Kaip palangiškiai bėgo nuo vilko, bet užbėgo ant meškos

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-06-14
Peržiūrėta
1119
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip palangiškiai bėgo nuo vilko, bet užbėgo ant meškos

 Gyventojai, daugiabučių, kuriuos iš UAB „Palangos butų ūkis“ perėmė savivaldybės įmone tapęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“, šiandien spjaudosi: namų administravimo mokestis, kaip buvo žadėta, nesumažėjo. Gyventojai nesulaukė nei pigesnių, nei kokybiškesnių ar daugiau paslaugų. Priešingai: daugiabučiai skęsta žolynuose, neįmanoma prisišaukti savivaldybės įmonės darbuotojų nugenėti medžių ar atlikti kitus darbus. „Bėgome nuo vilko – Butų ūkio –užšokome ant meškos – savivaldybės komunalinio ūkio“, – sakė Petronėlė Butkienė iš Ganyklų g. 19. Daugiabutį jau beveik tris mėnesius administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“.


 Niekas po perėmimo nepasikeitė

P. Butkienė sako, kad yra nusivylusi, jog niekas po perėmimo nepasikeitė.

„Aš negalėjau peikti labai ir Butų ūkio, nors pasigesdavau jų veikloje aiškumo. Bet, prieš perimant daugiabutį savivaldybės komunaliniam ūkiui, buvo daug šnekų – pats meras laikraštyje sakė, kad po perėmimo, sumažės daugiabučio administravimo mokesčiai. Nieko panašaus neatsitiko. Priešingai, mokesčio administravimas išaugo: „Maxima“ už mokesčio priėmimą nuskaitydavo 75 centus nuo sąskaitos, dabar „Maximoje“ jau negaliu sumokėti, tik „Šiaulių banke“, kuris ima 2 litus, arba „Swedbanke“, kuris plėšia net 4 litus už mokesčio sumokėjimą. Jeigu savivaldybė nori gero paprastiems žmonėms, pirmiausia šiuos dalykus turėjo sutvarkyti“, –piktinosi palangiškė.

Tiesa, sumokėti mokestį UAB „Palangos butų ūkis“ nekainuoja.

Namo gyventoja sako, kad nepastebėjusi, jog miesto komunalininkai kaip nors geriau tvarkytų daugiabutį.

„Žolės aplink sužėlusios ir niekam neįdomu. Girdėjau, kad sunku prisišaukti komunalininkus. Nuo vilko bėgome, bet ant meškos užbėgome“, – teigė moteris.

Vasarą moteris, gyvenanti trijų kambarių bute, moka apie 60 litų daugiabučio administravimo mokesčių.

Ganyklų g. 19 daugiabučio namo įgaliotasis atstovas Stasys Petrauskas „Palangos tiltui“ taip pat teigė, kad „Palangos komunalinio ūkio“ atėjimas neatnešė nieko nauja.

„Viskas – kaip po senovei. Įkainiai – tie patys. Norėjome prisikviesti komunalinio vyrus, kad nugenėtų medžio šakas, bet veltui: aiškina, kad tam reikia viršininkų leidimų. Žolė prie namo jau sužėlusi, bet tai niekam nerūpi. Girdėjau, kad komunalinis ūkis aiškina, jog neturi tam pinigų“, –sakė S. Petrauskas.

Jis teigė, kad nėra prasmės tikėtis, kad įkainiai gali mažėti, kol UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja kelis namus.

„Jų kaštai daugiabučiuose mažėtų, jei jie administruotų daug namų, bet kada taip galėtų būti, neaišku“, – sakė namo gyventojas.


 Dalija nepagrįstus pažadus

J. Janonio g. 43 gyventojai tik ruošiasi pereiti iš UAB „Palangos butų ūkis“ rankų į savivaldybės komunalinio ūkio globą.

Namo gyventoja Monika Balčienė buvo nustebusi iš žurnalisto sužinojusi, kad UAB „Palangos komunalinio ūkio“ perimtuose daugiabučiuose jų administravimo mokestis nesumažėjo.

„Kaip nesumažėjo? Ir valdžia laikraščiuose kalbėjo, kad namus pradėjus administruoti savivaldybės komunaliniam, mokestis mažės. Ir namo atstovas, kuris ragino visus pasirašyti, kad atsisakome Butų ūkio paslaugų, sakė, kad, namą perėmus komunaliniam, tas mokestis sumažės bent trimis litais“, – moteris buvo nustebusi. Ji sakė, kad iš UAB „Palangos butų ūkis“ pasigesdavo išsamesnių ataskaitų.

Kita namo gyventoja, Adelė Vaičiūnienė, teigia, kad netikinti, kad su Butų ūkio išvijimu kas nors pasikeis.

„Tik prieš rinkimus visi pažadais žarstosi. Kad tik nereikėtų daugiau mokėti“, – nuogąstavo palangiškė. Ji sakė, kad nepasirašė, jog daugiabutį administruotų ne Butų ūkis, o UAB „Palangos komunalinis ūkis“. „Nežinau, kaip tie parašai buvo renkami, ir kas pasirašė“, – teigė moteris.

Būtent dėl namo administratoriaus paskyrimo procedūrų pažeidimų UAB „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą.

Kalbinti kiti namo gyventojai taip pat negalėjo aiškiai nurodyti motyvų, kas juos verčia atsisakyti Butų ūkio paslaugų, nors bendrovė turi didelę daugiabučių namų administravimo patirtį.

„Namo įgalioti atstovai užeina, kalbina, sako, kad bus geriau, o visi kaip banda – palinksi galvomis ir pasirašo daug negalvodami“, – sakė kita namo gyventoja.

Kad būtų lengviau „apdoroti“ namo gyventojus, namo įgalioti atstovai kalbasi su kiekvienu gyventoju atskirai, nes bendrame namo gyventojų susirinkime, ko gero, būtų daugiau įvairių nuomonių ir greičiausiai nepavyktų surinkti reikiamų parašų.

J. Janonio g. 43 daugiabučio namo gyventojų įgaliotas atstovas Zigmas Vaičiūnas sakė, kad pasirašymas „už perėjimą į komunalinį ūkį“ vyko „tvarkingai“ ir neigė žadėjęs gyventojams mažesnius daugiabučio administravimo mokesčius.

„Kol reikalai „įsisuks“, neverta tikėti, kad mokestis sumažės, bet „Palangos komunalinis ūkis“ mums pažadėjo, jog, perėmęs namą, ataskaitas teiks kiekvienam namui „išsmulkintas“ – bus daugiau aiškumo“, – sakė Z. Vaičiūnas.

 

Komunalinis ūkis patiria nuostolius

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus prisipažįsta, kad kol kas komunaliniam daugiabučių administravimas yra nuostolingas.

„Kažkur iki 4 tūkstančių litų per mėnesį“, – sako direktorius.

Vadinasi, nuostolius padengs Palangos biudžetas, tai yra mes, kurorto gyventojai.

„Paskaičiavome, kad, siekiant, jog tokia funkcija mums nebūtų nuostolinga, reikia administruoti apie 37 tūkstančių kvadratinių metrų plotą, arba, kitaip tariant apie 30-40 daugiabučių namų. Nežinia, kada taip galėtų būti, nes dar kitų trijų daugiabučių perėmimas, regis, „įklimps“ teismuose – Butų ūkis skundžia perėmimo procedūras“, – sakė K. Skierus.

Savivaldybei teks per metus pakloti apie 30 tūkstančių litų algai specialiai perimtų daugiabučių administravimo funkcijai vykdyti priimtam naujam komunalinio ūkio darbuotojui.

Direktorius neslėpė, kad iš perimtų daugiabučių gyventojų jau susilaukė nemažai skundų dėl nenupjautos aplink namus žolės, tvarkos juose ir aplink juos.

„Nespėjame visur, o samdyti papildomai žmonių neturime galimybių“, – sakė K. Skierus.

Anot jo, kalbos apie administravimo įkainių mažinimą „kvepia politika“.

„Nematau galimybių, kad jie artimiausioje ateityje mažėtų. Man svarbiau ne mažinti juos, o užtikrinti, kad iš gyventojų surinkti pinigai būtų skaidriai ir visiems aiškiai panaudojami“, – sakė direktorius.

K. Skierus teigė, kad ilgai „nesusikalbėjęs“ su UAB „Palangos šilumos ūkis“ direktoriumi Rimantu Gliožeriu dėl šilumos punktų perimtuose namuose priežiūros ir administravimo.

„Jeigu iki liepos 1 dienos jis nesutiks, ieškosime kitų, kurie tokio darbo imtųsi“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.


 Nuostolių patirs ir šilumininkai

R. Gliožeris buvo nustebęs dėl K. Skieraus žodžių: „Jau nuo praėjusio pirmadienio esame priėmę darbuotoją, kuris bus atsakingas už šilumos mazgų komunalinio ūkio perimtuose daugiabučiuose priežiūrą“.

Jo išlaikymas taip pat bus našta šilumos įmonei, vadinasi, ir savivaldybei.

„Aišku, kad kol kas mums tokios funkcijos vykdymas bus nuostolingas. Vien darbuotojo atlyginimui reikės rasti apie 20 tūkstančių litų per metus. Paskaičiavome, kad tik tokią paslaugą teikiant tik ne mažiau 15 daugiabučių, ji gali atsipirkti“, – sakė R. Gliožeris.


 Ekonomikoje stebuklų nebūna

Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus negalėjo pasakyti, kiek savivaldybei gali kainuoti nepigus jau perimtų daugiabučių namų administravimas.

„Pats sprendimas suteikti miesto daugiabučių gyventojams alternatyvą – pasirinkti daugiabučių administratorių – teisingas. Nežinau, kas ir kada žadėjo, kad savivaldybės komunaliniam ūkiui perėmus namų administravimą iš Butų ūkio pigs jo įkainiai, bet žinau viena: ekonomikoje stebuklų nebūna. Be to, tarifus keisti gali tik savivaldybės Taryba savo sprendimu“, – B. Martinkus išvengė žurnalisto klausimo, kada ir kiek administravimo įkainiai perimtuose namuose galėtų mažėti.


 Kreipėsi į teismą

UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius Artūras Kaktavičius sako, kad įmonė dėl trijų daugiabučių – Medvalakio g. 11, Ganyklų g. 59 ir J. Janonio g. 43 – pradėjo su savivaldybe teismines procedūras dėl minėtų namų administratoriaus parinkimo procedūrų.

Iki šiol juos administravusios UAB „Palangos butų ūkis“, gyventojams nutarus, regis, be ne procedūrinių pažeidimų, funkciją perėmė UAB „Palangos komunalinis ūkis“.

Butų ūkis Klaipėdos apygardos administraciniam teismui įteikė skundą dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, kuriais buvo paskirtas naujas minėtų namų administratorius.

„Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai, priimti remiantis butų ir kitų patalpų savininkų prašymais, bet yra pagrindo abejoti minėtų prašymų teisėtumu. Pirma, dalis prašymus pasirašiusių asmenų yra ne butų savininkai, o kiti Nekilnojamojo turto registre nenurodyti asmenys. Atkreiptinas dėmesys, jog prašyme nėra nuorodų, kad pasirašantieji veikė pagal įgaliojimą ar kitą atstovavimo pagrindą... Antra, šalia kai kurių prašymus pasirašiusių asmenų nenurodyti buto numeriai, o pačių pasirašiusiųjų duomenys yra visiškai neįskaitomi... Trečia, palyginus kai kurių butų savininkų parašus su ankstesniuose dokumentuose esančiais šių asmenų parašais, matyti akivaizdus parašų skirtumas... Akivaizdu, jog minėti netikslumai suteikia rimtą pagrindą abejoti prašymų teisėtumu. Atsižvelgiant į tai, kad Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai yra pagrįsti minėtais prašymais, kyla pagrįsta abejonė ir skundžiamų administracinių aktų teisėtumu. Esant tokiai situacijai, Administratoriaus parinkimo procedūra iš esmės prieštarauja skaidrumo, nediskriminavimo ir teisėtumo principams“, – sakoma UAB „Palangos butų ūkis“ skunde.

Beje, panašiame skunde Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė nepalankų sprendimą Klaipėdos miesto savivaldybei.


 Turi būti daroma tvarkingai

„Akivaizdu, kad savivaldybė daug politikavo ir politikuoja butų administravimo tema, bet pati perimtuose namuose neteikia nei daugiau, nei geresnių paslaugų. Savivaldybei patiriant nuostolių dėl perimtų daugiabučių administravimo, jai teks anksčiau ar vėliau galvoti, kaip juos mažinti. Pretenzijos, kad mūsų darbe trūksta viešumo yra nepagrįstos – kiekvienam palangiškiui, užėjusiam į Butų ūkį, išaiškiname iki kiekvieno cento, kaip, kur ir kada jis buvo panaudotas. Mes esame už tai, kad gyventojai patys pasirinktų namo administratorių, bet tai turi būti daroma tvarkingai“, – teigė A. Kaktavičius.

Jūsų komentaras:

Iloveyour 2012-09-26 03:51 ([email protected] / IP: 188.136.150.122)
include the consumption of evxsesice alcohol, excess body weight or a medical condition known as gynecomastia. For most men the awkwardness that this condition brings is enough to send them out to seek a

trionis 2012-07-09 20:12 (IP: 78.61.251.251)
Jei anas eitu i seima tai gal ir galetum balsuoti... pasidomekit ben kiek ,o ne kap avinai bandoi eikit.

Romis 2012-06-23 21:10 (IP: 78.61.214.75)
Nemėgstu konservatorių bet už Vaitkų balsuosiu. Jis jau Seime. Visi Palangiskiai taip kalba.

kostas 2012-06-23 21:08 (IP: 78.61.214.75)
Musu meras yra pavizdys kaip reikia tvarkytis. Palanga atsibudo. Ačiū

Alka 2012-06-18 18:47 (IP: 78.61.79.246)
Liaupsinat mera Palangos gelbetoja o gatves iki birželio vidurio nesutvarkytos 35 metu o jau milijonierius mažai kur dirbes. Skaiciuoti reikia moketi o ne savo ambicijas kelt auksciau visko.Kai konservatoriai valdzioj lauk bedos.

Angelė 2012-06-18 05:46 (IP: 82.135.247.41)
Ponia Akvilė tikriausiai moteris negaunanti darbo, ir labai ant visų pyksta. O čia rado kur išlieti pykti visi kliuva

ONA to Akvile 2012-06-17 13:20 ([email protected] / IP: 78.61.175.229)
Ką siūlai? Gal visiems mero giminaičiams reikia viduryje Palangos viešai pasikarti, kad visi niurgzliai būtų laimingi ir patenkinti.

romas 2012-06-16 03:47 (IP: 78.61.214.75)
O aš girdėjau kad kai kuriu politiku užsakymu kurie ruošiasi rinkimams į Seima prasidėjo puolimas ant mero. Nevarkite Palangiskiai už mera !

Akvile 2012-06-15 19:16 (IP: 86.100.75.88)
girdejau,kad nesenai komunalinis idarbino mero artima gimine? gal apie tai parasytu Palangos tiltas?

palangiskis Antanas 2012-06-15 18:02 (IP: 78.61.214.75)
Mere nepasiduokite mes su Jumis. Ačiū už gerus darbus miestui.

Lina 2012-06-15 13:51 ([email protected] / IP: 78.61.175.229)
Gerb. Redaktoriau, manau, kad nevykusiai pasielgėte, menkindamas komunalinio ūkio pastangas. Juk procėsas dar tik prasidėjo. Jūs tokiais straipsniais tik kaišiojate pagalius į ratus. Lietuvių patarlė byloja: "Devynis kartus pamatuok - dešimtą - kirpk". Neaudrinkite miesto gyventojų, o padėkite jiems apsispręsti. Informacijos apie šį procesą ir taip trūksta. Mūsų namas apsisprendė ir kol kas nematome nieko blogo.Perskaičius kelių moterėlų samprotavimus atrodo, kad nenupjauta žolė - pasaulio pabaiga. Niekas neatsitiktų, jeigu tą žolę nusipjautų ir patys namo gyventojai. Darbas puošia žmogų.

Fu.. 2012-06-15 12:49 (IP: 86.100.60.112)
-Pats "Palangos tiltas" bus pataikęs į nasrus vilkui...o jau ir meškai...

Ne ta funkcija... 2012-06-15 12:46 (IP: 86.100.60.112)
-Jau ta primestoji "B.ū."gyventojams Administratorė kretingiškė Alma Drakšienė- apsijuokė ir apsiš...nes apie butų administravimą, statybinius darbus - nė bum bum... O kam ? jog svarbu apiplėšti bet kokiais metodais žmones , o jų namai ir butai - nė motais niekam nerūpėjo ...Jos net nepažįsta niekas, nė jokių susirinkimų,jokių bendravimų, jokios informacijos gyventojams nebuvo ir nėra ir nebus , nes ne ta šio UAB 'Plg butų ūkio" funkcija...

Nereikia gąsdinti... 2012-06-15 12:38 (IP: 86.100.60.112)
-Gerai ir labai gerai, kad Administruos daugiabučius Savivaldybei priklausantis padalinys 'Komunalnis ūkis"; Viskas atsistos į vėžes ! Tik nereikia gąsdinti ! -O štai dėl apsireiškusio naujo Mesijo R.Gliožerio kyla rimtų abejonių jo komentarams ir jo kompetencijai? - Paklausimas Merui!...

Gėda ! 2012-06-15 12:30 (IP: 86.100.60.112)
Matosi, kad Straipsnis parašytas pačių "Vitės valdų" uab privačių biznierių Palangos butų ūkio, pelno gviežiančių grobuonių ! Neblogai prisigrobė iš gyventojų kurie dar ir šiandien nežino kada buvo parduoti privatininkams (paklausimas Merui),jog niekas net gyventojų nesiklausė ir jų neinformavo, jokių Sutarčių nebuvo... netgi tyliai tą patį pavadinimą pasiliko "Butų ūkis", nors jis joks butų ūkis- tai vagys ...Staigiai mokesčiai padidinti iki nesąmonės.Jokių paslaugų gyventojams neteikia -nurodo kreiptis į privatininkus , prievarta pakeitė stogų dangą -į niekinę plėvelę, todėl aukštutinių aukštų gyventojai -šąla, žiema bute vos 14 laipsnių! O kainos milžiniškos -užsigrobė ! Viešai pagąsdinimui savo laikrastyje"Palangos tilte" R.Juodzevičius pasigyrė-visus teismus laimėjome ir laimėsime...Jų nuosava advokatė Ona Kapliauskaitė- taip pat iš anksto apsiskelbia apie tokią laimę, tiksliau kartu sukūrė žmonių atviro apiplėšinėjimo uždarą ratą...Baisu!Bėkite žmonės ir kuo greičiau nes visų šitų nasrai neprišeriami.. -Susiformuos Kom. ū. pilnai administruojantis gyventojus skyrius, kuris pavaldus Savivaldybei ir tikrai nevogs! -ha ha,tai ko čia tiek plėšosi marškinius UAB Plg butųū"? Akivaizdu, kad biznis slysta iš rankų?

TAI KAD 2012-06-15 07:54 (IP: 88.119.253.63)
Laikraštyje vien mokinukai dirba už ačiū, tai jiems net atlyginimo nereikia mokėti.O kad meras su komunaliniu turi glaudžių ryšių, tai vieša paslaptis. Bobuleikos fanatiškai tiki kiekvienu mero žodžiu, tai dabar tik save tegul ir kaltina. O sąskaitos tai nemažės, žiūrėkit kad tik dvigubai didesnės nepradėtų eiti.

Geras 2012-06-15 07:50 (IP: 88.119.253.63)
Kelinta laikrašti imu - ir negaliu atsistebėti. Nei vienos mero nuotraukos.Kažkurį kartą jų per visą laikraštį net 9 suskaičiavau... Ogi meras atostogauja su Žulkumi, kartu į kelionę išvykę... tai ir laikraštyje atsirado kitokios nuomonės...ne vien mero apie save parašyti savo asmenybę liaupsinantys straipsniai

Kurkite 2012-06-15 06:55 ([email protected] / IP: 86.100.102.231)
Jai norite mokėti pigiau kurkite bendrijas persamdykite įmone šilumos priežiūrai ir psio, pirkti paslaugą pigiau nei įdarbinti žmogų.

algis 2012-06-15 06:26 (IP: 82.135.197.57)
mere Vaitkau, ar teisybe, kad jusu laikrascio Palangos tiltas zurnalistams atlyginimas veluoja tris menesius? Jus gi esate vienas is penkiu turtingiausiu Lietuvos meru-milijonierius-padekite savo laikrasciui, gal nebus tada ir tokiu straipsniu, zurnalistai turi gyventi. Ir baikite juokus apie laisva spauda Lietuvoje. Kas moka, to giesme gieda.

Linas Palangiskis 2012-06-14 21:32 (IP: 78.61.214.75)
Liaudies išmintis sako tiesa yra gyvenimo pagrindas. melas turi trumpas kojas. Palangiskiai netikekit urzsakomaja propagada. Jei taip viskas gerai pas monopolininkus tai kodel jis taip bijo savivaldybes i duodasi į teismus dėl trijų daugiabuciu pats valdydamas 237? Ar nesusimastote kodhel toks karas vyksta per ziniasklaida? Ogi todėl kad atsiryado kažkoks jaunuolis pačiose meras kuris nori tiesos, kuris pasipriešino monopolijos mafijai.

Panos fizika 2012-06-14 21:22 (IP: 78.61.214.75)
Mere ir Taryba turėkite k........ Gerai dirbate tik nepasiduokite!!!!

Audronė 2012-06-14 21:20 (IP: 78.61.214.75)
Banditai nori paimti viršų. Nepasiduokit Palangiskiai nepasiduokim. Tegu musu negrsina tas butų ūkis teismais . Mes laimesim nes buvom labai ilgai spardomi monopolininku o pries tai buvusi valdzia jiems pataikavo.

Zora 2012-06-14 21:15 (jsj / IP: 78.61.214.75)
Jo Va čia tai laikrascio promahas. Gal Jackos teismų išsigando ir straipsnius už pinigus pradėjo spausdinti? Matosi kad žurnalistas tyrimą atliko pagal užsakymą. Va taip monopolininkai dirba is tu pačiu Palangiskiu pinigu sumoka ir užsakovas straipsnius.

Geda 2012-06-14 21:11 (jdj / IP: 78.61.214.75)
Mere laikykites tai monopolininku užsakomasis straipsnis. Geda Palangos tiltui kad jis yra nepriklausomas. Bet priklausomas mani mani. Jegeleviciau ar tau negeda atstovauti Jackas?

jomantas 2012-06-14 21:08 (hsh / IP: 78.61.214.75)
Tarifai sumažės tada kai patys palangiskiai pereis į savivaldybes įmone. Dabar is 240 daugiabuciu namų perejo tik 3 tai kur tas sumažėjimas gali būti. Atsibuskit

zose 2012-06-14 20:58 (IP: 86.100.75.88)
tarifai tikrai nesumazejo, o buvo zadeta!!!

palangiskis 2012-06-14 20:28 (IP: 78.61.214.75)
Šlykštus Palangos butų ūkio užsakomasis staripsnis straipsnis pries mera. Laikrastis gavo nemažai kiitaip tariant ji nupirko. Suprantama jog pajudintas Jackos sūnus galimai susijęs su Butų ūkio akcijomis. Mere laikykites mes su Jumis.

mikas 2012-06-14 16:33 (IP: 86.100.75.88)
ar ne Palangos meras, eidamas i rinkimus, zadejo, kad komunalinis perims namus is daugiabucio? dabar pazadus reikia kaip nors vykdyti. nesvarbu, kaip ir kiek tai kainuoja

Jonas 2012-06-14 14:50 (IP: 77.79.55.103)
O tai ka liaudies ismintis sako - "nemesk kelio del takelio", "nuo vilko begsi -ant meskos uzbegsi", "septynis kartus matuok - astunta kirpk" ir t.t. Argi naujiena?

Taip pat skaitykite

Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Renovacijos proceso antruoju kvietimu, Palangos miesto savivaldybės iniciatyva, buvo atrinkti 58 daugiausiai energijos suvartojantys daugiabučiai namai, kuriems yra parengti energinio naudingumo sertifikatai bei investicijų planai.


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Gyventojai, daugiabučių, kuriuos iš UAB „Palangos butų ūkis“ perėmė savivaldybės įmone tapęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“, šiandien spjaudosi: namų administravimo mokestis, kaip buvo žadėta, nesumažėjo. Gyventojai nesulaukė nei pigesnių, nei kokybiškesnių ar daugiau paslaugų. Priešingai: daugiabučiai skęsta žolynuose, neįmanoma...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius