Kūrybingi mažieji palangiškiai buriasi Moksleivių klube

Palangos tiltas, 2014-10-13
Peržiūrėta
1758
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Moksleivių klube susirinkta į popietę apie spalvų reikšmę.
Moksleivių klube susirinkta į popietę apie spalvų reikšmę.

Šokantys, dainuojantys, muzikuojantys, piešiantys, rūbus modeliuojantys ir pačiose įvairiausiose srityse savo kūrybingumą demonstruojantys mažiausi, maži ir tiesiog jauni palangiškiai, kaip ir kasmet, buriasi Palangos moksleivių klube. Į nemokamus užsiėmimus kurorto moksleivius šiemet pakvietė net devyni būreliai.

Skaičiuoja dešimtmečius
Palangos moksleivių klubas savo veiklos metus skaičiuoja dešimtmečiais: pirmoji atskaitos data – 1969-ieji, kai buvo įkurti tuometiniai Pionierių ir moksleivių namai, antroji – 1991 m., kai įstaiga, perėmusi geriausias tradicijas, įkurta jau kaip Palangos moksleivių klubas.
Kas gi tas moksleivių klubas? Jeigu kalbėsime „valdiška“ kalba, tai – švietimo institucija, vykdanti neformaliojo švietimo programas. 
Moksleivių klubo tikslas – ugdyti savarankiškas ir kūrybingas asmenybes, atsakingus piliečius – tautos kultūros perėmėjus, tenkinti įvairaus amžiaus  mokinių saviraiškos poreikius bei pažintinius interesus, suteikiant jiems profesionalų papildomąjį ugdymą bei sveiką ir saugią ugdymo aplinką,  vykdyti žalingų įpročių, smurto, nusikalstamumo prevenciją.

Skamba ne tik Palangoje
O jeigu prabilsime ne vien valdiškai, tai Moksleivių klubas – visada gabių ir kūrybingų mažųjų ir jaunųjų palangiškių laukiantys namai, kuriuose juos pasitinkantys būrelių vadovai bei klubo vadovybė nuoširdžiai stengiasi sudaryti sąlygas kiekvienam čia atėjusiam mokinukui, kad jis galėtų atskleisti ir lavinti savo talentus, gebėjimus ir saviraiškos poreikius.
Klubas neverda vien „savo sultyse“. Taip, jo patalpose Vasario 16-osios gatvėje vyksta koncertai ir renginiai, į kuriuos renkasi žiūrovai iš visos Palangos bei ne tik jos. Tačiau ir pats klubas „išeina“ į Palangą bei išvažiuoja toli už jos ribų: būrelius ir kolektyvus čia lankantys moksleiviai dalyvauja miesto mastu rengiamuose koncertuose ir renginiuose, rungiasi respublikiniuose konkursuose, parodose bei tarptautiniuose festivaliuose, kur garsina Palangos vardą ir dažnai parveža į mūsų miestą nugalėtojų laurus bei prizininkų diplomus.

Per pusantro šimto moksleivių
Kaip ir kasmet, taip ir šiais mokslo metais Moksleivių klubo veikla įsibėgėja nuo rugsėjo 16-osios. Iki to laiko rugsėjo pirmąją mokslo metus pradėjusiose mokyklose jų ugdytiniai renkasi, kokiuose būreliuose jie norėtų dalyvauti. Kaip minėjo klubo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė, iki rugsėjo 15-osios norą įsijungti į devynių būrelių veiklą jau buvo pareiškę 164 moksleiviai, ir jų skaičius vis dar auga.
Šiais metais jaunieji palangiškiai buriasi į dvi sportinių šokių grupes: vienoje laukiami pirmokai-ketvirtokai, kitoje – ketvirtų-aštuntų ir vyresnių klasių moksleiviai.
Pirmųjų-septintųjų klasių mokiniai buriasi į liaudiškų šokių būrelį, o šiuolaikinių šokių būrelyje laukiami penktų-dvyliktų klasių moksleiviai.
Estradinio muzikavimo būrelis priima visus: nuo pirmoko iki dvyliktoko. Ir pirmokas, ir dešimtokas gali įsilieti į vaikų folkloro ansamblį „Kikilis“, nuo paties mažiausio mokinuko iki devintoko buriasi kūrybiškumo ugdymo ir keramikos būrelyje. Meninės raiškos būrelio užsiėmimuose galima sutikti moksleivius nuo antros iki aštuntos klasės, o į alternatyvios mados ir dizaino būrelį kviečiami penktų-dešimtų klasių mokiniai.

Ir tradiciniai, ir nauji
Pasak V. Juodikienės, šiemet be jau daug veiklos metų suskaičiavusių būrelių bei kolektyvų Moksleivių klube kūrybingų jaunųjų palangiškių laukia ir naują veiklą jiems pasiūlysiantys būreliai.
„Senbuviais“ galima pavadinti ne tik Palangoje savo menine veikla bei koncertiniais pasirodymais garsius dešimties metų jubiliejų pavasarį atšventusį Dianos Šeduikienės vadovaujamą „Kikilį“, laurus ne tik Lietuvoje skynusiais šokėjų poras išugdžiusius Daivos ir Pauliaus Sangavičių vadovaujamus sportinių šokių būrelius, Janinos Serapinienės vadovaujamą liaudiškų šokių būrelį, labai populiarų Virginijaus Vaitkaus vadovaujamą estradinio muzikavimo būrelį. Moksleiviai noriai renkasi ir į V. Juodikienės vadovaujamą kūrybiškumo ugdymo-keramikos būrelį ir į antrus metus kūrybingai dirbančios Angelės Skurdauskienės suburtus meninės raiškos užsiėmimus.
„Norėdami, kad į mūsų klubą ateitų kuo daugiau įvairiose saviraiškos srityse norinčių pasireikšti mokinių, kasmet kviečiame mokytojus kurti programas ir dalyvauti mūsų skelbiamose atrankose, kurios vyksta rugpjūčio mėnesį, – sakė V. Juodikienė. – Šiemet atrinkome dvi programas: Sonetos Baltmiškienės programą šiuolaikinio šokio būreliui, kuris, beje, ketina ugdyti naują Palangos orkestro šokėjų pamainą, ir Daivos Stonkuvienės alternatyvios mados bei dizaino būreliui“.

Įsijungti niekada nevėlu
Paklausta, kokie būreliai yra populiariausi, Palangos moksleivių klubo direktoriaus pavaduotoja ugdymui sakė, jog metai metams nelygu. Beveik visada daug vaikų pasirenka šokti, kasmet vis populiaresnis tampa „Kikilis“.
„Moksleiviai domisi pačiomis įvairiausiomis veiklomis. Ir tai tikrai džiugina. Džiugina ir tai, kad turime itin gabių vaikų, kurie užsirašo į kelis būrelius iškart. Žinoma, atsitinka ir taip, kad, kurį laiką palankęs vieną ar kitą būrelį vaikas dėl vienų ar kitų priežasčių iš jo išeina. Būna, kad pereina iš vieno būrelio į kitą. Smagu ir tai, kad pas mus moksleiviai, iš savo draugų sužinoję apie vieną ar kitą būrelį, į jų veiklą įsilieja ir mokslo metams gerokai įsibėgėjus – mes visada jų laukiame“, – sakė V. Juodikienė.
Anot direktoriaus pavaduotojos, pačiose įvairiausiose meninės raiškos kryptyse savęs ieškantys jaunieji palangiškiai įvairiai randa kelią į Moksleivių klubą: didesni – patys, mažesnius atveda tėveliai. O jie beveik visada maloniai nustemba sužinoję, kad už vaikų turiningą, jų talentus ir gebėjimus padedančią ugdyti veiklą nereikia mokėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos  770 metų gimtadienio proga Palangos moksleivių klubas organizuoja moksleivių piešinių konkursą ,,Vaikai Palangai”, kurio metu mokiniai savo darbuose kviečiami kurti ateities Palangos viziją.


Palangos krepšinio rinktinė buriasi Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 07 10 | Rubrika: Sportas

Tradiciniu laiku ir tradicinėje vietoje – penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinė kaip visuomet liepą renkasi į stovyklą Palangoje. Tik šįkart pratybos neturės įprasto tęsinio. Dvi savaites padirbėję stadione ir salėje, nacionalinės ekipos krepšininkai sužais draugiškame turnyre Estijoje ir vėl išsiskirstys, mat visus vasaros planus nubraukė...


Nukentėjusiųjų nuo palangiškės koncertų organizatorės Tamaros Zaicevos kantrybė baigėsi – plungiškis Robertas Šakinis, vienas iš daugelio įsigijusiųjų bilietus į Gruzijos atlikėjos Tamaros Gverdciteli ir Vytauto Lukočiaus orkestro „Simfoniette“ koncertą, kurį organizavo T. Zaicevos "RVR", Palangoje – koncertas buvo suplanuotas...


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės...


Šokantys, dainuojantys, muzikuojantys, piešiantys, rūbus modeliuojantys ir pačiose įvairiausiose srityse savo kūrybingumą demonstruojantys mažiausi, maži ir tiesiog jauni palangiškiai, kaip ir kasmet, buriasi Palangos moksleivių klube. Į nemokamus užsiėmimus kurorto moksleivius šiemet pakvietė net devyni būreliai.


Praėjusį spalį Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius gausiame Palangos mokinių savivaldų forume, į kurį susirinko per 70 aktyvių kurorto moksleivių, aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei...


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Nepaisant didelio krūvio mokyklose, daugiau kaip pusė Palangos senosios gimnazijos moksleivių užsiima popamokine veikla. „Yra tokių vaikų, kurie suspėja visur. Jie eina dainuoti, lipdyti ar muzikuoti, šokti – jie kaip vijurkai sukasi visur“, – nuomonę išsakė Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius