Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-10
Peržiūrėta
2191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir aplinką, nebijoti keisti stereotipų ir būti aktyviais savo ateities kūrėjais. Šiemet Karjeros dienos organizatorių – karjeros konsultantės Jūratės Vaišvilės ir pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės – pastangomis gimnazistams buvo pateikta visa paletė paskaitų ir susitikimų.
Pirmiausia buvo pratęsta tradicija, kad šią dieną gimnazistams apie profesiją ir savo asmeninę patirtį pasakoja buvę gimnazijos mokiniai. Šiemet buvo galimybė klausytis teisininko Alberto Martinaičio paskaitos apie teisininko profesiją ir Jono Simučio (abu buvę gimnazistai) paskaitos ,,Kodėl verta pradėti planuoti šiandien?“ Pastarasis taip pat pristatė galimybes studijuoti VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, pasidalijo asmenine patirtimi, akcentuodamas, kad kuo anksčiau, dar II klasėje, prieš rinkdamasis ugdymo programos kryptį, mokinys turėtų sau užduoti karjeros klausimus.
Apie būtinybę save pažinti kaip socialią būtybę, apie kiekvieno žmogaus poreikį jausti socialinį ryšį ir būti atsakingam už santykių kūrimą bei galimybę save realizuoti savanoriaujant pasakojo Ramunė Liukienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos socialinių mokslų lektorė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro profesijos mokytoja, ilgametė maisto banko savanorė. Gimnazistai lankėsi ir Palangos pasienio užkardoje, ir Policijos komisariate, kur buvo supažindinti su pasieniečio ir policininko profesijomis. Apie psichologo profesiją pasakojo gimnazijos psichologė Inga Šniuolytė. Į klausimą ,,Ar gali finansininkas tapti verslininku?” gimnazistams atsakė finansininkė ir verslininkė Rūta Ūsaitė-Duonielienė
Šių metų naujovė – galimybė apsilankyti Palangos miesto savivaldybėje, kur gimnazistai buvo maloniai sutikti. Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė ir kiti savivaldybės darbuotojai patraukliai supažindino gimnazistus su savivaldybės struktūra ir funkcijomis, su profesijomis, kurių reikia norint dirbti savivaldybėje. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė tarybos posėdžių salėje pristatė naują reklaminį filmą apie Palangą ir kartu su gimnazistais pasidžiaugė jau nuveiktais ir dar planuojamais darbais.
Jau ne pirmus metus Gimnazijoje vieši Vakaris Bernotas, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius, kuris skaitė paskaitą apie plataus profilio grafinio dizaino profesionalų rengimą pramonei, prekybai, leidybai, paslaugų sferai, kūrybinėms industrijoms ir medijai. Planuojantys savo ateitį sieti su menu lankėsi ir žinomo Palangos menininko Lino Žulkaus dirbtuvėse, kur buvo šiltai priimti, išgirdo pasakojimus, kaip iš paprasto parke surasto medžio ar šakos gimsta meno dirbinys. L. Žulkus, demonstruodamas skirtingas medžio-gintaro skulptūras, pasakojo apie savo kūrybos kitoniškumą ir galimybes, kuriant meną, pasitelkti į pagalbą net šiuolaikinių technologijų programas.
Karjeros orientavimo internetinę platformą ,,Pasaulio Studentai“ pristatė jos kūrėjai. Tai online platforma, kurioje moksleiviai karjeros klausimais gali konsultuotis iš pirmų lūpų su studentais, kurie studijuoja įvairias disciplinas universitetuose, pasklidusiuose visame pasaulyje. KASTU atstovai pristatė Anglijos, Olandijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos švietimo sistemas, stojimo į aukštąsias šių šalių mokyklas tvarką, studijų finansavimo galimybes. Jie taip pat atsakė į konkrečius gimnazistų klausimus. LCC tarptautinio universiteto Anglų kalbos katedros dėstytojas Andrew Jones vedė paskaitą apie neplanuotą viešą kalbėjimą, mokė, kaip jam būti pasiruošus. Šie patarimai buvo labai aktualūs ir IV klasių gimnazistams, kurių pavasarį laukia egzamino dalis žodžiu, ir kitiems mokiniams, nes tikslingo kalbėjimo viešai dažnai pasigendama.
Kad tokia paskaitų ir susitikimų gausa neklaidintų, Karjeros dienos organizatorės tikslingai pagal amžiaus grupes buvo suformavusios tvarkaraštį, kurį kiekvienas mokinys individualiai pagal poreikį ir interesus galėjo koreguoti. Galimybė rinktis pačiam ir didelė paskaitų apie karjerą pasiūla padeda mokiniui motyvuotai ir tikslingai pažinti save ir kurti savo ateitį.

Judita BARANAUSKAITĖ ir Augustė STONKUTĖ, IIB klasė

I C klasės gimnazistės Gretos Valentinavičiūtės nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Lapkričio 16-oji UNESCO yra paskelbta Tarptautine tolerancijos diena. Palangos senojoje gimnazijoje ši diena tapo ugdymo proceso dalimi. Lapkričio 16-osios dienos pamokų laikas buvo skirtas įvairioms prasmingoms veikloms, išryškinančioms šiuolaikiniame pasaulyje aktualią tolerancijos temą: tai paskaitos, integruotos pamokos, susitikimai, akcijos, filmų peržiūros ir...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius