Jubiliejinės „Palangos stintos“ dalyviai kurorte pasijuto lyg vasarą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-02-18
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Jubiliejinės „Palangos stintos“ dalyviai kurorte pasijuto lyg vasarą

Jubiliejinė, dešimtoji šventė „Palangos stinta“, kaip ir tikėtasi, į Palangą priviliojo itin gausų svečių būrį. „Palangos stinta“ tampa vienas iš svarbiausių šalies įvykių žiemą, ir tai džiugina. O gausus į šventę susirinkusiųjų skaičius rodo, kad ne tik „Palangos stinta“, bet ir pats Palangos miestas žiemos metu kasmet tampa vis populiaresnis“, – sakė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.
Lietuvos kultūros sostinė Palanga šeštadienį šurmuliavo lyg vasarą. Ir tai nekeista, kadangi kurorte šią dieną vyko net keletas renginių: minėjimai, skirti Vasario 16-ajai, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, vadinamos „ruonių“ maudynės ir, be abejo, garsioji „Palangos stinta“.
Palangoje ta proga sulaukta ir itin garbingų svečių: Valstybės atkūrimo dieną paminėti atvyko LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, šventiniuose renginiuose dalyvavo ir Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, LR konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, gausi Svetlogorsko rajono (Kaliningrado sritis, Rusija) Savivaldybės tarybos bei administracijos atstovų delegacija, Švedijos garbės konsulas Joacim Bernhardsson, LR Seimo narys Pranas Žeimys, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir kiti.
Šventiniai renginiai Palangoje pradėti nuo Vasario 16-osios minėjimo prie Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo. Netrukus linksmybės persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę, kur jau dešimtą vasarį šurmuliavo garsioji „Palangos stinta“.
Tačiau ne mažiau, nei stintai, visą dieną Palangoje dėmesio skirta ir Vasario 16-osios progai. Renginio atidarymo metu Jūratės ir Kastyčio skvere, skambant Lietuvos himnui, iškelta trispalvė, netrukus šalia suplevėsavo ir Palangos miesto bei Palangos – Lietuvos kultūros sostinės vėliavos. Taip pradėtos linksmybės Palangoje.
Žiūrovams plojant į Stintų ordino riterius inauguruoti du garbingi kurorto svečiai – Seimo Pirmininkas V. Gedvilas ir ūkio ministrė B. Vėsaitė. Kartu su naujuoju titulu riteriai įpareigoti populiarinti šią tradicinę Palangos šventę kuo plačiau skleidžiant žinią apie vasarį didžiausiame šalies kurorte vykstančias linksmybes.
Kaip ir pridera, pirmieji „Palangos stintos“ šventę minėti suskubo žvejai – jau nuo ankstyvo ryto nešini meškerėmis, jie rinkosi prie jūros tilto, kur 9 val. prasidėjo stintų meškeriojimo varžybos. Dalyvauti panoro 20 komandų, iš jų 16 pavyko pagauti didesnį ar mažesnį laimikį. Nugalėtojų titulą pelnė 660 gramų plekšnių sugavę Arūnas Perkumas ir Paulius Vaičiūnas. Antrąją vietą iškovojo komanda, kurią sudarė tėvas ir dukra Liutaruras Kokštis bei Emija Kokštytė, sugavę 602 gramus žuvies. Tačiau bene daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnė jauniausias varžybų dalyvis – šešiametis Kipras Saudargas, sugavęs 32 gramus sveriančią žuvį.
Vidurdienį populiariojoje J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo stintomis – vietos verslininkai iš anksto pasirūpino, kad šią dieną svečiams galėtų pasiūlyti kuo įvairesniais būdais paruoštos agurkais kvepiančios žuvies. Šventės metu buvo galima paskanauti ne tik keptos, rūkytos ar vytintos stintos, bet ir gardžios stintienės, taip pat – įsigyti šviežios agurkais kvepiančios žuvies.
Jūratės ir Kastyčio skvere varžėsi bei savo išmone susirinkusiuosius stebino Lietuvos žuvies barbekiu čempionato dalyviai.
Kad atvykusieji į šventę ne tik paskanautų gardžios stintos, bet ir nenuobodžiautų, visi norintieji pakviesti išbandyti savo jėgas jau tradicinėmis tapusiose rungtyse – inkaro laikymo bei stintų valgymo varžybose.
Norintieji ne tik patys pasilinksminti, bet ir pradžiuginti namuose likusius artimuosius, taip pat nenusivylė – įvairiais liaudies dirbiniais viliojo šventinis kermošius. Beje, dešimtus metus skaičiuojančios „Palangos stintos“ geografija šiemet išsiplėtė – kadangi populiarioji J. Basanavičiaus gatvė visų norinčiųjų sutalpinti nebepajėgė, dalį šventinės prekybos buvo nuspręsta perkelti į Vytauto gatvę.
Prie stintų mėgėjų tradiciškai prisijungė ir sveikuoliai – 15 val. nepabūgusieji ledinių bangų ties jūros tiltu surengė vadinamąsias ruonių maudynes. Ši atrakcija, kaip ir kasmet, į paplūdimį priviliojo gausų būrį smalsuolių.
Vos „ruoniams“ baigus maudynes, Jūratės ir Kastyčio skvere vėl užvirė linksmybės – prasidėjo Vasario 16-ajai skirtas žinomų Lietuvos atlikėjų koncertas. Scenoje pasirodė ne tik estrados dainininkai, bet ir folkloro kolektyvai, atstovaujantys visiems šalies etnografiniams regionams.
„Džiugu matyti tokį būrį žmonių, mylinčių Palangą, Lietuvos kultūros sostinę bei Stintų šventę. Neabejoju, kad mūsų svečiai namo išsiveš tik pačius geriausius įspūdžius“, – sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Nespėjusieji šeštadienį prisijungti prie Palangoje vykstančių linksmybių, agurkais kvepiančios stintos paskanauti galėjo ir sekmadienį – kurorto kavinės ir restoranai buvo pasirengę visą savaitgalį svečiams siūlyti įvairiais būdais paruoštos stintos.

 

Jūsų komentaras:

Alkanas 2013-02-20 22:01 (IP: 188.69.226.211)
Organizatoriai turetu pasirupinti lauko prekyba, kur butu galima pavalgyti, nes kavines pilnos, o barbekiu meistrai kepa tik patys sau ir nieko neparduoda.

Puiku! 2013-02-19 08:09 (IP: 86.100.60.112)
Puikus renginys, puikus koncertas, tačiau Basanavičiaus gatvė- ne guminė- tadėl jau laikas pagalvoti apie kt metus išplėsti prekybininkų ratą Jūratės skveru ratu iki Basanavičiaus g ar pan; Ačiū už renginį!

Taip pat skaitykite

Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Palangoje čirška stintos – vyksta "Palangos stinta"

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje šį savaitgalį kvepia kepama stinta, čia šurmuliuoja kermošius – kurortas švenčia Stintų šventę. Jau penktadienį Vytauto gatvės atkarpoje bei J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavo kermošiaus dalyvių palapinės. Čia prekiaujama tautodailininkų dirbiniais, kulinariniu paveldu, galima įsigyti ir įvairios...


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


„Palangos stinta“ žvejus mėgėjus pakvies susirungti dėl didesnio laimikio

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 30 | Rubrika: Miestas

Artėjant šventei „Palangos stinta“, nekantriausi žvejai jau teiraujasi apie galimybes užsiregistruoti į tradicines stintų meškeriojimo varžybas. Jos, kaip ir kiekvienos Stintų šventės metu, vyksta nuo ankstyvo rytmečio iki vidurdienio, ir kaskart sulaukia didelio žvejų mėgėjų susidomėjimo.


Jubiliejinė, dešimtoji šventė „Palangos stinta“, kaip ir tikėtasi, į Palangą priviliojo itin gausų svečių būrį. „Palangos stinta“ tampa vienas iš svarbiausių šalies įvykių žiemą, ir tai džiugina. O gausus į šventę susirinkusiųjų skaičius rodo, kad ne tik „Palangos stinta“, bet ir pats Palangos miestas žiemos metu kasmet...


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Mažiau nei po mėnesio, vasario 16 d. vyksiančiai jubiliejinei šventei „Palangos stinta“ kurortas visiškai pasirengęs – specialiu dekretu konstatavo Stintų ordino kavalieriai.


Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.


Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai kurorto svečius pakvietė į tradicinę šventę „Palangos stinta 2009“. Norintieji pasidžiaugti gražia žiemos pramoga į Palangą sugūžėjo iš visos Lietuvos. Pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje juos visus pasitiko rekordinio ilgio Palangos stinta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas