„Gintarėlyje“ pristatytas spektaklis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-09
Peržiūrėta
796
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo pristatytas spektaklis „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“, kuriam buvo ruoštasi itin kruopščiai ir atsakingai. Rezultatas tai patvirtino – visi vaikai ir pedagogės subūrė puikią komandą, pradžiuginusią visus susirinkusiuosius. Gabios lopšelio-darželio logopedės Mildos Lileikienės sukurta eiliuota pasaka, paversta gražiu spektakliu – tai darželyje vykdomo sėkmingo projekto „Ieškokime sveikatos“ dalis, puikiai atitinkanti pasirinktą darželio kryptį ir nenustojamą jos puoselėjimą.

 

Piešinių paroda

Kaip pasakojo direktorė Ilona Milkontė ir direktorės pavaduotoja Milda Kucevičienė, vaikai intensyviai ruošėsi, piešė visus sukurtus personažus, kiekvienam suteikdami savo lakios fantazijos padiktuotą išvaizdą. Šie piešiniai puošia lopšelio-darželio sienas, laukdami, kol bus išrinkti patys geriausi, labiausiai atitinkantys personažus, o jie galiausiai taps knygelės iliustracijomis. Pedagogės paprašė ir tėvelių pagalbos, kurie džiaugdamiesi originaliais darbeliais galėjo įvertinti savo mažųjų atžalų įdėtą darbą ir pateikti savo siūlymus, kurie jų manymu būtų tinkamiausi.

 

Kruopštus pasiruošimas

Tris įvairaus amžiaus grupes, kurias ruošė ir pačios vaidino auklėtojos Vanda Tarvydienė, Giedrė Norkūnienė, Vaida Siraštanovienė bei Violeta Katkuvienė, suvienijęs spektaklis suteikė daug malonių emocijų visiems susirinkusiems tėveliams ir draugams. Išpuošti vaikai, už ką tėveliams dėkojo visos lopšelio-darželio pedagogės, puikiai atliko jiems paskirtus vaidmenis. Tapę įvairiausiais jūros gyventojais jie emocingai atspindėjo visų personažų charakterius. Tai padaryti padėjo išraiškingi drabužiai bei puikus mažųjų darželinukų pasiruošimas – iš visos širdies, ypatingai stengdamiesi jie nudžiugino susirinkusius tėvelius.

 

Sergančio Gintarėlio nuotykiai

Spektaklis prasidėjo scena, kai močiutė ima sekti pasaką savo mažajai anūkėlei apie Gintarėlį, kuris sirgdamas ieško būdų, kaip pasveikti ir niekuomet daugiau nesirgti. Tiek pasiklydęs strimėliukas, garsiai verkdamas, tiek stiprusis ungurys, o ir žaižaruojanti stinta bei medūzų šeimynėlė suteikė daug malonių akimirkų, kurias tėvai palydėjo nuoširdžiomis emocijomis. Pasirodęs valdovas Neptūnas, kurio vaidmenį atliko eiliuotos pasakos autorė M.Lileikienė, kurio taip ieškojo Gintarėlis, suteikė gerą pamoką ne tik sergančiam spektaklio veikėjui, bet ir visiems vaikučiams, išaiškindamas, jog jam liga visai nebebaisi, nes kelyje sutikti draugai davė daug naudingų patarimų, o surinktos smiltelės nebesuteiks tokios naudos, kokios tikėjosi, nes ir be jų jis jau žvilgantis gintaras. Jūros gyventojai pasakodami, ką patys veikia, kad yra tokie žvalūs, energingi ir laimingi, padėjo Gintarėliui tapti tokiu pačiu.

 

Padėkos ir dovanos

Visus susirinkusiuosius spektaklis labai sužavėjo. Pamokanti istorija – maloni ir naudinga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Už ją nuoširdžiai logopedei padėkojo direktorė I.Milkontė, o ir apsilankiusi buvusi lopšelio-darželio direktorė B.Janušauskienė negailėjo pagyrų renginio sumanytojoms ir įgyvendinusiems mažiesiems darželinukams. B.Janušauskienė ir pasiūlė anuomet M.Lileikienei, kuri garsėjo kūrybiškumu, sukurti kūrinuką, atspindintį darželį ir jo puoselėjamą sveikatingumą, o išvydusi tokį rezultatą nuoširdžiai pasidžiaugė. Direktorė I.Milkontė drauge su pavaduotoja M.Kucevičiene įteikė dovanėles visiems aktoriams, atsidėkodamos už įdėta triūsą ir suteiktą džiaugsmą. Gegužės viduryje lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogės su savo mažaisiais auklėtiniais pabaigs projektą „Ieškokime sveikatos“, tačiau iki tol visų džiaugsmui dar laukia judrių žaidimų diena, kurioje mažieji vėl galės džiaugtis patys ir džiuginti savo artimuosius, o ir spektaklis buvo demonstruojamas ne paskutinį kartą, jis bus vaidinamas ir mokykloje-darželyje „Pasaka“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Vaikučiai birželio pabaigoje šventė įsimintinas Jonines darželio pievoje. O liepos 12 d. rytą,visi visi, maži ir dideli, sugužėjo į kiemą kartu su auklėtojomis dalyvauti spektaklyje-pramogoje „Katės Murkės pasaka“.


Metodinė diena „Pedagoginės inovacijos“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Birutė Marija REMEIKIENĖ Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų. Atvyko ir ilgamečiai socialiniai partneriai iš Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“.


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


„Gintarėlyje“ pristatytas spektaklis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo pristatytas spektaklis „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“, kuriam buvo ruoštasi itin kruopščiai ir atsakingai. Rezultatas tai patvirtino – visi vaikai ir pedagogės subūrė puikią komandą, pradžiuginusią visus susirinkusiuosius. Gabios lopšelio-darželio logopedės Mildos Lileikienės sukurta eiliuota pasaka, paversta gražiu spektakliu – tai darželyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius