”Kalėdinių skaitymų“ konkurse – rekordinis dalyvių skaičius ir svečiai iš Vokietijos

Palangos tiltas, 2022-12-12
Peržiūrėta
1393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

”Kalėdinių skaitymų“ konkurse – rekordinis dalyvių skaičius ir svečiai iš Vokietijos

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje, gruodžio 7 dieną, jau dešimtą kartą vyko tradiciniu tapęs skaitovų antrąja užsienio kalba konkursas „Kalėdiniai skaitymai“. 6 – 10 klasių mokiniai deklamavo eilėraščius viena iš užsienio kalbų – prancūzų, rusų ar vokiečių. Šiais metais konkurse dalyvavo, kaip niekada, daug skaitovų. Jie atvyko net iš 9 mokyklų: Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, Kretingos Pranciškonų gimnazijos, Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos, Kretingos rajono Salantų gimnazijos, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos, Kretingos rajono Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro, Klaipėdos rajono Kretingalės mokyklos – daugiafunkcio centro, Palangos miesto – partnerio Vokietijoje Bergeno Riugene „Am Grünen Berg“ regioninės mokyklos ir, žinoma, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos. Svečiai iš Vokietijos į konkursą po dviejų metų pertraukos atvyko jau septintą kartą. Iš viso konkurse dalyvavo daugiau nei 90 skaitovų.  

Kol konkurso vertinimo komisija skaičiavo balus, konkurso dalyviams ir svečiams koncertavo mūsų Progimnazijos dainininkai ir šokėjai: šokių studija „Vėtrungė“, solistės Mėta Visminaitė, Gabija Gorelytė ir Augustė Petraitytė. Šokėjas ir solistes ruošė Birutė Gikarienė, neformaliojo švietimo (šokio) mokytoja ekspertė ir Diana Beržanskienė, muzikos mokytoja ekspertė.

Konkurso laureatų diplomai įteikti 14 skaitovų: Julijai Veidmonaitei (Palangos Vlado Jurgučio progimnazija), Skaistei Vainoraitei (Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla), Emilijai Vitkutei (Kretingos r. Salantų gimnazija), Vaivai Venckutei (Kretingos r. Salantų gimnazija), Domantui Vaitkui (Palangos Vlado Jurgučio progimnazija), Irinai Starkutytei (Kretingos r. Darbėnų gimnazija), Elėjai Gerikaitei (Palangos Vlado Jurgučio progimnazija), Enrikai Risevai (Kretingos r. Darbėnų gimnazija), Gabijai Viskontaitei (Kretingos r. Salantų gimnazija), Ugnei Domeikytei (Kretingos r. Darbėnų gimnazija), Salomėjai Kriaučiūnaitei (Kretingos r. Salantų gimnazija), Natalijai Alminaitei (Kretingos r. Salantų gimnazija), Margaritai Mažrimaitei (Palangos Vlado Jurgučio progimnazija), Martinai Gurinovaitei (Šventosios pagrindinė mokykla) ir Laurynui Urbonui (Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija). 

Konkurso organizatoriai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios gražios šventės organizavimo: dalyviams, juos ruošusiems mokytojams, organizatorių pagalbininkams, Progimnazijos direktorei Laimutei Benetienei. 

Dėkojame Palangos miesto savivaldybei, kurios dėka į konkursą galėjo atvykti Bergeno Riugene mokiniai ir mokytojai. Svečiai apsilankė miesto savivaldybėje, kur juos nuoširdžiai priėmė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir papasakojo apie mūsų miestą, palinkėjo sėkmės konkurse. Mokinės su mokytojomis apžiūrėjo miestą, lankėsi Gintaro muziejuje, plaukiojo baseine ir džiaugėsi gražiu miestu, puikiais kultūros objektais. Žinoma, ir bendravo su mūsų progimnazijos mokiniais ir mokytojais. Tikimės, kad užsimezgusi draugystė tęsis toliau, juk tai ir yra svarbiausia – bendravimo džiaugsmas, naujos patirtys, idėjos ir pojūtis, kad visus vienija tos pačios žmogiškosios vertybės. 

Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius