Įteiktos Palangos vėliavos mototurizmo ralio dalyviams

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-08-17
Peržiūrėta
2003
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mototurizmo ralio dalyviams meras Š. Vaitkus įteikė Palangos miesto vėliavas.
Mototurizmo ralio dalyviams meras Š. Vaitkus įteikė Palangos miesto vėliavas.

Trijų komandų, reprezentuosiančioms Palangą RyternaModulMototourismRally metu, atstovams trečiadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus įteikė po miesto vėliavą bei palinkėjo sėkmės, tinkamai atstovaujant Palangai. Rugpjūčio 19 dieną vyksiantis ralis po visą Lietuvą organizuojamas jau septintus metus.

Palangos vėliavą matys visa Lietuva
Meras atvykusiųjų komandų atstovų – komandos „Vakarų vėjai“ kapitono Gintaro Vytauto Krivicko, komandos „AVEK“ nario Eligijaus Karbausko ir komandos „Keturi aukštaičiai ir žemaitis“ kapitono Lino Ramanausko teiravosi, kiek gi metų jie nepaleidžia iš rankų motociklų vairo, o išgirdęs atsakymą liko nustebęs, motociklininkai šioms transporto priemonėms jaučia aistrą jau labai daug metų. Paprašyti papasakoti, kaip vyks numatytasis ralis, jie atskleidė, kur numatoma vykti, ką ketinama aplankyti. Ketinama per vieną dieną aplankyti daugiau kaip 30 vietų, susijusių su Lietuvos kultūra, istorija ir paveldu.
„Iš tiesų pamatome labai daug vietų, būna įprastai labai gražios sutiktuvės paskirtose savivaldybėse. Tikimės, jog ir šiemet jis praeis sėkmingai, orai bus palankūs. Nors, pamenam, būta tokių ralių, kai lietus lijo. Bet jei bijai lietaus, negali važinėt motociklu“, – šypsojosi komandų atstovai.
Merui įteikus Palangos miesto vėliavas, moto komandų atstovai linkėjo merui vystyti Palangoje motociklų turizmą, o ir pačiam prisidėti kitąmet. „Taip, mielai prisidėčiau, ant triračio“, – pajuokavo meras.
„Stengsimės, jog Palangos vėliavą matytų visa Lietuva“, – pažadėjo Palangai atstovausiančių komandų atstovai.

Palangai atstovaus trys komandos
RyternaModulMototourismRally metu šimtai motociklininkų entuziastų per vieną dieną aplankys per 30 kontrolinių punktų, susijusių su Lietuvos kultūra, istorija ir paveldu. Finišas numatytas tos pačios dienos vakare Birštone.
Palangai šiais metais atstovaus trys komandos: „Vakarų vėjai“, „AVEK“ bei „Keturi aukštaičiai ir žemaitis“.
Komandai „Vakarų vėjai“ vadovauja Gintaras Vytautas Krivickas (su „Honda NT 700 V“), šią komandą taip pat sudaro Valdas Zinkevičius („Honda VTX 1300“), Dalia Sakalauskienė („Honda“), Vidmantas Laučys („Honda VTX 1300“), Loreta Laučienė („Honda“), Silva Sendrausienė („Honda“), Stasys Sendrauskas („Honda VT 1100“), Viktorija Gulnickaja („Suzuki“) ir Mantas Galvanauskas („Suzuki V-Strom 650“).
Komanda „AVEK“ yra vadovaujama Audriaus Valatkos (BMV R1200R“). Kartu su kapitonu komandoje – ir Eligijus Karbauskas (su „BMW R nine T“).
„Keturi aukštaičiai ir žemaitis“ yra vadovaujama Lino Ramanausko (su „Honda Transalp“). Šią komandą taip pat sudaro Erikas Bronizas („Kawasaki ZL600“) bei Andrius Gritėnas („Suzuki DR650“).

Lyg nauja Baltijos kelio versija
RyternaModulMototourismRally motociklininkus jau septintus metus suvienija tam, kad šie keliautų drauge ir pažintų Lietuvą, mažiau atrastas jos puošmenas nuo gamtos iki naujam gyvenimui prikelto išpuoselėto kultūros paveldo, istorinių momentų ir žmonių.
„Tai – komandinis nuotykinis ralis po visą Lietuvą. Juo mėgaujasi intelektualūs motociklų vairuotojai ir vairuotojos“, – taip sako Lietuvos policija, Benediktas Vanagas, Nerijus Juška, Algirdas Toliatas, Aidas Bubinas ir Jurgis Didžiulis.

„Jeigu tu myli Lietuvą, kaip dainuoja Marijonas Mikutavičius. Arba tiki, kad „Ji gražesnė nei tu man sakei“ (Linas Adomaitis). O gal tiesiog nori visa tą grožį atrasti savo akimis vėl ir vėl iš naujo. Tuomet tu esi lyderis, siekiantis aukštumų karjeroje, gyvenime, pažinime, taip sako Dakaro pilotas Antanas Juknevičius.
Ralio dalyviai (tiek mėgėjai, tiek ir patyrę) važiuoja įvairių modelių motociklais po Lietuvą, aplanko ir susipažįsta su įdomiomis Lietuvos vietovėmis, susitinka ir bendrauja su lankomų vietų bendruomenėmis ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Užduotys yra susijusios su Lietuvos gamta, istorija, architektūra, etnografiniu paveldu ir leidžia ralio dalyviams, vietiniams ir šalies svečiams geriau pažinti Lietuvą bei nuotaikingai praleisti laiką. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi.
Ralis vyksta Baltijos kelio dienos išvakarėse, ir tai nėra atsitiktinumas. Būtent ši mintis ir įkvėpė raliui pradžią prieš septynerius metus. Tai lyg nauja Baltijos kelio versija – žmonių, kuriems rūpi jų kraštas. Tik šį kartą simbolinis susikibimas rankomis vyksta apjuosiant Lietuvą motociklais ir sukuriant savo Baltijos kelio maršrutą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar žinai?...Palangos šimtmečio vėliavos dizainą sukūrė UAB „Stenda“, Palangos miesto vėliavos – Gražina Oškinytė-Eimanavičienė.


Palangos koncertų salė ketvirtadienio vakarą nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis – taip Palangos miesto savivaldybė atsiliepė į Baltarusijos opozicijos kvietimą jungtis prie vasario 7 d. rengiamos Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos.  


Kastyčio gatvėje jau nustojo burgzti sunkioji technika ir zuiti darbininkai – gatvės rekonstrukcija jau baigta. 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams.


Palangiškė gimnazistė Mūza Svetickaitė padarė, ko dar iki šio nepavyko nė vienam kitam LRT TV žaidimo "Lietuvos tūkstantmečio vaikai" dalyviams - ji laimėjo ne tik devintokų finalą (Mūza - devintokė), tačiau taip pat ir dešimtokų bei vienuoliktokų.


Balandžio 11 d. Kopenhagoje įvyko nevyriausybinės organizacijos Aplinkosaugos švietimo fondo (Foundation for Environmental Education, FEE) vykdomos Mėlynosios vėliavos programos tarptautinės tarybos posėdis, kuriame buvo įvertinti paplūdimiai ir prieplaukos, pretendavę gauti Mėlynosios vėliavos apdovanojimą 2018 m. vasaros sezonui.Tarptautinė Mėlynosios vėliavos taryba nusprendė...


Trijų komandų, reprezentuosiančioms Palangą RyternaModulMototourismRally metu, atstovams trečiadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus įteikė po miesto vėliavą bei palinkėjo sėkmės, tinkamai atstovaujant Palangai. Rugpjūčio 19 dieną vyksiantis ralis po visą Lietuvą organizuojamas jau septintus metus.


Vakar vakarop Palangos koncertų salė nušvito mėlyna, balta ir raudona juostomis, Prancūzijos vėliavos spalvomis.


Pirmadienį minėsime Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, todėl raginame nepamiršti iškelti valstybinės vėliavos. Valstybinę vėliavą privalo iškelti ne tik valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos, įmonės ir organizacijos, bet ir daugiabučių bei individualių namų gyventojai nurodytų švenčių dienomis nuo 7 iki 22 val. Už Lietuvos...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Įteiktos antrojo Garbės piliečio regalijos

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Antrojo Palangos miesto Garbės piliečio regalijos vasario penkioliktąją Gintaro muziejaus Židinio menėje įvykusiame iškilmingame ceremoniale įteiktos ilgamečiui Lietuvos dailės muziejaus direktoriui Romualdui Budriui, daug prisidėjusiam kuriant Gintaro muziejų Palangoje, restauruojant šimtametės kurorto bažnyčios istorines, ypatingos vertės relikvijas bei dirbant kitus darbus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius