Kviečiame balsuoti už bendruomenės iniciatyvas

Palangos tiltas, 2023-02-06
Peržiūrėta
1435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame balsuoti už bendruomenės iniciatyvas

Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Atgaivinkime Palangos krepšinį“, „Laiminga vaikystė“ ir „Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.

Balsavimas vyksta dviem būdais – elektroniniu ar naudojant balsavimo kortelę. 

Nuoroda į elektroninį balsavimą.

Balsavimo kortelės pavyzdys pateikiamas čia, kurį atsispausdinus ir užpildžius galima įmesti į balsavimo urną Palangos miesto savivaldybės administracijoje, adresu Vytauto g. 112, Palanga, 1 aukšte.  

Ką reikia prisiminti balsuojant?

Balsuojantis asmuo turi nurodyti šiuos duomenis: gimimo datą (metus, mėnesį ir dieną), vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą;Balsuojant kortele papildomai nurodoma kortelės užpildymo data bei pasirašoma;Visais atvejais turi būti pažymima apie sutikimą tvarkyti asmens duomenis. Šie duomenys naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, ir neskelbiami viešai;Vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 1 (vieną) bendruomenės iniciatyvą;Balsavus kelis kartus elektroniniu būdu, galioja paskutinis balsavimas;Balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinę kortelę, galioja balsavimas elektroniniu būdu;Užpildžius kelias popierines korteles, galioja vėliausiai užpildyta kortelė;Balsavusių gyventojų asmens duomenys patikrinami Gyventojų registro duomenų bazėje.

Balsuoti galima iki 2023 m. vasario 20 d.:

elektroniniu būdu balsuojant – iki 23.59 val.;balsavimo kortele – iki 17.00 val.

Pasibaigus balsavimui, sudaroma bendruomenės iniciatyvų eilė gautų balsų mažėjimo tvarka.

Į eilę įrašomos tik tos bendruomenės iniciatyvos, už kurias balsavo ne mažiau kaip 0,3 proc. Savivaldybės gyventojų (remiantis praėjusių metų Lietuvos statistikos departamento paskelbtais duomenimis).

Bendruomenės iniciatyvų įgyvendinama tiek, kad neviršytų numatytos finansavimo sumos, patvirtintos Savivaldybės biudžete, t. y. įgyvendinimo metu galima nesilaikyti eiliškumo tvarkos, išskyrus pirmoje vietoje įrašytą bendruomenės iniciatyvą, kuri privalo būti realizuota atitinkamais biudžetiniais metais. Toliau realizuojama ta bendruomenės iniciatyva, kuriai įgyvendinti pakanka numatytų Savivaldybės biudžeto lėšų.

Bendruomenės iniciatyvas įgyvendina Savivaldybės administracija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus viešu kreipimusi savo Facebook paskyroje visų prašo registruotis TS-LKD kandidatų į Europos Parlamentą reitingavimui https://demokratijossvente.lt/registracija , o vėliau, patvirtinus jūsų registraciją ir balsuoti už jį, 30-ą saraše. Šiandien yra paskutinė diena registruotis.


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „ Atgaivinkime Palangos krepšinį “, „ Laiminga vaikystė “ ir „ Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams “.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 


Palangiškiai ir šventojiškiai kviečiami būti aktyvūs ir išsakyti savo nuomonę, balsuojant už Bendruomenės iniciatyvų konkursui pasiūlytas iniciatyvas. Jūsų balsai lems, kuri iniciatyva – Trosinės lauko karstyklės ar Riedlenčių parko įrengimas – bus įgyvendinta kurorte.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius