Įkvėpusios puoštis šventės praėjo, prisiminimai sklandys

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-01-12
Peržiūrėta
3828
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ lankytojus sveikino graži iš miško nužengusi pora.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ lankytojus sveikino graži iš miško nužengusi pora.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, sausio 8 dieną, visos miesto bendruomenės vardu padėkojo kurorto verslininkams, įmonėms bei organizacijoms, dalyvavusiems Gražiausio šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkurse bei taip kalėdiniu laikotarpiu padėjusiems kurti išskirtinai šventinę nuotaiką Palangoje. Konkurso dalyviams įteiktos mero padėkos bei suvenyrai su gintaru.

Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio akcento konkurse. Nors didžiausios žiemos šventės praėjo, palikusios tik prisiminimus, paklaidžiokime dar po šventinę Palangą, kad šventinė nuotaka neapleistų kuo ilgiau. Juolab, kad neseniai padėkota visiems Palangą gražinusiems palangiškiams.

Pasakų personažai
Pirmiausia buvome užsukę į du lopšelius-darželius – „Gintarėlį“ ir „Pasaką“. Jau darželių prieigose nestigo šventinės nuotaikos.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė papasakojo, jog prie darželio įėjimo stovėję du pasakiški herojai, pagaminti iš eglišakių, tarsi ir įvedė į tikrą nykštukų namą, kur jų netrūksta visuose darželio kampuose.
„Toks ir buvo mūsų darželio bendruomenės sumanymas – sukurti nykštukų, ir kuo įvairiausių, buveinę. Tėveliai labai pasistengė, sukūrė tokių įspūdingų nykštukų, kad šypsena kyla vien į juos pažiūrėjus. Ir taip išmoningai sugalvojo. Šaunuolės ir mūsų auklėtojos, kurios su vaikučiais puošė savo grupes, galvojo, kaip čia įdomiau tą padarius. Tikrai sugalvojo įdomių būdų pasipuošti. O šiemet sudaryta mūsų komisija dar rinko ir pačias pačiausias eglutes. Išrinkome vaikiškiausią eglutę, kuri papuošta vaikučių nuotraukytėmis, tautiškiausia, kuriai trispalviai papuošalai numegzti, ir šilčiausia, kur ne tik eglutė, bet visas židinys šildo artėjant didžiosioms metų šventėms“, – dar prieš šventes sakė direktorė.
Įžengus į lopšelio-darželio „Pasaka“ teritoriją, į akis iškart krito išpuošti langai, o paskui ir miško gyvūnus buvo galima pamatyti.
„Kai pasipuošėm teritoriją, uždegėm su vaikais ir tėveliais ir žibintus, tuomet labai įspūdingas vaizdas buvo“, – pasakojo darželio bendruomenės atstovai.

Puošiasi kuo originaliau
Išradingumu negalėjo skųstis ir Palangos globos namų kolektyvas. Jie kasmet vis kitaip, vis išradingiau puošia įstaigą.
„Kasmet kyla vis naujų minčių, kaip pasipuošti, o kartais išsitraukiam ir senas pačių kurtas dekoracijas, vėl po kurio laiko būna įdomu jomis paįvairinti patalpas“, – šypsojosi šventinės nuotaikos nestokojusios globos namų darbuotojos Raimonda ir Vaida.
Pašnekovės papasakojo, jog kurti šventines dekoracijas nekainuoja daug, brangiausias būna laikas, tačiau tai puikus laiko praleidimo būdas. Globos namų gyventojai į tai pradžioj nenoriai įsitraukia, tačiau vėliau pasineria visu smagumu. Žinoma, labiausiai nudžiugina rezultatas, kai patys tokio net nesitiki. Darbų jie ir šiemet sukūrė labai originalių, dėmesį traukiančių.
Globos namuose buvo papuošta ne viena išskirtinė kalėdinė eglutė, pavyzdžiui, papuošta prisiminimų eglutė, kurios žaisliukai – užfiksuotos gyventojų akimirkos.
Dar viena eglutė tarsi fotosiena, prie kurios darbuotojai ir skatino nusifotografuoti. Globos namų darbuotojai ir patys kuria, ir džiaugiasi darbuotojų pastangomis. Štai, viena gyventoja – Jadvyga – siuvinėja paveikslus, ji išsiuvinėjo ir Kalėdų senelį, kuris papuošė valgyklos sieną. „Negaliu nesiuvinėt, turiu silpnybę, tai mano užimtumas“, – šypsojosi moteris.

Išradingų puošėjų – ir daugiau
Palangos reabilitacijos ligoninės direktorė Romantė Aleknavičienė aprodė, kaip jos vadovaujama įstaiga buvo pasipuošusi.
„Mes kasmet puošiamės, kaskart šventiniu laikotarpiu atvykusius pas mus pasitinka šventiniai akcentai. Vos įėjus visi pastebi šventines puokštes. Ir kiekviename aukšte personalas stengiasi pasipuošti kiekvienas pagal savo kūrybinius gebėjimus“, – prieš šventes sakė direktorė.
Itin išradingai Reabilitacijos ligoninės kolektyvas sugalvojo papuošti erdvę tarp laiptų. Per visus aukštus buvo nusidriekę sukurti langeliai. Kas kiekvieno lauks šiais metais, pravėrus kiekvienam savo langelį, dar tikrai sužinosime.
O štai valgykloj išradingas kolektyvas papuošė neįprastą eglutę, o tam, kad būtų jaučiama kalėdinė nuotaika ir valgant, vyr. padavėja Virginija Jakočiūnienėbuvo sukūrusi ir kalėdinę kompoziciją.
Išsipuošusių įstaigų ir norinčių tas puošmenas parodyti buvo ir daugiau. Štai, konkurse dalyvavo ir restoranai „Senoji Hansa“ bei „Žuvinė“. Šiemet spindinčių Kalėdų erdve tapusi „Kupeta“, savo stendą prie Savivaldybės puošė ir Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“.
Moderniai pasipuošė ir Palangos senoji gimnazija. „Kaip ir dera gimnazijai – mokinių kūrybiškumas, šiuolaikiškumas, pastangų reikalaujantis šventiškos nuotaikos kūrimas naudojant paprastas, kasdieniškas medžiagas. Taip gimsta ir šventės, ir bendrystės, ir draugiškumo jausmas. Taip pajaučiamas ir gyvenimo džiaugsmas“, – sakė gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
O kas laimėjo, gal ne taip ir svarbu, tai ir nebuvo svarbiausia apdovanojant visus konkurso dalyvius, nes puošiamasi pirmiausia dėl savęs, dėl kolektyvo ir visų aplinkinių džiaugsmo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antrojoje dokumentinio serialo „Tikslo link. Olimpas“ serijoje „Sugrįžimas“ – pasiruošimo sezonui pabaiga, Jono Vainausko prisiminimai apie nesėkmingiausią karjeros etapą Liepojoje ir dėmesys komandos masažuotojui Juozui Petkevičiui, legendiniam Juozukui. 


Kiekvienam jubiliejui artėjant, prisiminimai apie praėjusį laiką veja vienas kitą. Kiek jau pasakota, prirašyta apie garsųjį folkloro ansamblį „Mėguva“, nesuskaičiuojama galybė švenčių, renginių, tiek daug emocijų ir gražių draugysčių.


Gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje bus pagerbiami labiausiai to nusipelnę palangiškiai. Šventinių apdovanojimų metu gintarinės snaigės tarsi tvyros ore. Pasirinkę tokią vakaro formą, renginio organizatoriai žiūrovus kvies pagerbti Palangos gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo prasmingais darbais ir gerumu praturtino 2019 metus.


Tremties prisiminimai gyvi ir po 70 metų

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 25 | Rubrika: Jūros vaikai

„Prisimenu viską, lyg tai būtų įvykę vakar“, – atsidūsta tremties duonos skonį pajutusi dar vaikystėje palangiškė Adelė Drungilienė. Praėjo lygiai 70 metų, kai traukinių vagonais buvo išgabenta tūkstančiai lietuvių į visišką nežinią. Daug žmonių iš tremties nebegrįžo, ten ir atgulė. Iki šiol gyvi liudininkai prisimina kiekvieną smulkmeną, o...


Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio...


Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau...


Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Reikšmingi prisiminimai – į naują knygą

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013 05 27 | Rubrika: Kultūra

„Lietuvai reikia meilės“, – vieną savo tekstą 2007 metais pavadino žinomas lietuvių kultūros istorijos tyrinėtojas, didžiojo tautos sielos sergėtojo ir filosofo, sveikos gyvensenos propaguotojo Vydūno gerbėjas, pasekėjas, Klaipėdos miesto ir Šakių rajono Garbės pilietis Bernardas Aleknavičius.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius