Karnauskaitės eilėraščių rinkinys „iš savęs išrašytas“

"Palangos tilto" informacija, 2013-10-14
Peržiūrėta
562
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karnauskaitės eilėraščių rinkinys „iš savęs išrašytas“

Elena Karnauskaitė – poetė, eseistė, pedagogė, gyvenanti ir kurianti pajūryje, šiemet išleido šeštąjį eilėraščių rinkinį „Užpustomi“. Palangiškiams ir miesto svečiams naująją knygą poetė pristatys lapkričio 28 d. miesto viešojoje bibliotekoje.

Pasak rašytojo Gintaro Grajausko, Elena Karnauskaitė rašo iš gyvenimo – rašydama nepozuoja, negrąžo rankų, nedemonstruoja žaizdų. Kai gerai žinai, ką sakai, nėra ko rėkauti. Toks yra ir naujas eilėraščių rinkinys – ramus, tvirtas, iš savęs išrašytas.

Rinkinyje „Užpustomi“, kurį išspausdino Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, svarbus bėgančio laiko pojūtis. Poetinis pasaulis skleidžiasi ne tik įprastiniame praeities – dabarties – ateities tekėjime, bet ir vertikalėmis – amžinybės fone, jūros artumoje. Todėl galbūt apie šį E. Karnauskaitės rinkinį rašiusiam G. Grajauskui pirmoji kilusi asociacija buvo apie smėlį: „Užpustomi“ – kažkodėl visai ne sniegas, ne žiemos anestezija. Veikiau amžinos vienišiaus dykros, veikiau smėlis – lėtas ir nepermaldaujamas, keliaujantis drauge su mėginančiu pereiti savąją dykumą. Skaitant Elenos „Užpustomus“, aišku: jai yra tekę pastovėti po pačiu šio milžiniško smėlio laikrodžio kakleliu. Ir todėl tai eilėraščiai, kurie kalba – apie žmogų, kuris juos parašė, ir apie žmogų, kuris juos skaito. Tai bene geriausia, ko iš eilėraščių galime laukti“.

Sociologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Artūras Tereškinas E. Karnauskaitės eilėraščius vertina kaip refleksyvius kultūros tekstus, klausiančius esminių dabarties klausimų: koks yra gyventinas moters gyvenimas? Ko ilgėtis tada, kai visko trūksta – ir laiko, ir meilės, ir didelių miestų, ir ateities? Kaip išgyventi kasdienybę, kurioje vis mažiau vietos vaizduotei ir fantazijai? Šioje knygoje apie visa tai ir dar daugiau – savitai, netikėtai, skirtingai.

Elena Karnauskaitė (g. 1964) – poetė, eseistė, pedagogė. Studijavo lietuvių bei prancūzų kalbas Vilniaus universitete, studijų metais dalyvavo universiteto literatų būrelio veikloje, kuriam tada vadovavo Marcelijus Martinaitis. Pirmąjį eilėraščių rinkinį „Briedė jūroje“ išleido 1990 metais. Po to sekė eilėraščių rinkiniai „Tiltas iš pelenų“ (2000), „Iš smilčių“ (2004), „Pasaulio krašte“ (2008), „Ahrenshoopo sąsiuvinis“ (2009). 2012 metais poetė „debiutavo“ kaip eseistė su esė knyga „Ievos laiškai iš Galudienių miesto“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 1993 metų Lietuvoje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. O birželio 1-oji-Tarptautinė  vaikų gynimo diena. Labai džiugu, kad prie šios šventės prisideda ir palangiškė literatė –kūrėja,i kimokyklinio ugdymo pedagogė- Alma Viskontienė. Neseniai, dar kvepianti dažais, pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais.“ Knygoje – daug...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Karnauskaitės eilėraščių rinkinys „iš savęs išrašytas“

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 14 | Rubrika: Kultūra

Elena Karnauskaitė – poetė, eseistė, pedagogė, gyvenanti ir kurianti pajūryje, šiemet išleido šeštąjį eilėraščių rinkinį „Užpustomi“. Palangiškiams ir miesto svečiams naująją knygą poetė pristatys lapkričio 28 d. miesto viešojoje bibliotekoje.


Antrus rinkimus Seimo mandato siekusi ir antrą kartą be jo likusi „darbietė“ Genoveita Krasauskienė dėl nesėkmės rinkimuose dabar, regis, kaltina Konstitucinį teismą.


„ Palangą prisimenu nuo pat vaikystės“ , – pradėjus pokalbį pripažino Jadvyga Giedraitė Godunavičienė, savo gyvenimo kelią būtent pajūryje ir pradėjusi. Jūra dovanoja, suteikia daug emocionalių akimirkų, dar labiau jos įsimena, kai ji būna tiesiog išplėšiama iš gyvenimo. Taip nutiko ir žymiai Lietuvos žurnalistei, poetei Jadvygai, kai iš Palangos...


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius