Keli svarbūs patarimai, be ko dviratininkui nerekomenduojama išvažiuoti iš namų

Palangos tiltas, 2022-06-21
Peržiūrėta
770
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keli svarbūs patarimai, be ko dviratininkui nerekomenduojama išvažiuoti iš namų

Viena populiariausių pramogų vasarą – važiavimas dviračiu. Tūkstančiai dviratininkų kasdien išrieda į gatves. Atšilus orams, vis daugiau žmonių renkasi dviračius ir kaip ekologišką transporto priemonę ar sporto šaką. Visą valandą minant dviračio pedalus be ypatingų pastangų galima sudeginti apie 500 kalorijų. 

Važinėjimas dviračiais – puiki pramoga su šeima, draugais ar kaip išvyka į gamtą su kolegomis. Ką būtina pasiimti su savimi, kad ši pramoga neapkarstų ir būtų saugi, patarimais dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Laura Aksomitaitė. 

Nepamirškite šalmo – gyvybės sargo

Sėsti ant dviračio be šalmo – didžiulė rizika. Norėdami saugiai pasiekti kelionės tikslą, dėvėkite šalmą. Apsauga gėdos nedaro, bet gelbsti gyvybes. Nuo mažens pratinkite ir vaikus užsidėti šalmą – rodykite patys teigiamą pavyzdį. 

Šalmų pasirinkimas stebina net visko mačiusius. Vien prekybos centre internete „Varlė.lt“ galite rinktis iš beveik tūkstančio skirtingų modelių šalmų: nuo rožinių su princesėmis ar žmogumi voru – iki išmanaus šviečiančio šalmo. 

Paaugliams nupirkite išmanų šalmą, su kuriuo jie jausis madingai ir šiuolaikiškai. Stilingo dizaino išmanus šalmas, pavyzdžiui, „Xiaomi Smart4U“, turi veidrodinį paviršių ir septynias itin šviesias LED lemputes, daug šviesos režimų, reguliuojamų vienu mygtuku. Išmanus šalmas yra atsparus vandeniui, turi ir automatinę įspėjimo šviesą ir net dvylika ventiliacijos angų. 

Nepalikite dviračio nė trumpam be spynos 

Dviračių sezonas – ne tik dviratininkams džiaugsmas, bet ir ilgapirščiams. Nepamirškite apsaugoti savo transporto priemonės – pasiimkite su savimi spyną. Nors šimtaprocentinės apsaugos nuo vagystės ji negarantuos, bent jau mėgėjus vagis atbaidys. Bet kokia minimali apsauga – geriau nei jokios, net jei tik trumpam paliekate dviratį. 

Jei jūsų dviratis – ne pats pigiausias, verta investuoti į kokybišką spyną. Varlė.lt ekspertė L. Aksomitaitė rekomenduoja rinktis grandininę arba U formos spyną, su kuria galėsite prirakinti dviratį prie turėklų. 

„Svarbu, kad spyna apimtų ne tik priekinį ratą, bet ir dviračio rėmą. Grandininė spyna tinkamesnė, nes ja galima prirakinti dviratį praktiškai prie bet ko“, – patarimais dalinasi Laura. 

Vagystės atveju dėmesį atkreiptų spynos su garsine signalizacija. Šiais laikais galima rasti išmanių sprendimų – spynų ne tik su signalizacija, bet ir GPS sekimo sistema. Tad jei jūsų dviratis brangi transporto priemonė, negailėkite pinigų jai apsaugoti. 

Įsimeskite gertuvę troškuliui malšinti 

Kadangi įprastai kelionė dviračiu užtrunka ilgiau, ypač karštomis dienomis, išprakaituojant daug skysčių, gyvybiškai svarbu atstatyti jų balansą. Ypač vaikams. Pasiimkite su savimi gertuvę su mėgstamu gėrimu troškuliui numalšinti. 

Vaikams tiks spalvotos su mylimais filmukų personažais. Suaugusiems puikus sprendimas – gertuvė su sieteliu: į vandenį galima įmesti sezoninių vaisių bei ledukų, kurie gėrimui suteiks daugiau gaivumo, skonio ir vitaminų.  

Išmaniems keliautojams – daug išmanių prietaisų

Būtinas kiekvieno dviratininko priedas – dviračio pompa, kuri garantuoja, kad padangos bus gerai pripūstos, o kelionė – saugi. Pompa labai praverčia ypač ilgesniuose žygiuose, išvykose. Žinoma, į žygius patogiau vežtis kuo mažesnę pompą. Tad neapsisunkinkite išvykos sau patys. 

Išmaniems keliautojams sukurta daug išmanių dviračių priedų – nuo išmanaus laikrodžio laikiklių ant dviračio vairo iki išmanaus belaidžio kompiuterio skaidriu ekranu su apšvietimu. 

Kiek paprastesnis laidinis dviračio kompiuteris „Sigma“ turi kelias pagrindines funkcijas: matuoja greitį, atstumą, turi laikrodį. Tokį įsigyti galima vos nuo 12 eurų. 

Kelis šimtus kainuojantis kompiuteris pritaikytas profesionaliems dviratininkams. Jame yra ir žemėlapis, kurio dėka jausitės tarsi važiuotumėte kartu su vietiniu gyventoju, išmanančiu kiekvieną posūkį ir gatvelę, jutiklinis ekranas, radaras, galimybė stebėti fizinį krūvį, lyginti statistinius duomenis ir daug kitų galimybių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viena populiariausių pramogų vasarą – važiavimas dviračiu.


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Kilus karo grėsmei Ukrainoje, Lietuvos valdžia taip pat susigriebė, ko imtųsi neramumams kilus pas mus bei atnaujino mobilizacijos planus. Paaiškėjo, kad beveik pusei šalies gyventojų būtų kur laikinai slėptis – daugiausia mokyklose, o kiti turėtų saugotis kaip išmano. Visgi dauguma ministerijų, nors ir turėjo įsirengti slėptuves, jų neturi. Savivaldybės taip pat jų neįsirengė.


Komentuodamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ 2022 metais perduoti Turto bankui, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas įraše socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį, gruodžio 1 dieną, teigė „turįs prisipažinti“, kad jį žinia apie VRM priklausiančių reabilitacijos centrų Palangos „Pušynas“ ir Druskininkų „Dainava“ uždarymą...


Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau  nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


 Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo  gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus TS-LKD vadinimas „išgamomis“ ir „TSRS“ neliko nepastebėtas šiandien, ketvirtadienį, birželio 17 d., vykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. 13-uoju klausimu buvo svarstomas klausimas „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos 2020 metų veiklos ataskaitos.“


Kai lauke spaudžiant šaltukui atsiranda drąsuolių, nepabūgstančių išsimaudyti lediniame vandenyje, aplinkiniams jie sukelia įvairiausių minčių. Vieni žavisi jų valia bei ryžtingumu, o kiti, žiūrėk, ir pirštą ties smilkiniu pasukioja. Dar kiti ir patys norėtų tokias maudynes išbandyti, tačiau būgštauja, kad vėliau jos neturėtų neigiamų pasekmių sveikatai....


Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius