Kultūros sostinės „gintarinis“ „Gintarėlio“ koncertas – padėka tėveliams ir Palangai

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013-05-27
Peržiūrėta
2115
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gintarėlio“ himną dainuoja visa lopšelio-darželio bendruomenė. / „Gintarėlio“ archyvo nuotr.
„Gintarėlio“ himną dainuoja visa lopšelio-darželio bendruomenė. / „Gintarėlio“ archyvo nuotr.

Naujausią savo šių metų gegužės pasaką pradėčiau taip: „Kai pirmadienį mūs numylėtame Saulėtekio take tvarkiau gėlyną, prastumdžiau gražiausius Palangos akmenis, ant žaliaskario šimtamečio senelio gluosnio šakos nutūpė nuo jūros atplasnojęs dičkis Paukštis vaivorykštinėmis akimis ir pasakė: „Klausyk, broli, jeigu nori nepasenti, ateik ateinantį penktadienį į Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos salę, ten vyks vieno iš energingiausių dabar mieste lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kolektyvo koncertas – padėka „Mes – pajūrio vaikai“. Ateik. Širdis patirs džiaugsmą, kaip bitė, meduotą žiedą aptikusi. Bus pilna salė. O prie lango atskrisiu ir aš“.

Surengė įspūdingą
šventę

Jūros Paukštis vaivorykštinėmis akimis sakė tiesą.
Puošniai apsirengę „Gintarėlio“ vaikučių – koncerto dalyvių mamytės ir tėveliai mašinomis ir pėsčiomis tvino į V. Jurgučio mokyklos prieigas, lyg į Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Nuotaikos – kaip ir privalu gegužės pabaigoje. O jeigu surimtėjant – ačiū visiems, surengusiems įspūdingą šventę.
Čia derėtų sąžiningai prisipažinti, kad Palangos mažųjų gerove lopšeliuose-darželiuose rūpinasi sąžiningi, vidinio padorumo sklidini, išsilavinę ir patikimi mažiausiųjų „palangučių“ pedagogai, kurių sukaupta patirtis pagarbiai vertinama visoje Lietuvoje. Juk „Gintarėlyje“ neseniai buvo susirinkę visi „sugintarėję“ valstybės mažųjų auklėtojai. Šia proga smagu paminėti, jog Palangos švietimo įstaigoms kurorto valdžios elitas dar nebuvo abejingas, pagal išgales ir biudžeto galimybes sąžiningai padeda finansiškai be problemų, kiek mena mano žurnalistinė atmintis, nuo pat 1991-ųjų metų.

Turtingi ir turiningi metai
„Gintarėlio“ mokslo metų pabaigos koncertą, kurį stebėjo ir visas gerbiamos Laimos Valužienės vadovaujamas miesto Švietimo skyriaus kolektyvas, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė, kruopščiai parengė kūrybingiausieji kolektyvo pedagogai. Veikli „Gintarėlio“ lopšelio-darželio direktorė Ilona Milkontė negailėjo gerų žodžių Erikai Žukauskienei, Almai Matelienei, Inai Lideikienei, Valdonei Juozapavičienei, Mildai Kucevičienei ir, be abejonės, vaikučių „Gintarėlyje“ tėveliams. Viešai padėkota, padėkomis už finansinę paramą apdovanota net dvidešimt žmonių!
Pedagoginės – vadybinės patirties nestokojanti I. Milkontė kalbėdama priminė ryškiausius besibaigiančių mokslo metų akcentus, kai kurias „Gintarėlio“ kolektyvo pergales respublikiniame lygmenyje, laimėjimus už pavyzdingą aplinkos tvarkymą, sveikos gyvensenos tradicijų tęstinumą, taip pat dėmesį etnokultūrai.

Traukė širdingas
giesmeles

O vaikučiai, pasipuošę spindulingais vasariškais rūbais koncerte gal net už mieląjį dainininką palangiškį Eduardą Kaniavą kai kur geriau traukia širdingas giesmeles apie jūrą, vasarą, žuvėdras, linksmybes Palangos smėlynuose...
O bent 20 geraveidžių „Gintarėlio“ tėvelių, lyg kino festivalyje įteikiant „Oskaro“ prizus, iškėlę aukštyn visų lygių naujausią „kosminę“ fototechniką, tik spragsi, fotografuoja, nori įmažinti tą savo „gražiausią“, „geriausią“, „gabiausią“ artistą – dukrelę ar sūnelį, Pijų ar Kamilę, tą, kurie kaip niekas kitas pasaulyje moka apkabinti, pažvelgti į Mamą jos pačios akimis, ir to užtenka mažai, betgi didžiausiai, prasmingiausiai pasaulyje ir gyvenime laimei: „Myliu, myliu spust – prie širdelės glust!..“
Nes... „Nieko, nieko, jeigu širdelėje – NIEKO“.
„Gintarėlio šventę per langą nuo medžio šakos stebėjęs Paukštis vaivorykštinėmis akimis po koncerto tarstelėjo: „Sakiau, kad nesigailėsi...“

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

mama 2013-05-30 14:59 (IP: 86.100.60.125)
Baikit jūs vieną kartą tuos vaikus tampyti ir visas "skyles" su jais kamšyti. Leiskit pasidžiaugti savo vaikyste be muštro, ikyrių repeticijų.

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Gruodžio pradžioje Palangos kurhauze vykusiuose Garbės apdovanojimuose Palangos miesto garbės ženklu ir Palangos miesto savivaldybės premija apdovanota poetė ir lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Elena Karnauskaitė (už nuopelnus ir indėlį į Palangos miesto kultūrą ir švietimą) sakė, kad malonu būti pagerbtam, ypač savo mieste. Bet kartu pripažįsta, kad tai yra ilgo, nuoseklaus darbo...


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Į „Delfi“ kreipėsi Palangoje poilsiaujanti kaunietė, čia atvykusi viena su dviem mažamečiais vaikais. Moterį papiktino vieno pajūrio baro prie įėjimo padėtas užrašas. Susisiekus su šios vietos vadove, ji turėjo savus paaiškinimus. Tuo tarpu einame pasidairyti, ar pajūrio verslininkai laukia šeimų su mažaisiais, rašo delfi.lt žurnalistė Justina Asakavičiūtė.


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Savivaldybė informuoja, kad lapkričio 20, 21 ir 23 dienomis (penktadienį, šeštadienį ir pirmadienį) vyks Vytauto gatvės atkarpos nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Druskininkų g. asfaltavimo darbai. Vairuotojai prašomi minėtomis dienomis šioje Vytauto gatvės atkarpoje nestatyti savo automobilių. Dėkojame už supratingumą.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Naujausią savo šių metų gegužės pasaką pradėčiau taip: „Kai pirmadienį mūs numylėtame Saulėtekio take tvarkiau gėlyną, prastumdžiau gražiausius Palangos akmenis, ant žaliaskario šimtamečio senelio gluosnio šakos nutūpė nuo jūros atplasnojęs dičkis Paukštis vaivorykštinėmis akimis ir pasakė: „Klausyk, broli, jeigu nori nepasenti, ateik ateinantį...


Lietuvos kultūros sostinei Palangai – gintarinis kurorto tautodailininkų Kurhauzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus vietos tautodailininkai nusprendė pažymėti išskirtinai. Šia proga kurorto merui Šarūnui Vaitkui penktadienį įteiktas gintarinis paveikslas, kuriame vaizduojamas Kurhauzas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius