklausomybę, padeda vaikams ugdyti saviraišką“, o amerikiečių psichologė D. Sharpe šioje vietoje apibendrintų: „Pasakyk savo mėgstamą spalvą, o aš pasakysiu, koks tu esi“.

Jūsų komentaras:

auklėtoja/mama 2013-12-07 14:07 (IP: 86.100.63.179)
Ką jos daro su vaikais : visi vienodi, kaip "sovietiniais" laikais. Nemanau, kad kas klausia vaikų, ar jiems smagu, ar jiems įdomūs tokie "pritempti" renginiai. Užuojauta vaikams.

Taip pat skaitykite

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...Nuo šių metų kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį gyventojai turi galimybę apsilankyti muziejuose nemokamai. Vasario 27 d. sekmadienis parodė, jog tokia galimybė neliko nepastebėta, – į muziejus užsuko ne vienas šimtas gyventojų. Pavyzdžiui, Palangos gintaro muziejų aplankė beveik 900 žmonių, kaip itin gausią vasaros dieną.


Dar viena vasara baigėsi, pakviesdama jos vietą užimti spalvotajam rudeniui. Šiandien – pirmoji ne tik kalendorinio rudens diena, bet irpirmoji naujųjų mokslo metų diena, kuomet ne tik palydima vasara, bet ir pasveikinami sugrįžę į mokyklų suolus mokinukai bei mokytojai. O kaip atrodė Palanga paskutinę vasaros dieną? Ne, visai neliūdnai, liūdesiui kurorte vietos nėra net ir...


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


„Medalio žmogus“ – taip pavadinta dar visai neseniai išleista knyga apie žymų medalininką Petrą Gintalą. Jau seniai žinomas menininkas save įvardina kaip dviejų miestų gyventoją – jis gimė Telšiuose, tačiau gyvenimas taip surėdė, jog teko gyventi ir Palangoje, kur ir baigė mokyklą, atrado savo pirmuosius meninius gebėjimus, vėliau vėl grįžo į...


Olandijoje vykusiame atvirame kyokushin karate čempionate puikiai pasirodė Kretingos kyokushin karate mokyklos „Shodan“ kovotojos Emilija ir Kornelija Česnakaitės. Šis tarptautinis turnyras kasmet vis sugeba sutraukti nemažai dalyvių – šiais metais jų susirinko apie 220 net iš 6 šalių.


Paskutinį ką tik praėjusio lapkričio penktadienį netikėtai patekau ir sykiu su vaikais bei jų auklėtojais, svečiais iš kitų ikimokyklinių įstaigų į „Gintarėlio“ šventę „Spalvų pasaulyje“. Už lopšelio-darželio langų – nuobodūs, dar besniegiai rudens debesys, o tarp vaikučių, auklėtojų ir tėvelių žaismingai sukiojosi, šoko, dainavo...


Šeštadienį, pro simboliškai prie naujojo įėjimo į Gintaro muziejų Tiškevičių rūmus projektavusio vokiečių architekto Franco Heinricho Švechteno suprojektuotą, bet tik dabar, praėjus daugiau nei šimtui metų, pastatytą ir lygiai 17 val. įžiebtą žibintą Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys kvietė...


„Alkoholizmas yra liga. Beveik tokia pat sudėtinga kaip vėžys, tačiau žmogaus sergančio vėžiu mūsų visuomenė gaili, o alkoholikus smerkia. Tapti alkoholiku gali kiekvienas. Ši liga nesirenka nei lyties, nei amžiaus, nei išsilavinimo, nei statuso visuomenėje. Ši liga naikina visas gyvenimo vertybes. Ji paliečia kiekvieną esantį šalia: šeimą, draugus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas