Komunalininkai kibo į pavasario darbus minėdami sezoną

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-26
Peržiūrėta
1641
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Komunalininkai kibo į pavasario darbus minėdami sezoną

Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

 

Nušalę gėlynai

Miesto puošmena – gėlynai bus pradėti tvarkyti, kai iš žemės išeis įšalas. Anot K. Skieraus, galbūt kitą savaitę. „Iš po žiemos gėlės atrodo liūdnai. Daug įšalusių našlaičių, neužmirštuolių. Daugiametės gėlės taip pat nekaip atrodo. Želdynus teks judinti, purenti. Galutinį vaizdą pamatysime kitą savaitę, tačiau neabejoju, kad želdinių priežiūrai, patręšimui, supurenimui sunaudosime 1,5 tonos trąšų“, – atskleidė pašnekovas.

Tačiau komunalininkai turi ir kuom pasidžiaugti. Rudens pabaigoje bei žiemą genėti medžiai atlaiko ir stipresnius vėjus. „Žiemą pašalinome apie 40 avarinės būklės medžių, tad šiandien dienai viena problema atkrito – prasidedančio pavasario vėjai neišvertė nė vieno medžio. Darbą padarėme laiku, tai todėl ir rezultatai geri“, – džiaugėsi direktorius.

 

Tvarko šaligatvius

Konstantinas laukia kitos savaitės ne tik dėl prasidėsiančių gėlynų tvarkymo darbų, bet ir dėl to, kad Darbo birža pažadėjo atsiųsti papildomos darbo jėgos: „10 žmonių dirbs pagal Viešųjų darbų programą, tačiau nelabai tikiu, kad jų taip greit sulauksime. Bus matyt. Mums ši pagalba tikrai labai reikalinga“.

K. Skierus ypatingo sezono nesitiki. „Jis būsiąs toks, koks visada“, – sako direktorius.

„Vienas pagrindinių šio pavasario darbų – šaligatvių tvarkymas po žiemos. Nors pinigų šiems darbams ir nėra skirta daug, apie 50 tūkst. Lt. Pirmiausia norime sutvarkyti vadinamojo Bamo, Taikos g., Bangų g., Plytų g. netoli „Maximos“ šaligatvius, dėl kurių gauname daugiausia pastabų. Žinoma, remonto reikalauja ir daugiau šaligatvių, tačiau yra kaip yra. Bangų g. šaligatviai visiškai susidėvėję, tačiau šiai gatvei jau yra paruoštas remonto projektas, kurį turėtų finansuoti kelių direkcija. Sulaukiame nemažai skundų dėl Vytauto g. dangos, tačiau gatvių duobės – ne mūsų veikla. Tai ūkio ir verslo skyriaus prerogatyva. Mes esame padarę taisytinų gatvių sąrašus. Kokios gatvės problematiškiausios? Visos vienodos. Prieš dešimtmetį dėtas asfaltas sutrupėjęs. Lopas ant lopo“, – teigė bendrovės direktorius.

 

Šventosios problemos

Praėjusią savaitę komunalininkus buvo galima išvysti ir Šventojoje greideriuojant žvyrkelius: „Jau ir Palangoje, ir Šventojoje tai darome. Jeigu oras ir toliau bus palankus, kitą savaitę antrą kartą tą patį darbą atliksime. Darome tai dabar tam, kad balandžio ir gegužės mėnesį nereikėtų ir gyventojai patenkinti būtų“.

Kalbėdamas apie Šventosios gatvių būklę, Konstantinas buvo atviras – problemų yra. Anot jo, tragiškiausia situacija – Jūros gatvėje. „Šiai gatvei reikalingas kapitalinis remontas ir kuo greičiau tai bus padaryta, tuo geriau. Juk ji viena iš prestižinių miestelio gatvių. Mokyklos gatvę reikėtų patvarkyti, bet pirmiausia reikia išspręsti Jūros g. problemas“, – kalbėjo K. Skierus.

Dar viena problema – pačių gyventojų abejingumas. Juk įprasta savo kieme susitvarkyti, o šiukšles išmesti... į gatvę: „Sutinku, kad gyventojų požiūris į miesto tvarką – ne koks. Už mėnesio, balandžio 21 d. startuos tvarkos akcija „Darom“. Tačiau tai daugiau reklaminė akcija ir dar porą savaičių pavėluota. Juk geras šeimininkas nelaukia, kol žolė pradės žaliuoti, jis apsitvarko anksčiau“.

 

Renginių gausa

Komunalininkai tikisi visus darbus atlikti iki gegužės mėnesio – sezono atidarymo šventės. Kita – vadinamoji X diena – birželio vidurys, kuomet telieka laukti poilsiautojų. K. Skierus sako, kad visą vasaros pasiruošimo darbotvarkę žino atmintinai.

„Vasarą vėl bus daug renginių jaunimui. Šventojoje vyks „Satta Outside“ festivalis. Ar mes prieš? Ne. Tegul jis vyksta. Pirmais jo gyvavimo metais mes buvome pašiurpę ir jam nepasiruošę, tačiau dėl praėjusių metų – didelių priekaištų neturime. Organizatoriai patys suvokė, kad festivalis tęsiasi ne vieną parą, o savaitę. Trys dienos prieš festivalį ir trys dienos po jo, organizatoriai tvarkėsi aplinką. Tikiu, kad šventojiškiams nepatinka  festivalio skleidžiamas triukšmas, tačiau jaunimas nori linksmintis. Juk kuomet mes buvome jauni, norėjome to paties – linksmintis. Svarbiausia, kad festivalis nevyktų per pilnatį!“ – juokėsi pašnekovas. 

Jūsų komentaras:

agne 2012-03-29 08:51 (IP: 78.61.104.50)
saunuoliai Palangos komunalininkai!

Taip pat skaitykite

Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


Jau kitą savaitę (gegužės 18 - 25 d.) Palangos paplūdimiuose kurorto komunalininkai pastatys persirengimo kabinas. "Tiesa, regis, nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos jose pastatyti po buteliuką su dezinfekavimo skysčiu laikytis nereikės - toks skystis, veikiamas aukštos temperatūros, tiesiog būtų neveiksmingas," - "Palangos tiltui" sakė G....


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.


Palangos paplūdimys jau nuogas: miesto komunalininkai išmontavo persirengimo kabinas, suoliukus, tualetus, takus pliažo zonoje ir suvežė į sandėliavimo vietas – pataisyti, kad sulaukus pavasario, visi įrenginiai vėl, jau paruošti, keliautų į miesto viešąsias erdves, paplūdimį. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus atsakė į...


Renovacijos proceso antruoju kvietimu, Palangos miesto savivaldybės iniciatyva, buvo atrinkti 58 daugiausiai energijos suvartojantys daugiabučiai namai, kuriems yra parengti energinio naudingumo sertifikatai bei investicijų planai.


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius