„Kūnas – kaip ir bet kuris namas pasaulyje – statomas nuo pamatų”

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-08-07
Peržiūrėta
2105
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kūnas – kaip ir bet kuris namas pasaulyje – statomas nuo pamatų”

 27-erių metų alytiškis Martynas Kaškonas, sveikos gyvensenos guru, atletinės gimnastikos ir fitneso treneris bei modelis, liepą Kanarijoje filmuotame TV3 realybės šou „Meilė ar pinigai?“ nužengė labai toli (Martyno įsipareigojimai šiai televizijai dar neleidžia atskleisti detalių), bet pripažinimas Martyno galvos neapsuko. „Pastebėjo, nes, matyt, esu kitoks: tikras, nuoširdus ir linkęs padėti. Glamūrinis gyvenimas – man svetimas. Mano profesinis siekis – padėti kitiems pasijusti savo kūne smagiau, patobulinti ir pamilti kitokį savo kūną bei kitokį gyvenimo būdą. Tam žinių ir asmeninės patirties aš turiu“, – teigė Kūno kultūros akademijos auklėtinis.

M. Kaškonas jau turi vieną tuziną fitneso klientų visame pasaulyje, su kuriais jam padeda bendrauti internetas. Tapęs e-fitneso treneriu, sudaro jiems sveikatingumo ir asmeninių treniruočių programas, konsultuoja.

– Kas paskatino tavo susidomėjimą fitnesu, sveika gyvensena?

– Nuo 14 metų pradėjau lankyti lengvąją atletiką – sprintą. Turėjau savo idealus šioje sporto šakoje, norėjau būti tokiu kaip jie – tiek išvaizda, tiek rezultatais. Bet po 6 metų bėgiojimo patyriau traumą, kuri lėmė mano kelią į sporto salę. Besigydydamas traumą, „užsikabinau“ ant fitneso ir atletinės gimnastikos. Atsirado nauji siekiai, nauji idealai, svarbiausia – pasitikėjimas ir svajonės, kaip mano žinias ir patirtį perduoti kitiems. Net gyvenantiems pasaulio krašte (šypsosi).

– Nuo ko pradėti žmogui, norinčiam gyventi kitaip – judėti, sportuoti ir keičiant gyvenimo būdą, pakeisti save?

– Svarbu, žinoma, asmeninis nusiteikimas ir motyvacija. Be galo svarbu, kad kas nors šalia – ar nors per atstumą, pasitelkiant interneto galimybes – padėtų: pasidalintų savo asmenine patirtimi, paskatintų, pagirtų, motyvuotų.

Mes visi savo gyvenime priimame vienus ar kitus sprendimus.  Kiekvieno žmogaus norai –individualūs. Kažin ar yra žmonių, kurie šiandien nenorėtų pasijusti geriau, gražiau, sveikiau, patraukliau sau, artimiesiems, darbdaviui?

Vien tik  vedžiojant šuniuką paupiu ar pamiške, dailesnės kūno linijos staiga neatsiras.

Kiekvienam pasiekimui – fitnesas ne išimtis – reikalingos žinios, motyvacija.

– Ar daug reikia „investicijų“ į save, savo kūną, kad pasijustum kitaip – geriau?

– Savijautos gerumas priklauso nuo daug dalykų – aplinkos ir pačios asmenybės.

Investicijos yra nemažos, bet, visų pirma, aš kalbu apie vidinius žmogaus resursus – mokėjimą daryti sprendimus, grūdinti valią ir panašiai.

Išskirčiau du aspektus – materialų ir žmogiškąjį. Žmogiškasis, be kita ko, susijęs ir su savęs keitimu. Nesiūlau atsisakyti didžiausių malonumų, pavyzdžiui, skanaus maisto, klubų, linksmybių, bet siūlau – ir mokau – aktyvią gyvenseną, fitnesą ar atletinę gimnastiką paversti savo gyvenime taip pat malonumu.

Materialinė pusė – pinigai, kurie reikalingi sporto papildams, maistui – „kurui“.

– Bet, matyt, sunkiausia dalis – dieta... Ar galima patobulinti kūno formas, numesti viršsvorį nesilaikant dietos? Kaip?

– Dietų yra įvairiausių ir kiekviena iš jų turi savo pliusų, minusų, tikslų, saldumų, kartumų, aštrumų (šypsosi). Kiekvienas žmogus skirtingai ištveria dietą, net pačią mintį apie ją... Bet mano patirtis leidžia patikinti, kad veiklos sporto salėje rezultatas gali būti regimas ir nesilaikant dietos.

Bet tik tuomet, jeigu maitinamasi taisyklingai ir kokybiškai.

– Jau turi nuolatinių klientų, kuriems parengi ir pasiunti treniruočių sistemą internetu. Ar jos gali būti efektyvios, net nemačius „realiai“ žmogaus, savo kliento?

– Mes, žmonės, daugmaž visi esame vienodi, vien todėl, kad 99,9999 procento mūsų turi po dvi rankas, dvi kojas, po vieną širdį ir tas pačias raumenų grupes (šypsosi)...

Judėjimo, o ir fitneso esmė ta, kad kiekvienas namas pasaulyje – žmogaus kūnas taip pat – statomas nuo pamatų. Panašiai – nuo pamatų yra sudarinėjamos ir asmeninės treniruočių programos: asmeninės ar e-programos, tik atsižvelgiama į individualius žmogaus norus ir status quo būseną.  Statybų efektyvumas – labai subtilus dalykas, bet ir vėl jam galioja universalūs principai.

– Dzūkijoje jau esi žinomas asmeninis atletinės gimnastikos ir fitneso treneris, didini savo e-klientų ratą. Kokie žmonės dažniausiai kreipiasi į tave pagalbos? Kokia garantija, kad kaip asmeninis treneris gali padėti pasiekti fitneso ar sveikatingumo tikslų greičiau, saugiau? Beje, ar asmeninis treneris nėra turtingų žmonių užgaida?

– Ne, nemanau, kad tai yra tik turtingų žmonių užgaida. Daugumos asmeninių trenerių kainos skiriasi. Čia galiu drąsiai palyginti su automobiliais: vieni mėgsta BMW, kiti mėgsta Audi ar pirmenybę tekia Volkswagen. Taip ir su asmeninių treniruočių kainomis. Mano paslaugų kaina priklauso nuo to, ko žmogus siekia, koks darbas laukia tiek kliento, tiek manęs paties, laiko sąnaudų. Bet dažniausiai su klientu randu „aukso vidurį“.

– Kaip save apibūdintumėte kaip asmenį? Trenerį ir konsultantą?

– Kitaip nei kas nors manytų, nesu savimyla... Save apibūdinti tikslingai būtų sunku. Nemoku ilgai pykti, esu paprastas, vertinu žmogiškumą, vadovaujuosi savo žiniomis, patirtimi, žinoma, kreipiu dėmesį į protingų ir patyrusių žmonių mintis.

Asmenys, kuriuos treniruoju ir konsultuoju, sako, kad patogiai šalia manęs jaučiasi. Tai – labai svarbu. Sulaukiu komplimentų, kad keliu pasitikėjimą. Tai – taip pat labai daug. Ypač moterys pastebi, kad esu motyvuotas ir galiu „uždegti“ tikslui, motyvuoti kitus. Tai – taip pat labai svarbu. Priimu kaip didelį komplimentą pastebėjimus, kad mano bendravimas su klientais – labai „suasmenintas“: pritaikant mano žinias specifiniams asmenų, pasiryžusių keisti gyvenseną, poreikiams.

Save mylėti reikia, nes jeigu nemokėsi mylėti savęs, tai nemokėsi mylėti ir kito. Dėmesys yra toks dalykas, kuris patį save stumia ir priverčia siekti daugiau, bet aš šio dalyko nesureikšminu. Man svarbiausia, kad į mane visą dėmesį sutelktų šalia esanti antra pusė.

 

Martynas Kaškonas rugpjūčio 16-ąją dieną, sekmadienį, lankysis Palangoje. Norintys susitikti su juo konsultacijai kviečiami registruotis tel. 8 693 35721, el. paštu [email protected] arba Facebook per asmeninį Martyno Kaškono puslapį. 1 val. konsultacijos kaina – 100 Lt.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius