Konservatorius suabejojo Palangos pionierių stovyklos tragedijos istorija

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-03-31
Peržiūrėta
1505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konservatorius suabejojo Palangos pionierių stovyklos tragedijos istorija

Vakar įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 18 Tarybos narių. Dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo konservatorius Rimantas Antanas Mikalkėnas, „darbietis“ Edmundas Krasauskas ir „Nepartinių palangiškių sąjūdžio“ pirmininkas Eimutis Židanavičius.

Patvirtino naują Moksleivių klubo direktorę
Taryba pirmiausia pritarė VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, Palangos turizmo informacijos centro vadovų bei Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2015 metų veiklos ataskaitoms.
Ilgiau kaip dvejus metus be vadovo buvęs Palangos moksleivių klubas pagaliau gali sutikti naująją vadovę – Eglę Bučienę.
Tačiau kito – jau buvusio – vadovo, Palangos pradinės mokyklos direktorės Vaidos Kaikarienės karjera kurorte vakar pasibaigė – Taryba ją atleido jos prašymu. Kalbama, kad V. Kaikarienė vadovaus ugdymo įstaigai Klaipėdoje.
Taryba pritarė Palangos, taip pat Šventosios seniūnijos, Nemirsetos bei Kunigiškių vietos veiklos grupių įstatams.

Pakeistos konkurso dėl kempingo koncesininko sąlygos
Tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas dėl kempingo Nemirsetoje koncesijos konkurso sąlygų pakeitimo.
Liberalsąjūdietis Eugenijus Simutis, ko gero, suformavo vieną trumpiausių savo klausimų Tarybos posėdžių istorijoje: „Dėl ko?“
Jam buvo paaiškinta, kad konkurse dalyvavusio vienintelio dalyvio pageidavimu, sąlygos yra keičiamos numatant, kad koncesininkas per trejus veiklos metus turi įsipareigoti kempinge aptarnauti ne mažiau kaip 15 tūkstančių lankytojų. Anksčiau parengtose sąlygose buvo reikalavimas kiekvienais metais aptarnauti po 5 tūkstančius lankytojų, bet buvo susizgribta, kad pirmaisiais metais atvilioti į kempingą 5 tūkstančius lankytojų gali būti pernelyg sudėtinga.
Pakeistose sąlygose koncesininkas įsipareigoja sukurti 14 darbo vietų – 7 moterimis ir 7 vyrams – ne trumpesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui.
Pasiūlyta, kad finansines ataskaitas kempingo operatorius teiktų kartą per metus, o ne kas tris mėnesius, kaip buvo numatyta anksčiau.
Taryba vienbalsiai balsavo už tokius pakeitimus.

Taryba padidino „Palangos šilumos tinklai“ įstatinį kapitalą
Garantuojant UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ sklandų perėmimą į Palangos miesto savivaldybės įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, vakar patvirtinti Tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas dėl „Palangos šilumos tinklai“ įstatinio kapitalo didinimo 599 998, 40 euro.
E. Simutis teiravosi, kodėl tai daroma, jį ypač domino, ar lėšos bus panaudotos ir automobiliams įsigyti. Politikas postringavo, kad nereikėtų išlaidauti, o, socialdemokratės Tarybos narės Elenos Kuznecovos pastebėjimu, pavyzdžiui, „Palangos komunalinio ūkio“ automobiliai neretai pastebimi ir miesto renginiuose, kuriuose jie neturėtų būti.
Konservatorius meras Šarūnas Vaitkus replikavo E. Simučiui, Palangos miesto Rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojui, „o už kiek“ rinkliavų centras neseniai įsigijo automobilį.
„Norėdama užtikrinti sklandžią veiklą, įmonė turi galvoti ir apie transporto priemones („nuvažiuoti iki šilumos taško, pavyzdžiui“, anot mero), juolab, kad „Litesko“ nepalieka „Palangos šilumos tinklams“ nė vieno automobilio. Pabrėžiu, įsigyjami automobiliai nebus nauji“, – pabrėžė meras.
Liberalsąjūdietis Saulius Simė samprotavo, kad „Litesko“ turėtų palikti automobilius Palangos miesto šilumos įmonei, bet klausimą pristatęs savivaldybės Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas purtė galvą: „Litesko“ automobilius lizinguoja, o senesniais, vos riedančiais nuo 2000 metų, negalima pasikliauti“.
17 iš 18 Tarybos narių balsavus „už“, Taryba padidino „Palangos šilumos tinklai“ įstatinį kapitalą.

Atminimo lentelės buvusioje Palangos pionierių stovykloje nebus
Svarstant klausimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančių kapinių sąrašo ir jo skelbimo Savivaldybės interneto svetainėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ S. Simė atkreipė dėmesį, kad su užsieniečiu, su kuriuo lankėsi praėjusiais metais Anaičių kapinėse, jose „buvo pašiurpę“. Anot jo, žolė siekė bambą. „Gal komunalinis galėtų atidžiau jas prižiūrėti?“ – teiravosi miesto politikas.
Pasiekus darbotvarkės klausimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės lankytinų vietų pavadinimų sąrašo patvirtinimo“, konservatorius Dainius Želvys primygtinai siūlė išbraukti siūlymą pastatyti atminimo lentą Palangos pionierių stovyklos bombardavimo pirmąją Antrojo pasaulinio karo dieną aukoms atminti.
„Labai daug iki šiol diskutuojama dėl šio įvykio. Ką esame girdėję apie jį, reikėtų abejoti, nes įvykis neabejotinai atmieštas propagandos, gyvi liudininkai likę kitaip atsimena, kas tuomet vyko. Kai kurie sako, kad tik duobė buvo bombos išmušta stovyklos teritorijoje, o žuvusių nebuvo“, – argumentavo siūlymą D. Želvys.
Jis atkreipė dėmesį, kad miesto senosiose kapinėse galima rasti atminimo lentų su sovietine simbolika ir siūlė visiems pagalvoti, ką dėl to daryti.
15 iš 18 Tarybos narių balsavo, kad atminimo lentelės buvusioje Palangos pionierių stovyklos teritorijoje nebūtų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė panaikinti obelisko Palangos centre su jo visomis mažosios architektūros detalėmis vertingąsias savybes. O tai reiškia, jog paminklui netekus vertingųjų savybių, jis nebetenka valstybės saugomo objekto statuso. Su šiuo sprendimu vertinimo taryba pirmadienį kreipsis į Kultūros paveldo departamentą, kad šis pritartų ir išbrauktų šį...


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


 Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną, 18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną, 18 valandą, bus rodomas muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“.


Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas...Pirmadienio vakarą į Palangos rajone esančias Kunigiškes išskubėjo priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. 23 val. 10 min. Bendrajame pagalvos centre skubios pagalbos telefonu 112 gautas pranešimas apie buvusioje vaikų stovykloje kilusį gaisrą.  Buvo pranešta, kad užsiliepsnojo pastatas. Ar tai yra tyčinis padegimas? Skaitykite penktadienio „Palangos...


Kas valdžioje pakeis konservatorius?  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2017 09 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Miesto tarybos kadencijai persiritus per viršukalnę link naujų savivaldos rinkimų riedame vis sparčiau. Psichologiškai dar kiek ramesnės bus tik šių metų pabaigtuvės, o jau nuo Naujųjų politikams galvą vis labiau spaus artėjanti 2019 metų pradžia, kada rinkiminė agitacija išeis į finišo tiesiąją.


Vakar įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 18 Tarybos narių. Dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo konservatorius Rimantas Antanas Mikalkėnas, „darbietis“ Edmundas Krasauskas ir „Nepartinių palangiškių sąjūdžio“ pirmininkas Eimutis Židanavičius.


Šeštadienį, birželio 14-ąją, Palangoje paminėta Gedulo ir vilties diena. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, plazdančių vėliavų vedama palangiškių, kuriems 1941-aisiais prasidėjusi tautos kančios istorija – ne vien datos ir sausi faktai, eisena pro skaudžius įvykius menančią Senąją vaistinę, kur 1944-1951 m....


Pasaulio – ir Palangos – akys praėjusį savaitgalį nukrypo į Ameriką, Konektikuto valstiją, kur 20-metis vienišius užpuolikas pradinėje mokykloje nušovė 20 mažamečių mokinių ir šešis suaugusiuosius. Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes. Užuojautos telegramos į Konektikutą plaukia iš viso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius