Gyventojai buvo gąsdinami nepagrįstai

Palangos tiltas, 2015-02-23
Peržiūrėta
291
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojai buvo gąsdinami nepagrįstai

Atostogaujant mane pasiekė renovuojamuose namuose gyvenančių susirūpinusių palangiškių skambučiai. Žmones išgąsdino praėjusią savaitę UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už daugiabučių namų modernizaciją atsakingo direktoriaus pavaduotojo Modesto Čeponkaus pasirašyti raštai, kuriuose gyventojai buvo informuojami, kad nuo šių metų balandžio 20 dienos jie kas mėnesį bankui pradeda mokėti namo renovacijai paimto kredito įmokas.
Tokius pranešimus gavo S. Nėries g. 3-ojo, 5-ojo, Jūratės g. 26-ojo, 28-ojo, Sodų g. 11-ojo, Oškinio g. 5-ojo ir Žemaitės g. 4-ojo daugiabučių namų gyventojai.
Šiems palangiškiams buvo neaišku, kodėl jie privalo pradėti bankui mokėti už paimtą kreditą, jei jų namų renovacija dar nėra baigta. Tačiau labiausiai juos išgąsdino pranešimuose nurodyta mokėtina kredito suma, kuri buvo gerokai didesnė, nei ta, kuri buvo paskaičiuota prieš prasidedant renovacijai atėmus valstybė paramos dalį.
Pavyzdžiui, Jūratės g. 26-ojo namo gyventojams buvo nurodyta, kad už gautą kreditą su palūkanomis bankui reikės sumokėti 14 tūkst. 827,95 eurus (51 tūkst. 197,95 litus). Tuo tarpu atmetus valstybės finansuojamą 40 proc. dalį, iš tiesų šio namo gyventojams tereikės mokėti 8 tūkst. 896,77 eurus (30 tūkst. 719 litų).
Ne ką daugiau žmonėms buvo paaiškinta ir vasario 20 dieną jiems išsiųstu antruoju raštu, kuriame buvo informuojama, kad nurodyta bankui mokėtina suma yra be valstybės paramos, tačiau pridėtame mokėjimo grafike vis tiek minima didesnioji už kreditą bankui mokamų pinigų suma, apie kurią prieš renovaciją nebuvo kalbėta.
Atnaujinamų namų gyventojai spėjo pasijusti apgauti – prieš gaunant jų sutikimą renovacijai buvo kalbėta apie gerokai mažesnį bankui mokamą kreditą, nei dabar.
Skubu visus nuraminti, kad gyventojams tereikės mokėti tą kredito dalį, kuri liks atmetus valstybės garantuojamą paramą. Be to, įmokas bankui reikės mokėti tik po to, kai namo atnaujinimo darbai bus priduoti valstybinei komisijai.
Kaip man išaiškino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, valstybė pažadėtos paramos dalį sumokės tik pabaigus namo renovacijos darbus. Tuomet gyventojai būtų gavę naujus kredito mokėjimo grafikus su mažesnėmis įmokomis.
Man paskambinus į Aplinkos ministeriją paaiškėjo, kad dar nebaigus renovacijos darbų gyventojai neprivalo pradėti mokėti kredito ir todėl sutartys su banku turėjo būti perrašytos iš naujo, nurodant vėlesnius įmokų mokėjimo terminus.
Savivaldybė jau susisiekė su banku ir yra sutarta, kad renovuojamų namų kreditavimo sutartyse kredito grąžinimo terminai bus pakeisti priklausomai nuo to, kada renovacijos darbai bus priduoti valstybinei komisijai. Tuomet gyventojai įmokų mokėjimo grafikus gaus jau pritaikius valstybės paramos dalį.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ renovuojamų namų gyventojams skubiai išsiuntinės naujus pranešimus, kuriuose bus paaiškinta susidariusi situacija ir anuliuoti ankstesni įmonės raštai. Bendrovės vadovas K. Skierus įpareigotas pradėti tarnybinį patikrinimą, kuris turėtų nustatyti, dėl kieno kaltės ir kodėl gyventojai buvo nepagrįstai klaidinami ir gąsdinami didesnėmis už namo atnaujinimą mokėtinomis sumomis? Kodėl nebuvo išsiaiškinta su ministerija, kaip tai per 10 minučių padarė savivaldybė ir net nebuvo mėginta banke pakeisti kreditavimo sutarties terminus.
Tikiuosi, kad Liberalų sąjūdžio sąraše į miesto tarybą kandidatuojantis M. Čeponkus prieš pat savivaldos rinkimus taip pasielgė ne iš politinių paskatų norint sukelti gyventojų nepasitenkinimą, o dėl aplaidumo darbe.

Šarūnas VAITKUS
Palangos miesto savivaldybės meras
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Labiausiai įsiskolinę - Palangos ir Klaipėdos gyventojai

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 12 | Rubrika: Miestas

Vienam Palangos gyventojui tenkanti pradelstų įsiskolinimų suma šiuo metu siekia vidutiniškai 844 eurus, ir tai yra didžiausias rodiklis šalyje, vertinant atskiras savivaldybes, rodo naujai paskelbti „Creditinfo“ duomenys. Mažiausiai skolingi Kelmės rajono gyventojai – vienam gyventojui tenka 46 eurų pradelsta skola. 


Sodų bendrijos „Bočiai“ gyventojai sukilo, kai pamatė, kad vasarą neliko praėjimo iš Sedulų tako į Vėžių gatvę. Juo būdavo patogu pasiekti parduotuvę, o ir atsarginis išėjimas tuo pačiu buvo. Dabar, kaip nuogąstauja gyventojai, yra likęs tik vienas išėjimas iš sodų – į Kretingos gatvę, o jeigu kokia nelaimė, negi neturi būti atsarginio? „Negi...


Šią savaitę „Palangos tilto“ redakcija kvietė jau tradiciniame antradienio kavarytyje-susitikime padiskutuoti apie Šventosios rūpesčius ir džiaugsmus. Gerokai keista, bet pastarųjų lyg ir netrūko. Trūko nebent Šventosios bendruomenės atstovų, kurie linkę kritikuoti valdžios atstovus – ir Šventosios seniūnę interneto erdvėje, tačiau patys...


Atostogaujant mane pasiekė renovuojamuose namuose gyvenančių susirūpinusių palangiškių skambučiai. Žmones išgąsdino praėjusią savaitę UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už daugiabučių namų modernizaciją atsakingo direktoriaus pavaduotojo Modesto Čeponkaus pasirašyti raštai, kuriuose gyventojai buvo informuojami, kad nuo šių metų balandžio 20 dienos...


Beveik kasmet šildymo sezono metu tiek į UAB „Litesko“ filialą „Palangos šiluma“, tiek į Savivaldybę su skundais kreipiasi palangiškiai, nepatenkinti, kad tenka mokėti už šilumos punktuose sunaudojamą elektrą. Dėl šios problemos buvo kreiptasi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK). Gautame atsakyme teigiama:...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius