Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-09-11
Peržiūrėta
2296
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.

 

Startavo rugpjūtį

Į Jūros gatvę Šventojoje statybinė technika suvažiavo rugpjūčio viduryje. Palangos miesto savivaldybės administracijos skelbtą viešąjį konkursą gatvės rekonstrukcijos darbams, kurie bus atliekami keliais etapais, laimėjusios ir liepos mėnesį sutartį su Savivaldybe pasirašiusios UAB „Žemkasa“ darbininkai pradėjo pirmąjį darbų etapą. Gatvė pradėta rekonstruoti nuo Ošupio tako miestelio centrinės dalies link.

„Šiandien jau esame nuardę visą seną gatvės ir šaligatvių dangą nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės, – atliktus darbus vardijo V. Ramanauskas. – Baigiame kloti lietaus nuotekų tinklus, kiti inžineriniai tinklai jau pakloti. Šiuo metu pilame smėlį ir kitas reikalingas medžiagas asfalto dangos pagrindui“.

Pasak V. Ramanausko, darbai vyksta pagal planą, ir su jokiomis nenumatytomis problemomis nesusiduriama. Jeigu orai leis, netrukus bus pradėta kloti ir asfalto danga, taip pat bus tvarkomi šaligatviai. O jei staiga orai subjurtų, bus ardoma sena danga dar poros šimtų metrų Jūros g. atkarpoje bei pilamas pagrindas asfalto dangai. „Kaip žinia, šiais metais turime atlikti darbų už kiek daugiau nei milijoną litų“, – kalbėjo UAB „Žemkasa“ technikos direktorius.

 

Atnaujins 1,2 km gatvės

Per kelis rekonstrukcijos etapus, kuriuos planuojama baigti iki 2016 m. pabaigos, bus iš pagrindų atnaujinta 1 tūkst. 237 m gatvės dangos bei įrengtas 1 tūkst. 331 m ilgio asfaltu dengtas dviračių takas. Važiuojamoji gatvės dalis bus išplatinta iki 9,50 m. Eismo juostų plotis sieks 1,25 m, vienpusiam dviračių eismui skirta 3,50 m. Betoninėmis plytelėmis dengtų šaligatvių plotis sieks iki 2 m.

Galimybė patekti į šalia esančias gatves nebus keičiama, po rekonstrukcijos išliks tas pats gatvių išdėstymas, tik sankryžoje su Pušyno ir Prieplaukos gatvėmis neliks papildomo atsišakojimo į Prieplaukos gatvę, o pati sankryža taps saugesnė.

Be abejo, bus paklotos naujos komunikacijos, įrengtas naujas apšvietimas, įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai ir šiukšliadėžės.

Atnaujinta gatvė bus pritaikyta saugiam neįgaliųjų judėjimui: šaligatviai ir sankryžos bus įrengti taip, kad nesukeltų kliūčių negalią turintiems žmonėms, ir nebūtų kaip nors ribojamas jų laisvas gyvenimas, judėjimas ir veikla.

 

Šventojiškiai džiaugiasi

Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas ir Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, kaip ir visi šventojiškiai, džiaugiasi tuo, kad ilgai lauktas projektas jau įgyvendinamas.

„Džiugu, kad pradėta Jūros gatvės rekonstrukcija. Žinoma, tam tikrų nepatogumų čia gyvenantiems žmonėms ir turintiems verslą darbai sukelia, tačiau ir gyventojai, ir verslininkai supratingi, tad laukia rekonstrukcijos pabaigos, kai galės džiaugtis atnaujinta gatve“, – sakė E. Čilinskas.

„Žinoma, visi gyventojai džiaugiasi, kad Jūros gatvė pradėta rekonstruoti. Kasdien tenka čia pravažiuoti, tad galiu pasidžiaugti tuo, kaip stropiai dirba kelininkai. Jau dabar esame už rekonstrukciją dėkingi, o dar dėkingesni būsime, kai ji baigsis. Ir ne tik mes, šventojiškiai, galėsime džiaugtis: juk Jūros gatvę itin mėgsta pas mus atvykstantys poilsiautojai. Turbūt nerasime nė vieno, kuris, atvykęs į Šventąją, ja nepraeitų ar nepravažiuotų“, – sakė D. Jurevičius.

 

Šiemet skirta 1,1 milijono litų

Jūros gatvės rekonstrukcija pradėta nuo Ošupio tako pusės. Gatvę atnaujinti ne nuo centro apsispręsta todėl, kad ateityje prasidėsiantys Šventosios uosto tvarkymo darbai nesikirstų su Jūros gatvės atnaujinimo darbais.     

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, Jūros gatvės rekonstrukcijos darbų pradžia – šventojiškių itin laukta žinia, nes šioje gatvėje yra įsikūrę nemažai apgyvendinimo ir maitinimo įmonių, kurortinės prekybos vietų. Abiejose gatvės važiuojamosios dalies pusėse įrengti vienpusiai dviračių takai pratęs eismo saugumo reikalavimus atitinkantį dviračių taką Palanga-Šventoji ir prisidės prie tarptautinio dviračių maršruto Eurovelo 10 plėtojimo Lietuvoje.

„Vietos gyventojai ne kartą kėlė klausimą, kada bus atnaujinta minėta Šventosios seniūnijos gatvė. Todėl praėjusiais metais Savivaldybės užsakymu buvo parengtas gatvės rekonstrukcijos techninis darbo projektas, šiemet gautas finansavimas pirmajam darbų etapui“, – sakė A. Kilijonienė.

Pirmajam Jūros g. rekonstrukcijos etapui jų jau gautas finansavimas – 1,1 mln. litų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Pasak Savivaldybės administracijos direktorės, iš viso Jūros gatvės rekonstrukcija atsieis 5,2 mln. Litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, kovo 8 d., pradedama valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2236 Kunigiškiai-Palanga 4,237 km sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 2309 Palanga-Lazdininkai ir Palangos m. Ligoninės g. (vadinamosios Ligoninės gatvės sankryžos) rekonstrukcija. Tai – bendras Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas.


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Pradėta Kastyčio gatvės rekonstrukcija

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 31 | Rubrika: Miestas

Kastyčio gatvėje triūsia darbininkai – pradėta pusantrų metų truksianti šios gatvės rekonstrukcija. Atnaujinta Kastyčio gatvė taps patogesnė tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Patogiau bei saugiau čia jausis ir neįgalieji


Pačioje miesto širdyje, Maironio gatvėje, jau šiandien užvirs darbai – pradedama šios gatvės rekonstrukcija. Gatvę visiškai atnaujinti planuojama baigti per 2018 metus.


Palangoje bei Šventojoje intensyviai tvarkomos gatvės. Daugelis rugsėjį pradėtų darbų jau juda link pabaigos.


Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.


Šventojoje esanti Jūros gatvė jau netrukus pradės keisti savo veidą – antradienį pasirašyta šios gatvės rekonstrukcijos darbų sutartis su UAB „Žemkasa“. Atnaujinimo darbai gali prasidėti jau liepos mėnesį.


Birželį prasidės Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkantys šventojiškiai turi kuo pasidžiaugti – birželį ketinama pradėti Jūratės gatvės rekonstrukciją.


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pradedama Palangos Jūratės gatvės rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Vienoje iš populiariausių, link jūros vedančioje Palangos Jūratės gatvėje jau burzgia statybininkų technika – pradedama šios gatvės rekonstrukcija. Darbus atlieka UAB „Akordas 1“. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius