Konsulo prabangaus automobilio vagys sulaikyti

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-19
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Konsulo prabangaus automobilio vagys sulaikyti

 Generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gali lengviau atsikvėpti – pačiame Palangos centre pirmadienį pavogtas naujutėlis konsulo visureigis BMW X5, priklausantis Užsienio reikalų ministerijai ir kuriuo naudojosi Palangoje gyvenantis V.Stankevičius, vakar buvo rastas. Buvo sulaikyti ir automobilio vagys.


 

Daugiau informacijos – vėliau

Redakcijos žiniomis, mašina, nors ir su diplomatiniais raudonais numeriais, nors ir palikta užrakinta ir su įjungta signalizacija V. Stankevičiui priklausančio viešbučio „Rivastar“ kieme, nesutrukdė vagišiams iš sekmadienio į pirmadienį ją „nušvilpti“ iš diplomato panosės.

Įvykis buvo nutylėtas ir Palangos miesto policijos komisariato suvestinėje. Buvo skelbiama, kad

nusikaltimą tiriančių pareigūnų prašyta neskelbti.

Nei pastebėjus vagystę ir pradėjus tyrimą, nei sulaikius automobilio vagyste įtariamuosius bei radus automobilį, policijos pareigūnai labai nenoriai kalbėjo apie įvykį.

„Taip, galiu patvirtinti, kad konsulo automobilis yra rastas, o įtariamasis ar įtariamieji vagyste yra sulaikyti. Tyrimą vykdo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KAVPK) pareigūnai“, – sakė Palangos miesto Policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas.

KAVPK atstovas spaudai Albinas Strumyla, iš žurnalisto išgirdęs apie rastą automobilį ir įtariamuosius, nustebo: „Ne, nieko apie tai negirdėjau“.

Paprašęs paskambinti vėliau, jis patvirtino, kad tai tiesa.

„Žinau tik patį faktą. Komisariato vadovai sako, kad apie įvykį bus pranešta išsamesnė informacija rytoj (penktadienį, – aut.), todėl, atleiskite, negaliu nieko komentuoti“, – teisinosi A. Strumyla.


 

Suvestinėse – nė žodžiu

Pirmadienį viešai pateiktoje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato suvestinėje informuojama, kad sekmadienį apskrityje užregistruota 13 pranešimų apie padarytus nusikaltimus. Apie vagystę Palangoje – nė žodžio.

Palangos miesto policijos komisariato tinklalapyje taip pat nebuvo pranešimo apie vagystę.

Kurorto policijos viršininkas A. Katkauskas teigė, kad apie vagystę nebuvo pranešta nenorint pakenkti tyrimui.

„Kai nėra įvykių nusikaltimų suvestinėje, nereiškia, kad nusikaltimų tądien populiariausiame šalies kurorte neįvykdyta. Būna atvejų, kai viešumas gali pakenkti. Čia – būtent toks“, – sakė komisaras.

Jis neatskleidė, ar tarp BMW vagių yra palangiškių.

„Tai paaiškės tyrimo metu“, – sakė viršininkas.

Jis teigė, kad pernai pagamintas ir apie 100 tūkst. litų kainavęs BMW X5 automobilis buvo pavogtas prie konsulo namų. Konsulo namai, kaip ir viešbutis, yra J.Simpsono gatvėje – kurorto centre.


 

Vagystes įvykdė tie patys vagys?

Neoficialiai teigiama, kad konsulo automobilį „nušvilpę“ vagys pasidarbavo diena vėliau Klaipėdoje, kur antradienio vakarą panašus prabangus automobilis buvo pavogtas iš 40 metų klaipėdiečio, Šilutės sporto klubo „Oazis“ įkūrėjo ir savininko Mindaugo Vilko.

To nepaneigė ir Palangos policijos vadovas. „Gal ir taip, gal ir susijusios abi vagystės“, – sakė A. Katkauskas.

Antradienio vakarą, kai buvo pavogtas klaipėdiečio apynaujis 2009 metų gamybos automobilis BMW X6, vyriškis sportavo viename Šilutės sporto klube. Automobilis, kainuojantis apie 170 tūkstančių litų, stovėjo sporto klubo kieme.

Pasaulio Fitneso federacijos (WFF) tarptautinio trenerio vardą turintis sportininkas prisiminė:

„Buvo šiek tiek po septynių vakaro, kai suveikė itin moderni apsaugos sistemos technologinė įranga – mane ir pareigūnus informavo apie įsilaužimą ir mašinos judėjimo kryptį, policijai įsijungti į gaudynes“, – sakė M. Vilkas.

Gaudynių nebuvo, nes vagių laukė pareigūnų pasala.

Automobilis perduotas Klaipėdos apskrities policijai, ji tirs klaipėdiečio ir konsulo automobilio vagystes toliau.


 

Antroji prestižinio automobilio vagystė Palangoje

Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Lašas „Palangos tiltą“ informavo, kad generalinis konsulas Kaliningrade V. Stankevičius buvo tarnybinėje komandiruotėje Lietuvoje, kai įvyko vagystė.

Žinoma, kad konsulas dalyvavo Sausio 13-osios dienos minėjimuose Klaipėdoje. Jis sakė, kad automobilis yra valdomas pagal ilgalaikės nuomos sutartį, sudarytą praėjusiais metais.

Paklaustas, kodėl konsului yra suteiktas prestižinis automobilis, M. Lašas sakė, kad Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade vadovui nuomojamas automobilis, priskiriamas prestižinių didelių automobilių klasei I3b, parinktas įvertinus buvimo šalies specifiką, paslaugą, nupirkus viešųjų pirkimų keliu.

Antradienį konsulo namų kieme buvo pastebėtas „Toyota“ visureigis su diplomatiniais numeriais.

Konsulo automobilio vagystė – antroji šiais metais prabangaus automobilio vagystė kurorte. „Palangos tiltui“ nepavyko vakar susisiekti su konsulu – jo mobilusis telefonas tylėjo, o konsulato darbuotoja dėl automobilio vagystės patarė kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją. Pirmąją 2012-ųjų metų dieną Palangoje buvo pavogtas 2007 metais pagamintas BMW markės automobilis, įvertintas 111 800 litų.

Jūsų komentaras:

to Teisybe 2012-01-24 00:46 (IP: 86.38.178.2)
Mano nuomone tai visa ziniasklaida yra kazkiek politizuota, tiek Palangos Tiltas tiek ir Vakarine Palanga, gi sunku isgyventi be kazkieno paramos, tiesiog vieni priklauso valdanciajai daliai, kiti priklauso opozicijai, del to vieni raso apie vienu nuodemes, kiti apie kitu. O del pirkimo, tai niekuomet nepirkau laikrasciu ir nepirksiu, gi ir internetu juos galima paskaityti, o uz tai sumoka reklamu pirkejai :) .

teisybe 2012-01-23 16:07 (IP: 78.61.65.235)
apie tai seniai visi sneka,juolab TILTAS tikrai dalyvavo,- krito ne vieno akyse.Nuo siol pirksiu "vakarine palanga"

julius 2012-01-20 21:56 ([email protected] / IP: 86.100.60.148)
Karsciausia naujiena!! Pal.Tilto redakcija nuslepe informacija apie Zulkaus nuvertima is liberalsajudzio pirmininko pareigu,nors patys dalyvavo susirinkime ir vos spejo fiksuoti ivykius.Kazin kiek vertas Tvinpykso laikrastuko tylejimas? ))))

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, gegužės 14 dieną, apie 14.41 val., Palangoje, Vytauto g., iš parduotuvės vaikinas ir dvi merginos pavogė vyrišką striukę „Prada“. 1957 m. gimęs vyras ir 1997 m. bei 1993 m. gimę moterys sulaikyti ir uždaryti į areštinę.


Atsižvelgiant į orų prognozes bei į tai, kad artėja ilgasis, tris dienas truksiantis, savaitgalis, kuomet gyventojai daug laiko praleis namuose, apsispręsta šildymo sezoną Palangos miesto savivaldybėje baigti pirmadienį.


Sekmadienio popietę Palangoje pavogti prabangaus automobilio žibintai.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Palangos miesto reprezentacinio krepšinio klubo „Palangos kuršiai“ vyrai šiemet dažniau nei pernai prašauna pro šalį, tačiau jo vadybininkai su didžiausiu pirkiniu, legionieriumi iš JAV, Quincy Taylor, tikrai neprašovė pro šalį. 28 metų krepšininkas kol kas yra rezultatyviausias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL)...


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Praėjusį sekmadienį buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Šia proga šalies miestuose buvo rengiamos akcijos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą automobilių įtaką gamtai ir žmonių sveikatai, taip pat didelį avarijų skaičių keliuose. Bet ar dieną be automobilio minėjo mūsų politikai, kuriems derėtų rodyti asmeninį pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną? Ar...


Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas...


Vėlyvą šeštadienio vakarą, apie 22.23 val. Palangoje, ties Klaipėdos plento ir Perkūno gatvės sankryža, kelkraštyje rastas 1946 m. gimusio P.S. kūnas. Įtariama, kad vyriškį partrenkė ir mirtinai sužalojo automobilis, kuris iš įvykio vietos nuvažiavo.


  Generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gali lengviau atsikvėpti – pačiame Palangos centre pirmadienį pavogtas naujutėlis konsulo visureigis BMW X5, priklausantis Užsienio reikalų ministerijai ir kuriuo naudojosi Palangoje gyvenantis V.Stankevičius, vakar buvo rastas. Buvo sulaikyti ir automobilio vagys.   Daugiau informacijos – vėliau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas